Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

RX 100 vs RX 100 II vs RX 100 III vs Canon G7X alebo?

MagickVamp
MagickVamp 2015-04-23 13:24:45+02
Uvazujem o nejakom kompaktnejsom fotoaparate. Pozrel som si par recenzii a zbezne aj parametre tychto masiniek. Uplny ideal by bol Dx format, ale tie maju len pevne ohniska.

Moja poziadavka je zasuvatelny objektiv. Najdlhsie ohnisko minimalne 50 a maximalne tolko aby velmi neutrpela kvalita fotky a za tychto podmienok samozrejme cim vacsi rozsah tym lepsie. Teda ultrazoomy ma nezaujimaju. Dolezita je rychlost ostrenia, ako rychlo po sebe mozem fotit atd. Pri G7x som cital daco v zmysle ze po fotke treba pockat par sekund kym zas sa da fotit. Take veci ako vyklopny ci dotykovy displej hraju u mna malu rolu. Video netocim vobec a nezaujima ma to. Takze ide o rychlost ostrenia, fotenia a kvalitu vystupu. Je v tomto nejaky viditelny rozdiel medzi tymito kompaktmi? Nieco ine v tejto kategorii? Ma niekto nejake realne skusenosti? Nejaku info?
 
JohnNewton
2015-04-28 08:19:33+02
príspevok od: MagickVamp
To vies... ale je haluz jak ta hned ludia zaradia pokial sa nepridas do davovej psychozy DxOmark a jeho hodnotenie DR na nizkom ISO a nedajboze este aj neuznas ze to je to najdolezitejsie na celom fotaku ze? ,-)
 
Marcel Rebro
2015-04-28 08:46:25+02
príspevok od: MagickVamp
To vies... ale je haluz jak ta hned ludia zaradia pokial sa nepridas do davovej psychozy DxOmark a jeho hodnotenie DR na nizkom ISO a nedajboze este aj neuznas ze to je to najdolezitejsie na celom fotaku ze? ,-)
Dôležité je aj aký DR. K takému MUDr pristupujem so všetkou vážnosťou a úctou. Bo s údržbárom nie sú žarty. K JUDr pristupujem s nedôverou. Bo 10 JUDr = 17 právnych názorov. K RNDr pristupujem len tak. Bo väčšinou hovoríme jazykom rovnakého kmeňa. Na a k RSDr pristupujem s úsmevom na perách. Bo nechápem že dinosauri ešte nevymreli. A títo RSDr vynikajú nielen nízkym ISO ale aj IQ
 
MagickVamp
2015-04-28 10:21:50+02
príspevok od: Marcel Rebro
Dôležité je aj aký DR. K takému MUDr pristupujem so všetkou vážnosťou a úctou. Bo s údržbárom nie sú žarty. K JUDr pristupujem s nedôverou. Bo 10 JUDr = 17 právnych názorov. K RNDr pristupujem len tak. Bo väčšinou hovoríme jazykom rovnakého kmeňa. Na a k RSDr pristupujem s úsmevom na perách. Bo nechápem že dinosauri ešte nevymreli. A títo RSDr vynikajú nielen nízkym ISO ale aj IQ
Aka analyza ,-) Njn nie je DR ako DR, navyse rastuca moc kazi charakter, takze DR na nizsej pozicii, uz nemusi byt rovnako dobry a prijemny, ked je na vyssej. Dokonca na tej vyssej moze mat zrazu na veci uplne iny nazor. ,-) No tazko je to s tymi DR... :-P
 
JohnNewton
2015-04-28 11:07:44+02
príspevok od: Marcel Rebro
Dôležité je aj aký DR. K takému MUDr pristupujem so všetkou vážnosťou a úctou. Bo s údržbárom nie sú žarty. K JUDr pristupujem s nedôverou. Bo 10 JUDr = 17 právnych názorov. K RNDr pristupujem len tak. Bo väčšinou hovoríme jazykom rovnakého kmeňa. Na a k RSDr pristupujem s úsmevom na perách. Bo nechápem že dinosauri ešte nevymreli. A títo RSDr vynikajú nielen nízkym ISO ale aj IQ
Tak veru, maximálne DR ma Fischer a Lipták , jeden bol aj "skoroprezident " . A to je len špička ľadovca.
 
