Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Čo na portréty na 70D - komerčná fotografia

stokinger
2014-10-25 19:05:11+02
Zdravím, mam v pláne sa pomaly priúčať komerčnej fotografií. Chcel by som sa opýtať, aký objektív by ste podla vlastných skúseností odporučili na APSC. Mám 100mm 2.8 macro prvú verziu no zdá sa mi pridlhá a preto by som ju chcel vymeniť za niečo v podobnej cene. Ide mi o to aby to bolo čo najuniverzálnejšie. Mal som 50 1.8 ale ta bola ostrá až od 2.2, rozmýšľal som nad 50mm ART od sigmy ale cenovo je to už niekde inde... Ide mi o výmenu v cene toho makráča. Canon 50 1.4 má vraj nejaké nedostatky...viete mi poradiť nejaké rozumné riešenie? ďakujem...
 
total empty
2014-10-25 20:07:53+02
príspevok od: stokinger
Zdravím, mam v pláne sa pomaly priúčať komerčnej fotografií. Chcel by som sa opýtať, aký objektív by ste podla vlastných skúseností odporučili na APSC. Mám 100mm 2.8 macro prvú verziu no zdá sa mi pridlhá a preto by som ju chcel vymeniť za niečo v podobnej cene. Ide mi o to aby to bolo čo najuniverzálnejšie. Mal som 50 1.8 ale ta bola ostrá až od 2.2, rozmýšľal som nad 50mm ART od sigmy ale cenovo je to už niekde inde... Ide mi o výmenu v cene toho makráča. Canon 50 1.4 má vraj nejaké nedostatky...viete mi poradiť nejaké rozumné riešenie? ďakujem...
Na komerčný portrét ti stačí aj seťak 14-42 a fotiš na clone f8-9, všetko je v tvojích rukách, v nastavení objektu a jeho vzdialenosti od pozadia, v nastavení smeru a sily a Kelvinov svetiel či blesku cez odpaľovač do ambrely. Eto vsjo.
 
stokinger
2014-10-25 20:17:34+02
myslel som mimo ateliéru... niečo svetelnejšie a ostre aj na otvorenej clone...
 
total empty
2014-10-25 20:58:58+02
príspevok od: stokinger
myslel som mimo ateliéru... niečo svetelnejšie a ostre aj na otvorenej clone...
Na otvorenej clone budeš mať ostrý len bod v strede, trebars nos a všetko ostatné pôjde to "hmly", tam treba nastaviť ostriace body,pokiaľ to pôjde.
Sú nato pevné 50-tky z F1.8 a menej, ale to si tiež musíš natrénovať z tou hlbou ostrosti, aby fakt nebola ostrá len špička nosa a tak pod.
A toto nieje fotka z ateliéra len také blbnutie, v skutočnosti sa tie sersany používaju na fotenie deti v MŠ a ZŠ, natiahne sa za ních pozadie a cvak, mobilná zostava.
Odpichnúť pozadie -bokeh-je jedná vec a ostrý portrét druhá vec.
Ani makro sa necvaká na otvorenú clonu na raz ale sa posúva ostrosť po milimetroch a menej a nakoniec sa trebarz zo sto cvakov zloží jedna fotka vysmiatej muchy.
 
stokinger
2014-10-26 08:48:38+01
premýšľam nad pevnou 5 od sigmy ale nad tou staršou... je to lepšie ako u canonu? ide najma o kvalitu do clony 2.0...
 
total empty
2014-10-26 12:28:35+01
príspevok od: stokinger
premýšľam nad pevnou 5 od sigmy ale nad tou staršou... je to lepšie ako u canonu? ide najma o kvalitu do clony 2.0...
neviem ti povedať čo je z toho lepšie,poradil som ti len čo sa týka fotenia na takých clonach
 
Robert Simeg
2014-10-27 13:13:18+01
Aspon 5D II + 85/1,8, ak to myslis s portretnou fotkou vazne.
 
Martin8101
2014-10-27 15:00:34+01
príspevok od: Robert Simeg
Aspon 5D II + 85/1,8, ak to myslis s portretnou fotkou vazne.
Slovo "aspon" je trochu tvrde, pretoze aj s APSC uz sa da celkom dobre "portretovat". Ale zase pravda je, ze FF je na portrety lepsi a Canon MKII a MKIII asi najviac
Ale co sa tyka objektivu, dobra rada - 50mm je uz moc kratke zase...
 
Robert Simeg
2014-10-27 15:32:49+01
príspevok od: Martin8101
Slovo "aspon" je trochu tvrde, pretoze aj s APSC uz sa da celkom dobre "portretovat". Ale zase pravda je, ze FF je na portrety lepsi a Canon MKII a MKIII asi najviac
Ale co sa tyka objektivu, dobra rada - 50mm je uz moc kratke zase...
Mozno tvrde ano, zalezi od jeho ambicii
 
total empty
2014-10-27 17:13:47+01
príspevok od: Martin8101
Slovo "aspon" je trochu tvrde, pretoze aj s APSC uz sa da celkom dobre "portretovat". Ale zase pravda je, ze FF je na portrety lepsi a Canon MKII a MKIII asi najviac
Ale co sa tyka objektivu, dobra rada - 50mm je uz moc kratke zase...
Veľa záleži na svetle a jeho rozostavení, v nasvietení.
Foťak už nieje až tak dôležitý,pokiaľ to s ním vie.
Netreba to zbytočne dramatizovať a nútiť ho do kúpi drahých mašín, aby po roku zistil, že pravda je inde. Stačí aj mirroless ak robíš fotky do veľkosti 20x30, bohate.
50 že je krátka? a prečo? fyzika-pre dobrý bokeh je dôležitá vzdialenosť objektu od pozadia a od fotografa.
Ono všetko sa dá,len treba k tomu zaujať iný prístup,nie opičiť sa po ostatných.
Všetko je o svetle, je lepšie dobre nasvietiť pre ISO 100-200, ako použiť ISO 800 a viac v mizernom svetle, pokiaľ sa to dá.
Všetko chce prax.
Predpokladám,že nejde fotiť kompaktom.
 
Martin8101
2014-10-28 06:00:36+01
príspevok od: total empty
Veľa záleži na svetle a jeho rozostavení, v nasvietení.
Foťak už nieje až tak dôležitý,pokiaľ to s ním vie.
Netreba to zbytočne dramatizovať a nútiť ho do kúpi drahých mašín, aby po roku zistil, že pravda je inde. Stačí aj mirroless ak robíš fotky do veľkosti 20x30, bohate.
50 že je krátka? a prečo? fyzika-pre dobrý bokeh je dôležitá vzdialenosť objektu od pozadia a od fotografa.
Ono všetko sa dá,len treba k tomu zaujať iný prístup,nie opičiť sa po ostatných.
Všetko je o svetle, je lepšie dobre nasvietiť pre ISO 100-200, ako použiť ISO 800 a viac v mizernom svetle, pokiaľ sa to dá.
Všetko chce prax.
Predpokladám,že nejde fotiť kompaktom.
No ved jasne, vsetko ma svoje pre a proti. 50-tka je eq 75mm na FF a 85mm na FF je klasicke portretne ohnisko - takze az take kratke to nie je. Len nie vzdy sa da vsetko stylizovat podla fyziky a pri momentkach ta vzdialenost aparat-osoba a osoba-pozadie nie je vzdy pod kontrolou a teda pri 85mm je vacsia istota v prijemne rozostrenie. No a pri vybere portretneho skla vo forach vela uzivatelov pise, ze 50-ka je ani dlha, ani kratka. Ale samozrejme vec nazoru, chuti, stylu, potrieb
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()