Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Vyber objektivu k 7D

mato2D
2013-03-22 18:06:56+01
Dobry den, na dalsi tyzden sa chystam na trip. Idem do Zurichu a odtial planujeme ist na Mont Blanc. Som amater zaciatocnik fotograf, ide o to, ze chcem spravit nejake "dobre" fotky pretoze boh vie ci este niekedy budem mat moznost navstivit tieto miesta. Mam Canon EOS 7D k tomu setak 18-55mm IS II. Chcem sa opytat ktory objektiv by bol najvhodnejsi na tento trip? Myslim si ze by to mal byt nejaky wide angle alebo bude postacovat Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM? Dalsia otazka je ci budem potrebovat na neho nejaky filter a ci sa v takej nadmorskej vysske a zime bude rosit objektiv, ak ano tak ako postupovat? Dakujem velmi pekne za rady a odpovede!
 
rk.
2013-03-22 18:42:31+01
Ides fotit krajinu, clony f/4+, tak tam nevidim nejaku jednoznacnu vyhodu 17-55ky, Mont Blanc ti neutecie, takze to zvladnes aj s pomalo ostraicou 18-55. Ked uz minut peniaze na nejake univerzalne sklo na tento trip, tak by som bral 15-85 ... ale to je iba moj nazor na zaklade infa, co si tu dal, neviem co planujes fotit v buducnosti.
 
slavmiro
2013-03-22 18:42:41+01
F8 s tym co mas a budes spokojny. Tvorive nedostatky nedobehnes lepsim sklom, zatial. Rosenie nastava ked studeny predmet zoberies do tepla kde je vlhkost. Aparat z tepla auta mozes zime vystavit okamzite a pocas vystupu, ak nedychnes na celnu sosovku tak v poho. Ked si dychnes do hladacika, zotries a fotis dalej, 7D je utesnena. Ak nemas slnecnu clonu na ten objektiv, investuj do nej, ta Ti zabery vyrazne vylepsi.
 
dynnamic
2013-03-22 18:42:48+01
príspevok od: mato2D
Dobry den, na dalsi tyzden sa chystam na trip. Idem do Zurichu a odtial planujeme ist na Mont Blanc. Som amater zaciatocnik fotograf, ide o to, ze chcem spravit nejake "dobre" fotky pretoze boh vie ci este niekedy budem mat moznost navstivit tieto miesta. Mam Canon EOS 7D k tomu setak 18-55mm IS II. Chcem sa opytat ktory objektiv by bol najvhodnejsi na tento trip? Myslim si ze by to mal byt nejaky wide angle alebo bude postacovat Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM? Dalsia otazka je ci budem potrebovat na neho nejaky filter a ci sa v takej nadmorskej vysske a zime bude rosit objektiv, ak ano tak ako postupovat? Dakujem velmi pekne za rady a odpovede!
keby mam fotak za take prachy tak by mi prislo aj blbe sa pytat ci budem potrebovat filter , alebo aky objektiv , ked uz raz nieco chcem nafotit , musim mat ako taku predstavu o tom , to je iba nazor skromny
 
mato2D
2013-03-22 19:04:56+01
príspevok od: dynnamic
keby mam fotak za take prachy tak by mi prislo aj blbe sa pytat ci budem potrebovat filter , alebo aky objektiv , ked uz raz nieco chcem nafotit , musim mat ako taku predstavu o tom , to je iba nazor skromny
Bohuzial kazdy raz nejak zacinal s nejakou vybavou. Mal som ohranicenu sumu ktoru som chcel minut na start to som minul. Pochybujem ze existuje clovek ktory chyti do ruku zrkadlovku a je z neho za 5 min profi fotograf. Ale kazdopadne dakujem ti za duchaplny prispevok !
 
bersekr
2013-03-22 19:09:14+01
príspevok od: mato2D
Bohuzial kazdy raz nejak zacinal s nejakou vybavou. Mal som ohranicenu sumu ktoru som chcel minut na start to som minul. Pochybujem ze existuje clovek ktory chyti do ruku zrkadlovku a je z neho za 5 min profi fotograf. Ale kazdopadne dakujem ti za duchaplny prispevok !
asi tak
 
dynnamic
2013-03-22 19:10:30+01
príspevok od: mato2D
Bohuzial kazdy raz nejak zacinal s nejakou vybavou. Mal som ohranicenu sumu ktoru som chcel minut na start to som minul. Pochybujem ze existuje clovek ktory chyti do ruku zrkadlovku a je z neho za 5 min profi fotograf. Ale kazdopadne dakujem ti za duchaplny prispevok !
mne islo hlavne o to ze ked sa pytam ci budem potrebovat filtre tak najskor musim vediet co tie filtre robia a potom aj viem kedy a ako ich pouzit , prepac ak som ta urazil , pekne vecer
 
mato2D
2013-03-22 19:15:14+01
Ano rozumiem, viem co filtre robia ale bohuzial v praxi som zatial ziadny nevyskusal, nedrzal a netestoval, preto som sa pytal ktory filter by bol najvodnejsi na sceneriu ktoru idem fotit na zaklade praktickych skusenosti ludi. Aby som zbytocne neminul peniaze na nieco co pre vysledny efekt fotografie nebude mat vobec zmysel...
 
EvenEven
2013-03-22 21:11:20+01
17-55 mám, je to výborný objektív na crop, ale na Mont Blancu ti bude zbytočne ťažký. Ak hľadáš wide angle, EF-S 10-22 je výborný "širokáč" na crop, navyše veľmi ľahký, čo človek pri turistike určite ocení.
 
