Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

a čo teraz?

piere333
2014-08-26 20:14:16+02
Dobrý deň, tak nejako si neviem rady, tak sa obraciam s prosbou na Vás skúsenejších. Stala sa mi taká vec, že sa mi do fotoaparátu Canon EOS 1100D dostala morská voda a zničila fotoaparát na toľko, že funguje asi na 25%. A teraz neviem čo dalej... kúpiť nové telo a objektív si nechať, alebo predať objektív a kúpiť napr. Nikon... dať opravovať fotoaparát starší ako dva roky mi príde ako blbosť, pretože cena opravy má hodnotu asi toho fotoaparátu. Odkedy som si kúpil túto základnú zrkadlovku od Canonu, nevenoval som pozornosť ostatným fotoaparátom a preto by som si rád nechal od Vás poradiť. Ked už sa mi stalo čo sa stalo, využil by som túto aj ked nechcenú situáciu asi aj na to, aby som sa s fotením posunul dalej, tak aj z tohto hladiska mi príde hlúpe kupovať opať to isté telo Canonu EOS 1100D. Viete poradiť niečo novšie, na lepšej úrovni, s čím ste spokojní Vy? Ďakujem!
 
blahoslav J B Art
2014-08-26 21:46:59+02
príspevok od: piere333
Dobrý deň, tak nejako si neviem rady, tak sa obraciam s prosbou na Vás skúsenejších. Stala sa mi taká vec, že sa mi do fotoaparátu Canon EOS 1100D dostala morská voda a zničila fotoaparát na toľko, že funguje asi na 25%. A teraz neviem čo dalej... kúpiť nové telo a objektív si nechať, alebo predať objektív a kúpiť napr. Nikon... dať opravovať fotoaparát starší ako dva roky mi príde ako blbosť, pretože cena opravy má hodnotu asi toho fotoaparátu. Odkedy som si kúpil túto základnú zrkadlovku od Canonu, nevenoval som pozornosť ostatným fotoaparátom a preto by som si rád nechal od Vás poradiť. Ked už sa mi stalo čo sa stalo, využil by som túto aj ked nechcenú situáciu asi aj na to, aby som sa s fotením posunul dalej, tak aj z tohto hladiska mi príde hlúpe kupovať opať to isté telo Canonu EOS 1100D. Viete poradiť niečo novšie, na lepšej úrovni, s čím ste spokojní Vy? Ďakujem!
 
piere333
2014-08-26 21:53:41+02
prave vaham... chcel by som lepšie fotky, teda asi treba aj lepší objektív.... len neviem či sa mi to podarí s rozpočtom 400 - 450 euro... Canon 1100D alebo 1200D je už skoro jedno si myslím, aj ked trošku zmena.. a ako som tu už par diskusií čítal, asi treba prestať fotiť aj do JPG dakujem za radu
 
blahoslav J B Art
2014-08-26 22:13:20+02
príspevok od: piere333
prave vaham... chcel by som lepšie fotky, teda asi treba aj lepší objektív.... len neviem či sa mi to podarí s rozpočtom 400 - 450 euro... Canon 1100D alebo 1200D je už skoro jedno si myslím, aj ked trošku zmena.. a ako som tu už par diskusií čítal, asi treba prestať fotiť aj do JPG dakujem za radu
ja mam 8 rocny Canon 350D, Canon 50mm/f1.8 a Tamron 17-50/f2.8 a tato zostava je postacujuca pre mna, aj tak slabsim clankom som ja ako fotograf a upravovac fotiek
 
piere333
2014-08-26 22:26:54+02
máš pekné fotky..príroda je fotená tým tamronom asi, však?
 
blahoslav J B Art
2014-08-26 23:27:34+02
príspevok od: piere333
máš pekné fotky..príroda je fotená tým tamronom asi, však?
mam tam vela aj fotenych starym a lacnym Tamron teleobjektivom 55-200, aj kompaktmi, ale tieto su s Tamronom 17-50
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/409874/a-rana-su-tu-tiche/?s=photos
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/442997/zeleny-stvrtok/?s=photos
 
red arrow
2014-08-27 09:05:13+02
Opravy vacsieho rozsahu sa malokedy oplatia, pretoze cena opravy sa castokrat rovna cene pouzivaneho v dobrom stave. Vela ludi sa zbavuje techniky po par cvakoch, takze ak mas obmedzeny rozpocet hladaj telo v dobrom stave za rozumny peniaz. Ten kto chce predat znizi cenu len aby predal, takze zjednavaj A je uplne jedno aka znacka to bude. Ak je objektiv neposkodeny a si s nim spokojny tak kup len telo.
 
