Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Kupa fotoaparatu v cene do 500€

Phantom
2015-10-03 01:50:07+02
Zdravim, potreboval by som poradit pri kupe fotoaparatu. Max. cena by mala byt do 500€. Momentalne pouzivam uz tri roky stary Sony Cyber-shot DSC-WX100. Spravil som s nim takmer 15000 zaberov a uzil si toho dost, nakolko ho pouzivam najma pri turistike.
Mozno az 60 percent mojich zaberov je krajina, 30 percent mesto a desat percent je zvysok. Nefotim portrety.
Keby to bol kompakt, tak by to bolo najlepsie, ale nebranim sa ani prvej zrkadlovke. Nakolko ani len netusim aky rozdiel v kvalite fotografii medzi zrkadlovkou a kompaktom v pripade, ze su v rovnakej cenovej kategorii.
Dakujem za kazdu jednu radu.
 
jan.vasko
2015-10-03 02:42:29+02
ja by som skusil mozno bazarovu D90 s objektivom 18-105, 16-85, alebo skus sirokac 10-24 Mohol by si sa njakou kombinaciou do tej ceny zmestit a D90 je super
 
Tibor78
2015-10-03 06:40:21+02
Na turistiku vlacit zrkadlovku? Skor bezzrkadlovku m43 system, alebo kompakt RX100.
 
lennyl
2015-10-03 08:00:34+02
celkom fajn je aj Sony kompakt s vacsim 1" snimacom aj zoom to ma v pohode rozsahom a svetelnostou, na turistiku lahke riesenie s velmi slusnym obrazom. cena by mohla byt aj nizsia, kedze uz su novsie III a IV verzie.

http://www.prolaika.sk/e-shop/sony-cyber-shot-dsc-rx100-ii/p-3460185.xhtml
 
Maxpayne
2015-10-03 08:03:56+02
canon g7 x

https://www.alza.sk/canon-powershot-g7-x-d2173076.htm?o=2
 
garyfisher
2015-10-03 08:35:13+02
príspevok od: jan.vasko
ja by som skusil mozno bazarovu D90 s objektivom 18-105, 16-85, alebo skus sirokac 10-24 Mohol by si sa njakou kombinaciou do tej ceny zmestit a D90 je super
D90 v dobach super bezzrkadloviek?

Treba pozriet nejaky kvalitny kompakt s 1" snimcom
 
Phantom
2015-10-03 09:31:43+02
A ten rozdiel v kvalite fotografii medzi zrkadlovkou a kompaktom je velky?
 
Phantom
2015-10-03 09:35:15+02
Myslim konkretne, keby sme porovnali modely, ktore ste mi tu poradili. Dakujem.
 
Azimut
2015-10-03 10:02:19+02
Na denné turistické zábery /tu som bol/ Ti bohate stačí kompakt Sony 100. Ja ľahký,zmestí sa do vrecka bundy a dobre fotí. Kolotoč v pohybe je fotený z ruky, ISO 2000, pani je výrez zo 100 percentnej veľkosti.
 
RasťoS
2015-10-03 10:45:50+02
príspevok od: Phantom
A ten rozdiel v kvalite fotografii medzi zrkadlovkou a kompaktom je velky?
Ak si porovnáme Napr Sony RX100 s takým Nikonom 5200 a viac, rozdiel v množstve detailov je veľký. Ale v praxi sa ukáže, len ak použiješ správny objektív a fotky budeš tlačiť na veľký formát, prípadne robiť veľké výrezy.
Ďalší rozdiel je v množstve šumu, ale Sony to dorovnáva svetelnejším objektívom, ktorý by si do tvojho limitu na zrkadlovku len ťažko zohnal.
Každopádne, ak myslíš, že by si časom chcel fotiť aj iný náročnejší žáner, kúp rovno ľahšiu zrkadlovku.
 
blahoslav J B Art
2015-10-03 14:15:48+02
príspevok od: Phantom
A ten rozdiel v kvalite fotografii medzi zrkadlovkou a kompaktom je velky?
ak si teraz kupis zrkadlovku s nejakym kvalitnejsim objektivom ... po nejakom case tu zalozis novu temu 'aky kompakt na turistiku, ked sa mi nechce nosit zrkadlovku'
 
zvonec
2015-10-03 14:50:25+02
príspevok od: Phantom
A ten rozdiel v kvalite fotografii medzi zrkadlovkou a kompaktom je velky?
No ako to povedat, treba si pozriet trosicka historiu,
www.ephoto.sk/forum/11/13807/kompakt-namiesto-zrkadlovky-sony-dsc-rx100/

Je tam odkaz na foto s RX100, ktore ma autor doma 50x70 doma na stene... Cize uplna pohoda.

