Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

D300s alebo D7100 ?

tindulka
2014-09-23 23:39:36+02
Ahojte, mam D3100 + Nikon 18-105mm f/3.5-5.6G ED AF-S DX VR + Nikon 35mm f/1.8G AF-S DX +Nikon 18-200mm f/3.5-5.6G AF-S DX VR II. Kedze som si na tomto komplete odfotila dva roky, chcem ist do niecoho vyssieho. Rozmýšľam o kúpe bud D300s alebo D7100.

Rada fotografujem ľudí skor pri nejakych emociach ako portrety (i ked obcas sa nevyhnem ani portretu pre niekoho znameho) preto sa neviem dostatocne rozhodnut do ktoreho typu ist.. pokial ciham na nejaku emociu tak potrebujem aby uzavierka pracovala na 100%, ked to v dany moment potrebujem, ale ked chcem zase portret nie je to prvorade.

Potom casto chodim na akcie kde fotim objekty v pohybe (konkretne airsoftove kluby) co by som tiez rada zohladnila pri vybere jedneho z nich.

Citam uz skoro cele tyzdne fora, vsade sa velmi dobre vyjadrujete na D300s, ze je to jeden z najvydarenejsich typov na fotenie akcnych scen, ale ako je na tom pri statickych fotkach?
Vsade je porovnanie D300s a D7000 nikto to neporovnaval s D7100, pomozete mi?

Video pre mna nie je absolutne dolezite

Velmi pekne dakujem za vsetky nazory
 
Jerry C.
2014-09-24 00:02:34+02
Ja už takú dilému nemám ...zajtra mi dorazí D7100 Bol som spokojný aj s D7000,ale pokrok nezastavíš a po dvoch rokoch treba veru upgradeovať .D 300s je už trocha zastaraný stroj - aj keď s ním ešte samozrejme fotí veľa aj profi fotografov - mnohí aj kvôli lepšej ergonómii - väčšiemu telu.
Myslím,že keď svoje slová o fotení športu myslíš vážne - nevyhneš sa ani výmene objektívov - tých tele teda určite - a je asi jedno pre čo sa nakoniec rozhodneš ...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-09-24 07:08:14+02
Ktory z parametrov Nikonu D7100 nesplna tvoju predstavu o fotaku pre obycajne fotenie ludi?

Nikon D7100 je o 2 generacie novsi fotak, ktory ma vyrazne vacsi dynamicky rozsah a mensi sum.
 
North510
2014-09-24 11:22:35+02
V podstate nemas co riesit, jasna volba D7100. D300 je dobry fotak, na svoju dobu. Je preto logicke ze si nasla mnozstvo dobrych recenzii atp. nakoľko boli pisane vtedy ked to bolo akutalne telo.

Co sa tyka konstrukcie tela tak:
ergonomia je možno kusticok lepsia na D300, aj ked si nemyslim zeby si pozanala dako moc rozdiel. 7100vka je v ruke vyborna, a to mam dost velke ruky, pre mensie by som povedal ze sadne dokonale.
Mam zato ze pretesnenie proti prachu a vode je na D7100 lepsie (na urovni D800!).
D300 je celohorcikova, to by som ale nebral ako vyrazny parameter. Ak ti spadne rozbijes aj horcik , aj plast.

Co sa tyka elektroniky:
D7100 ma vo vecine ak nie vo vsetkom na vrach. Lepsi displej, lepsie ostrenie, viac mpix, menej sumu pri vysokych hodnotach ISO, (odporucam porovnat si tu: http://www.dpreview.com/reviews/nikon-d7100/21 )
Priame porovnanie mas napr tu: http://snapsort.com/compare/Nikon-D7100-vs-Nikon_D300S
Urcite ber D7100vku!
 
tindulka
2014-09-24 11:36:04+02
príspevok od: Karol Srnec
Ktory z parametrov Nikonu D7100 nesplna tvoju predstavu o fotaku pre obycajne fotenie ludi?