Igor Šaffo
2015-04-29 19:29:17+02
príspevok od: MagickVamp
Aka analyza ,-) Njn nie je DR ako DR, navyse rastuca moc kazi charakter, takze DR na nizsej pozicii, uz nemusi byt rovnako dobry a prijemny, ked je na vyssej. Dokonca na tej vyssej moze mat zrazu na veci uplne iny nazor. ,-) No tazko je to s tymi DR... :-P
 
marekking1
2015-06-02 22:20:13+02
Mam Rx 100 a tiež riešim ci nebude lepšia rx 100 m2 lepšia hlavne kvoli sumu no nikto mi na to nedal este odpoved...v recenziách som čítal ze je obrazová kvalita lepšia u m2 ale je otázne ci sa oplatí upgraďe kvoli trochu lepšiemu cipu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-06-02 22:35:19+02
príspevok od: marekking1
Mam Rx 100 a tiež riešim ci nebude lepšia rx 100 m2 lepšia hlavne kvoli sumu no nikto mi na to nedal este odpoved...v recenziách som čítal ze je obrazová kvalita lepšia u m2 ale je otázne ci sa oplatí upgraďe kvoli trochu lepšiemu cipu.
Vsetky tri verzie som testoval, obrazky su v recenziach. Od M2 sa sum zlepsil, kym u prveho modelu bol dost farebny, tu sa priblizil zrkadlovkovemu "looku", ktory posobi menej rusivo a je opticky prijatelnejsi. U M3 je to o objektive a hladaciku. Kvalita obrazu sa neposunula.
 
MagickVamp
2015-06-03 09:50:14+02
príspevok od: marekking1
Mam Rx 100 a tiež riešim ci nebude lepšia rx 100 m2 lepšia hlavne kvoli sumu no nikto mi na to nedal este odpoved...v recenziách som čítal ze je obrazová kvalita lepšia u m2 ale je otázne ci sa oplatí upgraďe kvoli trochu lepšiemu cipu.
Uz asi treba pockat na tu avizovanu M4 s vacsim cipom pri nezmenenych rozmeroch...aj ked tym technickym parametrom moc neverim, ale v kazdom pripade nova M4 tu cochvila ma byt.
 
tomas2009
2015-06-04 00:47:49+02
Ano Marcelovi treba verit, lebo on ma vsetky fotaky omakane. ked nie si trotl, opytas sa Marcela, on s nimi aj realne foti ..xixi, samozrejme zalezi aj na tom, ci potrebujes obracat kazde euricko, alebo kupis do kapsy R III a na hranie D3s ..xixi
 
Marcel Rebro
2015-06-11 10:16:51+02
A už tu máme ďalšieho pána na holenie

http://www.dpreview.com/articles/7826270294/sony-cyber-shot-dsc-rx100-iv-shoots-4k-uses-a-stacked-sensor

Som zvedavý čo naň povie kolega kompakt&mirroless guru Stančok
 
jan21
2015-06-11 10:27:30+02
príspevok od: Marcel Rebro
A už tu máme ďalšieho pána na holenie

http://www.dpreview.com/articles/7826270294/sony-cyber-shot-dsc-rx100-iv-shoots-4k-uses-a-stacked-sensor

Som zvedavý čo naň povie kolega kompakt&mirroless guru Stančok
A ja zas ..čo na to povie cenova politika Sony

...vypada to zas o pekný kusok vpred


je to tam malými: The RX100 IV will be available in July for $949
 
MagickVamp
2015-06-11 11:20:09+02
príspevok od: jan21
A ja zas ..čo na to povie cenova politika Sony

