Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Pripomienky a vylepšenia na e-photo

jozef.balara
jozef.balara 2009-11-06 11:22:23+01
1. pri reakcii na môj príspevok v komentároch mi príde súkromná správa o reakcii a musím kliknúť na odkaz aby som si ju prečítal, bolo by lepšie keby bola táto reakcia napísaná hneď v správe 2. keď si otvorím môj profil, vidím počet bodovaní mojich fotiek, bolo by fajn keby to bolo klikacie, napr. kliknem na impakt 7 a ukáže mi moje fotky ktoré majú impakt 7
 
blahoslav J B Art
2013-01-01 23:24:14+01
príspevok od: lu_boss
Ja mam len jeden navrh.
Dovolit pisat komenty, zakladat vlakna a prispievat do debaty len:
1. osobe, ktoru verifikuje 5 inych verifikovanych osob
2. osobe, ktora ma aspon 10 fotografii v portfoliu
3. osobe, ktora napise aspon 3 citatelne blogy k teme fotografovanie

Zistil som, ze mi vadia nicnehovoriace samym sebou ohurene individua bez mena, bez stopy tvorivosti a bez snahy konstruktivne cusat, ked treba.

Ostatne mi viac menej vyhovuje
1. mala by sa zriadit kadrovacia komisia, ktoru by tvorilo 5 verifikovanych kadrovakov
2. 10 najlepsich fotiek z portfolia musi mat v priemere aspon 10 lajkov
3. fotoblogy v pocte aspon 3 musia byt schvalene kadrovacou komisiou a mat najmenej 10 pozitivnych reakcii od verifikovanych osob
 
b0baz
2013-01-01 23:39:39+01
príspevok od: blahoslav J B Art
1. mala by sa zriadit kadrovacia komisia, ktoru by tvorilo 5 verifikovanych kadrovakov
2. 10 najlepsich fotiek z portfolia musi mat v priemere aspon 10 lajkov
3. fotoblogy v pocte aspon 3 musia byt schvalene kadrovacou komisiou a mat najmenej 10 pozitivnych reakcii od verifikovanych osob
A vyklonovať LENINA a spraviť VOSR nie ? Celý systém TOP stojí za hovno. Keď niekto vidí v TOPke fotku na prvom mieste, vidí, že to má 100 bodov odfotil to FeroMrkva tak to musí byť fakt skvelé, tak si povie prečo nie a pridá 101 hlas len aby GejzaHáčik nemal nedajbože viac bodov a možno tá druhá je kvalitatívne lepšia. Systém nastaviť inak, priebežne aby nebolo vidno poradie fotiek, respektíve body, alebo čojaviem čo ešte. To len taká úvaha.
 
sachmo
2013-01-01 23:53:19+01
príspevok od: b0baz
A vyklonovať LENINA a spraviť VOSR nie ? Celý systém TOP stojí za hovno. Keď niekto vidí v TOPke fotku na prvom mieste, vidí, že to má 100 bodov odfotil to FeroMrkva tak to musí byť fakt skvelé, tak si povie prečo nie a pridá 101 hlas len aby GejzaHáčik nemal nedajbože viac bodov a možno tá druhá je kvalitatívne lepšia. Systém nastaviť inak, priebežne aby nebolo vidno poradie fotiek, respektíve body, alebo čojaviem čo ešte. To len taká úvaha.
Ak fotku A prida neznamy fotograf B, fotka dostane 2-3 lajky. Ak ale tu istu fotku prida fotograf C, vsetkym tu dobre znamy, fotka dostane 120 lajkov. Lajkuju sa fotky? Najobjektivnejsie, co vymyslis, je skryt autora a zakazat fotky s podpisom a ozdobkami, skryt hodnotenia a komentare ostatnych az do momentu hodnotenia. Po hodnoteni moze byt pre hodnotiaceho odkryte meno autora, pocet hlasov, jednotlive komentare.
A uz vidis, ako sa do tychto zmien hrnu.
 
