Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon d7000 náhrada CSC

Nelut
Nelut 2015-09-18 11:17:50+02
Zdravím ephoto užívateľov,
toto fórum sledujem už nejaký ten čas a myslím si, že je to jedno z mála fór, ktoré sa oplatí sledovať a čítať.
S fotením zatiaľ nemám až také veľké skúsenosti a v podstate fotím len také klasické hobby fotky ako rodinne oslavy, sem tam šport, prechádzky mestom a podobne.
Zhruba pred necelým rokom som si kúpil nikon D7000 a začal sa bližšie zaujímať o fotky a fotenie.
Skôr ako som sa do toho stihol "zažrať" sa mi narodila dcéra a zrazu toho času na fotenie a úpravu fotiek neostáva tak veľa a takisto financie na objektívy a príslušenstvo sú potrebné na iné veci.
Svoj nikon mám rád je to dobrý foťák a dá sa s ním naozaj robiť veľmi vela vecí.
Ale predsalen na prechádzku s kočíkom vlečiem milión iných vecí a brašňa s foťákom žiaľ ostáva doma.
Preto uvažujem, že by som "nikoníka" predal ( zatiaľ ešte nemám predstavu, že za koľko lebo bazár je plný starších D7000 s nafotenými 10000mi fotiek a to mi nepríde porovnateľné s foťákom v záruke s pár tisíc fotkami) a nahradil ho niečim menším,prenosnejším a celkovo "menejmiestozaberajúcim"
Viem, že internet je toho plný a skôr ako sa do mňa pustíte tak som naozaj spravil prieskum a mám ako tak prehľad o novinkách a trednoch v csc.

Mojím tichým favoritom je zaiaľ panasonic gx7 prípadne olympus om-d. Sony A6000 je tiež pekný stroj ale ceny objektívov a celková ponuka mi zatiaľ príde menej dostupná ako M4/3 systém.
Moja predstava je na začiatok svetlné pevné sklo ( sigma 19mm/30mm F2,8 alebo podobne a nejaký univerzál zoom na také to " domáce fotenie") časom možno ďalšie sklá blesky a pod ale som skôr zástancom hesla spoznaj svoj seťák skôr ako sa vrhneš do nakupovania výbavy.

Bol by teda niekto ochotný kto vlastní GX7-ku sa stretnúť niekde v Bratislave a umožnil mi ohmatať si tento foťák a prípadne cvaknúť pár fotiek?
 
blahoslav J B Art
2015-09-22 18:34:14+02
príspevok od: z80
Na Photozone nie je hodnotena velmi dobre.
"The Sigma AF 19mm f/2.8 EX DN shares a couple of characteristics with its sister lens, the Sigma AF 30mm f/2.8 EX DN, but it doesn't reach the same level of performance"
http://www.photozone.de/sony_nex/786-sigma19f28nex?start=2
Je pravda, ze ju testovali na APS-C Sony a na m43 by okrajova neostrost, ktora im tu vadila, nemala robit az take problemy.
Olympus E-PL5 a Sigma 19mm/2.8
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/430175/s/?s=photos
Sigma bola celkom fajn, aj ked vacsia, dimenzovana na Sony systemove kompakty, vo vypnutom stave pri manipulacii s nou vnutri hrkala optika, ale po zapnuti bolo vsetko ako ma byt a zaostrovala rychlejsie, ako Pana 20/1.7, ktorym som ju nahradil
 
Nelut
2015-09-28 13:06:47+02
Dakujem vsetkym za odpovede a vidim ze nie som sam co uvazuje nad podobnou vymenou.
Momentalne mam v praci trosku " na pilno" takze nestiham ani reagovat na prispevky
 
Nelut
2015-10-05 19:51:18+02
Tak uz som dal D7000 na bazar. fotky tam nahram zajtra....Este raz dakujem vsetkym aj za to ze sa to tu nezvrhlo na vojnu csc vs dslr
 
Nelut
2015-10-14 13:54:13+02
Po tom co som si tu precital recenziu na olympus om-d e-m10 mark ii tak mam trochu dilemu ci sony A6000 alebo olympus.....Naozaj je ten objektiv sony 16-50 powerzoom taka katastrofa ako vsade pisu?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-10-14 15:55:21+02
príspevok od: Nelut
Po tom co som si tu precital recenziu na olympus om-d e-m10 mark ii tak mam trochu dilemu ci sony A6000 alebo olympus.....Naozaj je ten objektiv sony 16-50 powerzoom taka katastrofa ako vsade pisu?
Ano je. Najlepsi setak maju dnes asi Fujinky.
 
sharkyyy
2015-10-15 08:32:41+02
príspevok od: Karol Srnec
Ano je. Najlepsi setak maju dnes asi Fujinky.
Fuji 18-55 by som v porovnani s konkurenciou nenazval setak ale profi zoom. A 16-50 daleko od 18-55 neusla.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-10-15 08:37:38+02
príspevok od: sharkyyy
Fuji 18-55 by som v porovnani s konkurenciou nenazval setak ale profi zoom. A 16-50 daleko od 18-55 neusla.
 
