Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Kompakt do 400€ (možno viac...)

k-pax
k-pax 2015-01-09 08:27:34+01
Čaute, plánujem na budúci mesiac nejaký novší kompakt do 400€. Pozeral som aj na zrkadlovky, tie ma zaujali hlavne kvalitným výstupom, žial rozmermy už nie. Práve preto som sa rozhodol, že chcem niečo menšie, mať to vždy "poruke". Kľudne aj pevné sklo ak to dosiahne v danej cene dobré výsledky. Veľmi náročný nie som, fotoaparát bude na bežné "rodinné" používanie.

Na čo bude fotoaparát slúžiť, fotenie, ale aj video. Prioritu kladiem na kvalitný (v danej cenovej kategórii) výstup fotografií, ak by sa to dalo nejako skĺbiť aj s kvalitným videom, určite sa neurazím. Fotiť budem všetko, hlavne na dovolenkách, krajinky, rodinu, možno nočné snímky na stative, interiér, jednoducho všetko. Potrebujem fotoaparát typu "stlač a foť", ale aby to malo aj niečo navyše... Manuálne možnosti nastavenia s ktorými by som sa pohral ak nebudem fotiť momentky na automatike.

A ešte mám otázku, vyplatilo by sa doplatiť trebarz do 500€, bola by kvalita výstupu nejak markantne lepšia? Ďakujem
 
johnycash
2015-01-22 19:10:34+01
rozhodol som sa pre A5000, zohnal som ju za tri stovky, tak ju otestujem.
nemáte na Sony E-mount odskúšané nejaké pevné sklá 35 alebo 50mm/f1.8 ?
originál od Sony je SEL50f18 za necelé tri stovky ale nič moc podobné od Sigmy alebo Tamronu som nenašiel, robí na to niekto niečo alebo len cez redukcie pripojiť niečo iného?
 
z80
2015-01-22 19:59:56+01
príspevok od: johnycash
rozhodol som sa pre A5000, zohnal som ju za tri stovky, tak ju otestujem.
nemáte na Sony E-mount odskúšané nejaké pevné sklá 35 alebo 50mm/f1.8 ?
originál od Sony je SEL50f18 za necelé tri stovky ale nič moc podobné od Sigmy alebo Tamronu som nenašiel, robí na to niekto niečo alebo len cez redukcie pripojiť niečo iného?
Sigma 19mm f/2.8 a 30mm f/2.8 sa dodavaju aj priamo s E-mountom redukciu nepotrebujes. Cena slusna, kvalita (vraj) dobra (hlavne ta 30mm) len svetelnost je horsia.
50 mm uz bude na APS-C dost dlha (a ako portretne sklo zase kratka).
 
blahoslav J B Art
2015-01-22 20:19:20+01
príspevok od: z80
Sigma 19mm f/2.8 a 30mm f/2.8 sa dodavaju aj priamo s E-mountom redukciu nepotrebujes. Cena slusna, kvalita (vraj) dobra (hlavne ta 30mm) len svetelnost je horsia.
50 mm uz bude na APS-C dost dlha (a ako portretne sklo zase kratka).
a je tiez superostra Sigma 60mm/2.8 na Emount
 
johnycash
2015-01-22 20:21:11+01
škoda tej svetelnosti, tá 30mm by bola fajn.
ten originál SONY SEL35f18 je za štyri stovky, to je vcelku dosť, nechápem prečo na A bajonet sú tie pevné sklá o polovicu lacnejšie, chýba tam stabilizácia alebo čo je tam ošudené?
 
Kejval
2015-01-22 23:05:37+01
Kľudne si tie Sigma kúp všetky. Ja mám 19. Svetelnosť by síce mohla byť lepšia, ale pri kvalitách snímača je aj to dobre, lebo tieto objektívy sú použiteľné už na plnú dieru. Sel 50 je vraj slušný, ja myslím,že je aj na portrety a na bežné fotenie možno trocha dlhý, ale dá sa a fotky sú potom zaujímavé. Na portrety potom ešte ta Sigma 60,je Z tých troch najlepšie hodnotená. Tie Sigma vôbec sú pekné ostré, Sony na ne nemajú. Mal som aj sel 35, ale vrátil som ho. Na nízke clony mäkši, so závodom a silnou aberaciou. Ešte K tomu decentrovany. Podľa mňa predražený. Snáď keby stál ako sel 50.....
 
Kejval
2015-01-22 23:08:44+01
Oprava: myslím,že sel50 je ne portrety dobrý. Na bežné fotenie trocha dlhý.......
 
j.matrix
2015-01-23 08:09:36+01
A objektivy nemaju stabilizaciu lebo je v tele, E objektivy ju maju preto su drahsie.
S bajonetom E ma stabilizaciu iba nova A7-II
 
johnycash
2015-01-23 22:30:38+01
dnes som sa s tou A5000 trocha pohral a celkom som spokojný, aj s tým seťákom 16-50 má lepší výstup ako ten môj starý Canon 350d čo sa týka interiéru. Ako s večerom ubúda svetlo, tak tomu objektívu dochádza sila, chce to na deti v pohybe niečo s lepšou svetelnosťou.
Čo sa týka negatív, tak ten autofokus je fakt pomalý na pohyblivé objekty, ale dá sa to prežiť.

Skúsim na začiatok asi tú Sigmu 30mm, fajn cena. Ak máte ešte nejaké tipy čo tam použiť s ohniskom okolo 30mm tak budem rád. 60mm a podobné sú už pre mňa moc.
 
Kejval
2015-01-24 00:23:01+01
príspevok od: johnycash
dnes som sa s tou A5000 trocha pohral a celkom som spokojný, aj s tým seťákom 16-50 má lepší výstup ako ten môj starý Canon 350d čo sa týka interiéru. Ako s večerom ubúda svetlo, tak tomu objektívu dochádza sila, chce to na deti v pohybe niečo s lepšou svetelnosťou.
Čo sa týka negatív, tak ten autofokus je fakt pomalý na pohyblivé objekty, ale dá sa to prežiť.

Skúsim na začiatok asi tú Sigmu 30mm, fajn cena. Ak máte ešte nejaké tipy čo tam použiť s ohniskom okolo 30mm tak budem rád. 60mm a podobné sú už pre mňa moc.
Skončil si. Nič ďalšie nie je. Aspoň nie za rozumnú cenu.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()