Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

RX 100 vs RX 100 II vs RX 100 III vs Canon G7X alebo?

MagickVamp
MagickVamp 2015-04-23 13:24:45+02
Uvazujem o nejakom kompaktnejsom fotoaparate. Pozrel som si par recenzii a zbezne aj parametre tychto masiniek. Uplny ideal by bol Dx format, ale tie maju len pevne ohniska.

Moja poziadavka je zasuvatelny objektiv. Najdlhsie ohnisko minimalne 50 a maximalne tolko aby velmi neutrpela kvalita fotky a za tychto podmienok samozrejme cim vacsi rozsah tym lepsie. Teda ultrazoomy ma nezaujimaju. Dolezita je rychlost ostrenia, ako rychlo po sebe mozem fotit atd. Pri G7x som cital daco v zmysle ze po fotke treba pockat par sekund kym zas sa da fotit. Take veci ako vyklopny ci dotykovy displej hraju u mna malu rolu. Video netocim vobec a nezaujima ma to. Takze ide o rychlost ostrenia, fotenia a kvalitu vystupu. Je v tomto nejaky viditelny rozdiel medzi tymito kompaktmi? Nieco ine v tejto kategorii? Ma niekto nejake realne skusenosti? Nejaku info?
 
MagickVamp
2015-10-25 08:53:17+01
príspevok od: frsta
čím si si teda nakoniec spravil radosť? Canon, Nikon? Pomohlo by mi to tiež pri rozhodovaní. Ďakujem.
Ahoj, ja som si nakoniec nekupil este nic z toho. Pred letom som sa nevedel rozhodnut a celkom dobre mi nakoniec posluzil aj Canon 100D. Ide zima uz a v zime maly fotak nepotrebujem, takze som si povedal ze tento rok to este necham tak, pockam co si kto kupi v okoli a potom realne si to poskusam a rozhodnem sa. Kolega si napokon kupil Canon G7x, robili sme porovnavacie foto s mojim 6D a vysledky ake G7x dosiahol mne uplne stacili. Na nizkom ISO v podstate ak foto nezacnes pitvat, tak okom rozdiel neuvidis. Samozrejme je to kompakt a je jedno ci vyberies Sony ci Canon v tejto velkosti cipov, takze od ISO 400 uz zacinas vnimat sum ak foto zacnes zvacsovat. Do ISO 800 robis pekne foto na FB a aj pri ISO1600 este pekne dokumentujes a v podstate a na to ten fotak hlavne chcem ja. Ze ked idem behat tak ho mozem mat vo vrecku. Na nizsom ISO sa snim ale daju robit aj pekne portretove foto s paradnym rozostrenim. Takze v podstate som rozhodnuty, uz som si vsimol ze G7x sa uz predava za 440 Eur a cena bude este malinko klesat. Akurat ze v zime by som ho velmi nevyuzil.
 
frsta
2015-10-26 11:50:44+01
440 € je veľmi dobrá cena. Môžeš mi poradiť, kde by sa to dalo reálne kúpiť?
 
MagickVamp
2015-10-26 12:29:57+01
príspevok od: frsta
440 € je veľmi dobrá cena. Môžeš mi poradiť, kde by sa to dalo reálne kúpiť?
Napriklad u Zola, ale mas aj lacnejsie: http://www.eglobalcentral.eu/product/canon%20g7x?subcats=Y&status=A&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&q=canon%20g7x
 
frsta
2015-10-26 21:27:56+01
príspevok od: MagickVamp
Napriklad u Zola, ale mas aj lacnejsie: http://www.eglobalcentral.eu/product/canon%20g7x?subcats=Y&status=A&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&q=canon%20g7x
Hm, Zola nepoznám, kde nájdem na neho kontakt? Ospravedlňujem sa ...
 
PeCh
2015-10-26 22:05:16+01
príspevok od: MagickVamp
Ahoj, ja som si nakoniec nekupil este nic z toho. Pred letom som sa nevedel rozhodnut a celkom dobre mi nakoniec posluzil aj Canon 100D. Ide zima uz a v zime maly fotak nepotrebujem, takze som si povedal ze tento rok to este necham tak, pockam co si kto kupi v okoli a potom realne si to poskusam a rozhodnem sa. Kolega si napokon kupil Canon G7x, robili sme porovnavacie foto s mojim 6D a vysledky ake G7x dosiahol mne uplne stacili. Na nizkom ISO v podstate ak foto nezacnes pitvat, tak okom rozdiel neuvidis. Samozrejme je to kompakt a je jedno ci vyberies Sony ci Canon v tejto velkosti cipov, takze od ISO 400 uz zacinas vnimat sum ak foto zacnes zvacsovat. Do ISO 800 robis pekne foto na FB a aj pri ISO1600 este pekne dokumentujes a v podstate a na to ten fotak hlavne chcem ja. Ze ked idem behat tak ho mozem mat vo vrecku. Na nizsom ISO sa snim ale daju robit aj pekne portretove foto s paradnym rozostrenim. Takze v podstate som rozhodnuty, uz som si vsimol ze G7x sa uz predava za 440 Eur a cena bude este malinko klesat. Akurat ze v zime by som ho velmi nevyuzil.
Celkom s tebou súhlasím. Mal som možnosť teraz kúpiť Fuji XQ1 za 130 €. Tiež výborný kompakt, tak som nad tým uvažoval, ale potom som si povedal, že mám dva výborné malé foťáky (Fuji X-E2 a Sony NEX 5n) a ide zima, nebudem ho nutne potrebovať a na jar možno kúpim nejaký aktuálnejší model alebo G7X či RX100 III.

