Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nákup zrkadlovky z Číny

navaras
navaras 2012-12-29 10:29:42+01
Dobrý deň,

Chcem sa Vás opýtať, či nemáte skúsenosti z nákupom zrkadlovky z Číny ?
Myslím tie množstvá inzerátov na ebay.com/ebay.co.uk a podobne...
Vyplatí sa to ? Ako je to potom z clom a DPH ? A sú to vôbec zrkadlovky ?
Z nákupom z Číny mám prevažne len pozitívne skúsenosti, no pri takých sumách ...
Ďakujem
 
pufko
2012-12-29 18:14:14+01
Nakolko tam kde sa plati € si v EU, teda neplatíš žiadne CLO a ani DPH, takže cena bola kedysi uvádzana v inej najčastejšie používanej svetovej mene, teda v USD.

5 dní dodanie tovaru z HK ? Mne teda chodí toho viac a rekord je asi 7 dní , pri zásielkách bez colného konania.

Platí aj to že z HK / China píše predajca automaticky nižšiu hodnotu tovaru, ale pri drahších veciach sa človek asi aj tak nevyhne colnému konaniu. Ale trebárs ak ide balík z USA tak na sprievodke je suma za poštovné a na colné konanie im často stačí práve táto samotná suma
 
bersekr
2012-12-29 18:59:33+01
príspevok od: calimero
Budem konkretny. Toto je napriklad najlacnejsi novy objektiv Canon 100/2.8L IS Macro, ktory sa da kupit na eBay:
http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-CANON-EF-100mm-F2-8-F-2-8-L-MACRO-IS-USM-MICRO-LENS-/380536844765?pt=Camera_Lenses&hash=item5899c371dd

Cena s dopravou: 900 USD, v prepocte 680 €
DPH: + 136 €
Clo: + 49 €
Spolu: 865 €
Zaruka: 1 rok, aj to len teoreticka, kto by posielal objektiv opravovat do Ciny?

Na SVK sa da kupit ten isty objektiv za 850-900 € so zarukou 2 roky.

Takze ktory blbec by to objednaval z Ciny?

Uvedene prepocty vychadzaju podobne aj v pripade inych objektivov. Rozdiel v cenach medzi Europou, Aziou a USA uz nie je taky, ako byval pred 3-5 rokmi.

Europa bude vzdy najdrahsia, je tu najvyssia byrokraticka narocnost (certifikaty a normy v EU su sialene) a povinna zarucna doba 2 roky, to vyrobky urcite predrazuje, ale ci stoja tie rozdiely za to, si musi zvazit kazdy sam.
dph a clo nezaplatis viac ako 50 eciek, na tuty, takze mozes usetrit viac ako 100 eur
 
norulakp
2012-12-29 19:02:39+01
príspevok od: zino
Ak sa teda jednalo o brutálne vydarenú kópiu, prečo si to vracal? Čo funkčnosť? Nefungovalo to, alebo to robilo nejakú zlobu? Pretože ak to bolo plne funkčné a kvalitatívne veľmi vydarená kópia, tak potom to mohol byť fakt výhodný obchod za zlomok ceny. Vracať inak kvalitnú vec len kvôli tomu, že to nemá originál "tri pásiky" je potom detinské. Aj tak je 90% elektroniky vyrobených v Čine.
za prve som to vracal uz len z principu. Ak raz niekto pise, ze je to original a original to nie je, tak je to podla mojho nazoru podvodnik. A podvodnikov ja podporovat nemusim. Po druhe, keby som nechcel original, tak si kupim fake za 50 Eur a nie za 100. A po tretie, par razy som to prisroboval na telo a plast sa zacal mierne rozchazat. Po odsrobovani sa sice vratil do povodnej polohy, ale aj na zaklade toho som zistil, ze je to fake. Mozno by sa to casom rozpadlo, mozno nie. Jednoducho som to vratil a bolo vybavene. Povazuj to za detinske, je mi to jedno.
 
bersekr
2012-12-29 19:06:03+01
príspevok od: pufko
Nakolko tam kde sa plati € si v EU, teda neplatíš žiadne CLO a ani DPH, takže cena bola kedysi uvádzana v inej najčastejšie používanej svetovej mene, teda v USD.

5 dní dodanie tovaru z HK ? Mne teda chodí toho viac a rekord je asi 7 dní , pri zásielkách bez colného konania.

