Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Objektív ku Canon EOS 70D

PPalo
2013-09-14 13:43:22+02
Po dlhej dobe som si konečne vybral moju prvú zrkadlovku, ktorú plánujem kúpiť Canon EOS 70D.
Našiel som ju v predaji s objektívmi Canon EF18-135 IS STM alebo EF18-55 IS STM. No moja predstave je spojiť ju s objektívom Sigma 18-35mm, f1.8 DC HSM. Rozhodoval som sa na základe tejto recenzie
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/objektivy/sigma-18-35mm-f18-dc-hsmart--extra-ostry-extra-svetelny/
Osobne si myslím, že kombinácia Canon EOS 70D + Sigma 18-35mm, f1.8 DC HSM by nemala mať žiaden problém. No som v tomto amatér a zatiaľ mám nulové skúsenosti. Preto prosím o názor skúsenejších, či je tento objektív k vybratému fotoaparátu vhodný a dokáže s fotoaparátom bezproblémovo spolupracovať.
Predpokladám, že v začiatkoch budem fotografovať prevažne rodinné stretnutia.
Zrkadlovku kupujem aj z dôvodu, že ma veľmi láka astrofotografia. Takže isto pár pokusov bude s fotením nočnej oblohy. No túto záležitosť chcem časom vyriešiť kúpou menšieho zrkadlového ďalekohľadu.
Ďakujem za každú pripomienku a radu.
 
pufko
2013-09-14 13:58:50+02
Ten objektív moc ludí nemá, ale nie je dôvod o nom pochybovať. Pochybovať sa dá o tom či bude jeho rozsah pre tvoje potreby dostatočný, dlhý koniec 35mm je sakra málo
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2013-09-14 14:15:55+02
Objektiv Sigma 18-35mm s Canon 70D nema ziadny problem. Na rodinne stretnutia v interiery uplne idealna APSC kombinacia.
Na hratky v ruke s displejom pri nasadeni tohto objektivu zabudni. Sklo je tazke, takze fotenie budes realizovat cez hladacik.
Nemozem nespomenut fakt, ze pri tazkych objektivoch ako je tento vzdy ked chytis fotak do ruky, tak sa dvierka nad kartou pohnu. Je to neskutocne otravne. Mna z toho ide porazit

Casom budes pozerat po dlhsich ohniskach. To uz snad bude vonku stabilizovana Sigma 20-70 f2! Art
 
PPalo
2013-09-14 14:28:26+02
Tak to som rád. Uvažujem spôsobom, že najskôr kúpim niečo kvalitnejšie na to, čo budem fotiť najčastejšie a až skúsenosti a potreba mi naznačia ako ďalej, aj keď si myslím, že rýchli postup v nákupe ďalšieho objektívu nebude. Vďaka.
 
PPalo
2013-09-14 15:46:29+02
Tú váhu som si neuvedomil. Veď o tom sú tie skúsenosti. Sigma váži 810 g a Canon EF-S 18-135mm F3.5 - 5.6 IS Zoom 455 g. Rozdiel je značný. Bude to ťažké aj v rozhodovaní.
 
juko
2013-09-14 17:17:33+02
príspevok od: Jozef Krajčo
Objektiv Sigma 18-35mm s Canon 70D nema ziadny problem. Na rodinne stretnutia v interiery uplne idealna APSC kombinacia.
Na hratky v ruke s displejom pri nasadeni tohto objektivu zabudni. Sklo je tazke, takze fotenie budes realizovat cez hladacik.
Nemozem nespomenut fakt, ze pri tazkych objektivoch ako je tento vzdy ked chytis fotak do ruky, tak sa dvierka nad kartou pohnu. Je to neskutocne otravne. Mna z toho ide porazit

Casom budes pozerat po dlhsich ohniskach. To uz snad bude vonku stabilizovana Sigma 20-70 f2! Art
mohol by si upresniť, ako to myslíš s tými dvierkami nad kartou a hrátkami s displejom?
 
pufko
2013-09-14 17:19:05+02
Za svetelnosť sa platí, a ver že v interiery pri štandartnom osvetlení by si v prípade toho origo Canon skla tých ušetrených necelých 400g mohol okakať. Svetelnosť nižšou hmotnosťou nenahradíš, ale akop som vyššie písal, problém tej Sigmy, ak bude iba ako jediné sklo hlavne krátky rozsah
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2013-09-14 19:18:34+02
príspevok od: juko
mohol by si upresniť, ako to myslíš s tými dvierkami nad kartou a hrátkami s displejom?
Myslel som dvierka v rukovati vo fotoaparate Canon 70D nad priestorom, kde sa vklada pamatova karta. Pri uchope dvierka vykonaju milimetrovy pohyb hore alebo dolu. Mal som predtym Canon 50D, ale tam pri uchope nic nevrzgalo, nejavilo volu.

