Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Pentax K-5 II ...

poto73
2013-03-16 18:13:48+01
Dobrý ďeň chcem sa spýtať na tento foťák. Postrehy - hodnotenie. Narazil som na nejaké recenzie ... Chvália vysokú dynamiku dokonca zrovnatelnú s Nikon D800. Čo tá rýchlosť ostrenia ... Naozaj je to taký prúser !? A čo obektívy - má dosť kvalitnú ponuku ? Ako by si stál napríklad proti D7000 ? A potom K-5 IIs ... I keď mám pocit, že ten bude najbližšie D7100 (odstránený low pass filter). Ďakujem !
 
bonifacko
2013-03-16 18:36:51+01
príspevok od: poto73
Dobrý ďeň chcem sa spýtať na tento foťák. Postrehy - hodnotenie. Narazil som na nejaké recenzie ... Chvália vysokú dynamiku dokonca zrovnatelnú s Nikon D800. Čo tá rýchlosť ostrenia ... Naozaj je to taký prúser !? A čo obektívy - má dosť kvalitnú ponuku ? Ako by si stál napríklad proti D7000 ? A potom K-5 IIs ... I keď mám pocit, že ten bude najbližšie D7100 (odstránený low pass filter). Ďakujem !
Tu nenajdeš sympatie na tu značku.

http://www.trustedreviews.com/pentax-k-5-ii_Digital-Camera_review
 
bonifacko
2013-03-16 18:41:23+01
http://pentaxfriends.eu/viewtopic.php?f=43&t=3796
 
pentax
2013-03-16 19:01:21+01
mám K5II, je výborný po každej stránke
 
Rastislav
2013-03-16 19:05:11+01
príspevok od: poto73
Dobrý ďeň chcem sa spýtať na tento foťák. Postrehy - hodnotenie. Narazil som na nejaké recenzie ... Chvália vysokú dynamiku dokonca zrovnatelnú s Nikon D800. Čo tá rýchlosť ostrenia ... Naozaj je to taký prúser !? A čo obektívy - má dosť kvalitnú ponuku ? Ako by si stál napríklad proti D7000 ? A potom K-5 IIs ... I keď mám pocit, že ten bude najbližšie D7100 (odstránený low pass filter). Ďakujem !
Tu sú recenzie a podľa mojich skúseností objektívne:
https://www.pentaxforums.com/reviews/pentax-dslrs.html
 
pentax
2013-03-16 19:21:13+01
ostrenie je rýchle, presné, aj pri nízkej hladine svetla
 
dajopajo
2013-03-16 20:04:36+01
Precital som kopu recenzii, hodnoteni a porovnani, K5 je vraj na urovni D7000, a v comsi lepsia ako 7D, K5 ii vraj za ten priplatok nestoji aj ked to ostrenie je pri horsom svetle omnoho rychlejsie a presnejsie, ale oproti K5 ma i dake minusy a K5 iis ma nadherny obraz zrovnatelny s FF, ale videl som snimky kde fakt to moaire je neskutocne viditelne, a davat si pozor aby som fotil nieco kde to nehrozi je blbost, iba ak bude mat clovek oba pristroje ... J mam K5 a ano to ostrenie pri horsom osvetleni by sa zislo, lebo rad pouzivam skla s f1.4 az 2.8, ale kde je to proste nemozne mam externy blesk a je "po probleme". Kazdy musi zvazit ci ide do novsieho a ci to stoji za ten priplatok, alebo si za to este kupi daky objektiv, vyhoda pentaxu je ze kopa starych skiel pentaxu clovek nasadi aj bez redukcie, a ano AF skla su tazsie zohnatelne, ale ja som za polrok zohnal vyborne skla i ostatne prislusenstvo, treba sa len kukat, hladat a trpezlivost, sam som skusil i sony, canon a 2x sigmu, a na pentax nedam dopustit, kvalitou obrazu dam na 2. miesto sony, ale tomu chyba robustne telo a utesnenie, ja sam dufam ze pentax ma nebude mat v com sklamat
 
