Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Profi kompakt do 800-1000 eur

myreska
myreska ocenenie redakciou 2014-01-30 19:32:10+01
Potrebolala by som poradit s vyberom profi kompaktu.Potrebujem ho mat pri sebe ked sa mi nechce vlacit canon 60d. a aby sluzil ako zaloha napr .fotenie svadby.Co naj kvalita do 800-1000 eur.nieco mam vyhliadnute Fujifilm FinePix X100s vs Sony Cyber-Shot DSC-RX100II .Viete mi prosim poradit.DAKUJEM.Fotenie street,portrety ,jednoducho povedane co den da.
 
PeCh
2016-02-08 16:33:22+01
príspevok od: francesco
Dakujem za rychlu odpoved, este taka recenzia k tomu keby bola .
Mne sa veru ten hladacik a objektiv pacia na tej x100, ale prestudujem za a proti.
Pre a proti:
X70 má rovnaké črevá ako X100t, teda aj rovnaký obrazový výstup. Rozdiel je vo veľkosti (X70 je menšia), absencii hľadáčika (môže nemusí vadiť) a objektíve (18,5/2.8 vs 23/2) a tuším trocha zjednodušené ovládanie.

A to či sú dané veci pre teba plus alebo mínus ti žiadna recenzia nepovie. Musíš vyskúšať. Osobne by som pre menšiu veľkosť obetoval hľadáčik ale mne osobne 28mm ohnisko jednoducho nesadlo. Radšej mám 35 alebo 24 mm (teda 23/2 by mi viacej sedelo alebo keby ho dali s nejakou 16-kou).
 
Bbranislav
2016-04-08 09:03:33+02
príspevok od: Karol Srnec
No mas tu novu Fuji X70, odlahcena X100 (bez hladacika).
Dobrý deň.Nechcem zakladat nové vlákno, len by ma zaujimal Váš názor na Nikon DL24-500mm s použitim na fotenie prírody a krajiny. Dakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-08 09:04:55+02
príspevok od: Bbranislav
Dobrý deň.Nechcem zakladat nové vlákno, len by ma zaujimal Váš názor na Nikon DL24-500mm s použitim na fotenie prírody a krajiny. Dakujem.
Zatial nie su DL-ka k dispozicii, kym neuvidim vystup, nebudem sa vyjadrovat.
 
Bbranislav
2016-04-08 13:28:50+02
Dakujem a skoru odpoved a rád by som ponal Váš názor na kompakty s FFčipom. Daju sa kvalitou výstupu rovnat s o zrkadlovkou. Dakujem.
 
marcus_labeo
2016-04-08 14:04:31+02
príspevok od: Bbranislav
Dakujem a skoru odpoved a rád by som ponal Váš názor na kompakty s FFčipom. Daju sa kvalitou výstupu rovnat s o zrkadlovkou. Dakujem.
Ak odmyslíš Leicu, kompakt s FF senzorom je len jediný: Sony RX1. Senzor v ňom je zhodný so senzorom v bezzrkadlovkách a7 (RX1R Mk II má rovnaký senzor, ako a7R Mk. II, RX1 mal senzor ako a7), takže z tohto pohľadu absolútna špička, kvalita výstupu bude identická.
Takže voľba RX1 nie je otázkou senzoru, ale otázka je, či Ti vyhovuje pevný nevýmenný objektív.
 
Bbranislav
2016-04-14 09:01:39+02
Dakujem za odpoved. Ja mám nikon d 7000 a neviem si predstavit aparát bez možnosti výmeny skiel. Moja otázka bola skôr hypotetická po nekonečných diskuziach so zastancom kompaktu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-14 09:22:43+02
príspevok od: Bbranislav
Dakujem za odpoved. Ja mám nikon d 7000 a neviem si predstavit aparát bez možnosti výmeny skiel. Moja otázka bola skôr hypotetická po nekonečných diskuziach so zastancom kompaktu.
Zrkadlovka je univerzalny nastroj, prisposobitelny pre rozne zanre. Nie nadarmo je to volba ambicioznych fotografov. Evolucia dispela k takemuto typu fotoapartu, ako najuniverzalnejsie pouzitelnemu.
Testujem teraz Fujifil X70. Pevny sirokouhly objektiv, bez hladacika, len vyklopny displej. Moze sa zdat, ze moznosti fotaku su velmi obmedzene oproti DSLR. Poviem ti ale, ze som si tak dobre uz davno nezafotil. Vynikajuci objektiv v spojeni s APS-C snimacom s prehladom poraza Nikon D7200 s 16-80 i Canon EOS 80D s 18-135, ktor som teraz testoval. Nielen ze su fotky technicky ovela kvalitnejsie, ale s fotoapartom sa mi aj kreativnejsie foti. So zrkadlovkou som pohodlny, najma ak ma zoom. Presiel som s X70 cele historicke centrum, ktore som presiel 100x, aobjavil tolko novych kompozicii, ako uz davno nie. Fotil som s nim veci, kde by som zrkadlovku nechal v brasni. Kompakt ma svoje obmedzenia, ale predstavivos a kretivita fotografa nie.
 
