Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prve zrkadlo Nikon D 90/3100/7000 vs Canon D60

Cimo-II.
Cimo-II. 2010-12-24 21:48:26+01
Zdravim Vas som tu novy,cital som toho uz vela ale stale som nenasiel odpoved na moju otazku ... kedze som sa rozhodol prejst z kompaktu na zrkadlovku a zacat sa viac venovat foteniu stojim pred otazkou co vybrat .... niekto povie tento staci ale chcem nieco co nebudem lutovat ani ked sa do fotenia dostanem viac ,.... na zaciatku bol vyber canon 550D ale kedze nikon D90 je v rovnakej cene(cca) tak som ho zavrhol no potom som zacal uvazovat aj o hore zmienench D3100/D7000 a D60 chcel by som Vas poprosit o rady pri vybere. Mam par otazok ku ktorym som dospel po precitany zopar recenzii :

co sa tyka D90 vs D3100 : ci je potrebny ten stavovy displej hore ? dalej som sa docital ze pri 3100 su potrebne objektivy s motorcekom na AF co to v praxi znamena (som uplny zaciatocnik) je to dobre alebo zle ? zas D3100 ma lepsie video a procesor EXPEED 2 tak neviem ci ten procesor nieco zavazi oproti EXPEED 1 pri D90tke .... ceske menu pri 3100 tiez potesi ale D 90 mi pripada ako fotak vyssej triedy len

co sa tyka D 7000/ canon 60D tak canon viem ze je lacnejsi no neviem ako je to s kvalitou , ake ma vyhody a nevyhody akurat v recenzii pisu ze nema svetllo AF a nie je moznost doladenia AF

.... a posledna vec ak z oboch ,,duelov! vyberieme vitaza pr D90/D7000 alebo D90/canon 60D co myslite oplati sa investovat do toho drahsieho modelu alebo je to zbytocne ?

Dakujem za rady a nazory
 
beholder
2011-01-02 22:35:40+01
príspevok od: Cimo-II.
ved to ze telo planujem nechat par rokov a objektivy co budem potrebovat si kupim v lete najneskor jesen/zima a bude to ok .... jasne ze ma vyhody ta 7000 oproti 90tke ale hlavne mi ide o uchop ako som si to skusil neda sa porovnat aspon pre moje ruky .... isiel by som aj do 7D ale uz to je nad moj najvyssi financny strop a zatial aj nad schopnosti ale este pre kompetentnych mam otazku :

co sa tyka farieb porovnanie canon vs nikon mi viete povedat ako to je ? som pocul od viacerych ze canon ma krajsie resp prirodzenejsie farby ako nikon co je natom pravdy ? a objektivy su tiez az o polovicu drahsie ako na canon ?
...pokiaľ pôjdeš do top skiel, drahé sú u oboch výrobcov..........v strednej triede to je trochu viac v prospech canonu....v standardnej triede to je opäť vyrovnané...

...k farbe......každý má svoje charakteristické podanie.......ktoré je reálnejšie neviem a ani to neriešim...pri úprave si i tak navolím to čo chcem...

....mne sa nikoňácke krajinky páčia viac....u canonu je krajšia pleťovka .....srandujem.....RGB profil si môžeš v menu prispôsobiť....defaultné nastavenie má myslím minimálne rozdiely....
 
monster0202
2011-01-03 06:29:33+01
príspevok od: bum.bac
tak si zober D7000, D90-tku by si aj tak do roka predal. Canon 60D je sr.cka-hracka. Ked budes mat, na Slovensku stupne pocet akoze-Fotografov o jeden. SUPER!
Ale inteligentne, sr,cka hracka, uz si vobec mal canon? ja do nedavna nie a predstav si presiel som z D90 na 60D a nikon sa nechyta. ak si taky expert a skuseny, prosim podloz nejake foto ktore dokazuju aka je to sr.cka. dakujem


Cimo-II. vyber si podla toho co ti lepsie sadne do ruky, neurobis ani zle pri tej D90, ale ja osobne som nebol spokojmy a to som snou fotil jeden rok. Fotim prevazne na automatiku alebo poloautomatiku a tu mas vysledok. jedna fotka je zo 4rocneho pentaxa k100( ta prva a druha je z nikona D90.
 
