Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nákup zrkadlovky z Číny

navaras
2012-12-29 10:29:42+01
Dobrý deň,

Chcem sa Vás opýtať, či nemáte skúsenosti z nákupom zrkadlovky z Číny ?
Myslím tie množstvá inzerátov na ebay.com/ebay.co.uk a podobne...
Vyplatí sa to ? Ako je to potom z clom a DPH ? A sú to vôbec zrkadlovky ?
Z nákupom z Číny mám prevažne len pozitívne skúsenosti, no pri takých sumách ...
Ďakujem
 
palo2811
2012-12-29 10:43:04+01
A ty chceš riskovať svoje euríčka . Iné je brať vec za 10-20 e to človek oželie ale tých lákavých 50-600 alebo koľko, to by aspoň mňa bolelo keby sa niečo stalo.Iba žeby si mal "penez jak želez".
 
Pinč
2012-12-29 10:48:16+01
Ja osobne,by som za takú cenu ako sa povie,neriskoval.
 
Pinč
2012-12-29 10:52:05+01
Ale ak moc chceš,tak skús popozerať,hodnotenia predajcu, možno nájdeš niečo čo sa týka tej zrkadlovky,či ju niekto zakúpil,či je s ňou spokojný,či je to fake,či je pokazená a tak ďalej.
 
markus
2012-12-29 11:09:33+01
nezabudni na clo
 
norulakp
2012-12-29 11:26:33+01
Ja som pochodil nasledovne pri kupe z Ciny. Kupil som si grip na Nikon D300. Pisali na Ebay, ze je to OEM verzia. Cize sa malo jednat o original. Po par tyzdnoch mi prisiel grip, ktory sa velmi vazne tvaril ako original. Aj by som bol uveril, keby sa mi nepozdavala ta lacna cena. Za 100 Eur to predsa nemoze byt original ani z Ciny. Tak som trochu pogooglil a zistil om, ze sa jedna o velmi vernu kopiu. Ale brutalne vydarenu. Predajca mal super referencie, lebo zrejme malokto si overil, ci sa jedna o original alebo fake a hned dali kladnu referenciu. Tak som im to po dvojtyzdnovej natahovacke s Ebay a s bambusakmi vratil a dostal som spat peniaze. Ale odvtedy elektroniku radsej nie z HK alebo Ciny.
 
pufko
2012-12-29 11:28:54+01
Pri lowendoch by som sa asi nebál, ale treba propočítať colné konanie, čo je +20% navrch a to ako z ceny tovaru vrátane poštovného. Aj tu niekto riešil výhodnu cenu K-30 z UK , kde navyše ponúkajú 50GBP cashback. Tak že aj niekde výhodne nakúpiť tak jedine v EU , inak to doplatíš na CLE
 
Dano Leitman
2012-12-29 13:51:26+01
nakupovat z usa ciny ci japonska sa najviac oplati v pripade ak
1/ mate tam cestu a popri tom kupite
2/ idete nakupovat za velke peniaze vela techniky a letenka + tovar vas vyjde omnoho lacnejsie ako kupovat v EU

v druhom bode sato oplati ked usetrite aspon 1000 € co nemusi byt (zistite to ked budete chciet nieco reklamovat ze usetrena stovka nestala zato)
 
phototomas
2012-12-29 14:07:36+01
www.onestop-digital.com

ja som tam kupil dve skla a blesk. vtedy som bol v UK. Onestop garantuje vyplatenie cla ak by ho od vás vypýtali. ale myslím že to garantujú len do uk
 
bersekr
2012-12-29 15:31:04+01
tak ja som uz pisal v inom vlakne, ze som kupoval fotak aj objektiv z HK. Usetril som dost podla mna. Dotycny predajca dava aj zaruku jeden rok, ale tak isiel som do toho s tym, ze mam vlastne mesiac na vyskusanie a u tak kvalitnej elektroniky je vysoka pravdepodobnost, ze ak sa vam to nepokazi po chvili, ked to zabiehate, tak vam to vydrzi roky. Moj nazor. Takze telo by som kupil vtedy asi za 1050 libier, na ebay som dal za neho 739 libier a neskor som zaplatil clo aj s danou a poplatkom za colneho deklaranta 39 libier. podciarknute a spocitane, usetril som asi 270 libier, co je asi 330 eur, co si myslim, ze nie je malo, plus som kupoval objektiv, tam som sice zaplatil clo az 59 libier, ale aj tak som usetril 30, takze to je je 300 libier usetrene, cize asi 360 euri. stalo mi to za to riziko
 
