Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotoaparát na štúdiové scény

drabo
2015-10-05 18:42:42+02
Zdravím vás, chcel som využiť existujúcu tému "výber kompaktu", no vyhodilo mi hlášku o neexistujúcej stránke, preto takto. Chcel by som sa spýtať, či by ste mi nevedeli poradiť foťák na interiérové štúdiové scény. Nie som žiadny fotomaniak, nepotrebujem ten fotoaparát na nič iné, len na štúdiovky - foto predmetov s (najčastejšie) bielym pozadím - roh miestnosti s plachtou... (ináč si vystačím s mobilom, hehe). Lacným kompaktom bohužiaľ neviem dosiahnuť požadovanú kvalitu (foteným scénam chýba hĺbka...), možno by bolo riešením dobré nasvietenie a stačilo by to (?). Hľadám vysokú kvalitu za čo najnižšiu cenu , môže byť kľudne starší model z bazáru a nemusí byť profi, len aby zvládal to, čo potrebujem. Prípadne ak sa Vám niekomu doma niečo také váľa, ponúknite . Vďaka.
 
peter.klimo
2015-10-12 20:14:20+02
V studiu nie je dovod pouzivat vysoke ISO ani podobne veci ktore ti dokaze zabezpecit len highendovy model. Dolezite je to akurat spravne nasvietit. Minule som fotil par zaberov v improvizovanych studiovych podmienkach (pozadie a dva dazdniky s bleskami) s Canon 700D a Canon 6D s rovnakym objektivom (50mm 1.4) a fotky su kvalitativne velmi podobne - samozrejme ak pominieme vplyv FF a APS-C na ohnisko.
Co fotis a ako to nasvecujes ?
 
bear
- moderator
2015-10-12 21:31:37+02
Stativ, kablova spust, nastavit minimalnu citlivost a nejake lepsie LED svetlo s velkou plochou (ja pouzivam APUTURE AMARAN AL-198C). Pri ISO 100 a clone okolo 8 budes mat expozicny cas v sekundach a pocas expozicie mozes posuvat svetlo a dosiahnes tak kvalitne nasvietenie s minimalnym rozpoctom.
 
PeCh
2015-10-13 11:19:25+02
V princípe ti stačí akýkoľvek kompakt s manuálom . Pozrel som bazár a toto by ti tiež stačilo:
ephoto.sk/bazar/predam/digitalna-technika/kraj/41583/predam-nikon-d3100-18-55-mm-zadarmo-filtre-kablova-spust-brasna/ (cca 210 €). Samozrejme statív a svetlo.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()