Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Lacná zrkadlovka ano/nie?

olafik
olafik 2014-11-22 08:36:00+01
Dobrý deň prajem,

rád by som si zaobstaral zrkadlovku, no mám obmedzený rozpočet 400,- EUR na telo aj objektív. Fotím prírodu, hory, architektúru, minimálne ľudí. V súčasnosti využívam kompakt v manuálnom režime, čiže nejaké znalosti už mám, preto by som teraz rád prešiel na zrkadlovku.

Oplatí sa ísť do týchto lacných zrkadloviek od Canonu alebo Nikonu? Alebo mi poradíte iného výrobcu? Alebo sa tieto lacné zrkadlovky vôbec neoplatia? Ako je to u nich s kvalitou, bude to postačovať na amatérske fotenie?

Za odpovede vám vopred ďakujem.
 
matoxxx
2014-11-22 19:39:07+01
príspevok od: Martin P
nikon je kvalitou senzora pred canonom ako pisu vyssie dve tri generacie a tym padom dava krajsie obrazky technicky nie kompozicne nametovo a talentovo to je na fotografovi
stativov mam plnu skrinu ale odkedy mozem fotit bez problemov aj na 1600 az 3200 asa a niekedy ked treba aj na 25 600 asa su mi len dobre len na nocne zabery video obcas a na nd dlhe denne expozicie a na makro v interieri kde sa nic nehybe a kde mi nic neutecie mrtvych som este nefotil
inak nosit to hore dole je zataz a otrava a to mam karbonove duralove a vselijake odlahcene stativy a su mi naprd lebo velakrat je krajinarska fotka vacsi adrenalin a reportaznesie fotenie ako pohreb alebo narodeniny na vychode alebo na zahori
stihnut dieru v mrakoch ked letia velmi rychlo a slnko len tak blikne to chce foto bez stativu len z ruky na rychly cas a premyslenu kompoziciu predtym s malymi korekciami to staiv neumoznuje jedine s videohlavou ale to je uz inde mimo temy...
vo svete vedie canon,ale tu na slovensku jedine nikon.Však si stiahnite fotky a sa rozhodnite,ale nie kupovat foták na základe niekoho názoru!
 
JohnNewton
2014-11-22 19:45:36+01
príspevok od: matoxxx
vo svete vedie canon,ale tu na slovensku jedine nikon.Však si stiahnite fotky a sa rozhodnite,ale nie kupovat foták na základe niekoho názoru!
Vo svete boli nejaké preteky C vs N ? Keby chcel fotoaparát podľa svojho názoru, (to by bolo najlepšie) , tak by sem nepísal. Ono pri prvom fotoaparáte to je vlastne jedno, jeho preferencie a požiadavky sa budú na základe vlastnej foto praxe meniť , a pri ďalšom aparáte v tom už bude mať jasnejšie.
 
total empty
2014-11-22 19:51:23+01
príspevok od: JohnNewton
A čo si nepochopil, iróniu ? Že statív je na príťaž ? Okrem špecifických prípadov, keď to bez neho neide. Boli vymenované, plus niktoré ďalšie. (makro, produktovka atď..)
a čo keď chce robiť panorámy ? Ale tak je, väčšinou je stativ na parádu.
 
JohnNewton
2014-11-22 19:57:56+01
príspevok od: total empty
a čo keď chce robiť panorámy ? Ale tak je, väčšinou je stativ na parádu.
Áno, alebo točiť video, vtedy tú rárohu použijem , skákavý pohyblivý obraz nenávidím
 
total empty
2014-11-22 20:27:14+01
príspevok od: JohnNewton
Áno, alebo točiť video, vtedy tú rárohu použijem , skákavý pohyblivý obraz nenávidím
Ale to sa musí vedieť, napr. Zachr.vojaka Rayana, to bolo točené ako dokument a kameraman tam behal,a kýval....a potom tak začali točiť druhý, ale musí sa to vedieť.
Musíš dať súčasné minikamerky nejak na železá a na seba aby ten pohyb kopiroval pohyb tela,nie trasenie rúk.
Ale to už je o inom, ja mám radšej dynamické zábery, nie také,že postavým na statív a občas pootočím.
 
Martin P
2014-11-22 22:50:20+01
príspevok od: matoxxx
vo svete vedie canon,ale tu na slovensku jedine nikon.Však si stiahnite fotky a sa rozhodnite,ale nie kupovat foták na základe niekoho názoru!
mam aj canon aj nikon takze viem porovnat
a nic si stahovat nemusim lebo to mam doma a vo viacerych exemplaroch a j ff aj apsc
tak klidek

 
Photograph33
2014-11-23 06:54:18+01
Za 400 e sa zazraky robit nedaju, doporucil by som pozriet aj bazos sk. Objavuju sa tam zaujimave kusky. Napr Nikon D90 cca 10000 cvakov za 290 e. Mal som ten fotak tak ho mozem doporucit. Pre zaciatok objektiv napr 18-105 za cca 120 e. Spolu 410 e.
 
j.matrix
2014-11-23 08:27:48+01
ja by som ti doporucil toto
http://www.dpreview.com/previews/sony-alpha-a3000/2

je to CSC ale vyzera to ako zrkadlo takze ma clovek pocit ze drzi fotak. Ponuka objektivov s bajonetom E sa rozrasta takze nieje problem v buducnosti dokupit dalsie.

Akutalne sa to predava okolo 240€ takze myslim ze to ma skvely pomer cena vykon.

Vyhodou je fakt nizky sum na fotkach pri vyssich ISO.
Mal som ho mesiac, potom som ho predal. Trochu horsi je hladacik ale je jasne ze nemoze byt taky ako na raz tak drahych fotakoch.
 
metatron
2014-11-23 10:44:22+01
Sony a3000 je skvely na zaciatok. Ja ten svoj predavam, po pol roku, rad by som presiel na vyssiu radu Sony.
Mozem len doporucit.
 
kaukaz
2014-11-23 11:05:18+01
V tejto cenovej kategorii v sucasnosti u mna jednoznacne Pentax k-500, magneziove telo, stabilizacia v tele, v triede najlepsi raw i jpg.
http://www.optyczne.pl/241.9-Test_aparatu-Pentax_K-500_Podsumowanie.html
 
rasto.tn
2014-11-23 11:37:22+01
príspevok od: Photograph33
Za 400 e sa zazraky robit nedaju, doporucil by som pozriet aj bazos sk. Objavuju sa tam zaujimave kusky. Napr Nikon D90 cca 10000 cvakov za 290 e. Mal som ten fotak tak ho mozem doporucit. Pre zaciatok objektiv napr 18-105 za cca 120 e. Spolu 410 e.
Vidím to podobne. Z bazošu sa netreba báť kupovať, dobre si kupovaný tovar obzrieť osobne a spokojnosť je zaručená. Skúsil by som tieto dva kusy:

http://foto.bazos.sk/inzerat/43775104/Predam-Nikon-D5000--nikkor-18-105mm.php

http://foto.bazos.sk/inzerat/43837445/nikon-d90-18-105.php

+ ešte ostane aj na statív.
 
fair_play
2014-11-23 11:40:37+01
príspevok od: Martin P
mam aj canon aj nikon takze viem porovnat
a nic si stahovat nemusim lebo to mam doma a vo viacerych exemplaroch a j ff aj apsc
tak klidek

to už je celkom drahý špás
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()