Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Kupa fotoaparatu v cene do 500€

Phantom
Phantom 2015-10-03 01:50:07+02
Zdravim, potreboval by som poradit pri kupe fotoaparatu. Max. cena by mala byt do 500€. Momentalne pouzivam uz tri roky stary Sony Cyber-shot DSC-WX100. Spravil som s nim takmer 15000 zaberov a uzil si toho dost, nakolko ho pouzivam najma pri turistike.
Mozno az 60 percent mojich zaberov je krajina, 30 percent mesto a desat percent je zvysok. Nefotim portrety.
Keby to bol kompakt, tak by to bolo najlepsie, ale nebranim sa ani prvej zrkadlovke. Nakolko ani len netusim aky rozdiel v kvalite fotografii medzi zrkadlovkou a kompaktom v pripade, ze su v rovnakej cenovej kategorii.
Dakujem za kazdu jednu radu.
 
MagickVamp
2015-10-06 14:33:46+02
príspevok od: Phantom
PANASONIC FZ1000
Keby to povedal dakto iny tak by som to bral ako vtip. FZ1000 by v tomto porovnani co som spravil bol daleko za G7x aj v detailoch aj v ISO.

Oki este raz ti to skusim vysvetlit. Ak chces aby fotak mal menej sumu potrebujes aby mal fotak vacsi cip a idealne co najmenej megapixlov. Ten Panasonic ma ROVNAKO velky cip a ROVNAKO vela megapixlov ako G7x ci Sony RX100 III, ale narozdiel od nich ma cip horsie hodnotenia....takze ak ti slo o lepsie ISO, tak tudy cesta nevede.

Ak chces viac detailov, tak potrebujes kvalitnu optiku a co najmensi zoom, idealne potrebujes pevne ohnisko (fotak bez zoomu). Je to preto, lebo spravit zoom objektiv je konstrukcne narocnejsie ako pevne ohnisko a v rovnakej cenovej hladine ma vzdy kvalitnejsi vystup objektiv s mensim zoomom ako s vacsim. A FZ1000 pokryva rozsah 25-400mm. On moze byt dobry medzi ultrazoomami, ale nemoze od neho chciet aby mal v rozsahu G7x ci Rx100 III viac detailov. Takze tudy cesta tiez nevedie. (Nevychadzaj z toho ze na nete najdes peknu foto odfotenu s nejakym fotakom, lebo za rovnakych podmienok by si taku odofotil mozno aj s mobilom)

Ak ti nestaci G7x alebo RX100 III a nechces zrkadlovku, pozri po bezzrkadlovkach. Detailov o moc viac mat za 500 Eur nebudes, ale budes mat lepsie ISO, ak chces aj viac detailov, tak sa obzri po fotakoch s velkym cipom a pevnym ohniskom, nieco ako je Nikon Coolpix A. Vo fotolabe uz od 389 Eur.

To je len moja rada, ak chces krajsie vyssie ISO a viac detailov.



 
PeCh
2015-10-06 15:24:21+02
príspevok od: Phantom
MagickVamp rozdiel v tych dvoch fotkach je vacsi ako som ocakaval, az by som povedal, ze si ma tak trocha odradil od kupy kompaktu v tej cenovej kategorii.

Zvonec s tym panasonicom si mi vsadil chrobaka do hlavy. Nad ultrazoomami som nejako nikdy pred tym neuvazoval a viac menej som tuto skupinu ignoroval.

stiko33 cena je viac nez prijatelna a za menej ako 500E, by som mohol mat tento set Sony ALPHA 5000+16-50MM+55-210MM, ale niekto tu spominal, ze objektivy sony nic moc, tak sa toho budem drzat.
To porovnanie bolo medzi 1" kompaktom a FF zrkadlovkou, ktorá má plošne 7,3× väčší senzor! BTW subjektívne sa mi na týchto ukážkach zdá šum z G7X lepší ako z Nikona D40 (staršia DSLR). Nech je to ako chce, tieto 1" kompakty sa nemajú za čo hanbiť a podľa mňa sú lepšou voľbou ako amatérske DSLR so setovým objektívom.
 
Phantom
2015-10-06 16:17:46+02
Fotak s pevnym ohniskom nechcem, nakolko zoom skutocne vyzivam pri kazdom tripe alebo foteni.