piere333
2014-08-27 09:24:32+02
ved prave... ja som bol s tou zakladnou zrkadlovkou spokojný, ostal mi po nej ale len setovy objektiv 18-55... preto rozmyšlam že by som kupil nové telo (1100D alebo 1200D) a lepší objektív k tomu... tieto nové telá stoja cca 270 euro... alebo či sa posunúť dalej a kupiť aj telo lepšie, len po tej škode nechcem vela utracať za foťák, ked som len amatér... ťažká dilema pochybujem, že by som predal ten setový objektív, ked tych je asi prebytok...
 
piere333
2014-08-27 09:33:23+02
ale strašne to zamrzí, bola to moja prvá zrkadlovka, človek si na to zvykne trošku nepozornosti a nerozvážnosti a je po foťáku... pritom fakt stačí malá kvapka slanej vody a je hotovo... ale tak človek sa učí na vlastných chybách... nejde o život, nejde o nič
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-08-27 11:40:24+02
príspevok od: piere333
ale strašne to zamrzí, bola to moja prvá zrkadlovka, človek si na to zvykne trošku nepozornosti a nerozvážnosti a je po foťáku... pritom fakt stačí malá kvapka slanej vody a je hotovo... ale tak človek sa učí na vlastných chybách... nejde o život, nejde o nič
Na kvalitu fotiek maju vacsi vplyv objektivy, ako fotak. Ak si nebol so svojim utopencom spokojny, bolo to najskor v tom, ze si ho ako fotograf nedokazal naplno vyuzit. Napisal som tu seriu clankov o setovych objektivoch a vlastne o objektivoch vseobecne. Tam sa docitas, co ktory objektiv dokaze, ci nedokaze.
Dobre nafotit sa da aj so setakom, ale musis byt dobry fotograf, ktory vie vybrat vhodny motiv, kde nepotrebujes specialne vlastnosti inych objektivov. Pozri sa na svoje fotky, analizuj ich a skus zistit, co im chyba. Od toho sa odpichni.
 
piere333
2014-08-27 12:19:26+02
s fotkami som ako tak spokojný bol, aj ked je jasné, že som z nich asi ako amatér nevytlkol maximum... rozmýšlam práve, že si kupim bud canon eos 1200 alebo 600D ... a k tomu nejaký lepší objektív...rád fotím prírodu a mám skôr také cestovatelské fotky..sem tam nejaký ten portrét... zdá sa mi aj podla recenzií, že nikon je lepší..ale asi ostanem pri canone, nemal som nič proti a mam ešte nejaké vybavenie k nemu.. ale v zálohe mám aj myšlienku kúpiť niečo pokročilejšie, len by som musel šetriť na objektíve...
 
blahoslav J B Art
2014-08-27 18:21:36+02
príspevok od: piere333
s fotkami som ako tak spokojný bol, aj ked je jasné, že som z nich asi ako amatér nevytlkol maximum... rozmýšlam práve, že si kupim bud canon eos 1200 alebo 600D ... a k tomu nejaký lepší objektív...rád fotím prírodu a mám skôr také cestovatelské fotky..sem tam nejaký ten portrét... zdá sa mi aj podla recenzií, že nikon je lepší..ale asi ostanem pri canone, nemal som nič proti a mam ešte nejaké vybavenie k nemu.. ale v zálohe mám aj myšlienku kúpiť niečo pokročilejšie, len by som musel šetriť na objektíve...
na objektive nesetri, ako napisal Karol, radsej na tele
ja som si porovnaval moju Canon 350D s kamaratovou 60D, na oboch som pouzil rovnaky objektiv Canon 50/1.8 a rozdiel vo vystupe nebol na prvy pohlad nejak viditelny

 
Martin Prievalsky
2014-08-28 12:15:27+02
Je uplne jedno, ci sa podla recenzii zda nikon lepsi, v kazdej triede je to inak, niekedy ma navrch nikon, niekedy canon, ale aj pentax ci sony. Dnes nenajdes na trhu zlu zrkadlovku, z ktorej by sa nedali spravit technicky kvalitne fotky. Ak mas setak, zostan pri canone a kup si telo 600d (myslim si, ze hoci je starsi nemusi byt horsi a vyklopny displej pouzijes na rozne pokusy. Na vsetko objektiv nikdy mat nebudes, preto musis prist comu sa chces venovat najviac. Na krajinu ti setak uplne staci.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()