Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Rozdiely medzi A6000 vs GX7

Joemalyfotograf
2015-05-05 20:04:10+02
Mam otazku: A6000 ma rychlost uzavierky iba 1/4000 a aj slabsiu synchro blesku, zatial co GX7 ma rychlost uzavierky 1/8000 a full synchor blesku. Boli by tieto parametre nejaky limit pri tej A6000, alebo je A6000 zacielena na menej profi uzivatelov ako Panasonic GX7?
A dalsia otazka: Ake objektivy zobrat na ktory stroj. Na obcasne video a mensie foto sportu.
Dakujem. vas Joemalyfotograf.
 
blahoslav J B Art
2015-05-05 21:09:34+02
príspevok od: Joemalyfotograf
Mam otazku: A6000 ma rychlost uzavierky iba 1/4000 a aj slabsiu synchro blesku, zatial co GX7 ma rychlost uzavierky 1/8000 a full synchor blesku. Boli by tieto parametre nejaky limit pri tej A6000, alebo je A6000 zacielena na menej profi uzivatelov ako Panasonic GX7?
A dalsia otazka: Ake objektivy zobrat na ktory stroj. Na obcasne video a mensie foto sportu.
Dakujem. vas Joemalyfotograf.
tuto otazku treba smerovat priamo na Stancoka ... nikto sa v tom teoreticky nevyzna tak, ako on
 
Iygor
2015-05-05 22:58:46+02
príspevok od: Joemalyfotograf
Mam otazku: A6000 ma rychlost uzavierky iba 1/4000 a aj slabsiu synchro blesku, zatial co GX7 ma rychlost uzavierky 1/8000 a full synchor blesku. Boli by tieto parametre nejaky limit pri tej A6000, alebo je A6000 zacielena na menej profi uzivatelov ako Panasonic GX7?
A dalsia otazka: Ake objektivy zobrat na ktory stroj. Na obcasne video a mensie foto sportu.
Dakujem. vas Joemalyfotograf.
Podľa tvojej úvodnej vety si s rozdielmi medzi foťákmi oboznámený. Nikto nemôže vedieť lepšie ako ty, či využiješ 1/8000s. Prejdi si svoj archív fotiek a urob si štatistiku koľko krát si použil 1/8000. Ja by som to ako prekážku nevidel (s ohľadom na plánované využitie). Mimo toho, ak by si sa dostal do situácie kde by si potreboval kratší čas ako 1/4000, tak sa dá použiť ND filter.

K A6000 na šport objektív FE70-200/4. Ku GX7 neporadím, nemám prehľad.
 
Joemalyfotograf
2015-05-06 10:02:05+02
No ved prave toto, v zlych svetelnych podmienkach je urcite vyuzitelne, tak sa preto pytam ze ci je to fajn na tom Panasonic. A pytam sa aj ake skla by boli vhodne na ten Panasonic, Sony ... Na sport obcas, video. Stancok je sice teoretik, ale bohuzial iba teoretik, ziadny fotak s tychto nevlastnil, iba o nich tajne sniva, lebo na nich nema love, dengy, penaaaze asi. DDD Dakujem vas Joemalyfotograf.
 
Joemalyfotograf
2015-05-06 10:15:37+02
Teda resp. polozim presnu otazku: Panasonic a Olympus ma rovnaky bajonet, objektivy sedia. Kupim olympusacky objektiv napr. Nestabilizovanu lacnu 40-150mm a nasadim ju na gx7 bude v pohode, alebo drahsi panasonic 40-150mm stabilizovane sklo bude lepsie? A na sony take nieco napriklad?...Lebo prave ten vas stancok povedal ze zakladne lacnejsie skla na Sony su prave horsie ako 4/3 ponuka skiel.
 
Joemalyfotograf
2015-05-06 10:20:15+02
A kedze stancok nikdy ziadny s tychto fotoaparatov nevlastnil a ani nikdy nebude tak sa pytam tych co maju bud gx7 alebo A6000. Tu na fore som cital o dvoch ludoch co maju A6000 a tu gx7 ani neviem ci niekto ma
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-06 10:25:20+02
Problemom Sony je nedostatok kvalitnych objektivov. Zakladny zoomkvaltny neexistuje. Teleobjektiv mas nie zly ale nie sportovec 55-210. A6000 je rychla jedine s podstatne drahsim 70-200/4 OSS.

Panasonic GX moze pouzivat obejktivy Olympus ale u teleobjektivov je to bez stabilizacie trapenie. Na sport je vhodnejsim Olympus, napr. novy OM-D E-M5 Mark II. Objektivy Panasonic tam funguju dobre a mozes si vybrat, ktoru stabilizaciu vyuzijes. Olympus ma super objektiv 40-150/2,8, vyborne pouzitelny aj s telekonvertorom. Pripavuje sa dokonca 300/4. Ak zhanas nieco lacnejsie, tak mas kopec objektivov s horsou svetelnostou a ohniskom az 300 mm (v prepocte 600 mm). To u Sony nenajdes.