beholder
2011-01-03 08:36:34+01
príspevok od: monster0202
Ale inteligentne, sr,cka hracka, uz si vobec mal canon? ja do nedavna nie a predstav si presiel som z D90 na 60D a nikon sa nechyta. ak si taky expert a skuseny, prosim podloz nejake foto ktore dokazuju aka je to sr.cka. dakujem


Cimo-II. vyber si podla toho co ti lepsie sadne do ruky, neurobis ani zle pri tej D90, ale ja osobne som nebol spokojmy a to som snou fotil jeden rok. Fotim prevazne na automatiku alebo poloautomatiku a tu mas vysledok. jedna fotka je zo 4rocneho pentaxa k100( ta prva a druha je z nikona D90.
...tak to snáď nemyslíš vážne s tými ukážkovými fotkami?......


...toto berieš ako relevantný dôkaz?.......nauč sa fotiť a potom prispievaj do fóra k takýmto témam....toto je iba bohapusté zavádzanie a dôkaz toho, že si neschopný zvládnuť expozíciu...

...som zhrozený z takéhoto diletantstva..............ešteže sa zbrane nepredávajú tak ako zrkadlovky

 
haplo602
2011-01-03 08:50:15+01
príspevok od: monster0202
Ale inteligentne, sr,cka hracka, uz si vobec mal canon? ja do nedavna nie a predstav si presiel som z D90 na 60D a nikon sa nechyta. ak si taky expert a skuseny, prosim podloz nejake foto ktore dokazuju aka je to sr.cka. dakujem


Cimo-II. vyber si podla toho co ti lepsie sadne do ruky, neurobis ani zle pri tej D90, ale ja osobne som nebol spokojmy a to som snou fotil jeden rok. Fotim prevazne na automatiku alebo poloautomatiku a tu mas vysledok. jedna fotka je zo 4rocneho pentaxa k100( ta prva a druha je z nikona D90.
no prilozene fotky ukazuju na tvoju neznalost techniky viac ako na nedostatky fotakov

Cimo: gratulujem k vyberu. zobral si jeden s najlepsich fotakov na trhu co sa tyka cena/vykon. teraz len cakam na dalsie otazky ohladne objektivov a prislusenstva po 2-3 mesiacoch pouzivania
 
monster0202
2011-01-03 13:46:45+01
príspevok od: beholder
...tak to snáď nemyslíš vážne s tými ukážkovými fotkami?......


...toto berieš ako relevantný dôkaz?.......nauč sa fotiť a potom prispievaj do fóra k takýmto témam....toto je iba bohapusté zavádzanie a dôkaz toho, že si neschopný zvládnuť expozíciu...

...som zhrozený z takéhoto diletantstva..............ešteže sa zbrane nepredávajú tak ako zrkadlovky

nauc sa citat a porozumiet slovam ktore niektori ludia pisu, myslim si ze jasne som napisal ze tu expoziciu nezvladol fotak.no s tymi zbranami mas pravdu, ak by si strielal tak mimo ako odpovedas tak to by bola riadna katastrofa.
 
wayne
2011-01-03 13:55:05+01
príspevok od: monster0202
nauc sa citat a porozumiet slovam ktore niektori ludia pisu, myslim si ze jasne som napisal ze tu expoziciu nezvladol fotak.no s tymi zbranami mas pravdu, ak by si strielal tak mimo ako odpovedas tak to by bola riadna katastrofa.
nemusi.
chcel napisat, ze nezvladas ovladat fotak, si lenivy sa naucit ovplyvnovat expoziciu, radsej zvalis vinu na fotak.
pre lepsie pochopenie pouzijem (fiktivnu) prihodu ako oblubenu prirovnavaciu metodu:
moja mikrovlnka mi vcera spalila popcorn , ktory som tam vlozil, nastavil automatiku a siel si naliat pivo! no nevedela sa sama vypnut ked uz bol hotovy? podla mna to vobec nezvladla!
 
