Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

výber objektívu na prezentačnéé účely

martin9996
2014-12-15 17:40:57+01
Dobrý deň.
Chcem sa informovať idem kupovať zrkadlovku ale v podstate mi je jedno viac menej o aku značku ide. viacej s musim zamerať na účel fotografovania a na výber správneho objektívu.

moje požiadavky na objektív je aby sa sním dala fotiť moja práca ako recenzie. Som projektant a montér osvetlenia. špecializujem sa na rôzne druhy osvetlenia a preto chcem zistiť aký najlepší objektív by splnil moje očakávania: zachytiť detail svietidla. zachutiť osvetlenie i pri nízkej viditeľnosti alebo nízko svietivé dizajnové kúsky ako su - Hviezdne nebá optolustre...

taktiež sa stáva že nedokážem vy-fotiť celu scenériu na fotku čiže by bolo dobre rozmýšľať i na širokouhlým. Prosím poradte mi budem vám veľmi vďačný
 
martin9996
2014-12-15 17:42:00+01
už nechcem aby sa mi stalo pri fotení mojej práce niečo tekéto
 
martin9996
 
ThomasCrown
2014-12-15 18:22:35+01
príspevok od: martin9996
Nejdem radiť širokouhlé svetelné objektívy, iba núdzové riešenie. Podľa popisu fotiš najmä statické objekty, takže statív by mal vyriešiť neostrosť aj šum. Na fotke je šas 1/4 s čo v ruke ťažko udržíš. Dať foťák na statív, ISO 100, čas niekoľko sekúnd, rozdiel bude vidno (teda ak si to už neskúšal).
 
bear
- moderator
2014-12-15 18:54:51+01
Osobne by som odporucal toto:
Canon TS-E 17/4L
Canon TS-E 90/2.8
Fotak by som k tomu zobral 6D - pri tychto objektivoch AF nepotrebujes, skor by som k tomu mozno kupil nejaky prenosny HDMI monitor, aby si to vedel presne zaostrit. Stativ by mal byt samozrejmost.
 
total empty
2014-12-15 19:46:36+01
Je jedno čím to cvakneš,podstatné je vedieť to !
Svetelný objektív ti veľmi nepomôže,práve naopak, vysoké ISO ti to zašumí a stratíš reálne farby.
A nezabudni na ten statív. a vedieť niečo o expozičnom trojuholniku by sa ti zišlo.
Preštuduj si niečo o nočnom fotografovaní a tak.
Pokiaľ máš možnosť manuálneho nastavenia clony,času a ISO, postačí ti aj lepší kompakt..........a statív.
 
pufko
2014-12-15 20:10:51+01
Pentaxácky DA15/4 a k tomu nejaké telo kludne z bazáru a hlavne statív
 
Iygor
2014-12-15 21:53:10+01
Nenapísal si čím si to fotil, v tvojej galérii je uvedené pri iných fotografiách: FujiFilm FinePix S5700. Ak by si pri fotení použil nízke iso a statív, tak by to mohol byť výsledok lepší, minimálne na webovú prezentáciu postačujúci. Upgradovať na zrkadlovku je určite krok vpred, ale nevyrieši to problém. Takže začni kvalitným statívom a študovaním "teórie expozičného trojuholníka"

Čo sa týka objektívu, lacný a dobrý je Samyang 14/2,8 dostupný pre všetky zrkadlovky.
 
pufko
2014-12-16 16:28:56+01
Ak mu je "objektív" u súčasného foťáku málo široký tak statívom si pomôže len čiastočne
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()