Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Zmena značky

martinjj
2014-12-10 22:41:27+01
......mam sony alpha 350 objektív 17-70mm základný, fotil som pred tromi rokmi amatersky krajinky a rodinu chcel by som vo fotografovaní amatersky pokračovať uvažujem či je lepšie orientovať sa na nákup lepších objektívou alebo je lepšie starý fotoaparát predať a kúpiť nový iba telo a objektívy extra na krajinky a portréty. Ide mi iba o foto na video mám kameru alebo skôr sa zamerať na niečo použité?? Ide mi o pekné foto chcem s tým skúsiť HDR, filtre a ine veci .........ďakujem za každý názor....http://www.eglobalcentral.de/canon-eos-700d-slr-digitalkamera-nur-body-gehause.html možno take niečo
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2014-12-11 10:30:28+01
čím ťa obmedzuje alpha 350 s tým objektívom ktorý máš?
 
total empty
2014-12-11 10:49:18+01
príspevok od: martinjj
......mam sony alpha 350 objektív 17-70mm základný, fotil som pred tromi rokmi amatersky krajinky a rodinu chcel by som vo fotografovaní amatersky pokračovať uvažujem či je lepšie orientovať sa na nákup lepších objektívou alebo je lepšie starý fotoaparát predať a kúpiť nový iba telo a objektívy extra na krajinky a portréty. Ide mi iba o foto na video mám kameru alebo skôr sa zamerať na niečo použité?? Ide mi o pekné foto chcem s tým skúsiť HDR, filtre a ine veci .........ďakujem za každý názor....http://www.eglobalcentral.de/canon-eos-700d-slr-digitalkamera-nur-body-gehause.html možno take niečo
Treba sa naučiť základy expozície,fotiť do RAW a vedieť z raw získať maximum. Použivať softy na HDR a iné úpravy. RAW bude aj tak surový , lebo s tým sa dá pracovať ďalej, ak ty cvakneš len jepg v nejakom blbom režime-scenérií, úž potom s tým ťažko niečo urobíš.
Porozmýšľaj čo ťa vlastne obmedzuje,či foťak alebo tvoje skúsenosti.
Žiadna mašinka sama o sebe dobrú fotku naspraví.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-12-11 11:48:52+01
A350 nie je žiadny zázrak, ale fotí slušne. Pri bežnom fotení prechod na novší vyšši model takmer nepocítiš. Iste bude tu menší šum pri vyššom ISO, ale to sa dá obísť poctivým používaním statívu a jedným svetelnejším objektívom.
Kúpa nového foťáku sa zúžitkuje jedine s dokúpením lepších objektívov, ktoré ti dajú možnosť viac pracovať s uhlom záberu, perspektívou a hĺbkou ostrosti.
V prípade HDR oceníš najmä fotoaparáty NIkon, ktoré majú najväčší dynamický rozsah zo všetkých fotoaparátov na trhu. Ten oceníš aj pri bežnom fotení a oveľa viac, ako nižší šum.
Upgrade má zmysel ak to, čo dostatneš podstatne prevíši to, čo si mal. V priípade fotoaparátu je to zlepšenie funkcionality, parametrov a obrazového potenciálu. To najlepšie spĺňa asi NIkon D7100. Zaujímavou voľbou sú dnes aj CSC fotoaparáty. Odporúčal by som ti Sony A6000.
 
martinjj
2014-12-11 14:13:54+01
Ďakujem za odpovede som ešte stale na vážkach či dokupit lepšiu optiku .....proste či sa mi oplati investovať do sony alebo je lepšie z dlhodobejšieho hľadiska ísť inou cestou.......
 
martinjj
2014-12-11 14:29:52+01
príspevok od: Martin Brojo
čím ťa obmedzuje alpha 350 s tým objektívom ktorý máš?
myslím si že s objektívom ktorí prepúšťa viac svetla by mali fotky vyzerať lepšie efektnejšie najmä čo sa týka portrétov rozmazanejšie pozadie a v popredí ostrejšie črty
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2014-12-11 14:34:46+01
príspevok od: martinjj
myslím si že s objektívom ktorí prepúšťa viac svetla by mali fotky vyzerať lepšie efektnejšie najmä čo sa týka portrétov rozmazanejšie pozadie a v popredí ostrejšie črty
Hĺbka ostrosti je len jeden z aspektov fotografovania portrétov. Ja väčšinu portrétov cloním na f/4 až f/8 čo tvoj objektív hravo zvláda a myslím si, že aj s dobrou kresbou. Skús sa k tomu postaviť tak, že najskôr využi techniku ktorú máš na 100% a keď potom zistíš, že ťa technika obmedzuje tak uvažuj o jej zmene / rozšírení. Inak môžeš vyhodiť kopu peňazí a nemusí ti to nič priniesť.
 
Marcel Rebro
2014-12-11 14:42:19+01
príspevok od: Martin Brojo
Hĺbka ostrosti je len jeden z aspektov fotografovania portrétov. Ja väčšinu portrétov cloním na f/4 až f/8 čo tvoj objektív hravo zvláda a myslím si, že aj s dobrou kresbou. Skús sa k tomu postaviť tak, že najskôr využi techniku ktorú máš na 100% a keď potom zistíš, že ťa technika obmedzuje tak uvažuj o jej zmene / rozšírení. Inak môžeš vyhodiť kopu peňazí a nemusí ti to nič priniesť.
Máš svätú pravdu. Čo sa ale clony týka nezabúdaj, že väčšinou fotíš portréty v ateliéry kde je f4 až f8 štandardná clona

Aj keď medzi f2.8 a f4 nie je ani v exteriéri až taký rozdiel ako si podaktorí myslia ...
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2014-12-11 14:45:58+01
príspevok od: Marcel Rebro
Máš svätú pravdu. Čo sa ale clony týka nezabúdaj, že väčšinou fotíš portréty v ateliéry kde je f4 až f8 štandardná clona

Aj keď medzi f2.8 a f4 nie je ani v exteriéri až taký rozdiel ako si podaktorí myslia ...
Ano, to máš pravdu.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()