BTW videl som ukážku, ako si G7X vypomáha korigovať chyby objektívu na širokom konci (http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-g7x/canon-g7x-field-test-part-i.htm). Vyzerá to na ešte horší problém ako Sony s ich 16-50kou. Je to naozaj také?
 
MagickVamp
2015-10-27 06:24:17+01
príspevok od: frsta
Hm, Zola nepoznám, kde nájdem na neho kontakt? Ospravedlňujem sa ...
http://foto.bazos.sk/inzerat/54034327/Canon-G-7-x.php
 
MagickVamp
2015-10-27 08:09:40+01
príspevok od: PeCh
Celkom s tebou súhlasím. Mal som možnosť teraz kúpiť Fuji XQ1 za 130 €. Tiež výborný kompakt, tak som nad tým uvažoval, ale potom som si povedal, že mám dva výborné malé foťáky (Fuji X-E2 a Sony NEX 5n) a ide zima, nebudem ho nutne potrebovať a na jar možno kúpim nejaký aktuálnejší model alebo G7X či RX100 III.

BTW videl som ukážku, ako si G7X vypomáha korigovať chyby objektívu na širokom konci (http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-g7x/canon-g7x-field-test-part-i.htm). Vyzerá to na ešte horší problém ako Sony s ich 16-50kou. Je to naozaj také?
Ano na 24ke je to z celeho rozsahu najslabsie. Prejavuje sa sudkovitost a aj detailov je najmenej....ale na kompakt podla mna stale dost a ak foto nebude zvacsovat tak snad ani na 24ke to nerozoznas od zrkadlovky a ak fotis krajinky tak si asi ani tu sudkovitost nevsimnes. Sila objektivu G7x sa naplno zacne prejavovat asi od 35mm, kde naozaj ma detailov tolko ako zrkadlovka a chyby sa stracaju.

V porovnani s RX100 III moze byt sirsie ohnisko horsie, ale treba si uvedomit ze G7x ma rozsah 24-100, kdezto RX100 III ma rozsah len 24-70. Takze ak je nieco dalej, tak 100mm bude znamenat velmi viditelny rozdiel v prospech G7x, ako keby si fotil na 70mm a nasledne digitalne zvacsoval. Takze kdezto spodne ohnisko sa da vykorigovat ako post proces, tak detaily ktore nebudu, koli kratsiemu ohnisku nevykorigujes nijak. To je moja uvaha teda. bonus RX100 III je hladacik, ale zaplatit za neho o 30% viac, ked ide v podstate len o dokumentacny fotak....cojaviem +- u mna tak vitazi G7x. Vsetko je to o tom, aku da kto comu vahu.
 
MagickVamp
2015-10-27 08:15:21+01
toto je 24mm
 
apohoda
2015-11-23 11:57:34+01
Ahojte , prečítala som si Vaše názory , bola som rozhodnutá že si zakúpim Sony RX100 III ale našla som nový model Nikon 1 J5 + 10-30mm a zas mám dilemu ktorý ?
 
PeCh
2015-11-23 12:40:18+01
príspevok od: apohoda
Ahojte , prečítala som si Vaše názory , bola som rozhodnutá že si zakúpim Sony RX100 III ale našla som nový model Nikon 1 J5 + 10-30mm a zas mám dilemu ktorý ?
Ja by som radšej zostal pri RX100 III. Je menší/spratnejší a zároveň má o 2 EV svetelnejší objektív. Teda aspoň čo sa týka 10-30. Pokiaľ vyslovene nechceš vymeniteľný objektív alebo iný rozsah ako 10-30. Mne by ten Nikon nedával žiadnu pridanú hodnotu, len by už nebol do vrecka (hrúbka 6 cm so slabším objektívom vs 4 cm je dosť rozdiel). Takže u mňa to zostáva medzi RX100 III alebo G7X.

http://camerasize.com/compact/#555,573,614.416,623,ha,t
 
vilkoo
2015-11-23 12:44:15+01
Jednoznacne sony RX100 III
 
fatality
2015-11-23 12:46:52+01
príspevok od: apohoda
Ahojte , prečítala som si Vaše názory , bola som rozhodnutá že si zakúpim Sony RX100 III ale našla som nový model Nikon 1 J5 + 10-30mm a zas mám dilemu ktorý ?
snimac +- to iste..optika lepsia na RX100III..hladacik dalsie + pre Sony..miniaturnost tiez + pre Sony..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-11-23 12:51:19+01
príspevok od: apohoda
Ahojte , prečítala som si Vaše názory , bola som rozhodnutá že si zakúpim Sony RX100 III ale našla som nový model Nikon 1 J5 + 10-30mm a zas mám dilemu ktorý ?
Nikon bohuzial nevie z 1" snimac avytiahnut to, co Sony, duplovanea nie s obycajnym setakom.
 
