Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Zrkadlovka + objektív na fotenie lesnej zveri

crevo
crevo 2015-06-23 18:32:47+02
Dobrý deň prajem . Neviem sám vykorčulovať z môjho problému, tak som si prišiel pre radu sem k skúseným pánom fotografom . Takže o čo ide . Mojou zálubou je fotenie prírody a HLAVNE lesnej zveri. Táto záluba ma chytila pri mojom prvom foťáku fujifilm ( velmi starý čo neodfotil nič poriadne ) a drží ma až do dnes, no už asi 2 a pol roka fotím s nikon coolpix l820 bol som s ním velmi spokojný ale začínam pociťovať že tá kvalita fotiek môže byť aj lepšia a tak prišla myšlienka kúpi lepšieho fotoaparátu. Môj rozpočet je 600 až 650 eur . A tu je zásadný problém ktorý neviem vyriešiť rozmýšlam nad zrkadlovkou + objektív čisto nové ale za tú cenu to nebude asi velká výhra alebo mám kúpiť niečo z bazáru ale má to svoje riziká . Bojím sa toho že by som mohol kúpiť totálnu blbosť a peniaze by vyšli na zmar , preto by som vás poprosil o radu KTORÝ fotoaparát a aký objektív a či nový alebo z bazáru by som mal kúpiť . Ďakujem vám krásne za váš čas a rady lebo už si neviem sám pomôcť .
 
Mario196
2015-07-22 22:07:29+02
Osobne radím na wildlife fotografom úplne prvý originalny canon 7D s Canon EF 300mm f/4L IS USM nieje najlacnejší ale v 1997 boli najlepšie objektívy. Má iba 4.6 T-Stop čo je svetlo ktoré realne zachytáva na senzor. Prejde cez neho 7 MPX snímky. A do skla sa oplatí investovať, pretože to vám zostane a mozete ho použiť aj pri nových digitálnych SLR.
 
katjo
2015-07-23 00:31:32+02
príspevok od: Mario196
Nechcem nikoho uraziť ale ja som pán fotograf a viem že objektív so 675mm pri f/5,6 by musel mať otvorenie 12 cm aby preniklo takéto množstvo svetla na senzor. A dalej ak kupujete FF objektív /tamron, sigma,.....) a dáte ho na APS-C senzor /
(Nikon x1.5, Canon x1.6) áno zvýši vám to ohniskovú vzdialenosť 1.5 resp. 1.6 krát ale zároveň vám to zvýši aj F číslo 1.5 a 1.6 krát. A to znamená že dostanete z už aj tak velkého f čísla ešte väčšie a to znamená menší Bookeh a vyšie ISO čo vedie ku zrnitejším fotografiám. Toto mozete vykompenzovať dlhšou spúštou ale v takom prípade vám radím tripod alebo pevnú ruku a trpezlivosť.
Pan fotograf (vlastny titul):
- Ze crop "zvysi ohniskovu vzdialenost", s prizmurenim dajme tomu (vyrezom z FF snimaca sa akoby motiv javil "blizsie" - fotene ekvivalentnym "dlhsim sklom" na FF)
- ze sa zvysi F (1.5 resp. 1.6x) to uz je akosi mimo, mozno sa bavit nanajvys tak o umerne horsom odpichu od pozadia, rozostrenia ("to znamena mensi bokeh")
- a vyssie ISO ??? - ak ma predsa objektiv danu svetelnost, tu nijako nemeni nasadenim na akykolvek maly snimac (pomer skutocnej-neprepocitavanej ohniskovej vzdialenosti ku priemeru vstupneho otvoru-sosovky) a teda ISO - z dovodu nasadenia FF objektivu na mensi-crop snimac, nie je nutne navysovat, alebo "dlhsia spust" !
 
zvonec
2015-07-23 01:42:53+02
príspevok od: Mario196
Nechcem nikoho uraziť ale ja som pán fotograf a viem že objektív so 675mm pri f/5,6 by musel mať otvorenie 12 cm aby preniklo takéto množstvo svetla na senzor. A dalej ak kupujete FF objektív /tamron, sigma,.....) a dáte ho na APS-C senzor /
(Nikon x1.5, Canon x1.6) áno zvýši vám to ohniskovú vzdialenosť 1.5 resp. 1.6 krát ale zároveň vám to zvýši aj F číslo 1.5 a 1.6 krát. A to znamená že dostanete z už aj tak velkého f čísla ešte väčšie a to znamená menší Bookeh a vyšie ISO čo vedie ku zrnitejším fotografiám. Toto mozete vykompenzovať dlhšou spúštou ale v takom prípade vám radím tripod alebo pevnú ruku a trpezlivosť.
Ale ano, sak jasne... fyziku neobabreme. Je ale jasne, ze sme vsetci vyrastali na 35mm velkosti filmoveho policka, a velka ucta voci tym co vyrastali na vacsich formatoch.
35mm Format ale zludovel, a dnes, ked je x variant cipov, tak je to jednoduchsie, ked sa to uvadza v prepocte na 35mm. Ci to je Nikon P900 ktory ma "83x zoom v rozsahu 24-2000mm", alebo aj nestastny a zatracovany canon G3X ktory ma "600mm dlhsi koniec pri svetelnosti f5,6"
Vzdy si pri tom spomeniem, ako som s bratom trepal hore z Lomnickeho sedla na Lomniciky stit Prakticar 500mm f5,6 a odvtedy si velmi dobre pamatam, ze co je to objektiv s ohniskovou dlzkou 500mm a s uvedenou svetelnostou f5,6.
Ako sa to hovori, tusim ze cele zle...
 
legolas380
2015-07-25 19:14:06+02
ja som chodil obcas fotit zver a pre mna najdolezitesi poznatok ohladom techniky bol, ze najviac ma obmedzovala svetelnost objektivu. uprimne si myslim ze ten tamron 70-300 je tak do zoologickej zahrady nie na wildlife
 
bear
- moderator
2015-07-25 19:44:15+02
S rozpoctom 600-650 EUR a wildlife, sa vykasli na teleobjektiv a zacni s financne menej narocnym wildlife zanrom. Kup si fotak a makroobjektiv a zacni s fotenim mensich zvierat, je ich viac. Pri makre casto zaostrujes rucne, takze super-moderne telo so super-modernym AF systemom nepotrebujes a dobre si nacvicis kompoziciu, postreh, zaostrovanie a zafotis si viac ako, ked budes niekde striehnut s teleobjektivom. Dobry makro-objektiv kupis do 350 EUR a telo bude stacit aj zakladne (1-2 roky stary model z bazaru). Casom potom nasetris na dalsi objektiv, napriklad 300/4.
 
stokinger
2015-07-25 20:18:09+02
s rozpočtom 650e by sa dalo niečo poriešiť... povedzme canon 40D (200E), tamron 70-300 (300e) stativ (100e) nejake maskovanie 50e a myslim že na začiatok by sa dalo...
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()