monster0202
2011-01-03 14:51:41+01
ak toto pouzivas ako oblubenu prirovnavaciu metodu tiez by ta mal haplo602 zaradit medzi neznalcov techniky, porovnavas primitivny pristroj ktory nevie ako ma vyzerat vysledok s pristrojom do ktoreho rocne investuju kopu milionov aby bol co najdokonalejsim, pretoze kazda znacka sa musi presadit na trhu, co v tejto dobe nie je lahke takze sa snazia zo svojich pristrojov dostat maximum. a Vy, ako sa sami nazyvate \"poloprofesionalmi\" alebo sa teda tak apson snazite tvarit, nemate vobec objetivne rady k ludom co to potrebuju, skor arogantne alebo povysenecky ich zhadzujete ako nedospeli este pre zrkadlovku, Asi by ste sa mali inspirovat inym forom, ale radsej vam nebudem postovat link lebo to tam pojde pod uroven.
 
Cimo-II.
2011-01-03 15:42:19+01
príspevok od: haplo602
no prilozene fotky ukazuju na tvoju neznalost techniky viac ako na nedostatky fotakov

Cimo: gratulujem k vyberu. zobral si jeden s najlepsich fotakov na trhu co sa tyka cena/vykon. teraz len cakam na dalsie otazky ohladne objektivov a prislusenstva po 2-3 mesiacoch pouzivania
neboj sa urcite pridu aj dalsie (pre niekho nezmyselne) otazky ale nikto sa nenarodil so zrkadlovkou v ruke teda aspon ja nie
 
wayne
2011-01-03 15:53:35+01
príspevok od: monster0202
ak toto pouzivas ako oblubenu prirovnavaciu metodu tiez by ta mal haplo602 zaradit medzi neznalcov techniky, porovnavas primitivny pristroj ktory nevie ako ma vyzerat vysledok s pristrojom do ktoreho rocne investuju kopu milionov aby bol co najdokonalejsim, pretoze kazda znacka sa musi presadit na trhu, co v tejto dobe nie je lahke takze sa snazia zo svojich pristrojov dostat maximum. a Vy, ako sa sami nazyvate \"poloprofesionalmi\" alebo sa teda tak apson snazite tvarit, nemate vobec objetivne rady k ludom co to potrebuju, skor arogantne alebo povysenecky ich zhadzujete ako nedospeli este pre zrkadlovku, Asi by ste sa mali inspirovat inym forom, ale radsej vam nebudem postovat link lebo to tam pojde pod uroven.
som otvoreny diskusii, pastni kludne link

pozri - ak fotak neexponuje spravne, mas vsetky prostriedky na to, aby si mu v expozicii pomohol. ak chces narychlo vsetko cvakat, kup si kompakt a zrkadlovku predaj, najma ak si lenivy cokolvek nastavovat alebo skusat.

som len zaciatocnik a pomerne neskuseny, na rozdiel od inych kolegov, beholdera vsak povazujem za vynikajuceho fotografa, najma v oblasti makra, ktore si vyzaduje trpezlivost a rozvahu. jeho rady by som nebral na lahku vahu.

miesto obvinovania fotoaparatu, nas, alebo toho ineho fora, na ktore chces dat linku, prehodnot tvoj pristup k fotografovaniu ako takemu, a spytaj sa sam seba, ci je to skutocne pre teba.

ver mi, ide to na nervy, ked ludia neschopni si sami nieco najst, nalistovat, lenivi cokolvek vyskusat, pridu sem hundrat, pytat radu, nadavat, a robit zo seba obete.

a som uplne kludny, nepisem prispevok v zachvate hnevu alebo cokolvek podobne.
aby som svoje slova umocnil dokladam smajlik

ze vraj ked dam na koniec vety smajlik mozem aj nadavat, ale berie sa to ako humor.
 
beholder
2011-01-03 16:54:51+01
príspevok od: monster0202
nauc sa citat a porozumiet slovam ktore niektori ludia pisu, myslim si ze jasne som napisal ze tu expoziciu nezvladol fotak.no s tymi zbranami mas pravdu, ak by si strielal tak mimo ako odpovedas tak to by bola riadna katastrofa.
...pošli tie fotky do nikonu...nech sa nad sebou zamyslia...
..a možno by mali záujem aj v dpreview.....