Bbranislav
2016-04-17 02:29:18+02
príspevok od: Karol Srnec
Zrkadlovka je univerzalny nastroj, prisposobitelny pre rozne zanre. Nie nadarmo je to volba ambicioznych fotografov. Evolucia dispela k takemuto typu fotoapartu, ako najuniverzalnejsie pouzitelnemu.
Testujem teraz Fujifil X70. Pevny sirokouhly objektiv, bez hladacika, len vyklopny displej. Moze sa zdat, ze moznosti fotaku su velmi obmedzene oproti DSLR. Poviem ti ale, ze som si tak dobre uz davno nezafotil. Vynikajuci objektiv v spojeni s APS-C snimacom s prehladom poraza Nikon D7200 s 16-80 i Canon EOS 80D s 18-135, ktor som teraz testoval. Nielen ze su fotky technicky ovela kvalitnejsie, ale s fotoapartom sa mi aj kreativnejsie foti. So zrkadlovkou som pohodlny, najma ak ma zoom. Presiel som s X70 cele historicke centrum, ktore som presiel 100x, aobjavil tolko novych kompozicii, ako uz davno nie. Fotil som s nim veci, kde by som zrkadlovku nechal v brasni. Kompakt ma svoje obmedzenia, ale predstavivos a kretivita fotografa nie.
Naprostý súhlas. Mal som niekolko kompaktov a nemyslím si ,že by som sa po šestročnom foteni zrkadlovkou vrátil naspät ku kompaktu, ako ku hlavnému aparátu.Na tulačky nalahko mám maličký Panasonic TZ10, s ktorým som velmi spokojný. Potrebuje ale dobré svetlo. Mám ešte jednu otázku. Nedávno som si kúpil cez bazar Sigmu 150-500mm na vtáčiky a príležitostné fotenie zvierat. Po čase som si všimol, že na určitom ohnisku okolo 350 su zábery menej ostre. Skúsil som to otestovat a nastavit v aparáte drobnou korekciou nastavenia autofokusu. Pri ohnisku 150mm to bolo na nule, ale pri ohnisku 350-400mm už mi to ostrilo vyrazne nad ostriaci bod. Všetky ostatné objektívy ktoré vlastnim som pretestoval a táto chyba sa neprejavuje. Ostria tam kde maju. V čom môže byt problem
 
landov
2016-04-17 06:46:11+02
príspevok od: Karol Srnec
Zrkadlovka je univerzalny nastroj, prisposobitelny pre rozne zanre. Nie nadarmo je to volba ambicioznych fotografov. Evolucia dispela k takemuto typu fotoapartu, ako najuniverzalnejsie pouzitelnemu.
Testujem teraz Fujifil X70. Pevny sirokouhly objektiv, bez hladacika, len vyklopny displej. Moze sa zdat, ze moznosti fotaku su velmi obmedzene oproti DSLR. Poviem ti ale, ze som si tak dobre uz davno nezafotil. Vynikajuci objektiv v spojeni s APS-C snimacom s prehladom poraza Nikon D7200 s 16-80 i Canon EOS 80D s 18-135, ktor som teraz testoval. Nielen ze su fotky technicky ovela kvalitnejsie, ale s fotoapartom sa mi aj kreativnejsie foti. So zrkadlovkou som pohodlny, najma ak ma zoom. Presiel som s X70 cele historicke centrum, ktore som presiel 100x, aobjavil tolko novych kompozicii, ako uz davno nie. Fotil som s nim veci, kde by som zrkadlovku nechal v brasni. Kompakt ma svoje obmedzenia, ale predstavivos a kretivita fotografa nie.
No ved jasne, preco by sme neporovnavali neporovnatelne...pevne sklo vs zoom? A moja x100s porazi na ohnisku 23mm Nikon 16-80, dokonca aj ine...
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()