Zatial aj tak je pre sport vhodnejsia pokrocila zrkadlovka, npr. Nikon D7100/7200, ci Canon EOS 70D/760D. U Canonu mas komec kasnych teleobjektivov, pevnych i zoom a casto su aj v bazare.
 
PeCh
2015-05-06 20:57:04+02
príspevok od: Joemalyfotograf
No ved prave toto, v zlych svetelnych podmienkach je urcite vyuzitelne, tak sa preto pytam ze ci je to fajn na tom Panasonic. A pytam sa aj ake skla by boli vhodne na ten Panasonic, Sony ... Na sport obcas, video. Stancok je sice teoretik, ale bohuzial iba teoretik, ziadny fotak s tychto nevlastnil, iba o nich tajne sniva, lebo na nich nema love, dengy, penaaaze asi. DDD Dakujem vas Joemalyfotograf.
Ak to píšeš k tej 1/8000, tak sa mýliš. To je čas, ktorý v zlých sveteľných podmienkach určite nevyužiješ. Ten čas je limitom len pri veľmi svetelných objektívoch počas slnečného dňa, alebo pri experimentoch.
 
Joemalyfotograf
2015-05-09 20:01:53+02
Ďakujem za rady, pítam sa preto lebo napríklad ten Panasonic gx7 má ako jediný stabilizáciu priamo v tele fotoaparátu..takže preto sa pýtam aké sklá. Viem že iné Panas. majú stabilizáciu iba na sklách.
Sony má slabšie objektívy asi keď už to aj Karol píše. A ten hladáčik ma na tom sony nepres., priamo som porovnával v predajni s kamošovým starším nex7...Tak som to porovnal a zobral ten Panasonic, ešte hľadám sklá.
 
Joemalyfotograf
2015-05-09 20:35:07+02
Hmm a ešte externý blesk, toť otázka, ktorý je dobrý a nie za cenu profiblesku 500eur
 
izzino
2015-05-10 09:08:28+02
Tu: http://www.izzino.sk/down-hill-fe-70200-f4/ a este tu sa da pozriet ako 'zly' je napriklad sony teleobjektiv.
a este napriklad tu:
http://www.izzino.sk/fe-70-200mm-f4-g/
http://www.izzino.sk/khl-slovan-admiral/
http://www.izzino.sk/nestville-1/
http://www.izzino.sk/a6000-70200g/

 
izzino
2015-05-10 09:12:55+02
Tu je pre porovnanie galeria lacnej 55-210mm od SONY.
https://www.facebook.com/peter.prazenka/media_set?set=a.840444022701294.1073742179.100002071133940&type=3

spravte si vlastny nazor.
 
tomas2009
2015-05-10 14:47:36+02
noo teda, pekne ale hold co uz, ...Nazor skusenho Karola ma presv. ked vravel ze Sony nema az tak kvalitne skla...a hlavne drahe (..
 
Iygor
2015-05-10 20:06:30+02
príspevok od: tomas2009
noo teda, pekne ale hold co uz, ...Nazor skusenho Karola ma presv. ked vravel ze Sony nema az tak kvalitne skla...a hlavne drahe (..
Sony sklá sú drahšie ako Panasonic (resp. Olympus) pretože sú konštruované na FF snímač (teda ten o ktorom písal Karol že je drahší: 70-200/4G). Táto cenová nevýhoda sa ale vráti, ak v budúcnosti majiteľ presedlá na FF. Pri výbere zrkadlovky sa tu vo fóre často dočítaš že možnosť prechodu na FF je výhodou, takže je minimálne vhodné upozorniť na to, ako výhodu pre Sony, u Panasonicu a Olympusu prechod nebude možný. Mimo toho zakladateľ témy nepísal že je limitovaný cenou.

Za druhé: treba napísať že lacné objektívy Sony má aj v rozsahu 70-300 pre bajonet A (dá sa vyberať aj u výrobcov Sigma a Tamron), je ale potrebná redukcia. Pri použití redukcie (na rozdiel od nefunkčných redukcií iných výrobcov) je objektív rovnako funkčný ako na bajonete A.
 