...prajem veľa zdaru Tebe a automatickému režimu....

 
Cimo-II.
2011-01-03 20:17:44+01
este by som sa chcel poradit ci by nebolo lepsie k tej d7000 miesto setu zobrat telo + http://www.talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=32321&category_id=2749&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1 myslite ze je to lepsie ako nikonacky setak 18-105 neviem ako je natom sigma ?
 
Cimo-II.
2011-01-03 20:19:34+01
resp tu je lacnejsi a asi ten isty http://www.megafoto.sk/Sigma/18-200-hsm-nikon
 
vladimirM
2011-01-03 21:12:45+01
príspevok od: Photograph33
doporucujem D90......mam ju 2 roky ...nafotenych okolo 350 tisic zaberov, bez akejkolvek poruchy....ostrenie naozaj skvele....fotografie pouzitelne aj pri iso 800 format A3, kedze fotim v dost svetelnych podmienkach a nepouzivam svoju sb900ku..... .....dokonca tlacim aj fotografie A4 iso 1250 a fotografie si skvele.....cena tela dokonca uz od 500 eu v madarskom e-shope.....a to je naozaj zaujimava ponuka......k tomu 3rocna zaruka..... .......uz teraz pocitam v pripade poruchy fotaciku okamzitu kupu D7000......zhrnutie....D90 vynikajuci model za skvelu cenu....jednoducho kupuj....a o Canone ani nerozmyslaj.......
zdravim. mohol by si mi poslat link na ten madarsky e-shop. budem fakt vdacny. dakujem
 
monster0202
2011-01-04 03:41:59+01
príspevok od: wayne
som otvoreny diskusii, pastni kludne link

pozri - ak fotak neexponuje spravne, mas vsetky prostriedky na to, aby si mu v expozicii pomohol. ak chces narychlo vsetko cvakat, kup si kompakt a zrkadlovku predaj, najma ak si lenivy cokolvek nastavovat alebo skusat.

som len zaciatocnik a pomerne neskuseny, na rozdiel od inych kolegov, beholdera vsak povazujem za vynikajuceho fotografa, najma v oblasti makra, ktore si vyzaduje trpezlivost a rozvahu. jeho rady by som nebral na lahku vahu.

miesto obvinovania fotoaparatu, nas, alebo toho ineho fora, na ktore chces dat linku, prehodnot tvoj pristup k fotografovaniu ako takemu, a spytaj sa sam seba, ci je to skutocne pre teba.

ver mi, ide to na nervy, ked ludia neschopni si sami nieco najst, nalistovat, lenivi cokolvek vyskusat, pridu sem hundrat, pytat radu, nadavat, a robit zo seba obete.

a som uplne kludny, nepisem prispevok v zachvate hnevu alebo cokolvek podobne.
aby som svoje slova umocnil dokladam smajlik

ze vraj ked dam na koniec vety smajlik mozem aj nadavat, ale berie sa to ako humor.
proim ta ja som sem neprisiel po radu ved to asi tazko mozem tu cakat, ani nerobim zo seba obed, nevidim nieco kde by som nariekal aky som chudak a prosim ta je to trapne ako tu dookola opakujes ci je fotografovanie pre mna a ze mam predat zrkadlovku a fotit kompaktom, ja som napisal ze 80% percent fotim automatikou, bohuzial necitate pozorne co pisem, potom sa nemusim ani cudovat ze tu zvastate take hluposti.
 
monster0202
2011-01-04 03:43:59+01
príspevok od: beholder
...pošli tie fotky do nikonu...nech sa nad sebou zamyslia...
..a možno by mali záujem aj v dpreview.....


...prajem veľa zdaru Tebe a automatickému režimu....

tak isto chod ty predizajnovat zo par modelov do Canonu asi maju tiez nad cim rozmyslat a co dobiehat.
 
