Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

RX 100 vs RX 100 II vs RX 100 III vs Canon G7X alebo?

MagickVamp
MagickVamp 2015-04-23 13:24:45+02
Uvazujem o nejakom kompaktnejsom fotoaparate. Pozrel som si par recenzii a zbezne aj parametre tychto masiniek. Uplny ideal by bol Dx format, ale tie maju len pevne ohniska.

Moja poziadavka je zasuvatelny objektiv. Najdlhsie ohnisko minimalne 50 a maximalne tolko aby velmi neutrpela kvalita fotky a za tychto podmienok samozrejme cim vacsi rozsah tym lepsie. Teda ultrazoomy ma nezaujimaju. Dolezita je rychlost ostrenia, ako rychlo po sebe mozem fotit atd. Pri G7x som cital daco v zmysle ze po fotke treba pockat par sekund kym zas sa da fotit. Take veci ako vyklopny ci dotykovy displej hraju u mna malu rolu. Video netocim vobec a nezaujima ma to. Takze ide o rychlost ostrenia, fotenia a kvalitu vystupu. Je v tomto nejaky viditelny rozdiel medzi tymito kompaktmi? Nieco ine v tejto kategorii? Ma niekto nejake realne skusenosti? Nejaku info?
 
fatality
2015-11-24 23:39:42+01
príspevok od: apohoda
ďakujem Karol za vyčerpávajúcu odpoveď,. Pred mesiacom som bola rozhodnutá že si kúp Sony RX 100 III a našla som ho v bazáre. Predával ho nejaký fotograf, keď som mu zavolala tak už foťák bol predaný a pýtala som sa ho na jeho recenziu. Povedal mi že by jednoznačne pred SONY uprednostnil PANASONIC Lumix DMC-LX100EP-K , parametre ma ako SONY RX 100 III ale a naviac má 4 K video
je to silne individualne..rx100III je o dost mensia,ma 20Mpix a vybornu optiku..
lx100 je uz dost tehla,vyuziva len 12.7Mpix zo 16ich a na niektorych ohniskovych vzdialenostiach je menej ostra..
ak ti ide o 4K video,nevadia ti (na kompakt) vacsie rozmery,kompromisna optika a staci ti 12.7Mpix,ber lx100..
ak ti ide viac o velkost,pocet megapixelov,nekompromisnu optiku a ozelies 4K,ber rx100III..
popr.ak o vsetko v jednom,ber rx100IV..
 
Amstel
2015-12-25 12:13:36+01
Ahojte? kde stiahnem manual k Canon g7x, v baleni je len strucny zaklad.. DAKUJEM
 
blahoslav J B Art
2015-12-25 13:59:19+01
príspevok od: Amstel
Ahojte? kde stiahnem manual k Canon g7x, v baleni je len strucny zaklad.. DAKUJEM
na strankach vyrobcu
 
Amstel
2015-12-25 16:41:59+01
príspevok od: blahoslav J B Art
na strankach vyrobcu
no ved prave ze tam to neviem najst... ak niekto vie kde to tam maju zasite poprosim link..
inak pokojne sviatky vsetkym..
 
Maxpayne
2015-12-25 17:38:16+01
http://www.canon.sk/support/consumer_products/products/cameras/digital_compact/powershot_g_series/powershot_g7_x.aspx?type=manuals&language=
 
Amstel
2015-12-25 21:46:29+01
príspevok od: Maxpayne
http://www.canon.sk/support/consumer_products/products/cameras/digital_compact/powershot_g_series/powershot_g7_x.aspx?type=manuals&language=
uz som to nasiel aj ja ale velmi pekne dakujem za ochotu a cas..
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()