Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon 5d mark I.

Laci
2014-03-13 17:43:48+01
Čaute, chcem sa spýtať, má ešte zmysel investovať do tohoto fotoaparátu? Pozrel som sa cez 5d mark II a v momente som sa do FF zamiloval, no na mark II alebo mark III nemám peniaze. Tak som si povedal že jediný, pre mňa dostupný FF je 5d markI, videl som ho po 450€, len sa chcem spýtať, či to nebudú vyhodené prach za dinosaura. Chcel by som to na portréty a staré sklá, včul fotím krajiny s Canon 500d.. Dík..
 
bear
- moderator
2014-03-13 18:20:06+01
Na portrety to podla mna zmysel ma a aj krajinky s tym nebudu horsie ako s 500D.

Pri povodnej 5D sa treba pripravit na:
- dost silne vibracie a hluk zrkadla
- stare ovladanie
- nema LiveView
- na dnesne pomery uz slabsi LCD (horsie sa posudzuje ostrost v terene)

Nenasadzuj na neho ziadny EF-S objektiv, lebo ak spravis zaber, tak poskodis zrkadlo!
 
Laci
2014-03-13 18:44:55+01
Dík za odpoveď, EF-S by ma ani nenapadlo použiť.. Skôr sa mi jedná o obrazovu kvalitu, nech to nie je vyhodených 450€, proste neviem čo čakať..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-03-13 19:04:47+01
Podla mna su to vyhodene poniaze. FF sam o sebe, hlavne takto stary, nie je zarukou toho, ze za 450€ uvidis vo svojej tvorbe nejake plus. Tie stare objektivy ti urobia dobru sluzbu aj na tej 500D. Nemusis mat FF, aby si sa vyhral s bokehom. Pozri kolko fotografov snes foti s CSC fotoaparatmi (APS-C a m43), pouzivaju stare sklicka a hraju sa s bokehom.
 
speedo
2015-08-09 17:41:16+02
Zdravím, chcem sa Vás tu opýtať, že či má význam ísť do starej 5D za 350€ ako záložného telo popri 5D Mark II, alebo ísť do 7D okolo 500€, alebo druhú 5D Mark II za cca 900€. Ceny sú bazárové. Potrebujem to na krajinu a občas nejaký koncert. V prvom rade mi ide o kvalitu obrazu pri ISO 100, aby nešumel. Video a live view nie je dôležité keďže na 5D Mark II ho mám keby som ho potreboval. Má to význam ísť do takého starého tela ako je 5D? Ďakujem
 
Štefan Káčer
2015-08-10 10:01:31+02
príspevok od: speedo
Zdravím, chcem sa Vás tu opýtať, že či má význam ísť do starej 5D za 350€ ako záložného telo popri 5D Mark II, alebo ísť do 7D okolo 500€, alebo druhú 5D Mark II za cca 900€. Ceny sú bazárové. Potrebujem to na krajinu a občas nejaký koncert. V prvom rade mi ide o kvalitu obrazu pri ISO 100, aby nešumel. Video a live view nie je dôležité keďže na 5D Mark II ho mám keby som ho potreboval. Má to význam ísť do takého starého tela ako je 5D? Ďakujem
pri takto definovanej otazke by ma este zaujimalo, kedy, resp. preco ti zalozne telo chyba, vybavu mas super a ak nahodou pojdes niekedy do velkej exotiky, kde chces mat istotu, tak si bud poziciach, resp. kupis pred odchodom za aktualnu cenu bazar a po navrate hned predas ...
 
Separovany_Odpad
2015-08-10 11:42:29+02
príspevok od: speedo
Zdravím, chcem sa Vás tu opýtať, že či má význam ísť do starej 5D za 350€ ako záložného telo popri 5D Mark II, alebo ísť do 7D okolo 500€, alebo druhú 5D Mark II za cca 900€. Ceny sú bazárové. Potrebujem to na krajinu a občas nejaký koncert. V prvom rade mi ide o kvalitu obrazu pri ISO 100, aby nešumel. Video a live view nie je dôležité keďže na 5D Mark II ho mám keby som ho potreboval. Má to význam ísť do takého starého tela ako je 5D? Ďakujem
záleží asi od toho, ako si na tom finančne..ak nemáš problém dať 900 eur, tak je asi táto rozprava zbytočná ak sú financie problém, tak by som osobne zvolil skôr tú 7D, ak nutne nepotrebuješ FF, napríklad kvôli širokoúhlym EF objektívom...keby chceš silne prvé 5D-čko, tak určite by som trval na osobnom prevzatí, riadne ho preskúšal a snažil sa dopracovať k počtu cyklov..na občasné fotenie na nízkom ISO by to nebol špatný prístroj, len naozaj stojí za uváženie fakt, či ti o 5 rokov novšie 7D nespraví lepšiu (a spoľahlivejšiu) službu
 
vd
2015-08-10 11:57:36+02
na portrety bude starec iste dobra volba. live view a podobne nepotrebne veci nepotrebujes. S ISO si vystačiš.
 
fomist
2015-10-02 17:27:20+02
Zdravím nechal som 5D MKl synovi vašnivemu obdivovatelovi prírody , dokupil si k nemu Tamron 150-600, no tiež mu už 5D nestačí. Fotí zver aj za šera a večer , páči sa mu 70D a faktor 1,6 . Poradte ďalší objektív - širší zoom , na makro mu stačia medzikružky ?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()