lu_boss
2013-01-01 23:59:34+01
príspevok od: blahoslav J B Art
1. mala by sa zriadit kadrovacia komisia, ktoru by tvorilo 5 verifikovanych kadrovakov
2. 10 najlepsich fotiek z portfolia musi mat v priemere aspon 10 lajkov
3. fotoblogy v pocte aspon 3 musia byt schvalene kadrovacou komisiou a mat najmenej 10 pozitivnych reakcii od verifikovanych osob
Doba, ked fundovani ludia radili a hodnotili takpovediac pre radost z prace je nenavratne prec.

Nikdy sa nevrati.

Pokial sa ma dlhodldobo udrzat aka-taka uroven, treba eliminovat trotlov.




 
b0baz
2013-01-02 00:00:14+01
príspevok od: sachmo
Ak fotku A prida neznamy fotograf B, fotka dostane 2-3 lajky. Ak ale tu istu fotku prida fotograf C, vsetkym tu dobre znamy, fotka dostane 120 lajkov. Lajkuju sa fotky? Najobjektivnejsie, co vymyslis, je skryt autora a zakazat fotky s podpisom a ozdobkami, skryt hodnotenia a komentare ostatnych az do momentu hodnotenia. Po hodnoteni moze byt pre hodnotiaceho odkryte meno autora, pocet hlasov, jednotlive komentare.
A uz vidis, ako sa do tychto zmien hrnu.
Áno, súhlasím. Tento systém by bol bezpochyby asi najčistejší.
 
heuro-new
2013-01-02 00:07:31+01
príspevok od: lu_boss
Doba, ked fundovani ludia radili a hodnotili takpovediac pre radost z prace je nenavratne prec.

Nikdy sa nevrati.

Pokial sa ma dlhodldobo udrzat aka-taka uroven, treba eliminovat trotlov.




Trotl je nejaka skratka pre triedneho nepriatela?
 
heuro-new
2013-01-02 00:17:03+01
príspevok od: Marcel Rebro
Kecáš až sa Ti z huby práši. Kým nezrušili Tvoju virtuálnu lajkovaciu partičku mal si palcov namilukedveš.
Tiez casto so sachmom suhlasim a davam mu palce hore. Preto bol moj povodny nick zruseny. A necudoval by som sa, ak by aj dalsie z tych zrusenych nickov boli realne. Ved kto by sa uz len chcel neanonymne zastat napriklad aj sachma, ked sa tu robia take veci?
 
lu_boss
2013-01-02 00:23:31+01
príspevok od: heuro-new
Trotl je nejaka skratka pre triedneho nepriatela?
Velmi siroko povedane...
Tu a na tomto mieste ide o to, aby pravo verejne sa vyjadrovat mal clovek, ktory aspon v minimalnej miere ukaze predpoklad, ze jeho prispevky budu k veci.
Viac nizsie...
 
lu_boss
2013-01-02 00:38:06+01
príspevok od: heuro-new
Tiez casto so sachmom suhlasim a davam mu palce hore. Preto bol moj povodny nick zruseny. A necudoval by som sa, ak by aj dalsie z tych zrusenych nickov boli realne. Ved kto by sa uz len chcel neanonymne zastat napriklad aj sachma, ked sa tu robia take veci?
... a pokracujem.

Karol Srnec je clovek, ktory nenapise nieco len tak. Jasne Ti napisal, preco boli nicky zrusene. Karola poznam a z verzii "realne nicky" a "virtualne nicky" viac doverujem Karolovi, prepac.