Nelut
2015-10-15 16:08:01+02
so vsetkym suhlasim, fuji je naozaj kvalitna znacka aj tie objektivy su super ale pre mna ako zacinajucu hlavu rodiny su tie ceny vrazedne...mno nic najskor musim predat d7000 a potom mozem snivat o dalsich veciach ...Dakujem p. Srnec za podnetne odpovede
 
flico.sk
2015-10-15 21:35:06+02
Zdravím.
Prípadne na začiatok sa dá sa zohnať Fuji X-E1 na E-bay za cca 150 - 250 Eur, k tomu redukcia buď z M42 alebo z Nikon-F/Nikon-G na Fuji X za cca 10-20 Eur a na začiatok nejaké základné staršie objetívy napr. Nikon 50mm f1.8 series E (cca 50 Eur) ... Síce na šport a na "akcie" to nie je kôli chýbajúcemu AF ale odpad z dôvodu neostrosti vďaka Peak Focus je tam dokonca menší ako z DSLR + AF (mám oba "systémy").

A čo sa týka oneskorenia spúšte je X-E1 o dosť "rýchlejšia" ako D5100, kde odpad tvoria hlavne fotografie so "zavretými" očami. Nejaký čas tam trvá, kým sa vyklopí zrkadlo. Holt nie je to D700 ...
 
Ajax2
2015-10-16 10:36:24+02
Mám Fujinu XE-2 a môžem potvrdiť, že seťák je vynikajúci. Aj 35-ka 1.4 má neuveriteľnú ostrosť.
 
netmouse
2015-10-16 11:19:38+02
príspevok od: Nelut
Zdravím ephoto užívateľov,
toto fórum sledujem už nejaký ten čas a myslím si, že je to jedno z mála fór, ktoré sa oplatí sledovať a čítať.
S fotením zatiaľ nemám až také veľké skúsenosti a v podstate fotím len také klasické hobby fotky ako rodinne oslavy, sem tam šport, prechádzky mestom a podobne.
Zhruba pred necelým rokom som si kúpil nikon D7000 a začal sa bližšie zaujímať o fotky a fotenie.
Skôr ako som sa do toho stihol "zažrať" sa mi narodila dcéra a zrazu toho času na fotenie a úpravu fotiek neostáva tak veľa a takisto financie na objektívy a príslušenstvo sú potrebné na iné veci.
Svoj nikon mám rád je to dobrý foťák a dá sa s ním naozaj robiť veľmi vela vecí.
Ale predsalen na prechádzku s kočíkom vlečiem milión iných vecí a brašňa s foťákom žiaľ ostáva doma.
Preto uvažujem, že by som "nikoníka" predal ( zatiaľ ešte nemám predstavu, že za koľko lebo bazár je plný starších D7000 s nafotenými 10000mi fotiek a to mi nepríde porovnateľné s foťákom v záruke s pár tisíc fotkami) a nahradil ho niečim menším,prenosnejším a celkovo "menejmiestozaberajúcim"
Viem, že internet je toho plný a skôr ako sa do mňa pustíte tak som naozaj spravil prieskum a mám ako tak prehľad o novinkách a trednoch v csc.

Mojím tichým favoritom je zaiaľ panasonic gx7 prípadne olympus om-d. Sony A6000 je tiež pekný stroj ale ceny objektívov a celková ponuka mi zatiaľ príde menej dostupná ako M4/3 systém.
Moja predstava je na začiatok svetlné pevné sklo ( sigma 19mm/30mm F2,8 alebo podobne a nejaký univerzál zoom na také to " domáce fotenie") časom možno ďalšie sklá blesky a pod ale som skôr zástancom hesla spoznaj svoj seťák skôr ako sa vrhneš do nakupovania výbavy.

