Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

RX 100 vs RX 100 II vs RX 100 III vs Canon G7X alebo?

MagickVamp
MagickVamp 2015-04-23 13:24:45+02
Uvazujem o nejakom kompaktnejsom fotoaparate. Pozrel som si par recenzii a zbezne aj parametre tychto masiniek. Uplny ideal by bol Dx format, ale tie maju len pevne ohniska.

Moja poziadavka je zasuvatelny objektiv. Najdlhsie ohnisko minimalne 50 a maximalne tolko aby velmi neutrpela kvalita fotky a za tychto podmienok samozrejme cim vacsi rozsah tym lepsie. Teda ultrazoomy ma nezaujimaju. Dolezita je rychlost ostrenia, ako rychlo po sebe mozem fotit atd. Pri G7x som cital daco v zmysle ze po fotke treba pockat par sekund kym zas sa da fotit. Take veci ako vyklopny ci dotykovy displej hraju u mna malu rolu. Video netocim vobec a nezaujima ma to. Takze ide o rychlost ostrenia, fotenia a kvalitu vystupu. Je v tomto nejaky viditelny rozdiel medzi tymito kompaktmi? Nieco ine v tejto kategorii? Ma niekto nejake realne skusenosti? Nejaku info?
 
Azimut
2015-04-25 20:44:33+02
Ja mám "len" RX 100-ku, hľadáčik mi nechýba, je to výborný foťáčik,maličký,skladný. Mám ho pol roka a pol roka zrkadlovka odpočíva..Fakt neviem,čo hľadáš.. Fotené do JPG,prakticky bez úprav..
 
Marcel Rebro
2015-04-25 21:11:37+02
... ešte pridám "street wildlife" s RX100 III ... originál + crop
 
MagickVamp
2015-04-26 09:21:54+02
príspevok od: Marcel Rebro
Ano 24mm a hladacik. Cip je rovnaky, IQ rovnaka. AF porovanvat neviem, lebo u vsetkych je "kompaktovy". Ked potrebujem rychly AF beriem si D3sky - ako som uz pisal.
Dakujem za pomoc pri vybere.
 
fatality
2015-04-26 19:32:02+02
príspevok od: MagickVamp
Ak netocim videa, ktory je podla teba lepsi v ostreni a vystupe? G7x alebo RX100 II? Tie dva su rovnako drahe. RX 100 III je o dost drahsia od oboch, oplati sa za nu priplacat ked fotak pouzivam len na fotenie? O co je lepsia od RX 100 II a G7x?
tak ako tu uz bolo napisane,RX100III ma hladacik,co je v slnecnych dnoch neocenitelna ficura..
inak sa vystup RX100II,III a G7X nebude velmi lisit(mrkni napr. na Flickr)..RX100III zacina na 24mm,co je tiez fajn,najma pri krajinkach a architekture..na 24mm ale zacina aj G7X a ma este vacsi rozsah ako RX100III+lepsi priebeh svetelnost / mm..
http://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dmc-lx100/images/Equiv_Ap.png
takze je to na tvojich poziadavkach,ci skor uprednostnis vacsi rozsah objektivu,lepsi priebeh svetelnosti a lepsiu cenu alebo hladacik a o trochu lepsiu optiku(ostrost),ale za vyssiu cenu..
 
MagickVamp
2015-04-27 07:59:42+02
príspevok od: fatality
tak ako tu uz bolo napisane,RX100III ma hladacik,co je v slnecnych dnoch neocenitelna ficura..
inak sa vystup RX100II,III a G7X nebude velmi lisit(mrkni napr. na Flickr)..RX100III zacina na 24mm,co je tiez fajn,najma pri krajinkach a architekture..na 24mm ale zacina aj G7X a ma este vacsi rozsah ako RX100III+lepsi priebeh svetelnost / mm..
http://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dmc-lx100/images/Equiv_Ap.png
takze je to na tvojich poziadavkach,ci skor uprednostnis vacsi rozsah objektivu,lepsi priebeh svetelnosti a lepsiu cenu alebo hladacik a o trochu lepsiu optiku(ostrost),ale za vyssiu cenu..
Presne tak to vidim teraz aj ja Skoda tej velkosti G1x mark II, inak by to bol pre mna jasny favorit. Takto je to medzi G7x a RX100III. Keby boli rovnako drahe (skoro 200 eurovy rozdiel v cene) beriem RX100III bez vahania, teraz este vaham, ale vsetky potrebne info uz mam. Ten fotak chcem aj tak az v lete, takze este asi pockam, ceny sa este pomenia.
 