Platí aj to že z HK / China píše predajca automaticky nižšiu hodnotu tovaru, ale pri drahších veciach sa človek asi aj tak nevyhne colnému konaniu. Ale trebárs ak ide balík z USA tak na sprievodke je suma za poštovné a na colné konanie im často stačí práve táto samotná suma
kedze som v EU a plati v eurach, uvadza sa hodnota tovaru v eurach.

Ano, 5 dni s colnym konanim, odoslane na druhy den po zaplateni, v noci bol balik v parizi, rano v londyne asi tri dni bol na letisku v londyne a potom na dalsi den som ho mal v manchestri. Samozrejme som sa nevyhol colnemu konaniu, aj ked oznacil predajca nizsiu cenu. Za canon 7D novy som zaplatil 39 libier z coho bol 10 libier poplatok colneho deklaranta, cize prepravnej firme. ta to aj vsetko zaplatila, aby to bolo rychlejsie a mne len prisla faktura. spocitane, canon 7D aj s poplatkami 770 libier
 
norulakp
2012-12-29 19:07:49+01
príspevok od: quintes
ono je to krasne ak kupis nieco lacne z ciny, a aj ti to funguje, si spokojny, happy, no casom, budes to chciet predat, nepredas, nieco sa po roku pokazi, neopravis... Jeb na to, kup tu na splatky, daj co mas, zvysok doplatis behom polroka.... a uvidis sam, aky budes spokojny... nie som predajca ani nic take, no patrim do skupiny ludi, ktori uz co to pokupili a predali....
uplne suhlasim s Tebou. Nepotrpim si na znacky, vela veci som si aj sam s ocom vyrobil na fotenie. Ale jednoducho technika by mala byt kvalitna, aby sa na nu dalo spolahnut. A nie stale trpnut, kedy to prdne a bude ta to duplovane mrziet, ze si zbytocne vyhodil prachy za smejd.
 
calimero
2012-12-29 19:32:21+01
príspevok od: bersekr
dph a clo nezaplatis viac ako 50 eciek, na tuty, takze mozes usetrit viac ako 100 eur
Ak sfalsujes papiere, mozno, ale to je trestny cin.
 
tomatito
ocenenie redakciou 2012-12-29 19:37:59+01
príspevok od: navaras
Dobrý deň,

Chcem sa Vás opýtať, či nemáte skúsenosti z nákupom zrkadlovky z Číny ?
Myslím tie množstvá inzerátov na ebay.com/ebay.co.uk a podobne...
Vyplatí sa to ? Ako je to potom z clom a DPH ? A sú to vôbec zrkadlovky ?
Z nákupom z Číny mám prevažne len pozitívne skúsenosti, no pri takých sumách ...
Ďakujem
nemam sajnu konkretne o com pises..ale ked hovoris o ebay tak staci si pozriet kolko ma chlapik feedback a hotovo vyriesene..je uplne jedno ci kupujes Canon EOS 5D mark2 z nemecka alebo z ciny..dojde ti ten isty tovar..samozrejme uz od teba zalezi ako to chces riesit ked chces nieco reklamovat...z ciny sa clo plati takze maju tam nizsie ceny ktore doplatis na cle...ja som z ciny vela krat nieco objednaval a nikdy nebol problem..keby chlapik poslal nejaky fejk fotak never tomu ze by mal pozitivny feedback ..prvy clovek by ho zetrel zlym feedbackom hned a zaraz..cize nemusis mat nijaky strach...
 
norulakp
2012-12-29 19:43:53+01
príspevok od: tomatito
nemam sajnu konkretne o com pises..ale ked hovoris o ebay tak staci si pozriet kolko ma chlapik feedback a hotovo vyriesene..je uplne jedno ci kupujes Canon EOS 5D mark2 z nemecka alebo z ciny..dojde ti ten isty tovar..samozrejme uz od teba zalezi ako to chces riesit ked chces nieco reklamovat...z ciny sa clo plati takze maju tam nizsie ceny ktore doplatis na cle...ja som z ciny vela krat nieco objednaval a nikdy nebol problem..keby chlapik poslal nejaky fejk fotak never tomu ze by mal pozitivny feedback ..prvy clovek by ho zetrel zlym feedbackom hned a zaraz..cize nemusis mat nijaky strach...
never tomu, ze by ho zotreli. Ja ti garantujem, ze ten moj grip bol fake. Ale tak brutalne spickovo spraveny, ze malokomu napadlo si to overit. Pripadne skor klikli na pozitivny feedback, nez si to overili. Ja som pisal do Ebay, ze mam fake, ze chcem vratit prachy. Oni mi neverili a dva tyzdne som sa s nimi natahoval. Medzitym Ebay pouzil nejaku ochranu predavajuceho, a ja napriek tomu, ze mi peniaze vratili, tak som nemal moznost dat negativny feedback. Takze na tie feedbacky by som sa az tak velmi nespoliehal. Pokial je to az podozrivo lacne voci originalu, tak to zrejme original nebude.
 