Nikon D7100 je o 2 generacie novsi fotak, ktory ma vyrazne vacsi dynamicky rozsah a mensi sum.
V kutiku duse som cakala na Vasu reakciu , niekoho kto ma moj respekt.. takze v prvom rade dakujem za zaujem. A teraz sa laicky pokusim zodpovedat otazku, bojim sa prave toho sumu pri uvedenych objektivoch co mam. A viem ze ma vacsi dyn.rozsah ale bojim sa proste rozhodnut uplne sama kedze sa povazujem za amatera ktory len hrozne rad kuka na svet cez hladacik objektivu. Vsade sa o D300s i po tolkych rokoch hovori ako o jednom z najpodarenejsich typov, tak som chcela vedie ako je na tom v porovnani s D7100 z pohladu profi ludi.

Dobre tak sa podme bavit o obrazovej kvalite, co by ste mi odporucili vzhladom na tie objektivy co vlastnim..viem ze to nie je ziadne terno..takze co by mi pomohlo aby som vyuzila naplno potencial D7100.
Dakujem este raz za Vas cas.
 
Martin8101
2014-09-24 12:19:52+02
príspevok od: tindulka
V kutiku duse som cakala na Vasu reakciu , niekoho kto ma moj respekt.. takze v prvom rade dakujem za zaujem. A teraz sa laicky pokusim zodpovedat otazku, bojim sa prave toho sumu pri uvedenych objektivoch co mam. A viem ze ma vacsi dyn.rozsah ale bojim sa proste rozhodnut uplne sama kedze sa povazujem za amatera ktory len hrozne rad kuka na svet cez hladacik objektivu. Vsade sa o D300s i po tolkych rokoch hovori ako o jednom z najpodarenejsich typov, tak som chcela vedie ako je na tom v porovnani s D7100 z pohladu profi ludi.

Dobre tak sa podme bavit o obrazovej kvalite, co by ste mi odporucili vzhladom na tie objektivy co vlastnim..viem ze to nie je ziadne terno..takze co by mi pomohlo aby som vyuzila naplno potencial D7100.
Dakujem este raz za Vas cas.
Terno to nie je, ale nemyslim si, ze by si uz vyuzila cely ich potencial - vsetko su to dobre objektivy za dobru cenu. Napr. taky p. Strateny robi s 18-200 zazraky, mrkni jeho galeriu.
18-200 by som si nechal ako all-in-one, a tu 35ku tiez, pretoze tie peniaze, co za nu dostanes nestoja za to, nic porovnatelne za tie peniaze potom nekupis. Je to proste na APSC pekny zakladak. 18-105 by som predal, pretoze mas duplicitne ohniska, nepotrebujes ho.
No a teraz co kupit - na portrety by som kupil 85mm 1,8G a na tie sportove veci Tamron 70-300. To su samozrejme rady pre amatera s obmedzenym rozpoctom. Ak mas viac penazi, da sa rozmyslat nad uplne inymi vecami.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-09-24 12:42:06+02
príspevok od: tindulka
V kutiku duse som cakala na Vasu reakciu , niekoho kto ma moj respekt.. takze v prvom rade dakujem za zaujem. A teraz sa laicky pokusim zodpovedat otazku, bojim sa prave toho sumu pri uvedenych objektivoch co mam. A viem ze ma vacsi dyn.rozsah ale bojim sa proste rozhodnut uplne sama kedze sa povazujem za amatera ktory len hrozne rad kuka na svet cez hladacik objektivu. Vsade sa o D300s i po tolkych rokoch hovori ako o jednom z najpodarenejsich typov, tak som chcela vedie ako je na tom v porovnani s D7100 z pohladu profi ludi.