Igor Šaffo
2015-04-27 08:25:05+02
príspevok od: MagickVamp
Presne tak to vidim teraz aj ja Skoda tej velkosti G1x mark II, inak by to bol pre mna jasny favorit. Takto je to medzi G7x a RX100III. Keby boli rovnako drahe (skoro 200 eurovy rozdiel v cene) beriem RX100III bez vahania, teraz este vaham, ale vsetky potrebne info uz mam. Ten fotak chcem aj tak az v lete, takze este asi pockam, ceny sa este pomenia.
Viem, že hľadáčik pre teba nieje priorita, ale ak ti začne chýbať tak tuším na G7x sa nedá ani dokúpiť.
Ak by som mal 550eur na G7x, tak už by som určite doložil na RX100III.
Len mám pocit, že sa potom človek o tú mašinku viac stará ako fotí, čo je môj prípad
 
Vicky
2015-04-27 12:20:41+02
príspevok od: MagickVamp
Presne tak to vidim teraz aj ja Skoda tej velkosti G1x mark II, inak by to bol pre mna jasny favorit. Takto je to medzi G7x a RX100III. Keby boli rovnako drahe (skoro 200 eurovy rozdiel v cene) beriem RX100III bez vahania, teraz este vaham, ale vsetky potrebne info uz mam. Ten fotak chcem aj tak az v lete, takze este asi pockam, ceny sa este pomenia.
Internetom sa šíria chýry (do akej miery pravdivé povedať neviem) o tom, že SONY má v najbližších dňoch poprípade najneskôr do konca mája 2015 uviesť na trh Sony RX100 MIV. Ak je to pravda spolu s letnými zľavami to môže priniesť výrazné zníženie cien v rade RX
 
Jozef Macák
2015-04-27 12:30:21+02
príspevok od: MagickVamp
Presne tak to vidim teraz aj ja Skoda tej velkosti G1x mark II, inak by to bol pre mna jasny favorit. Takto je to medzi G7x a RX100III. Keby boli rovnako drahe (skoro 200 eurovy rozdiel v cene) beriem RX100III bez vahania, teraz este vaham, ale vsetky potrebne info uz mam. Ten fotak chcem aj tak az v lete, takze este asi pockam, ceny sa este pomenia.
mozno by sa oplatilo chvilku pockat... poletuju dost divoke rumory o novej generacii RX100 ktora by mala mat 4/3 senzor a mala by si zachovat povedne rozmery.
Ale ako vravim, jedna sa o dost divoky rumor a sonyalpharumors zacalo byt v poslednej dobe velmi nepresne..tazko povedat (ale fakt je ze sony realne zacalo vyrabat nove 4/3 senzory..)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-04-27 12:36:18+02
príspevok od: Jozef Macák
mozno by sa oplatilo chvilku pockat... poletuju dost divoke rumory o novej generacii RX100 ktora by mala mat 4/3 senzor a mala by si zachovat povedne rozmery.
Ale ako vravim, jedna sa o dost divoky rumor a sonyalpharumors zacalo byt v poslednej dobe velmi nepresne..tazko povedat (ale fakt je ze sony realne zacalo vyrabat nove 4/3 senzory..)
Vsetko a do odvija od zverejnenia novych snimacov "Made in Sony", ktore ale mozu byt urcene pre ineho vyrobcu fotakov.
 
fatality
2015-04-27 12:54:28+02
príspevok od: MagickVamp
Presne tak to vidim teraz aj ja Skoda tej velkosti G1x mark II, inak by to bol pre mna jasny favorit. Takto je to medzi G7x a RX100III. Keby boli rovnako drahe (skoro 200 eurovy rozdiel v cene) beriem RX100III bez vahania, teraz este vaham, ale vsetky potrebne info uz mam. Ten fotak chcem aj tak az v lete, takze este asi pockam, ceny sa este pomenia.
este jedna vec ma napadla,G7X ma dost slabu vydrz,cca 220 zaberov..takze k plnohodnotnemu pouzivaniu treba ratat +1 baterku = +50-60e..takze ten rozdiel je vlastne iba 150e..
+na bazosi funguje typek z Nitry,Zolo,robi taku malu vlastnu distribuciu novej techniky,vsetko zo zarukou a dovozom az ku tebe..kopec spokojnych zakaznikov,da sa to tam dohladat cez jeho profil..ceny ma pri niektorych vyrobkoch takmer ako eglobalcentral..myslim,ze od neho by to bolo za sumu,ktora by sa blizila obchodnej cene G7X+100..
 
MagickVamp
2015-04-27 13:01:23+02
príspevok od: Jozef Macák
mozno by sa oplatilo chvilku pockat... poletuju dost divoke rumory o novej generacii RX100 ktora by mala mat 4/3 senzor a mala by si zachovat povedne rozmery.
Ale ako vravim, jedna sa o dost divoky rumor a sonyalpharumors zacalo byt v poslednej dobe velmi nepresne..tazko povedat (ale fakt je ze sony realne zacalo vyrabat nove 4/3 senzory..)
Tak ak by to bola pravda, tak by to bola parada, za to by sa oplatilo priplatit
 