tomatito
ocenenie redakciou 2012-12-29 20:08:19+01
príspevok od: norulakp
never tomu, ze by ho zotreli. Ja ti garantujem, ze ten moj grip bol fake. Ale tak brutalne spickovo spraveny, ze malokomu napadlo si to overit. Pripadne skor klikli na pozitivny feedback, nez si to overili. Ja som pisal do Ebay, ze mam fake, ze chcem vratit prachy. Oni mi neverili a dva tyzdne som sa s nimi natahoval. Medzitym Ebay pouzil nejaku ochranu predavajuceho, a ja napriek tomu, ze mi peniaze vratili, tak som nemal moznost dat negativny feedback. Takze na tie feedbacky by som sa az tak velmi nespoliehal. Pokial je to az podozrivo lacne voci originalu, tak to zrejme original nebude.
no zial polku z toho co pises je nejaky nezmysel..ja fungujem na ebay tri roky velmi intenzivne..ebay ochranuje kupujuceho a nie predavajuceho...tomu su urcene aj feedbacky..a to tak ze predavajuci nemoze dat kupujucemu negativny feedback..opacne to ide..cize ty ako kupujci mozes dat predajcovi negativny feedback, mas na to pravo ..ebay nemoze nijako zakrocit..jedna vec ktora tam je je ta ze ebay ti zakazuje dat negativny feedback do nejakych 7 az 10 dni od kupy produktu preto aby si si to radsej najprv vyriesil s predavajucim..po tych ubehnutych dnoch negativny feedback dat mozes a ebay ti to nemoze nijako zakazat..to je proste nezmysel..ty mas pravo sa stazovat ze vyrobok je fejk a ebay ti pomoze dostat svoje peniaze naspet ak je to do 500 libier..musis mat iba doklad o tom ze si vyrobok poslal naspet predajcovi...za tri roky co som na ebay vsetko sa spravilo k mojej spokojnosti a ebay bol maximalne pristupny a ochotny..vsak za to platim aj poplatky kedze som tam aj ako predajca ..to ze kupis fejk ze kupis nieco co mam stat 700 libier za 250 tak hadam ti moze byt jasne hned a zaraz ze je to fejk ako prasa nie? vsak uz len ta super lacna cena hovori sama za seba..~Dava predsa logiku ze 50 percentna zlava je nieco co nedava zmysel..vacsinou ebay pouzivam na to aby sm kupil nieco co je lacnejsie na ebay ako v obchode radovo max o 20 percent...a ver tomu ze ludia nedavaju pozitivne feedbacky ako na beziacom pase to je totalna blbost...ked niekto zistit ze nieco je fejk tak predajcovi mozu aj konto zavriet ci sa mu to paci alebo nie kedze ebay velmi tvrdo bojuje s predajcami ktori predavaju fekove veci..cize to co pises mi pride ako skor nejaka historka z marsu alebo je napisana tak ako sa to tebe hodi ale pravda bola trocha ina...
 
