Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

názor na NIkon D7200 vs Canon eos 7D mark ll

rawan
2015-05-05 06:37:42+02
Ahojte.... moja otázka znie aký mate názor na N. D7200 a C. 7DMK2 či radšej ušetriť peniaze a ísť do nikomu alebo si priplatiť a isť do canonu nechcem tu rozputať vojnu canon vs. nikon!! ale ide o to že si chcem kupiť svoju prvú zrkadlovku a bol som rozhodnuty pre canon 7dmk2 ale prišiel nikon D7200 tak že či je rozumnejšie ušetriť peniaze a isť do nikonu čo by bola cena na alze aj z objetívom 1299cca a cena canonu 7dmk2 je cca 1600e bez objektívu .....ale zasa či nikon neni strata kvality chcel by som fotak na dlho dlho dlho takže aj pre to sa pýtam fotiť chcem všetko od macra až po krajinu a ani šport neni vylučeny ide mi teraz o radu či zainvestovať viac alebo stačí sa trošku uskromniť a mať nikon chcel by som vedieť vaše názory na oba foťáky a aj nejké pre a proti a aj čo sa tika dalšej investície napr objektivov a tak ďakujem vám prajem pekný den
 
Marián Kuric
2015-05-05 07:04:42+02
Mozno rubes kus vysoko, ked ide o prvu zrkadlovku. Myslim si vsak ze d7200 je vyborne telo, sam by som ho bral, a nikde ta nebude obmedzovat. Skor sa riad aky objektiv a v akej cene vies zohnat na dany zaner. Fotit vsetko sa jednym objektivom vacssinou neda. Takze je uplne jedno ci 7d mark II alebo Nikon d7200, su to posledne DX tela od dvoch najvacssich hracov na trhu, su to namakane tela. Riad sa tym, aky objektiv si vies k danej znacke zohnat a hlavne za kolko.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-05 07:07:41+02
Odpoved vobec nie je tazka, ci vlastne poskytnutie indicii pre vyber. V prvom rade je Canon vyssi model. Nikon nema jeho ekvivalent. EOS 7D je profesionalny model, Nikon D7200 fotak pre velmi pokrocilych fotografov. Obidva su kvalitne skonstruovane a maju perfektnu ergonomiu. Tu nemusis nic riesit. Spickove su parametre obidvoch modelov. Nikon tu ale zaostava v seriovom snimani. Canon je jednoducho akcnejsi model. Ak chces fotoit sport, wildlife a pod., je lepsou volbou Canon. Nikon ma na druhu stranu lepsi obrazovy vystup. Je to APS-C zrkadlovka s najvycsim dynamickym rozsahom. To ocenis pri foteni krajiny, makra, architektury... V ostatnych zanroch je jedno, ktory model vyberies. Kvalita fotiek napokon bude aj tak dana hlavne kvalitou objektivov.
 
MagickVamp
2015-05-05 08:12:14+02
Oba su vynikajuce, Karol to zhrnul dobre. Ja by som len dodal, ze 7D mark II je este lepsie utesneny a bitelnejsi, je testovany na 200 000 cyklov. Ma asi najlepsie a najrychlejsie ostrenie ake na trhu najdes. Ale ak nie si profik fotiaci sport ci wildlife niekde v amazonskom pralese, tak D7200 ti bude vyhovovat viac, lebo je univerzalnejsi a v ostreni ta nebude tiez nikdy limitovat. Ja mam Canon a najviac ma bavi fotit wildlife, ale casto krat sa stane ze zver ziaden, zato peknych scenerii vela, preto D7200 by pasoval viac aj mne a v ostreni by ma urcite nelimitoval. Nevidim jediny dovod preco by mal bezny clovek chciet zaplatit o 500 Eur viac za 7D mark II... 7D mark II je mercedes G63 AMG a D7200 je audi A6 allroad 3.0 BiTDI...G63AMG je skor o pocite ze mas nieco top, ale vo vacsine disciplin a aj na bezne jazdenie je lepsi ten allroad, aj ked stoji o polovicu menej.
 
Roman Point
2015-05-05 08:51:34+02
Naj rada. Utekať do obchodu a obe telá vziať do rúk. Môže sa stať že budeš mať niekoľko hodín v rukách takže si skús ktorý sa ti drží lepšie s ktorým máš istejšieu ruku. A potom si to zhrn či stojí za to ten príplatok alebo nie. Obe sú to super telá a hlavne najnovšie takže s ani jedným chybu nespravis..
na stránke sulsulasula.com si môžeš pozrieť fotky Ktoré robí 7DmkII. Prípadne na Petrovej stránke je aj jeho osobná recenzia na 7D mkII
 
Roman Point
2015-05-05 08:55:58+02
Neviem či niekto má test na 7200ku ale myslím že tu na stránke o ňom niečo nájdeš nedávno som tu zachytil o ňom článok.

