Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Starsia poloprofi DSLR

janca.orange
janca.orange 2015-08-31 11:06:33+02
Ahojte,

momentalne vlastnim D3100 ktoru som kupil par rokov dozadu, ale prilis som sa jej nevenoval. Az poslednu dobu som sa o fotenie zacal trochu zaujimat. Nemam ambicie stat sa fotografom, ale mam zaujem ucit sa fotit (povedzme, ze ma to bavi a tiez si rad rozsirim obzory). Na D3100 mi vadi par veci, takze si ju urcite nenecham. Kedze mam vacsie ruky, rad by som vacsie telo, takze sa pozeram skor na kategoriu 7xxx a EOS x0 d.

Problem je, ze nove tela stoja daleko viac nez som ochotny investovat. Celkom sa mi pozdavala 60d, aj kvoli vyklopnemu displeju. Je to starsi fotak, ale u Canonu asi jedina mozna volba, kedze 70d je uz prilis draha. Nevadil by mi ani Nikon, ale taka D90 je zrejme uz prilis stara, ale D7000 mi pride ako dost slusna volba. Ci Canon, alebo Nikon zatial neviem. U Canonu ma laka vyklopny displej a udajne lacnejsie objektivy, u Nikonu zase motorcek, ktory by som snad dokazal vyuzit a v pripade takej D90 aj vyrazne nizsia cena (ale ten je asi az prilis stary) D7100 je ale zrejme vyrazne lepsi fotak nez 60d. Nad nizsou radou neuzvazujem kvoli rozmerom a absencii stavoveho displeja.
Obcas vyuzijem aj video v tom zmysle, ze doteraz som sice ziadne nenatocil, ale do buducna sa snad prilezitost najde. Zaujima ma hlavne cena tych objektivov, kedze viem, ze su obecne drahe a na nakladoch mi dost zalezi. Fotit momentalne planujem hlavne krajiny, ale podla moznosti aj portrety (maximalne priatelku). Vedeli by ste mi pomoct rozlustit tento oriesok, alebo na to idem uplne zle ?
 
Martin P
2015-08-31 13:24:24+02
príspevok od: janca.orange
Este raz. Tie pixle boli k displeju, nie k senzoru.

Pevne sklo urcite chcem. Uz som aj nejake pozeral, no zatial sam neviem, ci bude lepsie 35mm, alebo 50mm.
ved dobre senzor je jedna vec a monitor na fotaku druha
moja skusenost je ze fotim podla skusenosti a podla sceny
a na monitore skusmo skontrolujem ale konecne resume len na kalibrovanom monitore doma
na portrety 60-ka makro od tamrona 60mm x 1,5 crop = 90 mm vo vysledku
na krajinu aj to aj to ale skor 35 ale x 1,5 crop uz je to dlhe a niekedy kratke
ja by som odporucil od samyangu ich 10 15 24 35 a tak dalej ale to je finacne narocne
kedysi tu bola taka rada univerzalna fot na setak a potom si urob statistiku ake ohnisko najviac pouzivas tak tam sa pohybuj pri kupe objektivu
ja mam v kabele objektivy od 11 po 300
ale to som ja
ty si ty
 
janca.orange
2015-08-31 13:29:18+02
To je v poriadku, ja v podstate suhlasim s nazorom, ze ten displej nie je tak dolezity. Ale ako som povedal, jedna vec je, ze priatelka chce hned vidiet co odfotila (tak trochu dufam, ze budem schopny zaroven nejakym sposobom dostat fotky okamzite aj do iPadu, ale to budem riesit neskor)

Ok. S objektivom to vidim na dlhsie :-/
 
lacy
2015-09-08 23:56:50+02
Ahojte.

Riešim dilemu či si mám ako amater kupit bazárovu zrkadlovku nikon d90 + 16-85 alebo radšej nejaku novšiu s tých amatérskych, fotím prírodu poprípade nejaký ten portrét to by som dokúpil 35mm pevný objektív.
Za každu radu Ďakujem
 
mikkael
2015-09-09 11:54:33+02
Pentax K5 a podobne?
 
Luboss7
2015-09-09 15:06:43+02
príspevok od: lacy
Ahojte.

Riešim dilemu či si mám ako amater kupit bazárovu zrkadlovku nikon d90 + 16-85 alebo radšej nejaku novšiu s tých amatérskych, fotím prírodu poprípade nejaký ten portrét to by som dokúpil 35mm pevný objektív.
Za každu radu Ďakujem
Keďže mám Nikon D90 a mal som v rukách ešte D3100, môžem ti napísať, čo mi na tej D3100 vadilo:
- o dosť horší hľadáčik (menší)
- jeden roller namiesto 2 (trochu sťažené ovládanie, ale človek si na to zvykne)
- chýbajúci stavový displej (tiež si asi zvykneš pozerať na zadný veľký displej, ale aj tak mi chýbal)
- celkovo menší foťák, horšie sa mi držal v rukách, aj na D90 by som bral nejaký 1 cm na výšku navyše
- chýbajúci braketing a snímač infra ovládača (novšie typy to už možno majú)
Takže ja by som radšej zobral ten Nikon D90 aj teraz, ak by sa dalo tak radšej D7000.
 