Iygor
2015-05-10 20:13:59+02
príspevok od: Joemalyfotograf
No ved prave toto, v zlych svetelnych podmienkach je urcite vyuzitelne, tak sa preto pytam ze ci je to fajn na tom Panasonic. A pytam sa aj ake skla by boli vhodne na ten Panasonic, Sony ... Na sport obcas, video. Stancok je sice teoretik, ale bohuzial iba teoretik, ziadny fotak s tychto nevlastnil, iba o nich tajne sniva, lebo na nich nema love, dengy, penaaaze asi. DDD Dakujem vas Joemalyfotograf.
Stančok je síce teoretik, ale aj teória je pre prax dôležitá. Tebe ako pozerám teoretické znalosti chýbajú, pretože nerozumieš expozičným časom. Teda ako písal PeCh: 1/8000 v zlých svetelných podmienkach nevyužiješ. Odporúčam doštudovať expozičný trojuholník...
 
blahoslav J B Art
2015-05-10 20:28:20+02
príspevok od: Iygor
Sony sklá sú drahšie ako Panasonic (resp. Olympus) pretože sú konštruované na FF snímač (teda ten o ktorom písal Karol že je drahší: 70-200/4G). Táto cenová nevýhoda sa ale vráti, ak v budúcnosti majiteľ presedlá na FF. Pri výbere zrkadlovky sa tu vo fóre často dočítaš že možnosť prechodu na FF je výhodou, takže je minimálne vhodné upozorniť na to, ako výhodu pre Sony, u Panasonicu a Olympusu prechod nebude možný. Mimo toho zakladateľ témy nepísal že je limitovaný cenou.

Za druhé: treba napísať že lacné objektívy Sony má aj v rozsahu 70-300 pre bajonet A (dá sa vyberať aj u výrobcov Sigma a Tamron), je ale potrebná redukcia. Pri použití redukcie (na rozdiel od nefunkčných redukcií iných výrobcov) je objektív rovnako funkčný ako na bajonete A.
s tou vyhodou FF to nemusi byt take jednoznacne
http://www.fotoradce.cz/ne-vyhody-full-frame-fotoaparatu
 
Iygor
2015-05-10 21:10:09+02
príspevok od: blahoslav J B Art
s tou vyhodou FF to nemusi byt take jednoznacne
http://www.fotoradce.cz/ne-vyhody-full-frame-fotoaparatu
Netvrdím že FF má iba výhody, ani že sa bez FF nedá fotiť. Tvrdil som, že ak systém CSC ponúka možnosť prechodu na FF, je to výhoda (rovnako ako pri zrkadlovke), a je fér to aspoň spomenúť.

Na linku ktorý si postol je výpočet nevýhod s ktorými sa nedá nesúhlasiť. Len poznamenám:
1. drahé objektívy - práve cena objektívu bola u Sony spomenutá ako nevýhoda, preto som dodal že je to objektív pre FF
2. drahé telo - kto si kupuje FF vie prečo ho chce, s vyššou cenou za telo a objektívy počíta.
3. nutnosť nákupu nových objektívov - ak fotograf s prechodom na FF počíta vopred, nakupuje objektívy pre FF aj keď ich používa dočasne na APS-C
4. hmotnosť a rozmery - aj medzi FF sú rozdiely, Sony ponúka alternatívu FF s hmotnosťou a veľkosťou APS-C zrkadlovky. Samozrejme na veľkosť a hmotnosť fotoaparátu so snímačom m4/3 sa FF nedostane (z dôvodu veľkosti objektívov).
 
Joemalyfotograf
2015-05-11 12:15:15+02
V poriadku nehadam sa, vsak kôli lepším parametrom som si kúpil gx7 od Panasonicu ako A6000, samozrejme zavážila aj menšia a kvalitou pokulhàvajúca ponuka objektívov od Sony. Cenu som vôbec neriešil. Dokonca ten Panasonic je asi aj drahší ako ten sony A6000, takže no...viem že sony ma aj FF a prípade prechodu by to bolo fajn, ale premna je FF veľká, ťažkà, nespratná a nejaký telezoom uff tak to by som potreboval asi pneumatické rameno. Preto volba padla na GX7. Pýtal som sa preto na voľbu objektívov. Napríklad rozdiel medzi 40-200 a 40-175..alebo rovno 35-100 2,8? Lebo bohuzial Panasonic nema stabilizovane video pri nestabilizovanych objektivoch preto telezoom 2,8 od Olympusu odpadava z vyberu. Inak samozrejme stabilizaciu na priamo v tele fotoaparatu ale iba na fotenie na video potrebujete aj stabilizovany objektiv.
 
Joemalyfotograf
2015-05-13 19:27:36+02
kua ziadna odpoved,
 
blahoslav J B Art
2015-05-13 22:56:22+02
príspevok od: Joemalyfotograf
kua ziadna odpoved,
http://www.dxomark.com/Reviews/Best-lenses-for-the-16-MPix-Panasonic-Lumix-DMC-GX7-Part-1/Best-zoom-lenses-for-the-Panasonic-Lumix-DMC-GX7
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()