Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Ktory fotak je objektivne lepsi?

Joemalyfotograf
Joemalyfotograf 2015-05-14 10:11:04+02
Mam otazku na profikov z fora, ci redaktorov: Ktory fotak je objektivne za tie peniaze lepsi?
Nikon 5500d alebo Canon 750/760d. Nikon ma 39 bodov ostrenia a len 9 krizoveho typu, Canon zas len 19 bodov ale vsetky krizoveho typu. Nikon ma senzor od sony ale ten Canon neviem zisit. Tak povedzte svoj nazor.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-19 08:29:43+02
príspevok od: calven
Priznavam, necakal som takuto reakciu. Za mna pochvala.
Prave som mu zrusil dalsie tri nicky.
0
9
 
Ján Ožvoldík
2015-05-19 10:13:32+02
príspevok od: tomas2009
Tak ako zrazu Stancok, potom este Joe, nakoniec este Karol a urcite zrazu aj Fero z hornej dolnej. Nekydajte na Stancoka, lebo prave vybera svoj prvy poriadny fotoaparat. A Magickvampy ked si mysli ze clovek sa nemoze nieco normalne opytat a slusne reagovat, je sam trolll.. To uz clovek nemoze mat ani polaritu nazorov? Tak potom tu nema co robit. Joefotograf chcel poradit nejaky fotoaparat medzi Canon a Nikon ale tak hlupu otazku by predsa nikto normalny nepolozil, kazdy nesfanatizovany blazon Canonom vie co sa viac oplati kupit, na to nemusi robit vietor tu vo Fore. Keby sa opytal aky Nikon vramci kategorie kupit, alebo oplati sa viac ten model alebo ten. Treba proste spravne formulovat otazky, inak len Joe zbytocne troluje (((
Troll je v internetovom slangu účastník online diskusných fór, chatov či blogov, ktorý zasiela provokativne, hanlivé alebo irelevatné (off-topic) príspevky k témam, ktorých hlavným zmyslom je vyprovokovat ostatných uživatelov k vytúžené emotivnej odozve alebo inak narušit normálnu vecnú diskusiu. Činnost trolla býva v internetovom diskurzu nazývaná trollingom či trollovaním.

Na provokáciu trolla obvykle reaguje niektorý účastník diskusie, ktorý se domnieva, že „toto nie je možné nechat bez odozvy“. V anglickom prostredí pre túto úlohu v debate existuje specifické označenie trollhunter – lovec trollov. V horšom prípade má jeho príspevok sám podobu trolla a konflikt sa može dalej rozrást.

Klasické správanie trollera:
1. Trolluju umyselne a opakovane; zavádzajú, menia názory, na konkretne otázky zásadne neodpovedajú.
2. Ignoruju a porušujú pravidlá komunity príspevkami off-topic (mimo mísu), spamovaním
3. Vyvolávajú svojim paranoidnym správaním konflikty medzi ostatnými členmi komunity s úmyslom prezentovat sa ako jediná obet konfliktu
4. Sú izolovaní, preto často používajú tzv.Sock puppet. (Vytvorením viacerých nickov vzbudzuje troller dojem, že nie je sám s jeho názorom)

Trolleri dokážu svojim správaním zneistit a znechutit komunitu na fóre. Nepríjemným efektom je aj následné správanie komunity voči nováčikom, ktorých naivná, či zle položená otázka evokuje trolling a podla toho vyzerajú aj následné reakcie.
0
2
 
tomas2009
2015-05-19 15:02:03+02
Ved nechapem, uplne obycajna diskusia a kazdy sa hned certi a hromadia sa tu urazky, nadavky na rodinu. Ja som nikdy nenadaval, ani nic podobne. Bohuzial uz sa to tu zvrhava.. ((. A pri tom vadcsina ludi je tu v pohode, ako Stancok, atd. (
0
0
 
fatality
2015-05-19 15:43:28+02
príspevok od: tomas2009
Ved nechapem, uplne obycajna diskusia a kazdy sa hned certi a hromadia sa tu urazky, nadavky na rodinu. Ja som nikdy nenadaval, ani nic podobne. Bohuzial uz sa to tu zvrhava.. ((. A pri tom vadcsina ludi je tu v pohode, ako Stancok, atd. (
keby si nemal rok registracie 2010,poviem ze ty si Stancok..
a len tak namatkou:tomas2009:"Joe je obycany kopirovac, bastardik, co kopiruje to co napisem, je to obycajny Canon zmrd, zaplateny (, zapredany.."
schiza bratku trollu ?
0
2
 