PeCh, ak som ta spravne pochopil, tak tvoj nazor je taky, ze s G7X dokazem spravit lepsie fotografie ako s Nikonom D5300?
 
PeCh
2015-10-06 16:43:46+02
príspevok od: Phantom
Fotak s pevnym ohniskom nechcem, nakolko zoom skutocne vyzivam pri kazdom tripe alebo foteni.

PeCh, ak som ta spravne pochopil, tak tvoj nazor je taky, ze s G7X dokazem spravit lepsie fotografie ako s Nikonom D5300?
Nie. A platí to aj naopak, s D5300 neurobíš lepšie fotky ako s G7X. Fotky sú o niečom inom ako o fotoaparáte. Pred fotoaparátom je ešte fotograf a jeho invencia, svetlo a ako si ho fotograf vie pripraviť/využiť (občas i jedinečný okamih).

Čo sa týka G7X a D5300 (so seťákom), tak G7X má o 2EV svetelnejší objektív. Znamená to, že v rovnakej situácii, keď by si bol s D5300 použiť ISO 6400, tak s G7X použiješ ISO 1600. Trúfnem si povedať, že technická kvalita bude v tomto prípade porovnateľná a použitie DSLR ti v tomto prípade nič neprinesie. G7X ti dokonca ponúkne lepší rozsah objektívu. Až v prípade, že by si bol ochotný kúpiť si ďalšie objektívy, tak ti D5300 dá ďalšie možnosti. Hovorím, že ak pri DSLR ostaneš pri seťáku, tak je DSLR zbytočný luxus. Samozrejme nie je to len čierno-biele. Výhody a nevýhody idú oboma stranami. DSLR ti umožní akčnejšie fotenie, má lepšiu ergonómiu ovládania. Kompakt je zase malý a budeš ho mať pri sebe v situáciách, keď sa ti DSLR nebude chcieť ťahať. Je bežná situácia u fotonadšencoch, že z kompaktov prechádzajú na DSLR (prípadne i na FF) a následne idú zase na menšie telá (CSC alebo si aspoň k DSLR kúpia profi kompakt).
 
zvonec
2015-10-06 17:40:38+02
príspevok od: MagickVamp
Keby to povedal dakto iny tak by som to bral ako vtip. FZ1000 by v tomto porovnani co som spravil bol daleko za G7x aj v detailoch aj v ISO.

Oki este raz ti to skusim vysvetlit. Ak chces aby fotak mal menej sumu potrebujes aby mal fotak vacsi cip a idealne co najmenej megapixlov. Ten Panasonic ma ROVNAKO velky cip a ROVNAKO vela megapixlov ako G7x ci Sony RX100 III, ale narozdiel od nich ma cip horsie hodnotenia....takze ak ti slo o lepsie ISO, tak tudy cesta nevede.

Ak chces viac detailov, tak potrebujes kvalitnu optiku a co najmensi zoom, idealne potrebujes pevne ohnisko (fotak bez zoomu). Je to preto, lebo spravit zoom objektiv je konstrukcne narocnejsie ako pevne ohnisko a v rovnakej cenovej hladine ma vzdy kvalitnejsi vystup objektiv s mensim zoomom ako s vacsim. A FZ1000 pokryva rozsah 25-400mm. On moze byt dobry medzi ultrazoomami, ale nemoze od neho chciet aby mal v rozsahu G7x ci Rx100 III viac detailov. Takze tudy cesta tiez nevedie. (Nevychadzaj z toho ze na nete najdes peknu foto odfotenu s nejakym fotakom, lebo za rovnakych podmienok by si taku odofotil mozno aj s mobilom)

Ak ti nestaci G7x alebo RX100 III a nechces zrkadlovku, pozri po bezzrkadlovkach. Detailov o moc viac mat za 500 Eur nebudes, ale budes mat lepsie ISO, ak chces aj viac detailov, tak sa obzri po fotakoch s velkym cipom a pevnym ohniskom, nieco ako je Nikon Coolpix A. Vo fotolabe uz od 389 Eur.

To je len moja rada, ak chces krajsie vyssie ISO a viac detailov.



