Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Pomoc začiatočníkovi pri výbere fotoaparátu

Dafson100
Dafson100 2015-11-22 11:11:06+01
Ahojte

vyberám zrkadlovku a bol by som vďačný za každú radu. Ide o moju 1. zrkadlovku - strašne ma to chytilo . Čo sa rozpočtu týka, žiaľ, musím sa zmestiť do tých 350e max - môže byť aj používaný. Fotím asi 3 mesiace v škole na hodine fotografie. Tam používame Nikon, vo voľnom čase si požičiavam Canon od bratranca (ten Canon mi príde jednoduchší na ovládanie, ale je mi to jedno, kt. značka). Čo-to som aj na nete počítal, bazáre pobehal, ale už v tom mám trochu chaos a neviem si vybrať. Som začiatočník, fotiť budem prevažne vonku. Fotoaparát budem využívať aj na natočenie videa. Viete mi poradiť fotoaparát, príp. objektív k tomu? Rozmýšľam, či 18-55 bude stačiť, alebo už radšej 18-105 napr.

Ďakujem pekne za každú radu.

Pekný deň .
 
Dafson100
2015-11-23 21:30:30+01
Čo hovoríte na tieto 2 varianty:

http://foto.bazos.sk/inzerat/55213202/Nikon-D3200--obj-18-105-AF-S-DX-VR.php

alebo

http://foto.bazos.sk/inzerat/55345401/Nikon-D3100.php


Ďakujem za váš čas
 
fatality
2015-11-23 23:48:14+01
príspevok od: Dafson100
Čo hovoríte na tieto 2 varianty:

http://foto.bazos.sk/inzerat/55213202/Nikon-D3200--obj-18-105-AF-S-DX-VR.php

alebo

http://foto.bazos.sk/inzerat/55345401/Nikon-D3100.php


Ďakujem za váš čas
prva urcite lepsia..len..vyssie nepocuvas sefa..foti to dobre..ale video si moc nepotocis..
 
Dafson100
2015-11-24 00:23:53+01
príspevok od: fatality
prva urcite lepsia..len..vyssie nepocuvas sefa..foti to dobre..ale video si moc nepotocis..
áno, čítal som, nakoniec som z videa upustil, nakoľko prvoradé sú fotografie.
 
Dafson100
2015-11-24 00:24:45+01
príspevok od: Karol Srnec
Da, ci neda? S dobrym objektivom to moze byt krasny cinematicky look. Lenze s tym len tak lahko nic nenatocis. AF je nepouzitelny. S tym sa netoci ako s rodinnou kamerou, ale vyzaduje to skoro kameramanske skusky. Zo zrkadloviek maju dobry AF vo videu Canony s hybridnym AF (napr. EOS 700D), pri pouziti STM objektivov. AK chces fotak aj ako kameru, kusp si nejaky CSC Sony, Olympus, Panasonic. Z amaterskych sa video najlahsie toci s novym Olympusom OM-D E-M10 Mark II. Bum, ale za dvojnasobok tvojho rozpoctu.

Na tvojom miste by som si kupil radsej nejaky Sony NEX-5 (5n/5r) s 18-55. Foti ako zrkadlovka, toci jedna radost.
Vďaka
 
Dafson100
2015-11-24 00:36:10+01
príspevok od: Karol Srnec
Da, ci neda? S dobrym objektivom to moze byt krasny cinematicky look. Lenze s tym len tak lahko nic nenatocis. AF je nepouzitelny. S tym sa netoci ako s rodinnou kamerou, ale vyzaduje to skoro kameramanske skusky. Zo zrkadloviek maju dobry AF vo videu Canony s hybridnym AF (napr. EOS 700D), pri pouziti STM objektivov. AK chces fotak aj ako kameru, kusp si nejaky CSC Sony, Olympus, Panasonic. Z amaterskych sa video najlahsie toci s novym Olympusom OM-D E-M10 Mark II. Bum, ale za dvojnasobok tvojho rozpoctu.

Na tvojom miste by som si kupil radsej nejaky Sony NEX-5 (5n/5r) s 18-55. Foti ako zrkadlovka, toci jedna radost.
Ďakujem

nakoniec som z videa upustil, našiel som si predbežne Nikon D3200 príp. D3100. Alebo teda z Canonu 600D.
 