Maroš Kešjar
2013-03-16 20:06:28+01
Osobne by som pentax neodporúčal, pokiaľ už nemáte ich sklá. Ono.. je to báječný aparát. Sám s pentaxom fotím, no som nervózny z nejasného vývoja. Nik netuší, čo s touto značkou bude, okrem pentaxu 645 skutočne profi telo nemajú a budúcnosť je veľmi zahmlená. Investovať do objektívov keď máte ambíciu sa posúvať ďalej mi príde ako slušná lotéria Veď doteraz ani nie je jasné, či sa vôbec odlepia od APS-C! FF klebety už počúvame zopár rokov. Ono.. APS-C nie je zlý, rovnako ani stredoformát. Ale kinofilmové políčko by už človek u zavedenej značky čakal. Nešpekulujte a kúpte nikon alebo canon. Tam nič nepokazíte a máte istú cestu na budúci upgrade. Sklá pochopiteľne kupovať FF.
 
bonifacko
2013-03-16 20:18:37+01
príspevok od: Maroš Kešjar
Osobne by som pentax neodporúčal, pokiaľ už nemáte ich sklá. Ono.. je to báječný aparát. Sám s pentaxom fotím, no som nervózny z nejasného vývoja. Nik netuší, čo s touto značkou bude, okrem pentaxu 645 skutočne profi telo nemajú a budúcnosť je veľmi zahmlená. Investovať do objektívov keď máte ambíciu sa posúvať ďalej mi príde ako slušná lotéria Veď doteraz ani nie je jasné, či sa vôbec odlepia od APS-C! FF klebety už počúvame zopár rokov. Ono.. APS-C nie je zlý, rovnako ani stredoformát. Ale kinofilmové políčko by už človek u zavedenej značky čakal. Nešpekulujte a kúpte nikon alebo canon. Tam nič nepokazíte a máte istú cestu na budúci upgrade. Sklá pochopiteľne kupovať FF.
Nuž ved to, že ten vyvoj. Už nas Ricoh naťahuju ako gumu. Ale vraj čoskoro budu novinky.
 
palo2811
2013-03-16 20:44:43+01
príspevok od: bonifacko
Nuž ved to, že ten vyvoj. Už nas Ricoh naťahuju ako gumu. Ale vraj čoskoro budu novinky.
A pre koho majú vyvíjať keď sami seba posielame k canikonu .A oni sa nám smejú aký sme hlúpi.
 
Maroš Kešjar
2013-03-16 20:58:09+01
príspevok od: palo2811
A pre koho majú vyvíjať keď sami seba posielame k canikonu .A oni sa nám smejú aký sme hlúpi.
Come on. Veď je to len vercajch. Iracionálne lipnutie na značke je hlúposť. Pán chcel poradiť a nech sa na to kukám zľava / zprava, tak mi to príde rozumné. To nie je o tom, kto sa komu smeje. To by malo byť v celku na saláme kto čím fotí, podstatná je na nástroji kvalita a verzatilita.
 
bonifacko
2013-03-16 22:16:48+01
príspevok od: palo2811
A pre koho majú vyvíjať keď sami seba posielame k canikonu .A oni sa nám smejú aký sme hlúpi.
APS-C segment nie je problem napodobniť ako canikon. Napokon sa tak ricoh vyjadril, že budu asi 4 tela do konca tejto zimy. To bolo na jesen po kupe od HOYA corp. Tak možno nejaky mesiac bude meškanie. FF sa netešte tak skoro, možno 2014.
 
lennyl
2013-03-16 22:19:24+01
milujem otazky typu...aky si mam kupit fotak...a nakoniec ma rozpocet 500-700euro a bude fotit setakom 18-135/3.5-5.6

vsetko je to o peniazoch,
nikon - dobre skla 35/1.8G, 50/1.4G
canon - dobra 17-40/4L a 70-200/4L
pentax - dobra 15/4, 31/1.8, 77/1.8
atd atd.....
treba si uvedomit cenu tela a 3x tolko za dve slusne skla
 
pentax
2013-03-17 11:59:08+01
mám známeho, čo má K5 a sťažoval sa na zlé ostrenie pri slabom svetle. Ale K5II je niečo iné. V noci, 25w žiarovka v izbe, prakticky šero a reaguje rýchlo a bez problémov. A keď sledujem Nikon a Canon ako stále chrlia nové modely a potom sledujem vlákna aké majú problémy, tak skôr sa prikláňam k filozofii Pentaxu že menej je niekedy viac. Ja fotím na sklách čo majú aj 15 rokov a nič im nieje. Kúpil som K5II a na pár rokov mám pokoj. Veď nekupujem rožky každý týždeň...
 
lennyl
2013-03-17 14:22:58+01
ano, K5II je vyborny fotak. mam K5 a som spokojny,ziadne problemy, keby som uvazoval o upgrade, tak uz skor o K5IIs, niekde som cital, ze pentax snad vo fw bude odstranovat pripadne moare.

