Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon D610 vs D750

beka
2016-05-31 17:59:54+02
Ahoj, rozhodujem sa medzi týmito telami, viem ze tu je uz taka diskusia, ale neviem sa na jej zaklade rozhodnut. Momentalne pouzivam D5000 a sigmu 30/1.4 (ktoru na FX nebudem moct pouzivat) a nikor 50/1.8 (este mam k analogu obejktiv, ktory som doteraz na 5000 nemohla velmi pouzivat kedze by som musela manualne ostrit, takze bude este pouzitelny aj ten, priznam sa ze ani neviem aky to je, ale nie je to pevne sklo a ma clonu od 3.5 cize pre mna dobry). Zvazovala som za cenu 750 kupit 610+ objektiv ale v tej cenovej relacii ma ziadny objektiv nezaujal (pripadne ak mate nejake tipy, sem s nimi). Fotim hlavne portrety, sem tam svadby. Urcite chcem ist na FX, pretoze raz by to urcite prislo. Viete mi porism dat nejake vyznamne pre/proti pre moju situaciu? Dakujem.
 
Roman Point
2016-05-31 18:42:45+02
Ako bolo veľa krát napísané a ja sa s tým názorom stotožňujem.
Ak niekto fotí portréty a svadby ( egal ako často ) musí a ani nemusí ale MÁ predstavu o tom čo presne potrebuje a čo mu chýba. Či už sa to týka objektívu alebo tela.
V príspevku kde chce človek poradiť pri výbere tela a aj objektívov keď spomenie že foti sem tam svadby a portréty, to mi príde ako prísť do predajne s autami dať si vypracovať cenovú ponuku, spýtať sa na výkon a akceleraciu 0-100 a na konci posledná otázka A neviete kde je najvýhodnejšie si spraviť vodičský preukaz?

Nie múdry som sa nenarodil, k informáciám som sa dopracoval samostudiom a praxou.
 
Jozi Mačutek
2016-05-31 19:49:30+02
príspevok od: beka
Ahoj, rozhodujem sa medzi týmito telami, viem ze tu je uz taka diskusia, ale neviem sa na jej zaklade rozhodnut. Momentalne pouzivam D5000 a sigmu 30/1.4 (ktoru na FX nebudem moct pouzivat) a nikor 50/1.8 (este mam k analogu obejktiv, ktory som doteraz na 5000 nemohla velmi pouzivat kedze by som musela manualne ostrit, takze bude este pouzitelny aj ten, priznam sa ze ani neviem aky to je, ale nie je to pevne sklo a ma clonu od 3.5 cize pre mna dobry). Zvazovala som za cenu 750 kupit 610+ objektiv ale v tej cenovej relacii ma ziadny objektiv nezaujal (pripadne ak mate nejake tipy, sem s nimi). Fotim hlavne portrety, sem tam svadby. Urcite chcem ist na FX, pretoze raz by to urcite prislo. Viete mi porism dat nejake vyznamne pre/proti pre moju situaciu? Dakujem.
610 ak nepotrebuješ rychlo ostriť a nefotiš nič akčnejšie, ostane viac penazí čo nieje na škodu a vysledky budu prakticky rovnake ... ak fotiš akciu alebo niečo v pohybe a oceníš lepšiu funkcionalitu tak 750
 
pufko
2016-05-31 20:05:04+02
Možno by postačil len vyšší APS-C model + prikúpiť sklá, kupovať FF a nevedieť či ho vlastne chcem a nemať čo nan nasadiť...

Ono fotiť svadby a nemať sklá je tiež divné
 
kaFOtka
2016-05-31 20:18:22+02
príspevok od: beka
Ahoj, rozhodujem sa medzi týmito telami, viem ze tu je uz taka diskusia, ale neviem sa na jej zaklade rozhodnut. Momentalne pouzivam D5000 a sigmu 30/1.4 (ktoru na FX nebudem moct pouzivat) a nikor 50/1.8 (este mam k analogu obejktiv, ktory som doteraz na 5000 nemohla velmi pouzivat kedze by som musela manualne ostrit, takze bude este pouzitelny aj ten, priznam sa ze ani neviem aky to je, ale nie je to pevne sklo a ma clonu od 3.5 cize pre mna dobry). Zvazovala som za cenu 750 kupit 610+ objektiv ale v tej cenovej relacii ma ziadny objektiv nezaujal (pripadne ak mate nejake tipy, sem s nimi). Fotim hlavne portrety, sem tam svadby. Urcite chcem ist na FX, pretoze raz by to urcite prislo. Viete mi porism dat nejake vyznamne pre/proti pre moju situaciu? Dakujem.
Aj keby to je jediny rozdiel, D750 ma lepsi AF - to je bez debaty... ak mas nan peniaze, tak preco si ho nekupit....
 