Bol by teda niekto ochotný kto vlastní GX7-ku sa stretnúť niekde v Bratislave a umožnil mi ohmatať si tento foťák a prípadne cvaknúť pár fotiek?
no hod odkaz na inzerat ...
 
netmouse
2015-10-16 12:00:26+02
príspevok od: Nelut
Zdravím ephoto užívateľov,
toto fórum sledujem už nejaký ten čas a myslím si, že je to jedno z mála fór, ktoré sa oplatí sledovať a čítať.
S fotením zatiaľ nemám až také veľké skúsenosti a v podstate fotím len také klasické hobby fotky ako rodinne oslavy, sem tam šport, prechádzky mestom a podobne.
Zhruba pred necelým rokom som si kúpil nikon D7000 a začal sa bližšie zaujímať o fotky a fotenie.
Skôr ako som sa do toho stihol "zažrať" sa mi narodila dcéra a zrazu toho času na fotenie a úpravu fotiek neostáva tak veľa a takisto financie na objektívy a príslušenstvo sú potrebné na iné veci.
Svoj nikon mám rád je to dobrý foťák a dá sa s ním naozaj robiť veľmi vela vecí.
Ale predsalen na prechádzku s kočíkom vlečiem milión iných vecí a brašňa s foťákom žiaľ ostáva doma.
Preto uvažujem, že by som "nikoníka" predal ( zatiaľ ešte nemám predstavu, že za koľko lebo bazár je plný starších D7000 s nafotenými 10000mi fotiek a to mi nepríde porovnateľné s foťákom v záruke s pár tisíc fotkami) a nahradil ho niečim menším,prenosnejším a celkovo "menejmiestozaberajúcim"
Viem, že internet je toho plný a skôr ako sa do mňa pustíte tak som naozaj spravil prieskum a mám ako tak prehľad o novinkách a trednoch v csc.

Mojím tichým favoritom je zaiaľ panasonic gx7 prípadne olympus om-d. Sony A6000 je tiež pekný stroj ale ceny objektívov a celková ponuka mi zatiaľ príde menej dostupná ako M4/3 systém.
Moja predstava je na začiatok svetlné pevné sklo ( sigma 19mm/30mm F2,8 alebo podobne a nejaký univerzál zoom na také to " domáce fotenie") časom možno ďalšie sklá blesky a pod ale som skôr zástancom hesla spoznaj svoj seťák skôr ako sa vrhneš do nakupovania výbavy.

Bol by teda niekto ochotný kto vlastní GX7-ku sa stretnúť niekde v Bratislave a umožnil mi ohmatať si tento foťák a prípadne cvaknúť pár fotiek?
uz som nasiel ... chcel som ti napisat nieco ako pohlad kupujuceho (ako si vyberam z ponuky) kedze som kupil uz 3 DSLR fotoaparaty aj s objektivnmi ale som si to rozmyslel a zhriem to do jednej vety: Je jedno ci ma fotak 10-20t ci 3t cvakov, pokial nezaujmes cenou nic nepredas.

Podla mna mas slusny, dost slusny fotak a ked si sa pren rozhodol tak zacni pouzivat a nie je hladat zamienku preco to nejde. Ci uz budes mat Nikon D7000 alebo Oly OMD-E10 alebo Sony A6000, tie ostatne su sice mensie, ale aj tak dost velke a tvoj problem neriesia. Skus vyhodit 999 900 veci, ktore so sebou vlacis a zober fotak.
Zhrnutie: v pripade predaja nikona iba prides o dost penazi a obrazovo si prihorsis. ale ak mas potrebu prist o 200€ tak kup Nikkor AF-S 35G 1,8 DX a nasad ho na Nikon, usetris miesto a financne budes na tom tak isto.

PS: teiz mam deta, dokonca dve ... a nosil som Nikon D200 s batery gripom a 18-105-kou

 
Nelut
2015-10-16 13:44:49+02
netmouse-ja viem ze ked nezaujmem cenou nepredam, myslim si ale ze som stanovil celkom rozumnu cenu + som ochotny sa na cene s pripadnym zaujemcom aj dohodnut. Na druhu stranu ak sa nenajde seriozny zaujemca (spekulantov som uz par stretol) tak sa svet nezruti necham si ho a kupim si 35 mm F1.8 Ja viem ze je D7000 velmi dobry fotak s dobrym ovladanim a pod. dlho som ho vyberal a hladal pomer cena/vykon. Chcel bysom len aby sa aj moja zena nebala fotit dieta/deti (uvidime casom lebo vela veci vdaka pracovnemu vytazeniu v zivote svojho dietata zmeskam a to ma mrzi. Minule skusala fotit prve usmevy, nevsimla si ze to mam v rezime S a namiesto fotiek mam peknu zbierku smuh takze bud ho predam a najdem nieco "womanfriendly" alebo naucim moju zenu fotit zrkadlovkou hoci sa jej nepaci ze je velka a tazka a pod ....
 