Admin please lock....
 
Roman Point
2015-10-03 15:21:20+02
príspevok od: blahoslav J B Art
ak si teraz kupis zrkadlovku s nejakym kvalitnejsim objektivom ... po nejakom case tu zalozis novu temu 'aky kompakt na turistiku, ked sa mi nechce nosit zrkadlovku'
Tak potom malú ľahkú M3ku. Rozmer ako GX7 objektívy vymenitelne, veľký snímač apsc. Pre takých čo chcú niečo malé no z výstupom zrkadlovky. Je to možné a varianta existuje jazdene to niekde isto zozenie za 500-540€ zo základným objektívom 18-55mm
 
MagickVamp
2015-10-03 17:09:17+02
príspevok od: Phantom
Myslim konkretne, keby sme porovnali modely, ktore ste mi tu poradili. Dakujem.
Aj mna to zaujimalo a tak sme spravili test canon g7x vs canon 6d. Ked budem za pc tak poslem porovnavacie foto a vysvetlim a sam uvidis rozdieli. Ked je dost svetla je takmer jedno. A ak fotis rodinu a priatelov, 1 palcovy snimac bohato staci.
 
landov
2015-10-03 18:43:07+02
príspevok od: blahoslav J B Art
ak si teraz kupis zrkadlovku s nejakym kvalitnejsim objektivom ... po nejakom case tu zalozis novu temu 'aky kompakt na turistiku, ked sa mi nechce nosit zrkadlovku'
Ono aj zalezi, ci chce len zdokumentovat vylet (rodina, deti atd.) alebo chce max. kvalitu fotiek - to potom mozno zalozi temu aky kvalitny batoh na fototuristiku
 
Phantom
2015-10-04 02:02:13+02
Dakujem za rady, no som este viac zmateny teraz. Mozno, len chcem vela muziky za malo penazi. Ale pravdepodobne pojdem do toho fotaku od Sony, nakolko v tej cene asi viac ocakavat nemozem.

MagicKVamp rad si pozriem porovnanie a potom sa definitivne rozhodnem.
 
martin9113
2015-10-04 09:40:54+02
príspevok od: Tibor78
Na turistiku vlacit zrkadlovku? Skor bezzrkadlovku m43 system, alebo kompakt RX100.
bezne vlacim d300 +16-85
 
zvonec
2015-10-04 15:07:15+02
príspevok od: Phantom
Dakujem za rady, no som este viac zmateny teraz. Mozno, len chcem vela muziky za malo penazi. Ale pravdepodobne pojdem do toho fotaku od Sony, nakolko v tej cene asi viac ocakavat nemozem.

MagicKVamp rad si pozriem porovnanie a potom sa definitivne rozhodnem.
Netreba byt zmateny, len si treba povedat, ze ake ohniska najviac pouzivam, a co najviac fotim, a ze ci som ochotny menit objektivy, resp. vlacit viacej objektivov. Co sa tyka vahy, to co mam je mi tazke, alebo som ochotny vlacit aj viacej.
Volakedy za mladych casov bol Clovek Rambo, a nebolo problem vlacit po Tatrach 6 kg vybavy, kym teraz sa uz pozeram na kazdy gram vybavy. Este jedna poznamka, ze vsetky ohniskove vzdialenosti uvadzam relativne na 35mm FF, resp. prislusny uhol zobrazenia, keby chcel niekdo trollovat.

Sony HX100 je momentalne tvoja vychodiskova situacia. Je tam maly senzor 1/2,3 `` a objektiv ma rozsah 27mm-810mm. Svetelnost je 2,8 az 5,6. ISO je v rozsahu 100-3200.