Dobre tak sa podme bavit o obrazovej kvalite, co by ste mi odporucili vzhladom na tie objektivy co vlastnim..viem ze to nie je ziadne terno..takze co by mi pomohlo aby som vyuzila naplno potencial D7100.
Dakujem este raz za Vas cas.
Objektivy ktore mas su bezne amaterske. Vsetky patria medzi dobre hodnotene. Na uroven sumu nemaju vplyv (uplne minimalny oproti objektivom s lepsim prenosom kontrastu). Skor treba riesit ostrost objektivov. Vacsie rozlisenie znamena viac detailov. Tie detaily musi objektiv vykreslit.
Objektivy pre Nikon su tu x-krat preberane. Zo zakladnych zoomov vitazi vzdy 16-85VR. AK potrebujes teleobjektiv, tak 70-300VR alebo Tamron 70-300VC. 35-ku ktoru mas je fajn. Nikon ma momentalne siroku paletu pevnych objektivov so svetelnostou f/1,8 (20, 28, 35, 50 a 85 mm). S nimi bude technicka kvalita samozrejme este o triedu vyssia a vdaka vysokej svetelnosti mozes viac pracovat s malou hlbkou ostrosti a fotit za horsich svetelnych podmienok, bez nutnosti zvysit ISO a tym aj mieru sumu.
 
tindulka
2014-09-25 19:51:03+02
Dakujem za komenty, co poviete na tento set, je to z alzy nedavno kupovane

http://foto.bazos.sk/inzerat/41703972/Nikon-d7100--Nikkor-AF-S-17-55mm-28G.php

stoji to za zvazenie?
 
Nadzi
2014-09-26 00:43:04+02
Ak by si mala zaujem mam na predaj D7100 vku cca 5 az 10 tisic snimok a zaruka 1,5 roka...
 
Martin8101
2014-09-26 06:20:41+02
príspevok od: tindulka
Dakujem za komenty, co poviete na tento set, je to z alzy nedavno kupovane

http://foto.bazos.sk/inzerat/41703972/Nikon-d7100--Nikkor-AF-S-17-55mm-28G.php

stoji to za zvazenie?
To je velmi dobra kupa...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2014-09-26 07:23:56+02
príspevok od: tindulka
Ahojte, mam D3100 + Nikon 18-105mm f/3.5-5.6G ED AF-S DX VR + Nikon 35mm f/1.8G AF-S DX +Nikon 18-200mm f/3.5-5.6G AF-S DX VR II. Kedze som si na tomto komplete odfotila dva roky, chcem ist do niecoho vyssieho. Rozmýšľam o kúpe bud D300s alebo D7100.

Rada fotografujem ľudí skor pri nejakych emociach ako portrety (i ked obcas sa nevyhnem ani portretu pre niekoho znameho) preto sa neviem dostatocne rozhodnut do ktoreho typu ist.. pokial ciham na nejaku emociu tak potrebujem aby uzavierka pracovala na 100%, ked to v dany moment potrebujem, ale ked chcem zase portret nie je to prvorade.

Potom casto chodim na akcie kde fotim objekty v pohybe (konkretne airsoftove kluby) co by som tiez rada zohladnila pri vybere jedneho z nich.

Citam uz skoro cele tyzdne fora, vsade sa velmi dobre vyjadrujete na D300s, ze je to jeden z najvydarenejsich typov na fotenie akcnych scen, ale ako je na tom pri statickych fotkach?
Vsade je porovnanie D300s a D7000 nikto to neporovnaval s D7100, pomozete mi?

Video pre mna nie je absolutne dolezite

Velmi pekne dakujem za vsetky nazory
D7100
 
tindulka
2014-10-03 20:49:20+02
D7100 doma

Dakujem vsetkym za rady..caka ma dllllhy vikend staveny nad manualom
 
combat113
2014-10-04 19:08:50+02
príspevok od: tindulka
D7100 doma

Dakujem vsetkym za rady..caka ma dllllhy vikend staveny nad manualom
ženuška si kúpila D7100, ja mám D90 svojho času super foťák, ale keď som si požičal D7100 bol som unesený, hlavne a to sa tu nepíše je veľmi priateľský k chýbam, má tendenciu mierne podexponovať čo chráni proti prepalom, šum je fajn ale nie svetoborný, je to univerzál ale prezentuje sa ako foťák na akciu, asi naj. DX treba výkonnú kartu k nemu, ale to není problém...
Aj výkonnejší PC, lebo robí dosť veľké fotky.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()