Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

650d vs 600d

jurod
2013-02-19 14:13:27+01
dobry chcem sa opytat ci je moc velky rozdiel v kvalite videa u tychto dvoch fotakov chcem to viac na video ako fotky a preto by som poprosil o nejake rady ci maju nejake lepsie vystupi na externe mikrofony lepsie ostrenie atd.. dakujem som tu novy tak dakujem za kazdu radu
 
morseee1
2013-02-19 14:17:43+01
jediny rozdiel a podla mna dost podstatny, je v tom, ze 650 vie kontinualne ostrit s prislusnym objektivom ... to 600 nevie ..
 
netmouse
2013-02-19 14:42:41+01
ja by som si radsej kupil kameru na video ako fotak ...
 
Jagged
2013-02-19 14:43:26+01
príspevok od: morseee1
jediny rozdiel a podla mna dost podstatny, je v tom, ze 650 vie kontinualne ostrit s prislusnym objektivom ... to 600 nevie ..
To je pravda ze ostrit sice vie ale nakolko je to vyuzitelne je na zvazenie a tych objektivov je dost malo a nic extra.
 
morseee1
2013-02-19 15:12:37+01
príspevok od: Jagged
To je pravda ze ostrit sice vie ale nakolko je to vyuzitelne je na zvazenie a tych objektivov je dost malo a nic extra.
otazka ale bola aky je rozdiel ... ano, su zatial tusim iba dva objektivy, ale zatial ..
 
Jagged
2013-02-19 16:53:09+01
príspevok od: morseee1
otazka ale bola aky je rozdiel ... ano, su zatial tusim iba dva objektivy, ale zatial ..
ale aj tak kym nebude automaticke zaostrovanie aspon na urovni kamier tak je to nepouzitelne. teda mozno pre fotografov na home video ale na serioznu pracu aj tak iba manual a vyber z viac a lepsich objektivov
 
Jozi Mačutek
2013-02-19 17:04:57+01
príspevok od: netmouse
ja by som si radsej kupil kameru na video ako fotak ...
praveže len z bratrancovej d3100 lezie video ako s drahej kamery a v zrkadlovke si možem meniť skla a kamera s vymenitelnými objektívmi je hodne draha
 
NefroniK
2013-02-19 17:14:31+01
Ja sa síce videu nevenujem, ale neviem prečo všetci z toho AF vo videu robia takú vedu. Keď chceš točiť amatérske filmy, videoklipy, vymyslené scénky, reklamy, interview, "film like" svadobné vide=a a umelecké stvárnenie pamiatok alebo neviem čoho na dovolenke najvhodnejšie je podľa mňa použiť MF. Na všetko ostatné, na čo by bol AF použiteľný (rodinné videá detí v bazéne, na futbale, lyžovačka, oslavy a stužkové a bežné svadobné videá prípadne vidá zo zábavy) je tu normálna kamera a GoPro. Tá malá hĺbka ostrosti je podľa mna nežiadúca.

Takže záver pri výbere kamery/foťáku pre mňa by bol taký:
1. chcem pracovať s hĺbkou ostrosti - DSRL a MF stačí, profi kamery sú mimo cenu
2. chcem natočiť "nejaké" video a práca s DOF nie je až taká podstatná - kamera
 
NefroniK
2013-02-19 17:18:13+01
Takže v povom bode treba zvážiť a rozlíšiť medzi videom a videom - ako je to s fotením, fotením/cvakaním.
 
Jagged
2013-02-19 17:21:24+01
príspevok od: NefroniK
Ja sa síce videu nevenujem, ale neviem prečo všetci z toho AF vo videu robia takú vedu. Keď chceš točiť amatérske filmy, videoklipy, vymyslené scénky, reklamy, interview, "film like" svadobné vide=a a umelecké stvárnenie pamiatok alebo neviem čoho na dovolenke najvhodnejšie je podľa mňa použiť MF. Na všetko ostatné, na čo by bol AF použiteľný (rodinné videá detí v bazéne, na futbale, lyžovačka, oslavy a stužkové a bežné svadobné videá prípadne vidá zo zábavy) je tu normálna kamera a GoPro. Tá malá hĺbka ostrosti je podľa mna nežiadúca.

Takže záver pri výbere kamery/foťáku pre mňa by bol taký:
1. chcem pracovať s hĺbkou ostrosti - DSRL a MF stačí, profi kamery sú mimo cenu
2. chcem natočiť "nejaké" video a práca s DOF nie je až taká podstatná - kamera
Plny suhlas ale predpokladam ze ked niekto chce DSLR na video tak vie preco ju chce a vie kolko prislusenstva este musi prikupit aby sa s tym dalo seriozne pracovat.
 
lubomirzvolensky
2013-02-19 18:58:45+01
>> praveže len z bratrancovej d3100 lezie video ako s drahej kamery

zrejme si este nevidel drahu kameru ale to je jedno. Na video by som odporucal ine fotaky ako Canon 600/650d, pozri na nieco z mikro4/3 formatu, pozri na Sony (flipout displej, progressive mod 1920x1080/50p, vynikajuco vyrieseny read-out zo senzora a kvoli tomu ziadne problemy so splasenou kozou pri panningu, aj tak nevies o com hovorim)... atd atd.

Takto : video je do Canonu 600 proste "donutene". Ine fotaky ho maju daleko lepsie prepracovane, daleko lepsie premakane, napriklad taky GH2 je mnamotka neskutocna.
 
tankista95
2013-02-19 19:42:43+01
príspevok od: lubomirzvolensky
>> praveže len z bratrancovej d3100 lezie video ako s drahej kamery

zrejme si este nevidel drahu kameru ale to je jedno. Na video by som odporucal ine fotaky ako Canon 600/650d, pozri na nieco z mikro4/3 formatu, pozri na Sony (flipout displej, progressive mod 1920x1080/50p, vynikajuco vyrieseny read-out zo senzora a kvoli tomu ziadne problemy so splasenou kozou pri panningu, aj tak nevies o com hovorim)... atd atd.

Takto : video je do Canonu 600 proste "donutene". Ine fotaky ho maju daleko lepsie prepracovane, daleko lepsie premakane, napriklad taky GH2 je mnamotka neskutocna.
ked uz spominas panasonic GH2 mozem nieco povedat o GH3, neskutocne video porovnatelne s canon eos 5dmarkIII, a s canon eos 5dmark II sa tocilo par serialov ako napr. Dr. House, ... a GH2 tocia tusim Nation Geografic dokumenty
 
tankista95
2013-02-19 19:47:27+01
príspevok od: morseee1
jediny rozdiel a podla mna dost podstatny, je v tom, ze 650 vie kontinualne ostrit s prislusnym objektivom ... to 600 nevie ..
tak napriklad raz sa mi pritrafilo ze som pri toceni koncertu zabudol zapnuty af na sigme 24-70 f2,8 na canon eos 5dmarkII a zacalo sa preostrovat pocas videa na postavu, sice mam doinstalovany magic lantern ale tak s inym objektivom som to nezazil
 
lubomirzvolensky
2013-02-19 20:20:20+01
ktory TRPAK mi dal palec dole za henten prispevok ? Kazde jedno pismenko je tam pravda, tak sa laskavo Canonovozaslepeni uz zobudte. A je to napisane absolutne slusne.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()