norulakp
2012-12-29 20:27:02+01
príspevok od: tomatito
no zial polku z toho co pises je nejaky nezmysel..ja fungujem na ebay tri roky velmi intenzivne..ebay ochranuje kupujuceho a nie predavajuceho...tomu su urcene aj feedbacky..a to tak ze predavajuci nemoze dat kupujucemu negativny feedback..opacne to ide..cize ty ako kupujci mozes dat predajcovi negativny feedback, mas na to pravo ..ebay nemoze nijako zakrocit..jedna vec ktora tam je je ta ze ebay ti zakazuje dat negativny feedback do nejakych 7 az 10 dni od kupy produktu preto aby si si to radsej najprv vyriesil s predavajucim..po tych ubehnutych dnoch negativny feedback dat mozes a ebay ti to nemoze nijako zakazat..to je proste nezmysel..ty mas pravo sa stazovat ze vyrobok je fejk a ebay ti pomoze dostat svoje peniaze naspet ak je to do 500 libier..musis mat iba doklad o tom ze si vyrobok poslal naspet predajcovi...za tri roky co som na ebay vsetko sa spravilo k mojej spokojnosti a ebay bol maximalne pristupny a ochotny..vsak za to platim aj poplatky kedze som tam aj ako predajca ..to ze kupis fejk ze kupis nieco co mam stat 700 libier za 250 tak hadam ti moze byt jasne hned a zaraz ze je to fejk ako prasa nie? vsak uz len ta super lacna cena hovori sama za seba..~Dava predsa logiku ze 50 percentna zlava je nieco co nedava zmysel..vacsinou ebay pouzivam na to aby sm kupil nieco co je lacnejsie na ebay ako v obchode radovo max o 20 percent...a ver tomu ze ludia nedavaju pozitivne feedbacky ako na beziacom pase to je totalna blbost...ked niekto zistit ze nieco je fejk tak predajcovi mozu aj konto zavriet ci sa mu to paci alebo nie kedze ebay velmi tvrdo bojuje s predajcami ktori predavaju fekove veci..cize to co pises mi pride ako skor nejaka historka z marsu alebo je napisana tak ako sa to tebe hodi ale pravda bola trocha ina...
predajca Coverlink, od ktoreho som to kupoval. Ma 58374 feddbackov, cize by to mal byt vierohodny predajca. kedze jedno zo zakladnych pravidiel je, neverit niekomu, kto ma malo feedbackov. Rating alebo ako to nazvat ma 99,3 % co je pomerne slusne. Za posledny rok mali len 56 negativnych feedbackov. Co je pri pocte celkovych feedbackov fajn cislo. Cize clovek by si myslel, ze je to seriozna firma. Suhlas? Napriek tomu ti hovorim, ze pisali, ze predavaju OEM verziu gripu MB-D10. Poslali krabicu, navod, grip. Vsetko vyzeralo brutalne originalne. Checkol som to na Nikon stranke, kde popisuju, ako rozoznat fake od originalu. A ver alebo nie, bol to fake. Tak som zacal konanie cez Ebay proti tomuto predajcovi. Tahalo sa to tusim dva ci tri tyzdne. Uz som myslel, ze je to stratene, ale nakoniec mi ebay odpisal, ze to mam vratit predajcovi a vratia mi peniaze. Predajca predava dodnes, napriek tomu, ze to bol fake. A mozes kludne verit, ze som mu nevedel dat feedback. Tiez som bol prekvapeny z toho. Nemam najmensiu potrebu tu pisat historky z Marsu.
 
bersekr
2012-12-29 21:30:34+01
príspevok od: calimero
Ak sfalsujes papiere, mozno, ale to je trestny cin.
ja nesfalsujem nic, objednam, zaplatim za tovar, prevezmem ho, zaplatim faktru od colneho deklaranta, tot vsjo. mna sa nikto nic nepyta ani neziada odo mna ziadne papiere
 
pufko
2012-12-29 21:59:42+01
bersekr tak ale napíš že si to riešil v UK, lebo na SK podla tracking number, vidíš že je balík na vyclievacej pošte, ale nič s ním neurobíš dokedy ti domov poštou nepríde oznámenie, kde je uvedené čislo pod ktorým evidujú tvoju zásielku na colnom oddelení a už len toto ti zhltne dva dni, ak to víde na víkend tak si pripočítaj dalšie dva. Ak máš to poondiate tlačivo v ruke a ak
chceš svoju zásielku okamžite, máš možnosť vyštartovať do BA na hlavnú poštu, kde na základe toho tlačiva môžu dalej konať, zaberie to asi tak 1 hod (podla toho kolko ludí je momentálne hore na colnom a kolko dole na blbých priehradkách, kde kludne môžeš vystáť dalších 15min, ako keby to bol problém zaplatiť v nejakom okienku na colnom oddelení) , alebo len pošleš mail, že si želáš aby prebehlo colné konanie bez prítomnosti adresáta, a za nejaké 3-6 dni (podla toho či trafíš víkend) ti balík donesie kurier poštovej služby.