Ten FZ1000 to bolo asi na zaklade mojho prispevku. Ja som FZ1000 spomenul kvoli "objektivite", kedze je casto spominany spolu G3 X a RX10 od sony. Je ale pravda, ze tam je presiahnuta cena 500 EUR. Tiez som spomenul FZ1000 kvoli tomu, ze na HX100 mal Phantom rozsah cca 28-800mm.
 
Phantom
2015-10-06 22:00:45+02
Takze by som mal asi upresnit co fotim. Zalezi od toho kde idem, ak je to krajina, tak robim okolo 100 - 150 zaberov zvycajne. Ked idem na nejake nove miesto, tak sa dostanem na cislo 200 - 300 zaberov za den. Sem tam chodim na rozne vystavy, automobilove zavody a podobne, tam byva to cislo este vyssie. Ked idem fotit nieco do mesta, tak su to hlavne budovy. Tomuto by som sa chcel zacat povenovat trocha viac, nakolko pracujem v zahranici a je tu co fotit. Tim nechcem samozrejme povedat, ze na SK nie je, ale tam to uz poznam Ide zima, skor bude zapadat slnko, tak urcite stupne aj percento takychto zaberov. Taktiez by som chcel skusit robit snimky nocnej oblohy. Na mojom kompakte som to skusal x krat, ale vysledok stal za ... Takisto sem tam spravim nejaky makro zaber. Nefotim a ani sa nechystam fotit portrety.

To je asi vsetko co som chcel. Tu hranicu 500Euro zrejme prekrocim, tak ci tak. Ak to bude nieco do 800, tak OK, ale zas ak mozem mat nieco lacnejsie co bude fotit rovnako, tak budem len rad.

Este raz Dakujem!
 
Phantom
2015-10-06 22:04:37+02
Hlavne aby som nezabudol, tak landscape photos su u mna prioritou.
 
MagickVamp
2015-10-06 22:40:46+02
príspevok od: Phantom
Takze by som mal asi upresnit co fotim. Zalezi od toho kde idem, ak je to krajina, tak robim okolo 100 - 150 zaberov zvycajne. Ked idem na nejake nove miesto, tak sa dostanem na cislo 200 - 300 zaberov za den. Sem tam chodim na rozne vystavy, automobilove zavody a podobne, tam byva to cislo este vyssie. Ked idem fotit nieco do mesta, tak su to hlavne budovy. Tomuto by som sa chcel zacat povenovat trocha viac, nakolko pracujem v zahranici a je tu co fotit. Tim nechcem samozrejme povedat, ze na SK nie je, ale tam to uz poznam Ide zima, skor bude zapadat slnko, tak urcite stupne aj percento takychto zaberov. Taktiez by som chcel skusit robit snimky nocnej oblohy. Na mojom kompakte som to skusal x krat, ale vysledok stal za ... Takisto sem tam spravim nejaky makro zaber. Nefotim a ani sa nechystam fotit portrety.

To je asi vsetko co som chcel. Tu hranicu 500Euro zrejme prekrocim, tak ci tak. Ak to bude nieco do 800, tak OK, ale zas ak mozem mat nieco lacnejsie co bude fotit rovnako, tak budem len rad.

Este raz Dakujem!
Skus mrknut na canon M3, stale je to male, ma to ale plnohodnotny velky APSC cip, teda ide o bezzrkadlovku - teda aj sum je na urovni zrkadloviek. Ma vyklopny displej a podobne srandy co by sa ti mohli pacit.

http://www.k24.sk/product/267873/Elektronika/Foto_a_kamery/Canon_EOS_M3_EF_M_18_55mm_Czarny.html?product_code=APCANEOSM9694B064
 
Phantom
2015-10-07 11:30:52+02
Napriklad takyto set?

http://www.ebay.co.uk/itm/Canon-EOS-M3-Digital-Camera-18-55-55-200mm-Double-Zoom-Kit-Black-From-Japan-/262042409659?hash=item3d02f1dabb
 
MagickVamp
2015-10-07 12:22:05+02
príspevok od: Phantom
Napriklad takyto set?

http://www.ebay.co.uk/itm/Canon-EOS-M3-Digital-Camera-18-55-55-200mm-Double-Zoom-Kit-Black-From-Japan-/262042409659?hash=item3d02f1dabb
Idealne To bude pre teba asi naj. Ak ti nevadi ze nema az tak male rozmeri ako kompakt tak po vsetkych dalsich strankach - a najme kvalitou vystupu je to ako plnohodnotna zrkadlovka.
 
