Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Výber zrkadlovky pre produktovu fotografiu

dark.pavuk
2017-01-23 09:39:23+01
Caute. potreboval by som radu ohladom vyberu zdrkalovky a objektivu.
Dostal som v praci ulohu vybrat nejaku zrkadlovku na fotenie produktov. Jedna sa hlavne o oblecenie (bundy, nohavice..) a obcas nieco vacsie. Kedze som v tom amater este tak sa s prozbou na pomoc obraciam na vas.

Preferoval by som znacku Nikon, pretoze sam si chcem kupit D5300, tak aby sa mi to velmi neplietlo (funcie, nastavenie ....)

Nemam urcenu sumu na kupu, postaci nejaka v strednej cenovej kategorii

Vopred Vam dakujem za pomoc.
 
dark.pavuk
2017-01-23 10:29:31+01
Ja uz som cital rozne diskusie na tomto fore ale niektore su aj z roku 2011. Technika ide stale do predu. Ja potrebujem pomoct uz s konkretnym vyberom. Ake skusenosti maju dnes ludia a tak.
 
fatality
2017-01-23 11:53:53+01
príspevok od: dark.pavuk
Ja uz som cital rozne diskusie na tomto fore ale niektore su aj z roku 2011. Technika ide stale do predu. Ja potrebujem pomoct uz s konkretnym vyberom. Ake skusenosti maju dnes ludia a tak.
fin.limit?
 
dark.pavuk
2017-01-23 12:07:17+01
príspevok od: fatality
fin.limit?
zatial ziaden ale tak okolo 1000-1500e by som sa hybal bez objektivu iba telo
 
fatality
2017-01-23 12:37:12+01
príspevok od: dark.pavuk
zatial ziaden ale tak okolo 1000-1500e by som sa hybal bez objektivu iba telo
ajaaj to je dost..aj vela..☺..v podstate akakolvek so sucasnych zrkadloviek aj bezzrkadloviek..kludne aj entry level..ale ak firma preplati a ma to byt Nikon,tak:
D5300 - vyhoda lacna,vyklopny display a vyborny vystup..
D7200 - poloprofi,lepsia ergonomia,vacsi hladacik,vyborny vystup,bez vyklopneho disp..
D610 - fullframe,najlepsi vystup,drahsie objektivy,bez vyklop.disp..
ja na produkt urcite potrebujem vyklopny display,ci vy tiez,neviem..produkty sa vacsinou fotia zo stativu..tam by uplne stacila d5300..
 
dark.pavuk
2017-01-23 13:00:39+01
Dakujem za pomoc. Nikon preto lebo si chcem tiez kupit tak aby sa mi to nemiesalo (nastavenia a tak), tiez som mal tychto kandidatov, uvidim co povedia na to ked to odprezentujem.

Co by som potreboval nejaky dobry objektiv. Cital som ze na produktovu fotografiu sa odporuca s pevnym ohniskom a ohniskovou vzdialenostou 50 mm. Je to tak??
 
darkeclipse
2017-01-23 13:58:03+01
nikon d610 objektívom tamron 90mm f2.8 macro ked mas vela priestoru a peniaze , ale staci aj nikon d5300, ma to vyhody vyklopny display a má wifi, inak mas pravdu lepsie je daco s pevnim ohniskom npr. nikon 50mm f1.8g,(nieco nad 35mm kvoli lens distortion) okrem toho potrebujes aj softbox plus blesky atd..
 
fatality
2017-01-23 15:21:06+01
príspevok od: dark.pavuk
Dakujem za pomoc. Nikon preto lebo si chcem tiez kupit tak aby sa mi to nemiesalo (nastavenia a tak), tiez som mal tychto kandidatov, uvidim co povedia na to ked to odprezentujem.

Co by som potreboval nejaky dobry objektiv. Cital som ze na produktovu fotografiu sa odporuca s pevnym ohniskom a ohniskovou vzdialenostou 50 mm. Je to tak??
zavisi od velkosti vecii,priestoru a stylu fotenia..
ak to maju byt aj drobne veci,detaily,dobry by bol makro objektiv..kludne 40mm/2.8..
ak nie a chcete to fotit takym tym "art" sposobom s malou hlbkou ostrosti,50/1.8 je ideal..
ak to nebudu drobnosti a ziadana je velka hlbka ostrosti,potom to mozu byt okrem pevnych skiel aj menej svetle objektivy,zoomy,kludne aj setak 18-105..
 
PeCh
2017-01-24 00:14:54+01
Šéfredaktor tu produktovky najradšej fotí Olympusom. Nedivím sa mu. Produktovku odfotíš hocijakou zrkadlovkou, kvôli tomu nemusíš nič špeciálne vyberať. Olympus má však výhodu menšieho senzora a to, že má prirodzene väčšiu hĺbku ostrosti, čo je pri produktovke väčšinou žiadané. Aj keď som fotil produktovky aj s FF aj APS-C a nebol problém. Čo sa týka objektívu, tak ti bude stačiť seťák. Ak by si fotil malé veci, tak potom makroobjektív. Čo sa týka ohniskovej vzdialenosti, tak využiteľné je všetko od 35 do 200 mm (v prepočte na FF, 23-135 pri tom Nikone, 17-100 pri Olympuse), no najčastejšie 50-100 mm (v prepočte na FF, 35-70 pri tom Nikone, 25-50 pri Olympuse). Bundy, nohavice sú skôr väčšie, tak ohnisko skôr využiš menšie (tak v spodnej polovici toho, čo som písal).

Osobne si myslím, že na produktovku je vhodnejší CSC ako DSRL. Nekope zrkadlom nie že by sa na DSLR nedalo predskopiť. Pri Olympuse je k dispozícii živý náhľad expozície (teraz z hlavy neviem, ako sa tá funkcia volá, na produktovku síce nie je nevyhnutná, ale v niektorých prípadoch si ju viem predstaviť ako nápomocnú).

Osobne by som sa na ten Nikon vykašlal a zobral ten Olympus, aj keď sám fotím na Fuji a predtým na Canon. Zrkadlovka je skôr pre blaho ega. A to ti radím aj pre svoj osobný foťák, ak pre ten Nikon nemáš žiadny špecálny dôvod (ktorý však môžeš mať a môže byť naozaj relevatný, ale to by si sa tu asi nepýtal).
 
nudike
2017-01-24 15:34:30+01
Zivi nahlad vies spravit aj DSRL. Väcsiu hlbku ostrosti dosiahnes clonou. Nikon, ale hocico ine je vhodne, ohniska objektivu 50 az 100 aby si nemal skreslenie, k tomu kvalitny stativ a dialkovu spust. na produktovky plus nejake svetla. Canon / Nikon najväcsi vyber externeho prislusenstva aj tretich stran - beskov a odpalovacov, ak by ste to chceli brat vazne a fotit aj s modelkami (kedze sa jedna o oblecenie) . Ani s CSC nic nepokazis to zase nie. skus si vsetko osahat v obchode a sam uvidis s cim sa lepsie zjijes.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()