Sony RX100 Mark III
Rozsah 24mm-70mm, svetelnost 1,8-2.8. Moznost hladacika EVF, (mala krabicka od mydla, hmotnost do 300g) Nema sanky na blesk/ 1`` senzor

Canon G7X
Ten isty senzor ako sony, rozsah objektivu 24mm-100mm svetelnost 1,8-2,8
Nemoznost hladacika, a taktiez nema sanky na blesk. 1`` senzor
Canon ma vyhodu, ze ma dotykovy display, a da sa nahradit spust dotykom.

Sony RX100 a canon G7 X maju specificku ergonomiu, niekomu tam moze chybat grip.

Pri vacsej vahe, tam su potom zaujimave modely, len tam sa presahuje vyska dana rozpoctom.
Sony RX10 (24-200mm/2.8), Panasonic FZ1000 24-400mm/2.8-4)a canon g3 X (24-600mm/2,8-5,6), co su ultrazoomy s 1`` senzorom, len tam je vaha vyssia ako ako 500g, co mala tvoja hx100. Kazdy z tychto strojov ma svoje pre a proti, rozpisat to do podrobna, by bol samostatny clanocek.

Potom su tu mirrorless riesenia, alebo "kompakty s vymennymi objektivmi". Tam by som vypustil sony, nakolko tu panuje vseobecny nazor, ze sony objektivy nic moc.
Prakticky tu mas na vyber system M43 od Olympusu, kde su super referencie, alebo system od Canonu => Canon M3, kde mozes casom pouzivat aj standardne objektivy. Len ono to ide potom viacej do penazi.

Nakoniec samozrejme DSLR (APS-C) riesenie. To je samozrejme na dalsi clanocek, predpokladam, ze pribliznu predstavu urcite mas, a vies si dotvorit co to obnasa. Tiez je pravda, ze to vyrazne moze prekrocit casom rozpocet.
Napriklad ale Nikon D5300 plus setak, krasne riesenie, alebo Canon 760D plus lepsi setak, tiez ok, je to len na tebe.

Trocha som sa rozpisal, treba si len ujasnit, ze co chces, a tou cestou sa vybrat. Hociktorou cestou sa vyberies, mal by si mat lepsi vysledok, ako s HX100, cize vela stastia....
 
Roman Point
2015-10-04 15:25:30+02
príspevok od: zvonec
Netreba byt zmateny, len si treba povedat, ze ake ohniska najviac pouzivam, a co najviac fotim, a ze ci som ochotny menit objektivy, resp. vlacit viacej objektivov. Co sa tyka vahy, to co mam je mi tazke, alebo som ochotny vlacit aj viacej.
Volakedy za mladych casov bol Clovek Rambo, a nebolo problem vlacit po Tatrach 6 kg vybavy, kym teraz sa uz pozeram na kazdy gram vybavy. Este jedna poznamka, ze vsetky ohniskove vzdialenosti uvadzam relativne na 35mm FF, resp. prislusny uhol zobrazenia, keby chcel niekdo trollovat.

Sony HX100 je momentalne tvoja vychodiskova situacia. Je tam maly senzor 1/2,3 `` a objektiv ma rozsah 27mm-810mm. Svetelnost je 2,8 az 5,6. ISO je v rozsahu 100-3200.

Sony RX100 Mark III
Rozsah 24mm-70mm, svetelnost 1,8-2.8. Moznost hladacika EVF, (mala krabicka od mydla, hmotnost do 300g) Nema sanky na blesk/ 1`` senzor

Canon G7X
Ten isty senzor ako sony, rozsah objektivu 24mm-100mm svetelnost 1,8-2,8
Nemoznost hladacika, a taktiez nema sanky na blesk. 1`` senzor
Canon ma vyhodu, ze ma dotykovy display, a da sa nahradit spust dotykom.

Sony RX100 a canon G7 X maju specificku ergonomiu, niekomu tam moze chybat grip.

Pri vacsej vahe, tam su potom zaujimave modely, len tam sa presahuje vyska dana rozpoctom.
Sony RX10 (24-200mm/2.8), Panasonic FZ1000 24-400mm/2.8-4)a canon g3 X (24-600mm/2,8-5,6), co su ultrazoomy s 1`` senzorom, len tam je vaha vyssia ako ako 500g, co mala tvoja hx100. Kazdy z tychto strojov ma svoje pre a proti, rozpisat to do podrobna, by bol samostatny clanocek.