MudrNikon
2011-01-04 04:06:46+01
príspevok od: monster0202
Ale inteligentne, sr,cka hracka, uz si vobec mal canon? ja do nedavna nie a predstav si presiel som z D90 na 60D a nikon sa nechyta. ak si taky expert a skuseny, prosim podloz nejake foto ktore dokazuju aka je to sr.cka. dakujem


Cimo-II. vyber si podla toho co ti lepsie sadne do ruky, neurobis ani zle pri tej D90, ale ja osobne som nebol spokojmy a to som snou fotil jeden rok. Fotim prevazne na automatiku alebo poloautomatiku a tu mas vysledok. jedna fotka je zo 4rocneho pentaxa k100( ta prva a druha je z nikona D90.
to mi chceš tvrdiť že tá druhá fotka je s D90 v štandardnom nastavení ? pokladám to za pomerne nepodarený fór
 
haplo602
2011-01-04 07:27:01+01
príspevok od: monster0202
ak toto pouzivas ako oblubenu prirovnavaciu metodu tiez by ta mal haplo602 zaradit medzi neznalcov techniky, porovnavas primitivny pristroj ktory nevie ako ma vyzerat vysledok s pristrojom do ktoreho rocne investuju kopu milionov aby bol co najdokonalejsim, pretoze kazda znacka sa musi presadit na trhu, co v tejto dobe nie je lahke takze sa snazia zo svojich pristrojov dostat maximum. a Vy, ako sa sami nazyvate \"poloprofesionalmi\" alebo sa teda tak apson snazite tvarit, nemate vobec objetivne rady k ludom co to potrebuju, skor arogantne alebo povysenecky ich zhadzujete ako nedospeli este pre zrkadlovku, Asi by ste sa mali inspirovat inym forom, ale radsej vam nebudem postovat link lebo to tam pojde pod uroven.
nahodou wayne sa celkom trafil ....

pozri sa ... automatika u nikonu pri \"consumer\" telach sa sprava model od modelu rozne. D80 prepaloval aktualne zaostreny bod, u D90 to kusok zlepsili, u D7000 sa zase ludia tvaria ze preexponuva. vsetko ten isty vyrobca, plna automatika.

zrkadlovku mas na to, aby si ovladal expoziciu TY a nie fotak. na to si kup kompakt, usetris peniaze a nosenie (relativne) tazkej techniky.

co myslis na co tam mas ostatne rezimy okrem plnej automatiky ? lebo ten debil vyrobca sa nevie naucit spravit poriadnu automatiku ?
 
haplo602
2011-01-04 07:30:02+01
príspevok od: monster0202
proim ta ja som sem neprisiel po radu ved to asi tazko mozem tu cakat, ani nerobim zo seba obed, nevidim nieco kde by som nariekal aky som chudak a prosim ta je to trapne ako tu dookola opakujes ci je fotografovanie pre mna a ze mam predat zrkadlovku a fotit kompaktom, ja som napisal ze 80% percent fotim automatikou, bohuzial necitate pozorne co pisem, potom sa nemusim ani cudovat ze tu zvastate take hluposti.
prave ze citame pozorne ...

ak 80% fotis automatikou a stazujes sa na nu, tak je nieco zle. bud si si nedal tu namahu naucita sa situacie ktore automatika nezvlada a \"pomoct\" jej, alebo to nezvladas ty. u vsetkych znaciek ma automatika nejake nedostatky, ale vzdy su pomerne predvidatelne.
 
wayne
2011-01-04 08:37:41+01
príspevok od: monster0202
proim ta ja som sem neprisiel po radu ved to asi tazko mozem tu cakat, ani nerobim zo seba obed, nevidim nieco kde by som nariekal aky som chudak a prosim ta je to trapne ako tu dookola opakujes ci je fotografovanie pre mna a ze mam predat zrkadlovku a fotit kompaktom, ja som napisal ze 80% percent fotim automatikou, bohuzial necitate pozorne co pisem, potom sa nemusim ani cudovat ze tu zvastate take hluposti.
zaujem o teba (moj, ale aj ostatnych) vzbudilo porovnanie 2 fotiek odfotenych na automatike, na scene, ktora sa dala komfortne odfotit, na to by vsak clovek musel nieco o expozicii vediet.

haplo nado mnou mi vzal slova z prstov
 
Filip Bucher
2011-01-04 09:10:23+01
ze mu vobec odpisujete, chalan si s vas robi haluz a vsetci sa nato chytate!
 
Strana 6 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()