Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D750 - aké máte skúsenosti?

ivofides
ivofides 2015-11-03 11:04:22+01
Ahojte,
otázka predovšetkým na majiteľov (aj bývalých) Nikon D750. Pretože zvažujem kúpu tohto stroja, chcem sa vás opýtať, aké máte s ním skúsenosti. Otázky by som zhrnul do týchto bodov:

1. Čo vám na ňom najviac vadí resp. vyslovene štve?
2. Čo by ste vyzdvihli?
3. Aké ISO je pre vás použiteľné (viem, dosť subjektívne a závisí aj od ďalších vecí)?
4. AUTO ISO ak používate ste s ním spokojní?
4. Aufocus - ako ste s ním spokojní (rýchlosť, ostrenia za šera, miera odpadu...)?
5. S výdržou batérie ste spokojní?
6. Wifi je použiteľné pre priamy transfer RAW do PC?
7. Rýchlosť uzávierky vám vyhovuje, resp.potrebujete často kompenzovať čas
1/4000 za svetelných podmienok?
8. Aký žáner s ním najviac fotíte?
9. Keby ste mali možnosť sa ešte raz rozhodnúť pre kúpu, menili by ste za
niečo iné?

Ešte dodám, že foťák ma zaujíma iba po stránke fotenia, video je pre mňa nepodstatné. Budem veľmi rád, keď sa mi ozvete a podelíte sa o svoje skúsenosti. Každému z vás dopredu ďakujem za vaše postrehy.
 
andriusha
2015-11-06 12:15:58+01
Ahoj, pre porovnanie, tu sú odpovede platné pre D800(e):

1. Farebné podanie v štandardnom nastavení posunuté do zelena a studených farieb. Toto je však dobre riešiteľné v nastavení fotoaparátu, ja fotím roky na posunutom vyvážení bielej: A2, M1
2. Super ergonómia zdedená z D700, slušná veľkosť zaostrovacieho poľa ( viem si predstaviť ešte väčšie), s dobrým objektívom epické rozlíšenie ( toto je skutočne niekedy k nezaplateniu) a kresba obrazu. Po úprave vyváženia bielej: výborné farebné podanie.
3. Do ISO 6400
4a. AUTO ISO absolútna spokojnosť.
4b. Aufocus - kupodivu ( a napriek všetkým tým správam ) som spokojný. Vyplýva však z objektu fotenia - krajiny, príroda
5. Výdrž batérie - spokojnosť
6. Wifi - neexistuje. Nepotrebujem, hoci ak by korektne fungovalo pre transfer RAW, používal by som .
7. Rýchlosť uzávierky: vyhovuje
8. Krajina. Pre napr. športovú reportáž je tento foťák podľa mňa nevhodný ( pomalší autofokus)
9. Kúpil by som si D810. Bez debaty. Do D750 by so nešiel.
 
duroslav
2015-11-06 12:24:09+01
Pomalší AF, to myslíš všeobecne či s niektorým konkrétnym objektívom?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-11-06 12:45:05+01
príspevok od: duroslav
Pomalší AF, to myslíš všeobecne či s niektorým konkrétnym objektívom?
Rychlost AF zavisi na fotaku i objektive. Napr. novy 24-70/2,8 je rychly ako blesk a 85/1,4G je pomaly. A to je stale ten isty fotak.
 
andriusha
2015-11-06 13:02:42+01
príspevok od: duroslav
Pomalší AF, to myslíš všeobecne či s niektorým konkrétnym objektívom?
Podľa mňa všeobecne. Pri rýchlo pohybujúcich sa obrazoch a AF rozhodujú stotiny sekundy. Tu sa mi zdá 800 ťažkopádnejšia aj so ( teraz už starším) 24-70/2,8. K tomu zodpovedá i počet snímkov za sekundu. Ale ... nech toto nie je dogmou, je to len subjektívna poznámka, v drvivej väčšine situácií je 800 nadčasový fotoaparát s fantastickým obrazovým výstupom.
Pozn. Neskúšal som 750.
 
hladacvody
2015-11-06 15:30:45+01
mam D800 v praci,D750 doma zalezi na co to chces D800 dost pomala na dynamickejsie fotenie,tiez dosť velky RAW dlhsia doba spracovania zalezi od masiny aku mas kludne by stacil aj RAW z d750, D750 vadi mi mensi vrchny displej nezobrazuje niektore udaje co som zvyknuty z D800 aj rozlozenie tlacitok je lepsie na D800, keby ze si mam kupit teraz tak D810 ale stacil by RAW Z D750 ale taky nie je takze som spokojny s tym co mam.
 