Potom su tu mirrorless riesenia, alebo "kompakty s vymennymi objektivmi". Tam by som vypustil sony, nakolko tu panuje vseobecny nazor, ze sony objektivy nic moc.
Prakticky tu mas na vyber system M43 od Olympusu, kde su super referencie, alebo system od Canonu => Canon M3, kde mozes casom pouzivat aj standardne objektivy. Len ono to ide potom viacej do penazi.

Nakoniec samozrejme DSLR (APS-C) riesenie. To je samozrejme na dalsi clanocek, predpokladam, ze pribliznu predstavu urcite mas, a vies si dotvorit co to obnasa. Tiez je pravda, ze to vyrazne moze prekrocit casom rozpocet.
Napriklad ale Nikon D5300 plus setak, krasne riesenie, alebo Canon 760D plus lepsi setak, tiez ok, je to len na tebe.

Trocha som sa rozpisal, treba si len ujasnit, ze co chces, a tou cestou sa vybrat. Hociktorou cestou sa vyberies, mal by si mat lepsi vysledok, ako s HX100, cize vela stastia....
M3 si zaradil do skupiny olympus. M3 je ale ďalej. Nemá zrkadlo, ale má snímač a procesor identický ako 750/760D
Malé lahučké objektívy a je menšia než oly OMD 10
 
MagickVamp
2015-10-04 19:16:40+02
príspevok od: Phantom
Dakujem za rady, no som este viac zmateny teraz. Mozno, len chcem vela muziky za malo penazi. Ale pravdepodobne pojdem do toho fotaku od Sony, nakolko v tej cene asi viac ocakavat nemozem.

MagicKVamp rad si pozriem porovnanie a potom sa definitivne rozhodnem.
Ak si zmeteny, tak si poloz otazku, chces teraz dat za fotak 500 Eur a o pol roka dalsich 500, alebo chces si kupit fotak, ktory ti pokryje co najviac situacii a moc do toho uz investovat nechces? Ak si ten druhy pripad, tak kompakt je asi pre teba lepsi. Moj kolega nie je vasnivy fotograf, ale ma rad turistiku, rad lyzuje a bicykluje a popri tom sa mu naskytaju rozne pekne scenerie. Nie je typ, ktory si so sebou nosi stativ, nie je profik, ale rad svoje foto ukazuje rodine a priatelom, bavi ho z toho robit prezentacia a podobne. Na malych kompaktoch je vyhoda ze ich mas stale po ruke a neriesis dilemu, beriem dnes tazky fotak, alebo ho dnes necham doma? Zrkadlovka je pre profikov a nadsencov, pre ludi, ktory sa s tym hraju a ak chces maximalnu kvalitu, ktoru ti zrkadlovka ponuka, potrebujes k tomu aj drahe objektivy, bez nich ti to nebude fotit v lepsej kvalite ani ako ten kompakt. Navyse ak nie si ten typ, pre ktoreho je fotenie doslova hobby, tak ta ju rychlo prestane bavit nosit. Ale moze sa stat aj opak, ze ta to privedie k foteniu a vsetky volne peniaze budes pchat do techniky.

Teraz k samotnemu testu. Porovnavali sme Canon G7x (1palcovy snimac, 500Eur) vs Canon 6D (Full frame, 1450Eur) + Tamron 24-70F2,8 (kvalitny objektiv, 850Eur). Je to krute porovnanie, lebo len samotny objektiv, stoji viac ako cely G7x a logicky ani objektiv G7x v tej cene nemoze v celom rozsahu konkurovat tomuto tamronu.

Vysledok: G7x na najnizsom ohnisku za zrkadlovkou zaostaval ale od ohniska 50mm uz boli foto totozne so srkadlovkou. Do ISO 400 prakticky na nerozoznanie. Pri ISO800 si uz jasne budes vsimat ze ma fotak viac sumu ako full frame. Ale nie je to nic strasne. Pri ISO1600 uz kompakt jasne zaostava a zacina to byt uz zle, zlvast ked je menej svetla. Ale tam si uz mozes pomoct bleskom, ktory ma fotak integrovany. No a ked fotis hlavne krajiny a portrety tak cez den si uplne vystacis s ISOM do 400. Pozri porovnavacie foto, len este raz bud si vedomy toho, ze porovnavame techniku za 500Eur s technikou za 2300Eur.

Na foto v lavo je foto pre predstavu z coho sa robil vyrez a v pravo uz mas porovnanie.
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()