O C 7D2 si prečítaj tu je to recenzia z autorovej vlastnej skúsenosti. Autor je profesionálny WildLife fotograf..

: http://www.sulasula.com/cs/canon-eos-7d-mark-ii/
 
rawan
2015-05-05 10:32:14+02
Tak chcel by som fotiť a krajinu preto by som chcel telo viac univerzálne nemám nejakú danú škatuľku že toto chcem fotiť poviem to takto chcem foťák zoberem ho na turistiku a chcem sním odfotit všetko čo mi padne do oka samozrejme treba aj objektívy to mi je jasne ze na každý žáner treba iný preto sa aj pýtam či je lepšie ušetriť na tele a kúpiť objektív časom sa zbierka určite rozrastie fotil som z ultrazoomom ako takú skúsenosť mám a rád sa učím čítam takže zdokonaliť sa v zrkadle bude pre mňa taký nový level
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-05 10:54:48+02
príspevok od: rawan
Tak chcel by som fotiť a krajinu preto by som chcel telo viac univerzálne nemám nejakú danú škatuľku že toto chcem fotiť poviem to takto chcem foťák zoberem ho na turistiku a chcem sním odfotit všetko čo mi padne do oka samozrejme treba aj objektívy to mi je jasne ze na každý žáner treba iný preto sa aj pýtam či je lepšie ušetriť na tele a kúpiť objektív časom sa zbierka určite rozrastie fotil som z ultrazoomom ako takú skúsenosť mám a rád sa učím čítam takže zdokonaliť sa v zrkadle bude pre mňa taký nový level
V tomto prípade sa mi zdá pre tvoje potreby lepší Nikon. Neboj sa, keď bude treba, zvládne aj ten šport a wildlife.
 
calven
2015-05-05 11:18:34+02
Kúp si to čo chceš a na čo máš voľné prachy.
 
rawan
2015-05-05 11:22:51+02
A aké objektívy by ste odporúčali na macro nejaký široký a nejaký tele 70-200 a ešte canon má tú najvyššiu triedu L aká najvissia trieda je u nikonu a potom nemá nikon drahšie objektívy ako canon? Aby som potom nenadaval že lacnejšie telo a ďalšie príslušenstvo priznám sa viac som pozeral po canone takže v tom sa ako tak orientujem ale nikon je pre mňa španielska dedina
 
MagickVamp
2015-05-05 11:40:14+02
príspevok od: rawan
A aké objektívy by ste odporúčali na macro nejaký široký a nejaký tele 70-200 a ešte canon má tú najvyššiu triedu L aká najvissia trieda je u nikonu a potom nemá nikon drahšie objektívy ako canon? Aby som potom nenadaval že lacnejšie telo a ďalšie príslušenstvo priznám sa viac som pozeral po canone takže v tom sa ako tak orientujem ale nikon je pre mňa španielska dedina
Canon ma lepsie objektivy na sport a wildlife, to je zas vec druha. Taka 100-400 L2 snad ani nema konkurenciu. Sirokac 16-35 F4 L je tiez asi bezkonkurencny. Len zas vsetko je priserne drahe a clovek tak siahne casto po alternativnych vyrobcoch, ktori poskytuju vynikajucu kvalitu s urcitymi ustupkami. A ti uz zas robia vsetko aj pre Nikon aj pre Canon. Napriklad medzi 1000 Eurovym objektivom Canon 70-300L a 300 Eurovym objektivom Tamron 70-300 Di VC USD v kvalite vystupu nie je asi rozdiel ziadny (realne skusane). A clovek si rozmysli ci si priplati 700 Eur za rychlost a utesnenie. A tym sa zas dostavame k ostreniu, ak chces siahnut vobec po limitach D7200 v ostreni, tak potrebujes drahe rychle objektivy. Ja mam 6D a najvacsia brzda su stale objektivy.

Pozri si tuto stranku, na terciku zrovnava objektivy. Problem je ze s inym telom mozem objektiv fungovat nie uplne tak ako na testovanom fotaku.

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=972&Camera=453&Sample=0&FLI=0&API=0&LensComp=625&CameraComp=0&FLIComp=0&APIComp=0

A este jednoznacne stranku www.photonize.de

Taktiez
http://www.dpreview.com/reviews/lens-compare-fullscreen?compare=true&lensId=sigma_24-105_4&cameraId=canon_eos5dmkiii&version=0&fl=24&av=4&view=mtf-ca&lensId2=canon_24-105_4&cameraId2=canon_eos5dmkii&version2=0&fl2=24&av2=4

A tiez snad Dxomark a ich hodnotenia objektivov...daj si to dokopy, spriemeruj a sprav si sam zaver.