pablob26
2012-12-29 15:59:00+01
kupujem veci len z EU ale mozem povedat,ze asi polovica su to tie iste veci z ciny. Takze ci kupis z Ciny ,HK alebo Eu tak na 80% je to rovnaka kvalita :-/
 
hakizu
2012-12-29 16:20:51+01
Kupujes novy produkt, canon, nikon, hocico je to nove ako ked to kupis tu v obchode. Zisti si hodnotenie predajcu a podla toho si vyber. Samozrejme ze nie je ziadny problem s tovarom z ciny alebo japonska alebo z EU krajiny, ked ide o novy produkt je to to iste vsade. Rozdiel je v reklamacii a to ten, ze to musis riesit postou.
 
hakizu
2012-12-29 16:23:09+01
O co konkretne mas zaujem ak sa mozem opytat?
 
pufko
2012-12-29 16:26:05+01
Kvality by som sa tolko nebal ako toho že nič neušetrím, zvlášť u ludí čo nevedia ako to chodí pri tovare nad hodnotu kedy sa nan vzťahuje colné konanie.

V dobe minulej kedy to bolo tuším až nad 150€ sa to dalo všelijak obabrať, ale dnes ked je to tuším len 30USD , tak vám to preclia len vdaka výške poštovného.

Ja som tiež kúpil dávnejšie bratovi bundu na motorku z USA za 120€ vrátane poštovného a neplatil som žiadne CLO, a v CZ tú istú bundu mali v AKCII za 7990,- Kč (bežne 8990,-Kč).

Dnes ale plaí že človek si musí vedieť vypočítať celkovú sumu po preclení a vyrátať si kolko ušetrí voči nákupu doma. Nie ako tuto vo vedlajšom vlákne uvažuje chlapík ako si kúpi za super cenu kameru z USA a len na poštovnom mu pri***bú 80 USD, prirátam na celkovú sumu 20% a ušetril som akurát velké H. Pre pár €€€ sa človeku neoplatí čakať 10 dní na doručenie a ešte sa natahovať s Colným úradom, na ktorý by musel ísť bud do BA , či KE (neviem či je ešte další) , alebo sa natahovať písomne čím sa to predlží o dalších pár dní
 
tomis.ales
2012-12-29 16:47:25+01
K cene prirataj nase DPH, co je 20% + clo, co je na fotobordel cca 6%. Plati sa z celkovej sumy aj s postovnym.
 
zino
2012-12-29 17:00:38+01
príspevok od: norulakp
Ja som pochodil nasledovne pri kupe z Ciny. Kupil som si grip na Nikon D300. Pisali na Ebay, ze je to OEM verzia. Cize sa malo jednat o original. Po par tyzdnoch mi prisiel grip, ktory sa velmi vazne tvaril ako original. Aj by som bol uveril, keby sa mi nepozdavala ta lacna cena. Za 100 Eur to predsa nemoze byt original ani z Ciny. Tak som trochu pogooglil a zistil om, ze sa jedna o velmi vernu kopiu. Ale brutalne vydarenu. Predajca mal super referencie, lebo zrejme malokto si overil, ci sa jedna o original alebo fake a hned dali kladnu referenciu. Tak som im to po dvojtyzdnovej natahovacke s Ebay a s bambusakmi vratil a dostal som spat peniaze. Ale odvtedy elektroniku radsej nie z HK alebo Ciny.
Ak sa teda jednalo o brutálne vydarenú kópiu, prečo si to vracal? Čo funkčnosť? Nefungovalo to, alebo to robilo nejakú zlobu? Pretože ak to bolo plne funkčné a kvalitatívne veľmi vydarená kópia, tak potom to mohol byť fakt výhodný obchod za zlomok ceny. Vracať inak kvalitnú vec len kvôli tomu, že to nemá originál "tri pásiky" je potom detinské. Aj tak je 90% elektroniky vyrobených v Čine.
 
palo2811
2012-12-29 17:18:23+01
Jedno z vietnamsko-čínskych porekadiel b]viac pasik viac adid..[/b]
 
bersekr
2012-12-29 17:44:56+01
príspevok od: pufko
Kvality by som sa tolko nebal ako toho že nič neušetrím, zvlášť u ludí čo nevedia ako to chodí pri tovare nad hodnotu kedy sa nan vzťahuje colné konanie.