beka
2016-06-01 11:22:21+02
Vdaka za rady. Ja viem cca co chcem, len tieto 2 fotaky maju pre mna len male rozdiely (to co realne vyuzijem, napr. ISO mi uplne staci 6400 co ma 610) jedine co ma odradza je to ostrenie, ale snad to nie je na 610 az taka katastrofa (hlavne v porovnani s tym co pouzivam teraz d5000) a tak asi kupim 610+objektiv. ak niekto ma 610 tak by sa mi mohol vyjadrit k tomu ostreniu. dakujem.
 
Roman Point
2016-06-01 14:00:47+02
príspevok od: beka
Vdaka za rady. Ja viem cca co chcem, len tieto 2 fotaky maju pre mna len male rozdiely (to co realne vyuzijem, napr. ISO mi uplne staci 6400 co ma 610) jedine co ma odradza je to ostrenie, ale snad to nie je na 610 az taka katastrofa (hlavne v porovnani s tym co pouzivam teraz d5000) a tak asi kupim 610+objektiv. ak niekto ma 610 tak by sa mi mohol vyjadrit k tomu ostreniu. dakujem.
www.ephoto.sk/uzivatel/mrsko12/

Skús sa ho spýtať ( súkromná správa ) .
 
beka
2016-06-01 14:22:08+02
príspevok od: Roman Point
www.ephoto.sk/uzivatel/mrsko12/

Skús sa ho spýtať ( súkromná správa ) .
Ok, vďaka.
 
Wlady
2016-06-01 16:10:50+02
Poznam dobre oba fotaky a v ostreni vobec necitim taky priepastny rozdiel ako sa casto pise. D750 ma urcite o chlp lepsie ostrenie a rozlozenie ostriacich bodov, ale D610 zvlada bez problemov bezne situacie.....
 
francesco
2016-06-01 16:51:57+02
D610 je pre fotografa, ktory nefoti v extremnych podmienkach podla mna vyborne telo. Ja z neho prechadzam na 750ku , ale ked to uz prislo som dost na pochybach. Dakujem za nazor k ostreniu z praxe, neriesim technokraticke recenzie typu priepastny rozdiel v ostreni, potom by musela byt 750ka ultrarychla.
 
Lendvay jan
2016-06-01 17:00:02+02
Zdravi Prosim kto my poradi s fotoaparatom
 
francesco
2016-06-01 17:17:22+02
príspevok od: francesco
D610 je pre fotografa, ktory nefoti v extremnych podmienkach podla mna vyborne telo. Ja z neho prechadzam na 750ku , ale ked to uz prislo som dost na pochybach. Dakujem za nazor k ostreniu z praxe, neriesim technokraticke recenzie typu priepastny rozdiel v ostreni, potom by musela byt 750ka ultrarychla.
..do kelu nemam radsej kupit D810?
 
Marián Kuric
2016-06-01 17:55:42+02
s d610 fotim casto, ano je pomalsi, ale s d750 som este nefotil, cize neviem to porovnat, rozhodne d610 nie je katastrofa ako sa casto kade tade pise, a najlepsie ludmi ktory ju nikdy nedrzali v rukach, a zalezi aj co sa bude fotit, ak krajinka tak pre mna by prechod na d750 nepriniesol nic, uplne nic, ak portret, tak si dovolim povedat ze prechod je tiez tazko obhajitelny /rodinka, ci modelka pocka/, ak nieco akcnejsie napr. fotenie deticiek co ja robievam, tie nepockaju tam by som to rychlejsie ostrenie prijal, aj ked vzdy som si nejak poradil, tam je to uz o skusenostiach a predvidavosti, mam v plane kupu d750 ale d610 si rozhodne necham ako zalohu
 
ferio
2016-06-01 20:05:07+02
Napisem svoj nazor. Zacinal som s nikonom d7000, samozrejme bol som s nim ako s prvym poriadnym fotakom velmi spokojny , ale neskor som presiel hlavne kvôli reciam o lepsom af na D7100-vku. 7000-cka mala 39-bodovy AF, zrejme ten isty alebo podobny ako ma aj D610-tka , 7100-vka uz vychvaleny 51 bodovy AF. V reale som absolutne ziadny rozdiel nepoznal , ako v rychlosti tak v presnosti. Mozno sa D7100-vka lepsie chyta v blbom svetle , ale to len pri podmienkach, v akych nikdy fotit nebudem Po kupe D750-tky uz su tie rozdiely dost citelne podla mna aj oproti D7100-vke , a to na papieri by malo byt AF-ko rovnake . Moja rada znie, ak je v plane fotit nieco aspon trochu akcnejsie , tak radim jednoznacne doplatit za 750-tku. A este aby som nezabudol , 610-tku som nikdy v ruke nemal, cize mozno budem mimo, ale ak vychadzam z toho , ze ergonomia gripu bude podobna D7100-vke prip. D7000-cke , tak odporucam si chytit do ruky aj D750-tku. Mne osobne , a asi nie len mne sa drzi omnoho lepsie ako tie fotaky pred tym....
 