Phantom
2015-10-07 13:40:02+02
OK, nejake rady, co by som si mal k nemu dokupit?
 
MagickVamp
2015-10-07 13:48:59+02
príspevok od: Phantom
OK, nejake rady, co by som si mal k nemu dokupit?
urcite nejaku brasnu a mozno hladacik ak nechces fotit cez displej. Casom uvidis ci ti este nieco treba.
 
Phantom
2015-10-08 00:06:13+02
Tak nakoniec som si objednal uz vyssie spominany set. Dakujem vsetkym za rady a trpezlivost!
 
Igor Šaffo
2015-10-08 09:08:06+02
príspevok od: Phantom
Tak nakoniec som si objednal uz vyssie spominany set. Dakujem vsetkym za rady a trpezlivost!
 
Phantom
2015-10-08 16:12:38+02
Aky je vseobecny nazor na kupu pouziteho fotoaparatu?
 
blahoslav J B Art
2015-10-08 17:04:30+02
príspevok od: Phantom
Aky je vseobecny nazor na kupu pouziteho fotoaparatu?
vseobecne neviem, ale ja kupujem len pouzivanu fototechniku, objektivy ... novy fotak som naposledy kupil v roku 2004 ... zatial nebol problem a keby bol, tak to vratim, preplatim len postovne (aj to nie vzdy), kupujem na Ebayi od hodnovernych predajcov
 
Roman Point
2015-10-08 19:06:58+02
príspevok od: Igor Šaffo
Aj zavolal.. Diky Igor za zdielanie. Ak necuvne tak si kúpim jeden objektív na FF zrkadlovku
 
fatality
2015-10-08 19:33:52+02
príspevok od: Roman Point
Aj zavolal.. Diky Igor za zdielanie. Ak necuvne tak si kúpim jeden objektív na FF zrkadlovku
ty si zvlastny typek..pol roka tu v kazdom druhom prispevku vychvalujes M3ku..aka je vymakana,mini,univerzalna,perfekt vyhovujuca,prenosna..atd..same superlativy..a potom bum..a uz je na predaj.. ..
a zacnes so sebou tahat kravu FF.. ...velkost uz nevadi?.. ..
ps.asi nie, jak kukam na fotky toho m3 kompletu.. ..
 
Roman Point
2015-10-08 20:06:13+02
príspevok od: fatality
ty si zvlastny typek..pol roka tu v kazdom druhom prispevku vychvalujes M3ku..aka je vymakana,mini,univerzalna,perfekt vyhovujuca,prenosna..atd..same superlativy..a potom bum..a uz je na predaj.. ..
a zacnes so sebou tahat kravu FF.. ...velkost uz nevadi?.. ..
ps.asi nie, jak kukam na fotky toho m3 kompletu.. ..
No vidíš to. Keby ma žena nestopla tak M3 zostane doma ako taký prechadzkovy fotak ale zavelila že ak chcem objektívy musím niečo predať. Tak sa stalo no.. Dal som veci na inzerciu. A 6D je malé a ľahké až prekvapujúco. a keď som zahodil tu snurku a kupiil z valimexu neoprenovy popruh cez plece tak len taka paráda. Ani neviem že niečo na sebe mám aj keď mám nasadeného tamrona 70-300.
Nedávno mi M3 poslúžila pri foteni jednej akcie ( pre švagra )
 
Roman Point
2015-10-08 20:07:31+02
príspevok od: fatality
ty si zvlastny typek..pol roka tu v kazdom druhom prispevku vychvalujes M3ku..aka je vymakana,mini,univerzalna,perfekt vyhovujuca,prenosna..atd..same superlativy..a potom bum..a uz je na predaj.. ..
a zacnes so sebou tahat kravu FF.. ...velkost uz nevadi?.. ..
ps.asi nie, jak kukam na fotky toho m3 kompletu.. ..
Všetko čo je inak na tej fotke vojde do tej malej tasticky bez problemov takže je to veľmi malý a skladny systém. Ak si narážal na to že mám 5 škatúľ cez pol stola
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()