frimen52
2015-12-01 08:02:40+01
ahoj, čítal som na fórach že sa objavil problém so zamrzaním tohoto prístroja a na hornom displeji sa objavuje Err a nedá sa to vyresetovať. Bolo tam spominané že to malo byť vyriešené novou verziou firmveru ktorá to mala odstrániť. Nemáte niekto skúsenosť s týmto?
Chcel by som toto telo kúpiť ale ako čítam aj tu narazil som na nové problémy čo sa týka samoznečisťovania snímača, zamŕzanie, odlesky v ojedinelých prípadoch a podmienkach dokonca našiel som príspevok kde po reklamácií a oprave odleskov prišiel foťák zo servisu v horšom stave ako tam bol dodaný čo sa týkalo ostrenia. Myslím že je to celkom dosť problémov na jedno telo ktoré nieje až tak najlacnejšie (pre mňa). Ako to chodí so servisom po kúpe nového tela? treba ho dať do servisu alebo to neriešiť pokiaľ sa niečo neprejaví ? prípadne je už tato chyba opravená na nových kusoch co sa vyrábajú od prejavených problémov alebo sa to tak bude vyrábať stále pokiaľ ho možno nenahradí ,,D760,, ?
Ak má niekto s tým skúsenosť prosím o radu. Momentálne mám D7100 a nemal som s ním žiaden problém tak by som si nerád búchal hlavu o stenu že som ho predal a kúpil niečo za dosť penazí čo nefunguje alebo je s tým problém.
ďakujem.
 
barron.prasil
2015-12-01 09:00:26+01
Nemam s nicim problem. Ziadne odlesky, ziadne olejove skvrny a ziadny error. Slape ako ma.
 
frimen52
2015-12-01 09:04:55+01
príspevok od: barron.prasil
Nemam s nicim problem. Ziadne odlesky, ziadne olejove skvrny a ziadny error. Slape ako ma.
a kedy si ho asi kupoval? koľko máš urobené na ňom snímkov?
 
barron.prasil
2015-12-01 09:12:19+01
príspevok od: frimen52
a kedy si ho asi kupoval? koľko máš urobené na ňom snímkov?
Kupoval som ho v maji. Snimkov ma nacvakanych okolo 15000 (robim aj casozbery). Vcera som akurat aktualizoval na najnovsi firmware "C" 1.10, ktora pridala nejake funkcie HDMI a opravila chyby. http://downloadcenter.nikonimglib.com/sk/download/fw/157.html
 
frimen52
2015-12-01 09:36:18+01
príspevok od: barron.prasil
Kupoval som ho v maji. Snimkov ma nacvakanych okolo 15000 (robim aj casozbery). Vcera som akurat aktualizoval na najnovsi firmware "C" 1.10, ktora pridala nejake funkcie HDMI a opravila chyby. http://downloadcenter.nikonimglib.com/sk/download/fw/157.html
ďakujem za info takže si s ním spokojný je to dobrá voľba vymeniť ze D7100 podľa teba?
Ešte ma napadlo neskúšal si svoje číslo fotáku zadať na stránke kde ti overí či sa jedná o kus ktorý má výrobnú vadu? Prípadne ak hej čo si sa z toho dozvedel?
 
filip.p3k
2015-12-01 09:51:06+01
príspevok od: frimen52
a kedy si ho asi kupoval? koľko máš urobené na ňom snímkov?
môj zamrzol asi 2-3x, vybrať baterku a šľape ďalej ako má. Od apríla má už nafotené cez 20 000 snímkov a ešte som ani čip nečistil ani nič. Najnovší firmware plánujem dať v najbližšom čase, tak uvidíme
 
duroslav
2015-12-01 10:06:45+01
Mne zamrzol raz pri prehliadaní fotiek (mám ho niečo vyše roka). Stačilo vypnúť / zapnúť.
 
barron.prasil
2015-12-01 10:28:41+01
príspevok od: frimen52
ďakujem za info takže si s ním spokojný je to dobrá voľba vymeniť ze D7100 podľa teba?
Ešte ma napadlo neskúšal si svoje číslo fotáku zadať na stránke kde ti overí či sa jedná o kus ktorý má výrobnú vadu? Prípadne ak hej čo si sa z toho dozvedel?
Ten rozdiel oproti D7100 je znacny. Uz pred Vianocami 2014 som ho chcel kupit, ale dopocul som sa, ze ma problemy s odleskami. Rozhodol som sa pockat a urcite to stalo za to. Na mojom stroji som zatial nepostrehol ziadnu zavadu. Som spokojny.

P. S. Tie zamrzania mozu byt sposobene nedokonalym kodom. Ved firmware pise len clovek a ten sa moze kludne pomylit. Preto aktualizujem vzdy na najnovsiu verziu.
 
frimen52
2015-12-01 10:55:11+01
Takze rozhodnuté hoši ďakujem pekne za vaše príspevky.
 
kasko
2015-12-01 22:46:23+01
príspevok od: frimen52
Takze rozhodnuté hoši ďakujem pekne za vaše príspevky.
Kupovane medzi prvymi kusmi na SK - odlesky boli a opravili to v rakusku. Inak ziaden iny problem a to som ani nenahraval najnovsi firmware. Smelo do toho - aspon moj nazor.
 
frimen52
2015-12-02 07:33:11+01
príspevok od: kasko
Kupovane medzi prvymi kusmi na SK - odlesky boli a opravili to v rakusku. Inak ziaden iny problem a to som ani nenahraval najnovsi firmware. Smelo do toho - aspon moj nazor.
A skúsenosť po používaní do dnešnej doby čo sa týka spokojnosti, kvality a všetkého ? Keby bola ešte raz možnosť vybrať iný model šiel by si znovu do toho?
 