 
calimero
2012-12-29 22:08:19+01
príspevok od: bersekr
ja nesfalsujem nic, objednam, zaplatim za tovar, prevezmem ho, zaplatim faktru od colneho deklaranta, tot vsjo. mna sa nikto nic nepyta ani neziada odo mna ziadne papiere
Tak potom by si nepisal taku sprostost, ze za 800 € objektiv zaplatis max. 50 € clo + dph.
Zakon hovori jasne, akym sposobom sa vyrubuje clo a DPH a kto nesie zodpovednost.
Mozno ti raz, mozno parkrat, pri colnom konani zozrali falosnu fakturu, ktoru predajca zamerne spravil na tretinovu cenu a vlozil do balika.
Ale urcite by som to tu neprezentoval ako pravidlo, lebo v kazdom pripade sa pred nasimi colnymi organmi dopustas priestupku ty, kedze ty si povinny priznat skutocnu cenu.
A v konecnom dosledku, colnici mozu pri ohodnocovani dovezeneho tovaru vychadzat z cien beznych na trhu. Cize velmi snazivy colnik si moze hodit do Googlu dany objektiv a zistit si jeho realnu cenu. Resp. si od teba moze vyziadat doklad o uhrade, vypis z uctu a pod.
 
liveman1
2012-12-29 22:18:37+01
Ľudia sú na Slovensku neskutočne blbí, česť výnimkám. Hádam založím školu pre blbcov a budem na tom ryžovať
 
bersekr
2012-12-29 22:34:59+01
príspevok od: pufko
bersekr tak ale napíš že si to riešil v UK, lebo na SK podla tracking number, vidíš že je balík na vyclievacej pošte, ale nič s ním neurobíš dokedy ti domov poštou nepríde oznámenie, kde je uvedené čislo pod ktorým evidujú tvoju zásielku na colnom oddelení a už len toto ti zhltne dva dni, ak to víde na víkend tak si pripočítaj dalšie dva. Ak máš to poondiate tlačivo v ruke a ak
chceš svoju zásielku okamžite, máš možnosť vyštartovať do BA na hlavnú poštu, kde na základe toho tlačiva môžu dalej konať, zaberie to asi tak 1 hod (podla toho kolko ludí je momentálne hore na colnom a kolko dole na blbých priehradkách, kde kludne môžeš vystáť dalších 15min, ako keby to bol problém zaplatiť v nejakom okienku na colnom oddelení) , alebo len pošleš mail, že si želáš aby prebehlo colné konanie bez prítomnosti adresáta, a za nejaké 3-6 dni (podla toho či trafíš víkend) ti balík donesie kurier poštovej služby.

no ano, som v uk, neviem ako to presne bezi na slovensku. tu mi proste balik prisiel a vobec som o ziadnom colnom konani nevedel, az ked mi neskor prisla faktura.
 
pufko
2012-12-29 22:36:02+01
Tak veru, colník má právo vyžadovať doklad o platbe, ak nie je známa hodnota tovaru či nie je priložená faktúra, prípadne môže colný dlh vypočítať na základe odporúčanej ceny slovenského dovozcu. A to by bol ten najhorší scenár, pretože suma oficialného dovozcu môže byť pekne prepísknutá voči bežným eshopom
 
pufko
2012-12-29 22:37:55+01
Zabodol som tam doplniť že doklad o platbe môže vyžadovať aj ak má podozrenie že by mohlo ísť o colný únik - teda podozrivo nízka hodnota tovaru
 