V dobe minulej kedy to bolo tuším až nad 150€ sa to dalo všelijak obabrať, ale dnes ked je to tuším len 30USD , tak vám to preclia len vdaka výške poštovného.

Ja som tiež kúpil dávnejšie bratovi bundu na motorku z USA za 120€ vrátane poštovného a neplatil som žiadne CLO, a v CZ tú istú bundu mali v AKCII za 7990,- Kč (bežne 8990,-Kč).

Dnes ale plaí že človek si musí vedieť vypočítať celkovú sumu po preclení a vyrátať si kolko ušetrí voči nákupu doma. Nie ako tuto vo vedlajšom vlákne uvažuje chlapík ako si kúpi za super cenu kameru z USA a len na poštovnom mu pri***bú 80 USD, prirátam na celkovú sumu 20% a ušetril som akurát velké H. Pre pár €€€ sa človeku neoplatí čakať 10 dní na doručenie a ešte sa natahovať s Colným úradom, na ktorý by musel ísť bud do BA , či KE (neviem či je ešte další) , alebo sa natahovať písomne čím sa to predlží o dalších pár dní
ako som pisal o par prispevkov vyssie, tak som prii kupe fotoaparatu s objektivom usetriv 360 eciek, co nie je malo aj po zaplateni cla a vsetkych poplatkov. Doba dodania aj s colnym odbavenim asi 4-5 dni. Beznou praxou predajcou z HK a podobne je uviest mensiu nadobudaciu cenu co znizi o vela aj clo.

A pokial viem, tak clo sa plati az nad 120 eur, nad 40 eur sa plati DPH. Neviem, preco by tam mali byt neake USD, sme v EU takze limity su uvadzane v EURO.
 
quintes
2012-12-29 18:02:55+01
ono je to krasne ak kupis nieco lacne z ciny, a aj ti to funguje, si spokojny, happy, no casom, budes to chciet predat, nepredas, nieco sa po roku pokazi, neopravis... Jeb na to, kup tu na splatky, daj co mas, zvysok doplatis behom polroka.... a uvidis sam, aky budes spokojny... nie som predajca ani nic take, no patrim do skupiny ludi, ktori uz co to pokupili a predali....
 
calimero
2012-12-29 18:12:19+01
príspevok od: bersekr
ako som pisal o par prispevkov vyssie, tak som prii kupe fotoaparatu s objektivom usetriv 360 eciek, co nie je malo aj po zaplateni cla a vsetkych poplatkov. Doba dodania aj s colnym odbavenim asi 4-5 dni. Beznou praxou predajcou z HK a podobne je uviest mensiu nadobudaciu cenu co znizi o vela aj clo.

A pokial viem, tak clo sa plati az nad 120 eur, nad 40 eur sa plati DPH. Neviem, preco by tam mali byt neake USD, sme v EU takze limity su uvadzane v EURO.
Budem konkretny. Toto je napriklad najlacnejsi novy objektiv Canon 100/2.8L IS Macro, ktory sa da kupit na eBay:
http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-CANON-EF-100mm-F2-8-F-2-8-L-MACRO-IS-USM-MICRO-LENS-/380536844765?pt=Camera_Lenses&hash=item5899c371dd

Cena s dopravou: 900 USD, v prepocte 680 €
DPH: + 136 €
Clo: + 49 €
Spolu: 865 €
Zaruka: 1 rok, aj to len teoreticka, kto by posielal objektiv opravovat do Ciny?

Na SVK sa da kupit ten isty objektiv za 850-900 € so zarukou 2 roky.

Takze ktory blbec by to objednaval z Ciny?

Uvedene prepocty vychadzaju podobne aj v pripade inych objektivov. Rozdiel v cenach medzi Europou, Aziou a USA uz nie je taky, ako byval pred 3-5 rokmi.

Europa bude vzdy najdrahsia, je tu najvyssia byrokraticka narocnost (certifikaty a normy v EU su sialene) a povinna zarucna doba 2 roky, to vyrobky urcite predrazuje, ale ci stoja tie rozdiely za to, si musi zvazit kazdy sam.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()