...vypada to zas o pekný kusok vpred


je to tam malými: The RX100 IV will be available in July for $949
Cakal som cenu cez 1000 ale cakal som aj vacsi cip ako pisali na rumoroch....
 
marcus_labeo
2015-06-11 14:53:49+02
príspevok od: MagickVamp
Cakal som cenu cez 1000 ale cakal som aj vacsi cip ako pisali na rumoroch....
Tak cena je drsná, skoro tisícka za kompakt... Hoci ten vrstvený senzor vyzerá byť namakaný, inžinierikovia zo Sony machrujú, že majú technologicky 5-ročný náskok pred konkurenciou a zrejme na tom niečo bude. Aj ten EVF je neuveriteľný, narvať 2,4M do tak maličkého hľadáčika. Môj jediný problém s RX100 je paradoxne ten, že je až príliš malý, všetko je tam malé: tlačítka, EVF, človek sa ho bojí chytiť. Z tohto pohľadu mi viac vyhovoval Pana LX100, ten je o niečo väčší a lepšie sa s ním manipuluje.
 
Jozef Macák
2015-06-11 15:35:33+02
príspevok od: marcus_labeo
Tak cena je drsná, skoro tisícka za kompakt... Hoci ten vrstvený senzor vyzerá byť namakaný, inžinierikovia zo Sony machrujú, že majú technologicky 5-ročný náskok pred konkurenciou a zrejme na tom niečo bude. Aj ten EVF je neuveriteľný, narvať 2,4M do tak maličkého hľadáčika. Môj jediný problém s RX100 je paradoxne ten, že je až príliš malý, všetko je tam malé: tlačítka, EVF, človek sa ho bojí chytiť. Z tohto pohľadu mi viac vyhovoval Pana LX100, ten je o niečo väčší a lepšie sa s ním manipuluje.
no..a pozri si co vykuchtili pre E-mount Pasca na canonistov...
http://www.dpreview.com/articles/8917769536/sony-alpha-a7r-ii-has-42-4mp-on-full-frame-bsi-cmos-sensor
http://www.dpreview.com/articles/4329110043/alpha-dog-hands-on-with-sony-a7r-ii
 
Roman Point
2015-06-11 17:11:27+02
príspevok od: Jozef Macák
no..a pozri si co vykuchtili pre E-mount Pasca na canonistov...
http://www.dpreview.com/articles/8917769536/sony-alpha-a7r-ii-has-42-4mp-on-full-frame-bsi-cmos-sensor
http://www.dpreview.com/articles/4329110043/alpha-dog-hands-on-with-sony-a7r-ii
Sony ide ako utrhnuty vagón . Cena ako za 5Ds akurát že menšie telo a mirrorless. Takže už to bude len na tom akú veľkosť človek pripúšťa a aké objektívy potrebuje ( canon ich má cez 70 ale všetky aj tak nik nevyužije takže je to len o 4-5 objektivoch a to má každý systém skoro ) Otázka je koľko fotiek dokáže spraviť mirrorless a koľko zrkadlovka čo sa týka životnosti a či sa dá rovnako opraviť ako dslr. Tam to už bude rozhodujucejsie než veľkosť/počet objektivou atď.
Cenová politika ako kanón možno tajná illuminatska kartelova dohoda
 
Jozef Macák
2015-06-11 17:25:41+02
príspevok od: Roman Point
Sony ide ako utrhnuty vagón . Cena ako za 5Ds akurát že menšie telo a mirrorless. Takže už to bude len na tom akú veľkosť človek pripúšťa a aké objektívy potrebuje ( canon ich má cez 70 ale všetky aj tak nik nevyužije takže je to len o 4-5 objektivoch a to má každý systém skoro ) Otázka je koľko fotiek dokáže spraviť mirrorless a koľko zrkadlovka čo sa týka životnosti a či sa dá rovnako opraviť ako dslr. Tam to už bude rozhodujucejsie než veľkosť/počet objektivou atď.
Cenová politika ako kanón možno tajná illuminatska kartelova dohoda
co sa tyka zivotnosti, novy shutter ma podla specs zivotnost 500.000 iteracii
A co sa tyka objektivov, precitaj si co pisu dpreview: PDAF will work even with third-party lenses via existing adapters, including in continuous AF tracking mode.
This is potentially a huge deal - especially for Canon users. We've used an a7R II with a Canon 24-70mm lens and a Metabones adapter, and focus is indeed very fast indeed
 