Obcas sa tu objavi clovek, ktory sa snazi vytvarat dojem, ze ephoto niekomu skodi, robi mu zle, niekomu krivdi a vlastne to cela robi tak nejako zle. Pricom ten niekto nema jedinu fotografiu v galerii, nenapisal jediny clanok a urputne taji svoji totoznost. Dalsimi crtami tychto jedincov su: teoria, ze ephoto ma nejaku spiklenecku lozu, ktora sleduje dodrziavanie pravidla, ze clenovia loze sa budu lajkovat az sa ulajkuju k smrti, ze system hodnotenia je nespravodlivy, lebo asi keby bol, tak ... co vlastne ?, ze su aj lepsie fotky, nez su tie co sa stali fotom dna, lebo clenovia loze su svine a daju fotku tak, aby vyhrala - ako carodejnice - o polnoci !, atakdalej...
Diagnoza: trotl.


 
admin
redakcia ephoto.sk 2013-01-02 00:39:19+01
príspevok od: heuro-new
Tiez casto so sachmom suhlasim a davam mu palce hore. Preto bol moj povodny nick zruseny. A necudoval by som sa, ak by aj dalsie z tych zrusenych nickov boli realne. Ved kto by sa uz len chcel neanonymne zastat napriklad aj sachma, ked sa tu robia take veci?
povodny nick bol vyhodnoteny ako duplicitny. V buducnosti budeme aj nadalej sledovat a rusit konta ako je aj to vase terajsie, ktore bolo vytvorene prave kvoli vyvolavaniu konfliktných diskusii.
Nemate v profile ziadne udaje atd. atd. Nerusime vsak konta, kvoli inym nazorom a uz vobec nie kvoli palcovaniu hore ci dole. Tuto vymozenost vsak maju a budu mat len seriozni uzivatelia, ktori
chapu ucel tohto portalu.

 
admin
redakcia ephoto.sk 2013-01-02 00:44:17+01
príspevok od: b0baz
A vyklonovať LENINA a spraviť VOSR nie ? Celý systém TOP stojí za hovno. Keď niekto vidí v TOPke fotku na prvom mieste, vidí, že to má 100 bodov odfotil to FeroMrkva tak to musí byť fakt skvelé, tak si povie prečo nie a pridá 101 hlas len aby GejzaHáčik nemal nedajbože viac bodov a možno tá druhá je kvalitatívne lepšia. Systém nastaviť inak, priebežne aby nebolo vidno poradie fotiek, respektíve body, alebo čojaviem čo ešte. To len taká úvaha.
neexistuje univerzalny system, pokial si ludia neuvedomia, ze ziskat foto dna nie je to najdolezitejsie. Ze by mali fotografovat pre radost a ze stranka funguje ako priestor na vzajomnu komunikaciu, výmenu a ziskavanie nových poznatkov a inšpirácií. Pokial sa tu budu viest zabomysie vojny o lajky, palcovanie a pod. ziadne riesenie nebude OK.
 
sachmo
2013-01-02 07:12:08+01
príspevok od: admin
povodny nick bol vyhodnoteny ako duplicitny. V buducnosti budeme aj nadalej sledovat a rusit konta ako je aj to vase terajsie, ktore bolo vytvorene prave kvoli vyvolavaniu konfliktných diskusii.
Nemate v profile ziadne udaje atd. atd. Nerusime vsak konta, kvoli inym nazorom a uz vobec nie kvoli palcovaniu hore ci dole. Tuto vymozenost vsak maju a budu mat len seriozni uzivatelia, ktori
chapu ucel tohto portalu.

Takze potom bude zrusene aj moje a tvoje konto? Mame v nom asi tak rovnako informacii, fotiek a clankov.
A co ak konfliktne situacie vyvolava konto, ktore ma vyplnene info, ma fotky a clanky? Take spravanie sa bude tolerovat?
 