Nikon urobil vyborny krok s D7100, tiez ma AF az do -3EV (ako K5II/s). Ak nebudu mat problem napr. so spinou na snimaci,alebo s ostrenim, tak to bude dobra volba.
Canon bohuzial zatial nema nic nove a uz by to potreboval.
Sony robi SLT.
Olympus dava iba m4/3 snimac.

Takze kto ma ambicie neskor ist do FF, tak ma za rozumny peniaz Nikon D600, alebo Canon 6D, ked staci zatial APS-C tak kludne Pentax K5II/s, resp. Nikon D7100.
Este su vyborne APS-C Nikon D300s a Canon 7D, ale tie uz predsa len zaostavaju za novymi modelmi (vo vyssom ISO isto).
 
bonifacko
2013-03-17 15:07:20+01
príspevok od: lennyl
ano, K5II je vyborny fotak. mam K5 a som spokojny,ziadne problemy, keby som uvazoval o upgrade, tak uz skor o K5IIs, niekde som cital, ze pentax snad vo fw bude odstranovat pripadne moare.

Nikon urobil vyborny krok s D7100, tiez ma AF az do -3EV (ako K5II/s). Ak nebudu mat problem napr. so spinou na snimaci,alebo s ostrenim, tak to bude dobra volba.
Canon bohuzial zatial nema nic nove a uz by to potreboval.
Sony robi SLT.
Olympus dava iba m4/3 snimac.

Takze kto ma ambicie neskor ist do FF, tak ma za rozumny peniaz Nikon D600, alebo Canon 6D, ked staci zatial APS-C tak kludne Pentax K5II/s, resp. Nikon D7100.
Este su vyborne APS-C Nikon D300s a Canon 7D, ale tie uz predsa len zaostavaju za novymi modelmi (vo vyssom ISO isto).
Myslim, že Canon prave tento rok nahradí 7D a 60D. Tym sa posunie laťka a Pentax tiež bude davať nove telo ako alterantívu.
 
aesace
2013-03-17 15:28:17+01
Tie nejasne casy, co sa tyka Pentaxu, boli aj v minulosti a so znackou to vyzeralo biedne, no dnes ta situacia nie je taka zla. Skor by som povedal, ze napriek oraganizacnym zmenam, ktore sa u Pentaxu stale deju, ich produkty casto prevysuju konkurenciu, no nemaju taku siroke zakaznicke portfolio ako C&N. No mozno prave kvoli tomu si Pentax ludia kupuju viac z rozumu, nez z nejakeho laickeho automatizmu ako to u C&N chodi.Ten FF by sa hodil, no inak co sa APS-C tyka, tak Pentax je jedna z najlepsich volieb. Skla si kazdy najde podla svojich moznosti a zamerania-v tom ziadny problem nevidim.
 
bonifacko
2013-03-17 16:28:56+01
http://www.canonrumors.com/2012/05/canon-eos-70d-eos-7d-mark-ii-speculation-cr1/
 
bonifacko
2013-03-17 16:30:58+01
príspevok od: aesace
Tie nejasne casy, co sa tyka Pentaxu, boli aj v minulosti a so znackou to vyzeralo biedne, no dnes ta situacia nie je taka zla. Skor by som povedal, ze napriek oraganizacnym zmenam, ktore sa u Pentaxu stale deju, ich produkty casto prevysuju konkurenciu, no nemaju taku siroke zakaznicke portfolio ako C&N. No mozno prave kvoli tomu si Pentax ludia kupuju viac z rozumu, nez z nejakeho laickeho automatizmu ako to u C&N chodi.Ten FF by sa hodil, no inak co sa APS-C tyka, tak Pentax je jedna z najlepsich volieb. Skla si kazdy najde podla svojich moznosti a zamerania-v tom ziadny problem nevidim.
Ano, prídeš do kamenneho obchodu a chceš zrkadlovku? Canon a Nikon maju.
Ja mam Px k-30. Robím IR konverzie. Robil som telo canon 1100D, je to hladke a klzke ako had. Stvkovy rad len o malo lepšie, nejaka pogumovana časť. Ziadne utesnenie proti zlemu počasiu.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()