lacy
2015-09-09 22:29:43+02
O Nikon 7000-ke som uvažoval, no tie prehnane ceny na bazároch radšej ani nechcem spomínať- a to neviem či vlastne narazím na dobrý kus-to radšej nejaku nižšiu radu celkom novú-tá D90 sa mi zdá taký kompromis.
 
pridalamichal
2015-09-10 07:09:41+02
príspevok od: lacy
O Nikon 7000-ke som uvažoval, no tie prehnane ceny na bazároch radšej ani nechcem spomínať- a to neviem či vlastne narazím na dobrý kus-to radšej nejaku nižšiu radu celkom novú-tá D90 sa mi zdá taký kompromis.
ak je ti bazárová D7000 drahá,tak potom to máš rozhodnuté.D90.
 
nehemah
2015-09-10 07:13:59+02
jednoznačne D7000, mal som jednu parádnu na ruke za 4 kilečká, smola len, že som akurát tie 4 kilečká nemal
 
lacy
2015-09-10 09:08:01+02
Ešte som pozeral Pentax K50- neviem ako je to s touto značkou všetci hovoria že ruky preč, no čo ma na ňom najviac zaujalo je utesnene telo, ktoré by som ja určite prijal keďže rád fotievam aj búrky. Ine značky takéto utesnene telo ponukajú až vo vyšších radách, pre mňa drahé,a treba aj kvalitnejšie a drahé objektívy. Čo som pozeral diskusie tak ani kvalita výstupu nieje najhoršia. Cena je priatelná, vzhladom na to čo ponúka. Čo by som musel oželieť je stavový display.
Mne ako amatérovi by tato voľba aj vyhovovala, objektívy by som časom dokúpil, zatiaľ so seťákom niečo pofotil a získal aké také skúsenosti.
Neviem či mám ísť do tohto pentaxu alebo radšej nejaku bazarovku- ktorej sa aj trošku bojím vzhľadom na to akú mala minulosť.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-09-10 09:25:05+02
príspevok od: lacy
Ešte som pozeral Pentax K50- neviem ako je to s touto značkou všetci hovoria že ruky preč, no čo ma na ňom najviac zaujalo je utesnene telo, ktoré by som ja určite prijal keďže rád fotievam aj búrky. Ine značky takéto utesnene telo ponukajú až vo vyšších radách, pre mňa drahé,a treba aj kvalitnejšie a drahé objektívy. Čo som pozeral diskusie tak ani kvalita výstupu nieje najhoršia. Cena je priatelná, vzhladom na to čo ponúka. Čo by som musel oželieť je stavový display.
Mne ako amatérovi by tato voľba aj vyhovovala, objektívy by som časom dokúpil, zatiaľ so seťákom niečo pofotil a získal aké také skúsenosti.
Neviem či mám ísť do tohto pentaxu alebo radšej nejaku bazarovku- ktorej sa aj trošku bojím vzhľadom na to akú mala minulosť.
Pentax je kvalitna znacka, bohuzial na Slovnesku sa dostala do uplneho upadku. Problemy nebudes mat s kvalitou, ale skor so zhananim prislusenstva, noveho i pouziteho a ovela menej je aj dostupnych informacii (recenzie, blogy...).
Je tu pokus distribuuovat Pentax z Ciech, ale velmi vlazny. Proste, ked si vyberies Canon alebo Nikon, budes mat zivot jednoduchsi (nie zarucene lepsi).
 
lacy
2015-09-10 10:07:45+02
Mne ako nadšenému amatérovi bude par objektívov a blesk stačiť.
No neviem ako je to s prípadným servisom.
Čo som počul tak Nikon to je katastrofa o Canon neviem ale asi to je lepšie.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-09-10 11:12:34+02
príspevok od: lacy
Mne ako nadšenému amatérovi bude par objektívov a blesk stačiť.
No neviem ako je to s prípadným servisom.
Čo som počul tak Nikon to je katastrofa o Canon neviem ale asi to je lepšie.
Servis je vzdy katastrofa Musis pocitat s tym, ze uz to ze sa ti nieco pokazi, ta nasere. No a ludia pisu svoje negativne nazory ovela catejsie ako pozitivne. Naco budes pisat, ze to spravili tak ako mali? Napises len ked to pokafru.

Servis Pentax pre CR a SR: http://www.pentax.cz/web-content/servis.html
 
PeCh
2015-09-10 11:24:14+02
príspevok od: lacy
Mne ako nadšenému amatérovi bude par objektívov a blesk stačiť.
No neviem ako je to s prípadným servisom.
Čo som počul tak Nikon to je katastrofa o Canon neviem ale asi to je lepšie.
Z servisom Canonu som bol spokojný, aj keď to bolo iba dvakrát zladenie AF tela a objektívu. Všetko bezplatne v rámci záruky a hlavne kvalitne a rýchlo.
 