Rican
2013-03-22 23:15:40+01
na 7D mám 24-105 f/4 L is na moje potreby ideálne a odolné riešenie. Čo sa týka filtrov v tvojom prípade by som zvážil kvalitný polarizák napr Hoya HD. UV Hoya Pro 1 Digital používam len v drsnejších podmienkach, nakoľko zhoršuje kresbu, ale nie je to až tak strašné.
 
lowenature
2013-03-23 12:05:59+01
http://allegro.pl/obiektyw-otworkowy-pinhole-otworek-0-3mm-canon-i3118399560.html
 
RadovanŠkohel
2013-03-23 12:08:45+01
Ostaň doma, pôjdem ja .. (vlastne nie má nohu v sadre) uži si to tam .
 
djpali
2013-03-23 18:27:33+01
ja by som na tvojom miete bral aj polarizak alebo ked vylezes hore by sa mohol hodit napoly sedy ND. A druha dolezita a moc vlastne asi ani nevies ako moc dolezita vec je ze si zober aspon 2 baterky na 7D. Osobne som fotil o par kopcov vedla na LES ORELLES okolo 3800. V takej zime baterky odchadzaju ako prve. 7D vydrzi hentake sracky bez problemov. Osobne som mal aj teplo zabalenu externu 5000 MAH bateriu s konektorom na nabijanie fotaku, a prebil som.

Priclon objektiv, na mont blancu je vsetko biele a plna prdel svetla, budes sa hrat s velkymi casmi. Tiez by som zobral urcite nejaky stativ ak si to budes moct kvoli vahe dovolit. Rosenie nebude.
 
blahoslav J B Art
2013-03-23 18:42:02+01
príspevok od: mato2D
Ano rozumiem, viem co filtre robia ale bohuzial v praxi som zatial ziadny nevyskusal, nedrzal a netestoval, preto som sa pytal ktory filter by bol najvodnejsi na sceneriu ktoru idem fotit na zaklade praktickych skusenosti ludi. Aby som zbytocne neminul peniaze na nieco co pre vysledny efekt fotografie nebude mat vobec zmysel...
na filtre rovno zabudni, ked si ich doteraz ani len neskusil, za tyzden prax asi nedozenies
 
mato2D
2013-03-23 20:30:19+01
Dakujem Vam velmi pekne za rady !
 
vd
2013-03-23 22:00:17+01
prechod z 18-55 na 17-55 je ako prechod zo skody oktavie na skodu oktaviu s krajsimi stieracmi ..a estez evraj zbytocne tazky, ktosi napisal tu je zbytocna akakolvek rada. kup si 18-270 najvacsi dostupny zoom a mas vybavene
 
Napster050
2013-03-24 02:44:42+01
radšej si si mal kúpiť poriadny objektív a lacnejšie telo... objektív ti zostane, ale telo za 5 rokov vymeníš.

a k veci: kopce nafotíš aj s tým objektívom, ktorý máš. Ak ale chceš silou mocou minúť prachy, tak 17-55 je dobrá voľba. možno by som sa obzrel aj po 17-40L ktorý je lacnejší, utesnený a po prípadnom prechode na fullframe by si ho nemusel predať.
 
tomatito
ocenenie redakciou 2013-03-24 03:35:48+01
kedysi bola taka doba ze na zrkadlovky clovek prechadzal z nejakych komapktikov po rokoch fotenia...dnes si hociktory uplny zaciatocnik kupi zrkadlovku za smiesne peniaze a dava nahluple otazky...katastrofalna doba..fotaky su extra lacne a kazdy je hned profesionalny fotograf s velkym fotakom ktory nevie pouzivat...Preto je aj tento fotograficky biznis taky rozosrany lebo je su fotaky take super lacne....trapas
 
katjo
2013-03-24 13:41:43+01
príspevok od: tomatito
kedysi bola taka doba ze na zrkadlovky clovek prechadzal z nejakych komapktikov po rokoch fotenia...dnes si hociktory uplny zaciatocnik kupi zrkadlovku za smiesne peniaze a dava nahluple otazky...katastrofalna doba..fotaky su extra lacne a kazdy je hned profesionalny fotograf s velkym fotakom ktory nevie pouzivat...Preto je aj tento fotograficky biznis taky rozosrany lebo je su fotaky take super lacne....trapas
Veru, kedysi vsetci jazdili na bicykloch, ak bol dobry gazda, nuz sa vozil mozno na koci a uz len nejaky pan doktor, alebo fiskal si kupil voz motorovy a dnes ?!
Kadejaky Jano z Hornej-Dolnej si tot kupi favoritku, taka doba! vozy lacne, kazdy je hned vodic, ktory to nevie profesionalne pouzivat..
Preto su aj tie cesty rozosrane, ked su tie vozy-motorove! pre kazdeho.. hnus velebnosti!
 
Sused
2013-03-24 14:13:49+01
príspevok od: mato2D
Dobry den, na dalsi tyzden sa chystam na trip. Idem do Zurichu a odtial planujeme ist na Mont Blanc. Som amater zaciatocnik fotograf, ide o to, ze chcem spravit nejake "dobre" fotky pretoze boh vie ci este niekedy budem mat moznost navstivit tieto miesta. Mam Canon EOS 7D k tomu setak 18-55mm IS II. Chcem sa opytat ktory objektiv by bol najvhodnejsi na tento trip? Myslim si ze by to mal byt nejaky wide angle alebo bude postacovat Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM? Dalsia otazka je ci budem potrebovat na neho nejaky filter a ci sa v takej nadmorskej vysske a zime bude rosit objektiv, ak ano tak ako postupovat? Dakujem velmi pekne za rady a odpovede!
10-22, ak máš záujem mám na predaj svoj, prechádzam na FF, v zaruke, clona, UV filter, skatuly doklady
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()