netmouse
2015-10-16 15:16:19+02
príspevok od: Nelut
netmouse-ja viem ze ked nezaujmem cenou nepredam, myslim si ale ze som stanovil celkom rozumnu cenu + som ochotny sa na cene s pripadnym zaujemcom aj dohodnut. Na druhu stranu ak sa nenajde seriozny zaujemca (spekulantov som uz par stretol) tak sa svet nezruti necham si ho a kupim si 35 mm F1.8 Ja viem ze je D7000 velmi dobry fotak s dobrym ovladanim a pod. dlho som ho vyberal a hladal pomer cena/vykon. Chcel bysom len aby sa aj moja zena nebala fotit dieta/deti (uvidime casom lebo vela veci vdaka pracovnemu vytazeniu v zivote svojho dietata zmeskam a to ma mrzi. Minule skusala fotit prve usmevy, nevsimla si ze to mam v rezime S a namiesto fotiek mam peknu zbierku smuh takze bud ho predam a najdem nieco "womanfriendly" alebo naucim moju zenu fotit zrkadlovkou hoci sa jej nepaci ze je velka a tazka a pod ....
drobnost ohladom nastavenia priority casu sa moze stat aj s kompaktom a ten nesulad mazeliek a vseobecne techniky dokonale poznam aj z vlastnej kuchyne.
tak potom varianta 2. - kup p. manzelke rozumny kompakt s velkym chipom rozumnym zoomom s rozumnejsimi MPixelmi, ved idu vianoce
varianta 3. moderne telefony fotia celkom slusne ... na poslednej dovolenke som fotil iba s iPhone 5 a vysledok bol na prekvapenie velmi slusny ... kedze som viacej behal (vykonaval sportovu cinnost) po okoli
 
Nelut
2015-10-16 15:32:15+02
Toto som skusal s tym kompaktom ale nepreslo technologicke darceky pod stromcekom zeny voooobec neocenia
 
Nelut
2015-10-16 15:41:44+02
svagor ma sony 5100 a kupodivu s tym sa zena nebala fotit...asi za to mozem ten powerzoom styl ovladania ako bezny kompakt...
 
Paladin25
2015-10-16 21:45:22+02
príspevok od: Nelut
netmouse-ja viem ze ked nezaujmem cenou nepredam, myslim si ale ze som stanovil celkom rozumnu cenu + som ochotny sa na cene s pripadnym zaujemcom aj dohodnut. Na druhu stranu ak sa nenajde seriozny zaujemca (spekulantov som uz par stretol) tak sa svet nezruti necham si ho a kupim si 35 mm F1.8 Ja viem ze je D7000 velmi dobry fotak s dobrym ovladanim a pod. dlho som ho vyberal a hladal pomer cena/vykon. Chcel bysom len aby sa aj moja zena nebala fotit dieta/deti (uvidime casom lebo vela veci vdaka pracovnemu vytazeniu v zivote svojho dietata zmeskam a to ma mrzi. Minule skusala fotit prve usmevy, nevsimla si ze to mam v rezime S a namiesto fotiek mam peknu zbierku smuh takze bud ho predam a najdem nieco "womanfriendly" alebo naucim moju zenu fotit zrkadlovkou hoci sa jej nepaci ze je velka a tazka a pod ....
Juj ako keby som čítal o sebe pracovne vyťažený ... doma bábo... a fotenie musím nechávať na manželku (i keď jej som nechal D3000) a D7000 si väčšinou vláčim so sebou aj do práce... ale práve minule som bol "zdrbaný" manželkou že čo jej nenechám doma ten lepší... nastavenie nejako nerieši (takže je to vždy nejako rozumne nastavím a keď prídem domov nepodarané zábery vymažem a z ostatných sa teším )
 
Nelut
2015-10-20 15:06:25+02
No neviem ci sa na cele predavanie rovno nevy.... po dnesku..Ja viem ze vianoce su za rohom a media uz nas masiruju co to da ale jeziska nikomu robit nebudem.Dnes sa ma manik na drzovku opytal ci ho nepredam za 450 Eur komplet...Asi som niekde chybal na matematike ale ked si bozriem bazarove stranky tak telo ide za 450 cca v priemere a objektiv za 150 tak neviem kde sa niekto ucil ratat . Aj ten argument ze nezalezi na pocte cvakov je fajn ( 3 tis alebo 18 tis podla mna nehra rolu ale 3 tis alebo 60 tis tak uz rozdiel je minimalne z hladiska opotrebenia Ja chapem ze kazdy chce vytrieskat najlepsiu cenu a zlavu a pod ( sam pracujem na pozici kde rokujeme o cenach) ale co je vela to je vela....No ale aspon som si nemusel dat poobednu kavu tlak mi zdvihlo aj samo
 
petrarohacova
2015-10-20 18:15:09+02
dsa
 
rudop78
2015-10-20 21:50:53+02
Ja som predaval telo s 2500 cvakmi aj s doklami komlet a este rok v zaruke za 430, este dalsiu nerig. baterku a 8Gb sandisk extreme. To bolo spekulantov, ze ci v tej cene nedam aj objektiv.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()