Mozno pre zaner ktory chces fotit a vobec v rozsahu akom ta objektivy zaujimaju ti vyjde Nikon lepsie. To je o preferenciach, jedna znacka ma lepsie jedno, druha zas druhe.
 
rawan
2015-05-05 12:49:01+02
Tak viem ze za dobré objektívy si človek prípravy preto sa pýtam či není canon lepšie na tom z cenami skiel čo sa týka tých najvyšších rád ja budem potrebovať zhruba 3 skla široké potom 70-200 myslím si že to mi bude stačiť a potom nejaký macro objektív
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-05 12:59:26+02
príspevok od: rawan
Tak viem ze za dobré objektívy si človek prípravy preto sa pýtam či není canon lepšie na tom z cenami skiel čo sa týka tých najvyšších rád ja budem potrebovať zhruba 3 skla široké potom 70-200 myslím si že to mi bude stačiť a potom nejaký macro objektív
Preco sa nas pytas na cen skiel, ked su ceny a internete? Ved si daj na papier zostavy ake chces, vyhladj ceny a spocitaj.
 
MagickVamp
2015-05-05 13:04:25+02
príspevok od: rawan
Tak viem ze za dobré objektívy si človek prípravy preto sa pýtam či není canon lepšie na tom z cenami skiel čo sa týka tých najvyšších rád ja budem potrebovať zhruba 3 skla široké potom 70-200 myslím si že to mi bude stačiť a potom nejaký macro objektív
Stranky som ti poslal Pozri skla, ktore ta zaujimaju ako dopadli v testoch. Pozri ceny a uzaver si musis spravit sam.

napr. 70-200 F2,8 II je v Nikone od 1949 Eur a v Canone od 1628 Eur.

1.-Ostrost na terciku (ostrost objektivu v lavo (v tomto pripade Canon) ked na tercik prilozis kurzor zmeni sa na vysledok objektivu zvoleneho v pravo (Nikon))

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=687&Camera=453&Sample=0&FLI=0&API=0&LensComp=621&CameraComp=0&FLIComp=0&APIComp=0

2.- Dxomark este netestoval so 7D mark II a tak ci tak bude mat slabsie hodnotenie lebo 7D mark II ma menej Mpx ako D7200 a teda bude mat o nieco menej detailov, co je logicke.

3.- photozone.de
Canon 5 hviezdiciek z 5 co sa tyka optickych vlastnosti: http://www.photozone.de/canon-eos/512-canon_70200_28is2_50d?start=1

Nikon 4 hviezdicky z 5 co sa tyka optickych vlastnosti: http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/834-nikkorafs7020028vr2?start=1

4.- A tu mas rozne priebehy z dpreview: http://www.dpreview.com/reviews/lens-compare-fullscreen?compare=true&lensId=canon_70-200_2p8_is_ii&cameraId=canon_eos5dmkii&version=0&fl=70&av=2.8&view=mtf-ca&lensId2=nikon_70-200_2p8_vrii&cameraId2=nikon_d800&version2=0&fl2=70&av2=2.8



 
calven
2015-05-05 13:06:49+02
Teraz úplne bez irónie - potrebuješ posvätiť Canon aby si si ho s čistým svedomím kúpil a teda len čakáš na potvrdenie toho, že si sa dobre rozhodol?
 
MagickVamp
2015-05-05 13:08:33+02
Najviac vypovednu hodnotu ma asi photozone.de a mas to tam rozpitvane.
 
rawan
2015-05-05 13:43:10+02
Pýtam sa aké má nikon top označenie objektivov canon má L aké má označenie nikon a na ceny sa pýtam pre to ze aký majú ľudia na to názor
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-05 14:10:05+02
príspevok od: rawan
Pýtam sa aké má nikon top označenie objektivov canon má L aké má označenie nikon a na ceny sa pýtam pre to ze aký majú ľudia na to názor
U Nikonu spoznas profi objektiv podla ceny.
 
rawan
2015-05-05 14:31:57+02
No to som nevedel ale myslel som si to dnes si to popozeram
 
blahoslav J B Art
2015-05-05 17:19:53+02
precital som si celu diskusiu ... a podla toho, co tu rawan pise o poziadavkach, pritom rozmysla, ci usetrit par stoviek za telo fotaku, bez kalkulacie, co stoja kvalitne skla, ktore chce spolu 3 ako pise ... by som doporucil zacat z uplne ineho konca

-na zaciatok si precitat tieto clanky
http://www.fotoradce.cz/zrcadlovka-za-vas-hezke-fotky-neudela
http://www.fotoradce.cz/je-lepsi-investovat-do-foto-techniky-nebo-do-svych-dovednosti

-ak bude nadalej trvat na zrkadlovke, potom vyclenit si z rozpoctu par stoviek eur na nejake workshopy

-dalej nezabudnut aj par stoviek na nejaky kvalitny kompakt, lebo vlacit potom taku fotovybavu na vylety s tym, ze budem cvakat nieco pekne naokolo, co sa mi paci, je otrava a po vyprsani prvotnej euforie zo zrkadlovky pride vytriezvenie ...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()