apohoda
2015-11-23 15:07:03+01
ďakujem za Vaše názory a čo hovoríte na nový model RX Sony 100 IV ? Chcem aby aj video bolo kvalitné
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-11-23 15:20:04+01
príspevok od: apohoda
ďakujem za Vaše názory a čo hovoríte na nový model RX Sony 100 IV ? Chcem aby aj video bolo kvalitné
No ako jediny ma 4K, takze to urcite bude lepsie. Ale tie prachy....
 
PeCh
2015-11-23 16:00:20+01
príspevok od: Karol Srnec
No ako jediny ma 4K, takze to urcite bude lepsie. Ale tie prachy....
Bez debaty má lepšie video. Otázka je či je to nutné. Osobne si myslím, že v spotrebnej elektronike je 4K len marketingový trik, ktorý používateľom nič neprinesie (okrem náročnejšieho spracovania, a vyšších nárokov na diskový priestor). Jednoducho pokiaľ nerobím profesionálny film, nerobím cropy alebo fotky z videa alebo nepremietam na obrazovku veľkosti steny alebo nemám nos prilepený na monitor, tak nerozoznám 4K od FullHD.

Dokonca v mojom prípade (46" TV zo 6m vzdialenosti) nerozoznám ani 720p od 1080p. Na prínos 1080p by som musel skrátiť vzdialenosť na 2-3m alebo zväčšiť uhlopriečku na 90". Z toho mi vychádza, aby som videl prínos 4K, tak by sa mi hodila 180" TV, alebo pre bežnú obývačku (2-3m) 90" TV. Nehovoriac o tom, že pri väčšine scén to rozlíšenie aj tak nikto nezbadá (preto pre prezentáciu 4K rozlíšenia sú použité špeciálne scény).
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-11-23 16:14:05+01
príspevok od: PeCh
Bez debaty má lepšie video. Otázka je či je to nutné. Osobne si myslím, že v spotrebnej elektronike je 4K len marketingový trik, ktorý používateľom nič neprinesie (okrem náročnejšieho spracovania, a vyšších nárokov na diskový priestor). Jednoducho pokiaľ nerobím profesionálny film, nerobím cropy alebo fotky z videa alebo nepremietam na obrazovku veľkosti steny alebo nemám nos prilepený na monitor, tak nerozoznám 4K od FullHD.

Dokonca v mojom prípade (46" TV zo 6m vzdialenosti) nerozoznám ani 720p od 1080p. Na prínos 1080p by som musel skrátiť vzdialenosť na 2-3m alebo zväčšiť uhlopriečku na 90". Z toho mi vychádza, aby som videl prínos 4K, tak by sa mi hodila 180" TV, alebo pre bežnú obývačku (2-3m) 90" TV. Nehovoriac o tom, že pri väčšine scén to rozlíšenie aj tak nikto nezbadá (preto pre prezentáciu 4K rozlíšenia sú použité špeciálne scény).
Za chvili bude 4K kazdy novy TV. Kym sa ale dockame vysielania v 4K, bude davno uz 16K. A tak je 4K domce video asi jediny zdroj nativneho videa do novych TV. Naviac ak sa skonvertuje do Full HD, vyzera ostrejsie a naviac sa da vyuzit rozlisenie pre softverovu stabilizaciu.
 
Maxpayne
2015-11-24 08:24:04+01
4k u rx100 IV je na dve veci,kedze to dokaze natacat len 5min,kup rx100 III a za zvysne prachy kup mobil ktory ti toci 4k
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-11-24 08:37:05+01
príspevok od: Maxpayne
4k u rx100 IV je na dve veci,kedze to dokaze natacat len 5min,kup rx100 III a za zvysne prachy kup mobil ktory ti toci 4k
5 minut je iplne postacujucich, kto by pozeral na dlhsi zaber. Bezne video je zostrihane z viacerych niekolkosekundovych klipov. Ak potrebuje dlhsie video (napr. vianocna besiedka), moze prepnut na FHD rozlisenie.
 
apohoda
2015-11-24 22:26:49+01
ďakujem Karol za vyčerpávajúcu odpoveď,. Pred mesiacom som bola rozhodnutá že si kúp Sony RX 100 III a našla som ho v bazáre. Predával ho nejaký fotograf, keď som mu zavolala tak už foťák bol predaný a pýtala som sa ho na jeho recenziu. Povedal mi že by jednoznačne pred SONY uprednostnil PANASONIC Lumix DMC-LX100EP-K , parametre ma ako SONY RX 100 III ale a naviac má 4 K video
 
Strana 4 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()