Lenka Z
2016-05-03 17:36:30+02
Dobrí deň,
Potrebovala by som poradiť aký fotoaparát si mám kúpiť. Chcela by som poradiť aký je rozdiel medzi canon rada eos d a nikon rada D. A ktorý fotoaparát je z nich najlepší. Ďakujem.
 
Marek Vančo
2016-05-03 18:04:13+02
príspevok od: Lenka Z
Dobrí deň,
Potrebovala by som poradiť aký fotoaparát si mám kúpiť. Chcela by som poradiť aký je rozdiel medzi canon rada eos d a nikon rada D. A ktorý fotoaparát je z nich najlepší. Ďakujem.
Najlepší:

V rade canon: 1D X mark II.
V rade Nikon: D5

Rozdiel je vo výrobcovi. Canon vyrába spoločnosť Canon, Nikon vyrába firma Nikon. Obe sú však japonské firmy
Nekupuj žiaden, lebo za 3 roky už nebude najlepší..
 
zvonec
2016-05-03 18:06:24+02
príspevok od: Lenka Z
Dobrí deň,
Potrebovala by som poradiť aký fotoaparát si mám kúpiť. Chcela by som poradiť aký je rozdiel medzi canon rada eos d a nikon rada D. A ktorý fotoaparát je z nich najlepší. Ďakujem.
1. Kup si fotoaparat, ten co ti najlepsie sadne do ruky. Ktory ti bude najviac sympaticky, ktory sa ti bude najviac pacit. Fotenie je o radosti a radost je subjektivny pocit, cize rozhodnut sa musis sama.
2. Pytas sa na rozdiel medzi Canon/Nikon.... Hmm vies aky rozdiel je medzi BMW/Audi? Alebo Audi a Mercedes? Alebo medzi Versace a Dolce&Gabana?
3. Najlepsi fotoaparat je ten co mas prave pri sebe. Ja som bol teraz cez vikend v prirode a mal som so sebou mydlovu krabicku Panasonic LF1. Tak bol pre mna najlepsi LF1.
4. Zisti si, cim fotia tvoji priatelia, snaz sa jednotlive fotoaparaty poskusat a rozhodni sa na zaklade svojho okolia, pretoze tam ziskas najlepsie rady/skusenosti. Alebo si zaplat portal na dva mesiace a postuduj fotoskolu, a na konkretne otazky sa da odpovedat konkretnymi odpovedami....
 
Lenka Z
2016-05-03 18:12:17+02
príspevok od: zvonec
1. Kup si fotoaparat, ten co ti najlepsie sadne do ruky. Ktory ti bude najviac sympaticky, ktory sa ti bude najviac pacit. Fotenie je o radosti a radost je subjektivny pocit, cize rozhodnut sa musis sama.
2. Pytas sa na rozdiel medzi Canon/Nikon.... Hmm vies aky rozdiel je medzi BMW/Audi? Alebo Audi a Mercedes? Alebo medzi Versace a Dolce&Gabana?
3. Najlepsi fotoaparat je ten co mas prave pri sebe. Ja som bol teraz cez vikend v prirode a mal som so sebou mydlovu krabicku Panasonic LF1. Tak bol pre mna najlepsi LF1.
4. Zisti si, cim fotia tvoji priatelia, snaz sa jednotlive fotoaparaty poskusat a rozhodni sa na zaklade svojho okolia, pretoze tam ziskas najlepsie rady/skusenosti. Alebo si zaplat portal na dva mesiace a postuduj fotoskolu, a na konkretne otazky sa da odpovedat konkretnymi odpovedami....
Ďakujem veľmi pekne za radu budem sa jej držať.
 
joppe
2016-05-16 14:34:54+02
Dobry den, ja mam dilemu ktory fotak si kupit. Mala by to byt investicia do buducna ked uz budem mat vacsie skusenosti z fotenim a budem moct dokupit aj kvalitnejsie objektivy. Budem fotit vsetko hlavne hory a v meste a to v zlom pocasi, takze mal by byt vodotesny a odolny voci mrazu a snehu. Chcel by som nieco kde nebude problem v buducnosti nieco dokupit a aby to pasovalo. Potrebujem samozrejme aj tasku najlepsie vodotesnu tiez, ako skakat do vody s tym nebudem, ale sychrave pocasie ano.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()