Neschopko
2015-09-10 12:25:14+02
príspevok od: lacy
Mne ako nadšenému amatérovi bude par objektívov a blesk stačiť.
No neviem ako je to s prípadným servisom.
Čo som počul tak Nikon to je katastrofa o Canon neviem ale asi to je lepšie.
Ja som bol so servisom Nikon spokojný. Reklamáciu v záruke pri takmer 2 ročnom tele nevybavili do mesiaca, tak mi vrátili peniaze. No po dvoch rokoch išli ceny tak dole, že som si za peniaze vrátené za D90ku kúpil D7000ku ... takže upgrade zadarmo.
 
lacy
2015-09-10 13:13:44+02
Skuste mi teda poradiť, nejaku náhradu tejto K50-čo sa týka parametrov+vodeodolnosti ja som cenovo také nič nenašiel samozrejme okrem bazárových.
Myslím, že za tu cenu to na začiatok stačiť bude, nejake to pevne sklo a ako amaterovi mi to na niekolko rokov bude slúžiť. Posúvať ďalej do profi triedy asi najbliších x rokov neplánujem, pretože financie treba niekde inde.
Na fotenie nemám až toľko času ale zase ten foťak čo mám mi fakt už nestačí a mobilom ma to nebaví.
 
lacy
2015-09-11 14:48:26+02
Tak po dlhšom rozhodovaní a možnosti kúpenia staršej D90 som zvážil všetky pre a proti.
Som sa na 80% rozhodol pre nový Pentax K50,ešte si ho pôjdem zajtra pozrieť a potom sa definitívne rozhodnem.
Chcem Vás ešte poprosiť ak máte niekto s ním skúsenosti, poradiť či som sa teda dobre rozhodol poprípade poradiť adekvátnu náhradu.
ďakujem.
 
lacy
2015-09-15 14:51:05+02
Včera som bol pozrieť K50, predavač sa pýtal že prečo Pentax, nech si radšej pozriem nikon 5300 alebo canon 750, keď som povedal že ten Pentax je utesnený voči dažďu tak vraj, že aj s tými čo ponúka sa da tak fotiť len ich nesmiem utopiť, no ani neviem ako ale skončili sme pri Canon 70. Neviem či im tie dve firmy platia za propagáciu, ale mi to tak pripadalo-čím drahší predáš tým lepšie odmeny.
Viete mi ešte naposledy pred kúpou pentax K50 poradiť či teda fakt mám radšej isť do CANONIKONU alebo? Je to moja prvá zrkadlovka, ak máte niekto s Pentaxom skúsenosti rád si nechám poradiť.
 
bonifacko
2015-09-15 15:38:30+02
príspevok od: lacy
Včera som bol pozrieť K50, predavač sa pýtal že prečo Pentax, nech si radšej pozriem nikon 5300 alebo canon 750, keď som povedal že ten Pentax je utesnený voči dažďu tak vraj, že aj s tými čo ponúka sa da tak fotiť len ich nesmiem utopiť, no ani neviem ako ale skončili sme pri Canon 70. Neviem či im tie dve firmy platia za propagáciu, ale mi to tak pripadalo-čím drahší predáš tým lepšie odmeny.
Viete mi ešte naposledy pred kúpou pentax K50 poradiť či teda fakt mám radšej isť do CANONIKONU alebo? Je to moja prvá zrkadlovka, ak máte niekto s Pentaxom skúsenosti rád si nechám poradiť.
Mne by vadilo to rozlišenie na Nikon D5300, To je šialene - 24 mpx na APS-C snimač. Rozumne rozlíšenie je 16-18 mpx. Koli šumu.
 
ivan1081
2015-09-15 18:26:29+02
Podľa mňa stojí aj za zváženie Pentax K-5 z ruky a veľmi fajn objektív za výbornú cenu (hoci s pevným ohniskom) je Pentax DA 35 mm f2.4 AL. Ale pokiaľ ti ide vyslovene o novú mašinku, K-50 bude fajn. K-5 má aj stavový displej, ktorý je veľmi praktický a tiež som myslel, že mi to chýbať nebude, ale odteraz už ho chcem mať na každej zrkadlovke. Inak setové objektívy nie sú ktovieaké a zázraky sa od nich čakať nedajú.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-09-15 18:56:29+02
príspevok od: bonifacko
Mne by vadilo to rozlišenie na Nikon D5300, To je šialene - 24 mpx na APS-C snimač. Rozumne rozlíšenie je 16-18 mpx. Koli šumu.
Nikony dokazuju, ze rozlisenie nie je problemom a narast rozlisenia neznamena automaticky narast sumu. Vacsim problemom su vycsie naroky na presnost prace fotografa, pamatove media, vykon pocitaca a kvalitu objektivov.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()