DenisBede
2016-06-01 20:56:30+02
Ako tu uź bolo napísané... kupovať FF telo a nemať naň čo nasadiť, je ozaj dosť trúfalosť, hlavne pri fotení svadieb... Bez minimálne 2 prípadne 3 kvalitných objektívov by som do toho určite nešiel... tiež zvažujem prechod z D90 na D610 vs D750, mám ale na stole objektívy 20, 50, 85mm f/1.8, ktoré sú "must have" pri prechode na FF.
Čo som ja vyskúmal pri porovnávaní, tak D750 sa oveľa oveľa lepšie drží, pracovať s ňou dlhšie je oveľa komfortnejšie. Veľký rozdiel je výklopný displej, ak je to to čo potrebuješ/chceš. AF je rozdiel najmä pri akcii, D750 má lepšie rozloženie bodov, takže pri 3D trackingu lepšie sleduje objekt a menej musíš prekomponovávať. Vraj viac vydrží na jedno nabitie... viac rozdielov asi ani nenájdeš. V obrazovej kvalite budú asi totožné, D750 ponúka viac vymožeností, to je asi všetko. Na portréty je to 1:1, na svadbu mierne lepší D750... ide vždy len o to, či ti to stojí za ten rozdiel v cene.
 
balazovic.lubos
2016-06-01 21:15:56+02
príspevok od: Roman Point
Ako bolo veľa krát napísané a ja sa s tým názorom stotožňujem.
Ak niekto fotí portréty a svadby ( egal ako často ) musí a ani nemusí ale MÁ predstavu o tom čo presne potrebuje a čo mu chýba. Či už sa to týka objektívu alebo tela.
V príspevku kde chce človek poradiť pri výbere tela a aj objektívov keď spomenie že foti sem tam svadby a portréty, to mi príde ako prísť do predajne s autami dať si vypracovať cenovú ponuku, spýtať sa na výkon a akceleraciu 0-100 a na konci posledná otázka A neviete kde je najvýhodnejšie si spraviť vodičský preukaz?

Nie múdry som sa nenarodil, k informáciám som sa dopracoval samostudiom a praxou.
nie je nad dobrú radu od skúseného fotografa, ktorý v plnej miere vyčerpal položenú otázku ! Niekedy je lepšie nič nenapísať ....
 
Roman Point
2016-06-01 22:04:58+02
príspevok od: balazovic.lubos
nie je nad dobrú radu od skúseného fotografa, ktorý v plnej miere vyčerpal položenú otázku ! Niekedy je lepšie nič nenapísať ....
Nemyslel som že ta tak vezme za srdce môj komentár pod tvojou fotografiou
Každý si prešiel vývojom a chcel, prípadne kupoval to čo vlastne nepotreboval. Ja nekupujem už len fotim cez 26k spravenych fotiek za necelý rok už vypovedá o tom čomu sa venujem. Volnocasovych skoro už 6Gb neupravenych fotiek ani nebudem riešiť. Raz sa k tomu snad dostanem. A už sa nezlosti
 
Roman Point
2016-06-02 02:04:14+02
príspevok od: balazovic.lubos
nie je nad dobrú radu od skúseného fotografa, ktorý v plnej miere vyčerpal položenú otázku ! Niekedy je lepšie nič nenapísať ....
Vypichol by som hneď prvú vetu z môjho prvého komentu:
"Ako bolo veľa krát napísané a ja sa s tým názorom stotožňujem." Čo v preklade do slovenčiny znamená, že ja som to nevyslovil, ale súhlasím s tým. Veľa času som strávil riešením modernejšej techniky to už nevrátim. Teraz techniku beriem športovo a ako utopenie peňazí ak budem mat nejaké navyše. Nikdy som na fototechniku nemusel nasetrit a nemienim to meniť. Budú peniaze? Kúpim 5D4 ale len preto že je to nová technologická hračka s novými funkciami. Nie preto že by som mal lepšie foto vďaka tomu.
Keď sa spýtala na AF performance tak som ju hneď odkázal na Maja lebo viem že má skúsenosti. Myslím, že všetko z mojej strany bolo v norme. Aj tá amputovaná ruka
 
