Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Pomôžte- foťák na prezentácie

Tomas1986
2016-02-14 12:30:09+01
Čaute,

potrebujem foťák na cesty, čiže ideálne spratný kompakt, ale podmienkou je aby sa fotky dali v slušnej kvalite aj premietať cez projektor na veľké plátno pri prezentáciách. Vybratý mám Sony RX 100, viacerí ho odporúčajú, budú ale tie fotky dostatočne kvalitné v takom zväčšení na plátne? Alebo treba vybrať niečo iné? Možno blbá otázka, sorry, ale díky za pomoc. Tomáš
 
Loory
2016-02-14 15:35:28+01
Vacsina dataprojektorov pouziva rozlisenie Full HD (1920x1080) a mensie. Vsetko vacsie vnutorny obrazovy procesor skomprimuje na nativne rozlisenie projektora a premitne ho. Takze vsetko s vacsim rozlisenim ako toto rozlisenie projektora bude vhodne ( co je dnes uz asi vsetko). Vyber si len podla obrazovej kvality ktora ti postacuje a osobneo vkusu. (RX100 je podla mna fajn)
 
bear
- moderator
2016-02-14 17:25:37+01
Je to podobne ako keby sa spevak pytal, aky mikrofon si ma priniest na koncert. Lepsi mikrofon spravi cistejsi zvuk, ale mne by nepomohol ani najvalitnejsi mikrofon. Podobne je to aj s fotoaparatmi, zalezi najma na fotografovi, co ma fotoaparat v rukach a aky vyber a upravy fotografii zvoli.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-02-14 21:59:19+01
Rozlisenie RX100 je 10x vacsie ako rozlisenie bezneho videoprojektora. Takze prjektor je velmi nenarocny, stacimmuroczlisenie cca 2,5 Mpx. Kvalita zavysi od kvality fotky ako takej (ci si to nafotil technicky spravne), dalej od velkosti premietaneho obtazu a pozorovacej vzdialenosti. RX100 ma dostatocne rozlisenie, aby sa obraz dal premietat v IMAX-e na 20metrove platno.
 
Jozep
2016-02-15 00:35:31+01
Asi sa veľmi nechceš venovať nastaveniam foťáka a úpravám, takže tá rx100 bude asi dobrá voľba. Ale to asi aj hociktorý lepší kompakt.

Ako bolo spomenuté, zväčšené na projektore to bude vyzerať rovnako kvalitne ako na bežnom monitore, nič viac to neukáže.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()