bersekr
2012-12-29 22:49:44+01
príspevok od: calimero
Tak potom by si nepisal taku sprostost, ze za 800 € objektiv zaplatis max. 50 € clo + dph.
Zakon hovori jasne, akym sposobom sa vyrubuje clo a DPH a kto nesie zodpovednost.
Mozno ti raz, mozno parkrat, pri colnom konani zozrali falosnu fakturu, ktoru predajca zamerne spravil na tretinovu cenu a vlozil do balika.
Ale urcite by som to tu neprezentoval ako pravidlo, lebo v kazdom pripade sa pred nasimi colnymi organmi dopustas priestupku ty, kedze ty si povinny priznat skutocnu cenu.
A v konecnom dosledku, colnici mozu pri ohodnocovani dovezeneho tovaru vychadzat z cien beznych na trhu. Cize velmi snazivy colnik si moze hodit do Googlu dany objektiv a zistit si jeho realnu cenu. Resp. si od teba moze vyziadat doklad o uhrade, vypis z uctu a pod.
nier 50 euro clo plus dhp. 50euro = clo+dph+sluzby colneho deklaranta.
Vyssie som popisal skusenosti s nakupom, je pravda, ze neviem, ako je to presne na slovensku. Ale tu v uk som vobec neprisiel do styku s danovym urado ani nicim podobnym, proste som si objednal tovar, zaplatil. Predavajuci ho poslal cez DHL a za par dni som mal balik od DHL. To je vsetko, nikde som nepodvadzal, kedze sa ma nikto na nic nepytaal. Za cas mi prisla na tu istu adresu faktura na ktorej bolo uvedene, ze DHL zaplatila za mna colne poplatky aby mohol byt balik rychlejsie doruceny a tie mi vyuctovala plus 10 libier poplatok. dokopy ma to vyslo za na 39 libier za fotak, ktory stal cca 730 libier. jeho hodnota tu je asi 1050 libier. a co sa tyka faktury, tak na tej bola uvedena skutocna cena, ktoru som zaplatil. predpokladam, ze cena sa pocita z neakych ''sprievodnych dokumentov'', ktore predajca poskytne prepravcovi a tym asi aj colnemu urada, cize podvadzal predajca a nie ja.

Uz vidim colnika, ktory miluje svoju pracu a nas stat tak, ze by gfooglil a hladal ceny v hong kongu a este ako u nas tak aj tam urcite sa pohybuju v sirokom rozmedzi tie ceny, takze podla ktorej by to urcoval? a da sa pri takomto uradnom postupe udavat vobec ako google doverihodny zdroj? na nete najdem to, co chcem
 
tonyskot
2012-12-29 23:00:00+01
na SK je s tym taky galimatias?
V UK my to postar donesie domov a konec ci je to odkial kolvak.
 
calimero
2012-12-29 23:13:35+01
príspevok od: bersekr
nier 50 euro clo plus dhp. 50euro = clo+dph+sluzby colneho deklaranta.
Vyssie som popisal skusenosti s nakupom, je pravda, ze neviem, ako je to presne na slovensku. Ale tu v uk som vobec neprisiel do styku s danovym urado ani nicim podobnym, proste som si objednal tovar, zaplatil. Predavajuci ho poslal cez DHL a za par dni som mal balik od DHL. To je vsetko, nikde som nepodvadzal, kedze sa ma nikto na nic nepytaal. Za cas mi prisla na tu istu adresu faktura na ktorej bolo uvedene, ze DHL zaplatila za mna colne poplatky aby mohol byt balik rychlejsie doruceny a tie mi vyuctovala plus 10 libier poplatok. dokopy ma to vyslo za na 39 libier za fotak, ktory stal cca 730 libier. jeho hodnota tu je asi 1050 libier. a co sa tyka faktury, tak na tej bola uvedena skutocna cena, ktoru som zaplatil. predpokladam, ze cena sa pocita z neakych ''sprievodnych dokumentov'', ktore predajca poskytne prepravcovi a tym asi aj colnemu urada, cize podvadzal predajca a nie ja.

Uz vidim colnika, ktory miluje svoju pracu a nas stat tak, ze by gfooglil a hladal ceny v hong kongu a este ako u nas tak aj tam urcite sa pohybuju v sirokom rozmedzi tie ceny, takze podla ktorej by to urcoval? a da sa pri takomto uradnom postupe udavat vobec ako google doverihodny zdroj? na nete najdem to, co chcem
No UK patri sice do EU, ale v pripade mnohych pravnych noriem ma vynimku. Cize popisovat tu, ako tam prebieha colne konanie a porovnavat to s SVK je mimo temy. Navyse v pripade zasielok posielanych z HK do UK tam funguje akysi zvlastny rezim (neviem to rozviest, v UK nezijem a nikdy ma to tak nezaujimalo).

U nas, ked ti pride balik napr. cez DHL a je tam vlozena faktura, vzdy ta najprv kontaktuje colny deklarant s tym, ze potrebuje tvoj suhlas, ci je faktura OK, resp. si vyziada spravnu fakturu od teba, ako prijemcu. A zvysok zalezi na colnikovi.

A co sa tyka colnika a googlovania, jeho nezaujima cena tovaru v Hong Kongu. Zakon mu umoznuje vychadzat z ceny, ktora je bezna na SVK trhu, teda u nas.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()