MagickVamp
2015-04-27 13:58:16+02
príspevok od: fatality
este jedna vec ma napadla,G7X ma dost slabu vydrz,cca 220 zaberov..takze k plnohodnotnemu pouzivaniu treba ratat +1 baterku = +50-60e..takze ten rozdiel je vlastne iba 150e..
+na bazosi funguje typek z Nitry,Zolo,robi taku malu vlastnu distribuciu novej techniky,vsetko zo zarukou a dovozom az ku tebe..kopec spokojnych zakaznikov,da sa to tam dohladat cez jeho profil..ceny ma pri niektorych vyrobkoch takmer ako eglobalcentral..myslim,ze od neho by to bolo za sumu,ktora by sa blizila obchodnej cene G7X+100..
jj kupoval som od neho objektiv na 100D. Len u neho aj G7x bude lacnejsie ,-) Zaujimava info je ze coskoro je tu RX100 IV, co znamena ze RX100 III pojde dole. Ale ak daju do RX100 IV vacsi snimac pri nezmenenych rozmeroch, tak budem chciet ten.
 
fatality
2015-04-27 14:43:07+02
príspevok od: MagickVamp
jj kupoval som od neho objektiv na 100D. Len u neho aj G7x bude lacnejsie ,-) Zaujimava info je ze coskoro je tu RX100 IV, co znamena ze RX100 III pojde dole. Ale ak daju do RX100 IV vacsi snimac pri nezmenenych rozmeroch, tak budem chciet ten.
a tak stale dokoola ..ja mam tiez este chvilu cas,pomaly mi doziva xz-1,tiez sa rozhodujem medzi tymito dvoma..ale nakoniec mozno vyhra xz-2 z ebay-u,su tam castokrat nove za cca 200e,ako zapisnik mi bude stacit+mam k nej nejaky ten equipment este z 1ky...
inak,ak by bola rx100MIV z 4/3 snimacom,som zvedavy ako poriesia objektiv s dostatocnou kvalitou,svetelnostou a miniaturnostou..ked Leice sa to moc na LX100 nepodarilo..
 
JohnNewton
2015-04-27 16:05:42+02
príspevok od: MagickVamp
jj kupoval som od neho objektiv na 100D. Len u neho aj G7x bude lacnejsie ,-) Zaujimava info je ze coskoro je tu RX100 IV, co znamena ze RX100 III pojde dole. Ale ak daju do RX100 IV vacsi snimac pri nezmenenych rozmeroch, tak budem chciet ten.
No teda ?! Ideš oslabiť Canoňácke tvrdé jadro ?
 
MagickVamp
2015-04-27 17:30:45+02
príspevok od: JohnNewton
No teda ?! Ideš oslabiť Canoňácke tvrdé jadro ?
Ale nie, len si potrebujem niecim podlozit stol. A okrem toho, keby nebolo mna, tak si tu Nikonacke tvrde jadro prehoni ego nad DR pri ISO 100. ,-) //mno a ze kto zacina //
 
MagickVamp
2015-04-27 17:42:19+02
príspevok od: fatality
a tak stale dokoola ..ja mam tiez este chvilu cas,pomaly mi doziva xz-1,tiez sa rozhodujem medzi tymito dvoma..ale nakoniec mozno vyhra xz-2 z ebay-u,su tam castokrat nove za cca 200e,ako zapisnik mi bude stacit+mam k nej nejaky ten equipment este z 1ky...
inak,ak by bola rx100MIV z 4/3 snimacom,som zvedavy ako poriesia objektiv s dostatocnou kvalitou,svetelnostou a miniaturnostou..ked Leice sa to moc na LX100 nepodarilo..
Ja som tiez zvedavy, aj ked neverim, ze ak tam daju 4/3 cip tak udrzia velkost fotaku, to by bol maly zazrak. Bud bude fotak vacsi..otazne je o kolko a ci to nebude zas velkost G1X alebo tam nebude cip 4/3.... a nastastie rozuzlenie pride coskoro
 
blahoslav J B Art
2015-04-27 17:55:39+02
toto tuto je zaujimavejsie ako Burlive vino
 
JohnNewton
2015-04-27 17:57:10+02
príspevok od: MagickVamp
Ale nie, len si potrebujem niecim podlozit stol. A okrem toho, keby nebolo mna, tak si tu Nikonacke tvrde jadro prehoni ego nad DR pri ISO 100. ,-) //mno a ze kto zacina //
Ja viem, že Ti to už aj chýbalo
 
MagickVamp
2015-04-28 07:37:25+02
príspevok od: JohnNewton
Ja viem, že Ti to už aj chýbalo
To vies... ale je haluz jak ta hned ludia zaradia pokial sa nepridas do davovej psychozy DxOmark a jeho hodnotenie DR na nizkom ISO a nedajboze este aj neuznas ze to je to najdolezitejsie na celom fotaku ze? ,-)
 
JohnNewton
2015-04-28 08:10:28+02
príspevok od: MagickVamp
To vies... ale je haluz jak ta hned ludia zaradia pokial sa nepridas do davovej psychozy DxOmark a jeho hodnotenie DR na nizkom ISO a nedajboze este aj neuznas ze to je to najdolezitejsie na celom fotaku ze? ,-)
nenechám sa vyprovokovať (ale keď si to načal tak áno , je to dôležité)
 
Strana 2 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()