Roman Point
2015-06-11 20:24:03+02
príspevok od: Jozef Macák
co sa tyka zivotnosti, novy shutter ma podla specs zivotnost 500.000 iteracii
A co sa tyka objektivov, precitaj si co pisu dpreview: PDAF will work even with third-party lenses via existing adapters, including in continuous AF tracking mode.
This is potentially a huge deal - especially for Canon users. We've used an a7R II with a Canon 24-70mm lens and a Metabones adapter, and focus is indeed very fast indeed
Ja som " Pro Canon " jasný pacient. Ale ešte radšej než samotnú značku mám rád všeobecne techniku do ktorej spadá aj fototechnika Ja som rád, že sa takto hýbe trh a technologie. Pár mesiacov dozadu som tvrdil že si nikdy nekúpim csc fotoaparát a dnes som max spokojný ( aj keď to mám len tak bokom kým prídu nové modely na jeseň a začiatkom budúceho roka )
K téme: Toto Sony považujem za veľmi rozumnú voľbu, to čo nepovažujem za nič iné než vyhodenie prachov je nový kompakt Leica z FF snímačom pevným nevymeniteľným objektívom ( a teraz to príde ) a s cenou 4000€
Neviem ako funguje Sony z nobrand objektívmi keď už sa bavíme o adaptéry na canon objektívy, no canon má celkom problém fungovať s inými objektívmi teda objektívmi inej značky.. Uvidím ešte keď mi príde hľadáčik či sa to trošku nezmení, predsa len neustále snímanie v liveview režime nie je bohvie ako rýchle..
 
jan21
2015-06-11 21:08:36+02
príspevok od: Jozef Macák
no..a pozri si co vykuchtili pre E-mount Pasca na canonistov...
http://www.dpreview.com/articles/8917769536/sony-alpha-a7r-ii-has-42-4mp-on-full-frame-bsi-cmos-sensor
http://www.dpreview.com/articles/4329110043/alpha-dog-hands-on-with-sony-a7r-ii
Uff

polkilový prcek (127 x 96 x 60 mm), drahý ako tehlička zlata...nadupaný technológiou!!
Ale i tak 4k video a "len" 5fps, kompromisne... asi tých 42.4 mpx sa ťažko spracováva!

"The camera can capture 4K (UHD) video at 30p/25p or 24p in the XAVC S 4K format. The 4K video can be taken either from the full sensor width or from a Super 35 crop. Even this smaller crop over-samples by around 1.4x."
 
jan21
2015-06-11 21:16:52+02
príspevok od: Jozef Macák
co sa tyka zivotnosti, novy shutter ma podla specs zivotnost 500.000 iteracii
A co sa tyka objektivov, precitaj si co pisu dpreview: PDAF will work even with third-party lenses via existing adapters, including in continuous AF tracking mode.
This is potentially a huge deal - especially for Canon users. We've used an a7R II with a Canon 24-70mm lens and a Metabones adapter, and focus is indeed very fast indeed
...no a teraz mám chrobáka v hlave

Či C 7DII alebo a7RII keď je to také dobré s Canon sklami! Ale vážne to môže dosť canonistov pretiahnuť na iné (možno druhé, možno primárne) telo ...super počin, nie?
 
frsta
2015-10-24 18:18:34+02
príspevok od: MagickVamp
Cakal som cenu cez 1000 ale cakal som aj vacsi cip ako pisali na rumoroch....
čím si si teda nakoniec spravil radosť? Canon, Nikon? Pomohlo by mi to tiež pri rozhodovaní. Ďakujem.
 
Strana 3 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()