balazovic.lubos
2016-06-02 07:35:01+02
príspevok od: Roman Point
Nemyslel som že ta tak vezme za srdce môj komentár pod tvojou fotografiou
Každý si prešiel vývojom a chcel, prípadne kupoval to čo vlastne nepotreboval. Ja nekupujem už len fotim cez 26k spravenych fotiek za necelý rok už vypovedá o tom čomu sa venujem. Volnocasovych skoro už 6Gb neupravenych fotiek ani nebudem riešiť. Raz sa k tomu snad dostanem. A už sa nezlosti
Evidentne si nepochopil, čo som tým chcel povedať. Veľmi dobre vieš, že mne kritika nevadí, tak sem nepleť svoj koment pod mojou fotkou ( na ktorý som ti neodpovedal len preto, aby si si nemyslel, že mi vadí .... ).
Vadí mi a dosť tvoj arogantný spôsob prezentácie vlastných vedomostí a povyšovanie sa nad všetkých, čo nedosahujú tvoju úroveň. Dá sa na otázku odpovedať aj inak, ako to, čo si napísal ty. Hodí sa mi na to len jedno - zabudol vôl. že telaťom bol !
A nechápem kus, na čo fotíš na HDD ? Taká fotka nemá zmysel, pre mňa určite nie. Ako každý ma kopu fotiek na disku, ja tiež, ale aspoň z času načas si nejakú upravím pre radosť a neodkladám ich iba. Lebo sa k tomu nebudeš mať kedy vrátiť a spracovávať. Ak tvrdíš iné, len nevieš o čom hovoríš ( len triedenie dobrých a zlých záberov ti zaberie mesiace ) . ale to sem nepatrí.
Prestaň mudrovať a prezentuj svoje fotky, aby sme vedeli, že čo tých 26 k vlastne znamená. Lebo kvantita je jedna vec, dobrá fotka z veľkého množstva je druhá vec ( mal som nafotené násobne viac, kým som dal dobrú fotku !!! ) . Okrem teba som tu nevidel nikoho, kto by rozprával dokolečka o tom, koľko už má nafotené. Tak prestaň kecať a dávaj fotky von. Ak budú dobre, nemám problém sa ti verejne ospravedlniť, že som pochyboval o tom, že vieš fotiť aj dobre, nie len na HDD !
 
balazovic.lubos
2016-06-02 08:34:58+02
príspevok od: Roman Point
Vypichol by som hneď prvú vetu z môjho prvého komentu:
"Ako bolo veľa krát napísané a ja sa s tým názorom stotožňujem." Čo v preklade do slovenčiny znamená, že ja som to nevyslovil, ale súhlasím s tým. Veľa času som strávil riešením modernejšej techniky to už nevrátim. Teraz techniku beriem športovo a ako utopenie peňazí ak budem mat nejaké navyše. Nikdy som na fototechniku nemusel nasetrit a nemienim to meniť. Budú peniaze? Kúpim 5D4 ale len preto že je to nová technologická hračka s novými funkciami. Nie preto že by som mal lepšie foto vďaka tomu.
Keď sa spýtala na AF performance tak som ju hneď odkázal na Maja lebo viem že má skúsenosti. Myslím, že všetko z mojej strany bolo v norme. Aj tá amputovaná ruka
k tomuto som dal jeden dlhý koment, ale zmizol a neuložil sa. už sa mi nechce ani premýšľať, čo a ako som ti napísal. Pointa pre pointa bola, aby tu nemachroval. Ani tým, že zarobí prachy viac, ako bežný človek na SVK ( aj tak to o tebe už všetci vedia ! ) , ani ako nakupuje alebo nenakupuje. a jedno, prečo.
Moja fotka dobrá nie je ( tá, čo si mi okomentoval ) , viem to aj vďaka tvojmu komentu a aj tým ostatným. Tiež sa len učím a ja nemám problém sa k tomu priznať verejne, že niečo neviem.

A druhá pointa pre pointa - načo sa kura zapája do diskusie o Nikon, keď fotí Canon a nemá k tomu čo rozumného povedať. Ak si chcel byť slušný a zostať naďalej zaujímavý a v stredobode pozornosti ( sorry, ale tak mi tvoje jednanie príde ) , stačilo napísať - napíš Mrskovi, on má 610. O tom, kto má 750 neviem. To by bola rada. Nie to , čo si napísal ty.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()