kasko
2015-12-02 10:26:30+01
príspevok od: frimen52
A skúsenosť po používaní do dnešnej doby čo sa týka spokojnosti, kvality a všetkého ? Keby bola ešte raz možnosť vybrať iný model šiel by si znovu do toho?
Doma sa bijeme o fotaky s manzelkou. Teraz mame D750 a D7000 - neporovnatelne ine vystupy v prospech 750ky. Ja osobne by som prijal DX v kvalite FX, ale to nieje mozne. Ak ti vyhovuje ovládanie Nikonov, oslovila ta cena 750ky, tak asi nemas az tak velmi na vyber. Ja som to bral presne takto - objektivy mam nikon, chcelo to dalsie telo a viem, ze niesom profi a fotak si na seba zarabat nebude, takze 750ka jasna volba a nelutujem. Vyhovuje mi spracovanim, na rozmiestnenie tlacidiel som si zvykol hned, vystup je taky ako som aj ocakaval, nejak nic nemam proti (teda mohol byt kludne lacnejsi). A nemam ani zamrzanie a error a podobne starosti. Jedine ma raz prekvapila rychlost uzavierky len 1/4000 - ale to nieje vazny problem. Takze ano, siel by som zas do 750ky - alebo cakal dalsi rok, co vydaju nového a potom dalsi...a takto by som len cakal a nic nekupil a nefotil.
 
Horak Martin
2015-12-02 10:58:21+01
Ja mám s mojou D750 všetky problémy čo si vymenoval Odlesky, špinavý snímač a zamŕzanie.
Ale zase aby som to uviedol na pravú mieru. Odlesk (neželaný) sa mi podarilo nafotiť 2 alebo trikrát z 30.000 snímkov čiže to nepovažujem za problém. Snímač mám špinavý v pravom hornom rohu a je to pozorovateľné iba pri vyššom clonovom čísle. Zamrzol mi iba raz a bolo nutné vybrať baterku.
Pri rozhodovaní dnes by som váhal nad kúpou D750, ale asi by som do nej išiel znova, pretože výhody sú v jasnej prevahe oproti nevýhodám.
 
Netti
2015-12-19 18:18:04+01
Hoši ? Ako sa zisťuje koľko snímkov mi D750ka nacvakala ? Ďakujem moc za rady

D750 som si kupoval v auguste. Nemôžem ani pol krivého slova na tento foťáčik povedať. Nikdy ma nesklamala. Hneď ako som si ho kúpil, veľmi som si ho obľúbil. Ergonomicky dobre tvarovaný, čiže sa parádne drží v rukách a má dobre rozmiestnené tlačítka, ale to tu už bolo spomenuté Pre mňa je použiteľné ISO 5000. Maximálne tých 6400. Mám nacvakané podľa mňa viac ako 20 tisíc a po problémoch čo tu boli spomenuté ani chýru ani slichu. Čítal som o odleskoch a podobných veciach. Zatial sa mi to nestalo resp. nespozoroval som to. Inak keď si D750ku chytíš do ruky a pozrieš sa zo spodu do závitu na statív, tak ak je dno závitu biele-má tú vadu, a ak čierne - je to nová opravená verzia. ERR mi vypisuje na kartu niekedy(môže byť tým že je už staršia), riešim to tak, že karta von a dnu a fičíme ďalej. Keby sa mám znova rozhodnúť ? Určite znova D750. Po dočítaní tohto fóra som si aktualizoval softvér na 1.10. Dám vedieť čo a ako sa udialo nové
 
landov
2015-12-19 18:34:28+01
príspevok od: Netti
Hoši ? Ako sa zisťuje koľko snímkov mi D750ka nacvakala ? Ďakujem moc za rady

D750 som si kupoval v auguste. Nemôžem ani pol krivého slova na tento foťáčik povedať. Nikdy ma nesklamala. Hneď ako som si ho kúpil, veľmi som si ho obľúbil. Ergonomicky dobre tvarovaný, čiže sa parádne drží v rukách a má dobre rozmiestnené tlačítka, ale to tu už bolo spomenuté Pre mňa je použiteľné ISO 5000. Maximálne tých 6400. Mám nacvakané podľa mňa viac ako 20 tisíc a po problémoch čo tu boli spomenuté ani chýru ani slichu. Čítal som o odleskoch a podobných veciach. Zatial sa mi to nestalo resp. nespozoroval som to. Inak keď si D750ku chytíš do ruky a pozrieš sa zo spodu do závitu na statív, tak ak je dno závitu biele-má tú vadu, a ak čierne - je to nová opravená verzia. ERR mi vypisuje na kartu niekedy(môže byť tým že je už staršia), riešim to tak, že karta von a dnu a fičíme ďalej. Keby sa mám znova rozhodnúť ? Určite znova D750. Po dočítaní tohto fóra som si aktualizoval softvér na 1.10. Dám vedieť čo a ako sa udialo nové
pouzivam a funguje OK:
http://www.camerashuttercount.com/
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()