www.gymdepaulto.edu.sk/foto/cover.jpg
 
hugoba
2013-10-07 18:46:11+02
príspevok od: PPalo
Po dlhej dobe som si konečne vybral moju prvú zrkadlovku, ktorú plánujem kúpiť Canon EOS 70D.
Našiel som ju v predaji s objektívmi Canon EF18-135 IS STM alebo EF18-55 IS STM. No moja predstave je spojiť ju s objektívom Sigma 18-35mm, f1.8 DC HSM. Rozhodoval som sa na základe tejto recenzie
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/objektivy/sigma-18-35mm-f18-dc-hsmart--extra-ostry-extra-svetelny/
Osobne si myslím, že kombinácia Canon EOS 70D + Sigma 18-35mm, f1.8 DC HSM by nemala mať žiaden problém. No som v tomto amatér a zatiaľ mám nulové skúsenosti. Preto prosím o názor skúsenejších, či je tento objektív k vybratému fotoaparátu vhodný a dokáže s fotoaparátom bezproblémovo spolupracovať.
Predpokladám, že v začiatkoch budem fotografovať prevažne rodinné stretnutia.
Zrkadlovku kupujem aj z dôvodu, že ma veľmi láka astrofotografia. Takže isto pár pokusov bude s fotením nočnej oblohy. No túto záležitosť chcem časom vyriešiť kúpou menšieho zrkadlového ďalekohľadu.
Ďakujem za každú pripomienku a radu.
mal som na 7D EF 16-35 /2,8USM ako zakladny objektiv,do interieru ti bude ta sigma rozsahom aj svelostou super! Teraz mam 5D a nom takmer stale sigmu 35/1,4 ktora je absolutne skvela.Pri tychto novych sigmach sa nemusis bat,zeby nejako nefungovali,ak by si mal nejaky problem,je k nej dock a mozes si ju dostelovat cez pc.
 
juko
2013-10-07 19:34:59+02
príspevok od: hugoba
mal som na 7D EF 16-35 /2,8USM ako zakladny objektiv,do interieru ti bude ta sigma rozsahom aj svelostou super! Teraz mam 5D a nom takmer stale sigmu 35/1,4 ktora je absolutne skvela.Pri tychto novych sigmach sa nemusis bat,zeby nejako nefungovali,ak by si mal nejaky problem,je k nej dock a mozes si ju dostelovat cez pc.
...už len aby ju konečne mali skladom
 
hugoba
2013-10-07 20:56:52+02
príspevok od: juko
...už len aby ju konečne mali skladom
sak sa uz bezne predava
 
juko
2013-10-07 20:58:52+02
mám ho objednaný v alze už dlho, stále čakám...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2013-10-07 23:47:17+02
príspevok od: PPalo
Po dlhej dobe som si konečne vybral moju prvú zrkadlovku, ktorú plánujem kúpiť Canon EOS 70D.
Našiel som ju v predaji s objektívmi Canon EF18-135 IS STM alebo EF18-55 IS STM. No moja predstave je spojiť ju s objektívom Sigma 18-35mm, f1.8 DC HSM. Rozhodoval som sa na základe tejto recenzie
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/objektivy/sigma-18-35mm-f18-dc-hsmart--extra-ostry-extra-svetelny/
Osobne si myslím, že kombinácia Canon EOS 70D + Sigma 18-35mm, f1.8 DC HSM by nemala mať žiaden problém. No som v tomto amatér a zatiaľ mám nulové skúsenosti. Preto prosím o názor skúsenejších, či je tento objektív k vybratému fotoaparátu vhodný a dokáže s fotoaparátom bezproblémovo spolupracovať.
Predpokladám, že v začiatkoch budem fotografovať prevažne rodinné stretnutia.
Zrkadlovku kupujem aj z dôvodu, že ma veľmi láka astrofotografia. Takže isto pár pokusov bude s fotením nočnej oblohy. No túto záležitosť chcem časom vyriešiť kúpou menšieho zrkadlového ďalekohľadu.
Ďakujem za každú pripomienku a radu.
Nic lepsie ako 18-35mmf1,8 nekupis. Na portrety si kupm70-200 alebo 50mm +85mm.
 
juko
2013-10-15 08:09:17+02
príspevok od: juko
mám ho objednaný v alze už dlho, stále čakám...
"Vážený zákazník, vybraný produkt je bohužiaľ dlohodobo nedostupný, a preto bola objednávka stornovaná."

Milé. A to som tam vychytal dobrú cenu ("zľavové tornádo").
 
archMaros
2014-09-15 23:36:46+02
Idem si kúpiť c 70D a uvažujem presne o tej kombinácii so sigmou 18-35 f1.8.
Ešte k tomu chcem Tokina AF 11-16mm f/2.8
Aké máte praktické skúsenosti s týmito kombináciami ?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()