Roman Point
2015-05-19 19:40:59+02
Už začínam chápať ( zdal sa mi to prvotne ako zlý nápad ) prečo prístup do fora a pridávanie príspevkov, reakcií mali povolené len platiaci uživatelia..
0
4
 
belco
2015-05-19 20:04:38+02
Som si myslel, ze tento topic zamkne admin uz na 3 strane. Vidim, ze stale pokracuje tato nezmyselna diskusia.
0
2
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-20 08:07:26+02
Koniec trolovania.
0
2
 
MagickVamp
2015-05-20 08:19:44+02
príspevok od: Karol Srnec
Prave som mu zrusil dalsie tri nicky.
Mozem sa spytat preco je teda jeden z tych najvacsich trollov - tomas2009 stale aktivny? Trolluje aj v inych temach. Zistili ste, ze nie je dobre mat forum platene, lebo casto moze spravne zareagovat aj clovek, ktory nema platene konto. Setrite cas s odpisovanim, ale treba to aspon moderovat a takychto provokaterov s nejakou psychickou poruchou by asi trebalo mazat. A je jedno ci ma tak nizke IQ a je tak priehladny, alebo vysoke a tak strasne miluje Canon, ze sa ho snazi tak silno ociernovat az ho zacnu branit a hladat na nom pozitiva aj ludia z inych znaciek, respektive nenavidi Nikon tak, ze sa zacne hrat na jedneho z vas a robit zo seba blbca, nech ludia nadobudnu dojem ze toto je reprezentativna vzorka z vas . A je to vlastne jedno co je jeho zamer... no nemyslim ze to prospieva stranke, ano viac sa diskutuje, ale clovek zisti ze to nema cenu a presne ako pisal Ján Ožvoldík, ludia zacnu ignorovat aj ludi co skutocne len nieco nevedia a potrebuju odpoved.
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-20 08:24:25+02
príspevok od: MagickVamp
Mozem sa spytat preco je teda jeden z tych najvacsich trollov - tomas2009 stale aktivny? Trolluje aj v inych temach. Zistili ste, ze nie je dobre mat forum platene, lebo casto moze spravne zareagovat aj clovek, ktory nema platene konto. Setrite cas s odpisovanim, ale treba to aspon moderovat a takychto provokaterov s nejakou psychickou poruchou by asi trebalo mazat. A je jedno ci ma tak nizke IQ a je tak priehladny, alebo vysoke a tak strasne miluje Canon, ze sa ho snazi tak silno ociernovat az ho zacnu branit a hladat na nom pozitiva aj ludia z inych znaciek, respektive nenavidi Nikon tak, ze sa zacne hrat na jedneho z vas a robit zo seba blbca, nech ludia nadobudnu dojem ze toto je reprezentativna vzorka z vas . A je to vlastne jedno co je jeho zamer... no nemyslim ze to prospieva stranke, ano viac sa diskutuje, ale clovek zisti ze to nema cenu a presne ako pisal Ján Ožvoldík, ludia zacnu ignorovat aj ludi co skutocne len nieco nevedia a potrebuju odpoved.
Vzdy sa raz za cas nieto takyto objavi. Pokial nenadava a nerobi vyslovene zle, sledujeme ho. Tomasovi som zrusil dalsie nicky a dostal upozornenie a aj ban. Uvidime ako bude pokracovat dalej. Dal som mu sancu. Pokial bude pokracovat, ucet zmazem.
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-20 08:24:32+02
0
0
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()