seifi
2013-01-02 07:38:31+01
príspevok od: b0baz
Podľa akého kľúča by sa vyhadzovali fotky do odpadkového koša ? Technicky nezvládnutý snímok sa dá pochopiť, že by šiel do koša hej, ale dajme tomu, aj šum napríklad sa niekedy môže použiť ako výrazový prostriedok a tu vidím prvý zádrheľ. A ďaľšia vec je tá, že na každého pôsobí fotka ináč, pocitový faktor. To nie je jednoduché. Treba výber fotiek nechať na ľudí, však je domokracia. Keď voláte po spravodlivosti, navrhnite taký systém, aby užívatelia neboli ovplyvňovaní počas dňa priebežnými výsledkami, napríklad.
Na tú demokraciu ráz zahynieme. Také kráľovstvo by bolo pre SK určite finančne výhodnejšie ako dnešný systém, kde vo vymáhaní daní sme na 26. mieste v EU, (za nami je len Grécko) a pri výbere DPH nám 1/4 uniká. Tí čo spadajú do týchto košov úniku, si budú demkraciu určite pochvaľovať. Tak ako by bolo subjektívne hodnotenie redakcie najlepších tak by bolo subjektívne hodnotenie najspodnejších. Ide o to, že palce hore môžeme dať ale palec dole nie. Tak keď taká možnosť pre nás nie vyradiť horšie snímky, tak nech sa toho ujme redakcia. Sám uznáš, že v rubrike na kritiku pribudlo po zavedení palcovacieho systému slabších fotiek, pretože ak ich dáš len do všetkých, to je akoby si ich hodil do vody a potom ti nič nehrozí. Zober si len takú skupinu fotiek do rodinného albumu.
 
bubu1687
2013-01-02 07:49:00+01
príspevok od: sachmo
Ak fotku A prida neznamy fotograf B, fotka dostane 2-3 lajky. Ak ale tu istu fotku prida fotograf C, vsetkym tu dobre znamy, fotka dostane 120 lajkov. Lajkuju sa fotky? Najobjektivnejsie, co vymyslis, je skryt autora a zakazat fotky s podpisom a ozdobkami, skryt hodnotenia a komentare ostatnych az do momentu hodnotenia. Po hodnoteni moze byt pre hodnotiaceho odkryte meno autora, pocet hlasov, jednotlive komentare.
A uz vidis, ako sa do tychto zmien hrnu.
teoria A, B , C je v niektorych pripadoch fakt pravdiva.
 
bubu1687
2013-01-02 07:49:19+01
a inak: nestresujte
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-01-02 08:13:44+01
príspevok od: heuro-new
Tiez casto so sachmom suhlasim a davam mu palce hore. Preto bol moj povodny nick zruseny. A necudoval by som sa, ak by aj dalsie z tych zrusenych nickov boli realne. Ved kto by sa uz len chcel neanonymne zastat napriklad aj sachma, ked sa tu robia take veci?
Sachmo inde priznal, že to boli jeho nicky.
 
sachmo
2013-01-02 08:54:07+01
príspevok od: Martin Brojo
Sachmo inde priznal, že to boli jeho nicky.
Ukaz kde ja by som sa k nim rad priznal, sam ale vidis, ze to nejde.
 
sachmo
2013-01-02 08:56:02+01
príspevok od: Martin Brojo
Sachmo inde priznal, že to boli jeho nicky.
Inak aj teraz mam tu vyssie jeden komentar s piatimi palcami hore, nevytvoril som si dalsie nicky? karol by to mal preverit a zrusit vsetkych, co lajkuju nespravne nazory
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-01-02 08:56:43+01
príspevok od: sachmo
Ukaz kde ja by som sa k nim rad priznal, sam ale vidis, ze to nejde.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-01-02 08:58:13+01
príspevok od: sachmo
Inak aj teraz mam tu vyssie jeden komentar s piatimi palcami hore, nevytvoril som si dalsie nicky? karol by to mal preverit a zrusit vsetkych, co lajkuju nespravne nazory
Netreba, jeden lajk som ti tam dal aj ja. Pretože s týmto názorom súhlasím.
 
Strana 11 z 19
1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 18 19
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()