Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

FUJINON 35 + fuji x-e1 - manuálne ostrenie

Hanigal
2014-12-17 22:29:34+01
Zdravím, prosím Vás, používa niekto objektív fujinon 35 na fuji x-e1 a manuálne ostrí? Ja som čerstvý majiteľ fujinon 35 f1.4, a som prekvapený, že pri manuálnom ostrení sa veľmi ťažko otáčať prstenec - je veľmí tuhý. Mal som v ruke fuji x-pro 1 s fujinonom 23, a ten v porovnaní s mojím sa otáčal v pohode. Nebolo to síce úplne ako pri klasickom objektíve na zrkadlovke, ale dalo sa ostriť. Mne sa veľmi ťažko manuálne ostrí a neviem, či je chyba v nastavení fotoaparátu, alebo to chce nejaký nový firmware. prosím Vás, viete mi niekto poradiť, kde robím chybu?
Vopred ďakujem.

Hanigal
 
JohnNewton
2014-12-18 12:39:12+01
príspevok od: Hanigal
Zdravím, prosím Vás, používa niekto objektív fujinon 35 na fuji x-e1 a manuálne ostrí? Ja som čerstvý majiteľ fujinon 35 f1.4, a som prekvapený, že pri manuálnom ostrení sa veľmi ťažko otáčať prstenec - je veľmí tuhý. Mal som v ruke fuji x-pro 1 s fujinonom 23, a ten v porovnaní s mojím sa otáčal v pohode. Nebolo to síce úplne ako pri klasickom objektíve na zrkadlovke, ale dalo sa ostriť. Mne sa veľmi ťažko manuálne ostrí a neviem, či je chyba v nastavení fotoaparátu, alebo to chce nejaký nový firmware. prosím Vás, viete mi niekto poradiť, kde robím chybu?
Vopred ďakujem.

Hanigal
Otáčanie prstenca ostrenia asi firmware nevyrieši. Po istých skúsenostiach s objektívmi Fujinon mám nevaľnú mienku o ich mechanickej kvalite. Každý mal vôľu v bajonete, 55-200 sa porúčala do servisu po roku mierneho užívania. Jej zoom prstenec chodil tiež veľmi ztuha, až sa zasekol . Nedávno som mal v ruke 18-55 ktorá si okolo 50 mm čudne poskočí. No na nejakú dobu som Fuji vykázal z domu .... . A 47 ročný Helios chodí ako po masle.....
 
PeCh
2014-12-18 14:22:18+01
príspevok od: Hanigal
Zdravím, prosím Vás, používa niekto objektív fujinon 35 na fuji x-e1 a manuálne ostrí? Ja som čerstvý majiteľ fujinon 35 f1.4, a som prekvapený, že pri manuálnom ostrení sa veľmi ťažko otáčať prstenec - je veľmí tuhý. Mal som v ruke fuji x-pro 1 s fujinonom 23, a ten v porovnaní s mojím sa otáčal v pohode. Nebolo to síce úplne ako pri klasickom objektíve na zrkadlovke, ale dalo sa ostriť. Mne sa veľmi ťažko manuálne ostrí a neviem, či je chyba v nastavení fotoaparátu, alebo to chce nejaký nový firmware. prosím Vás, viete mi niekto poradiť, kde robím chybu?
Vopred ďakujem.

Hanigal
Neviem, či som skúšal MF na 35/1.4. Môžem ti doma vyskúšať a napísať. Ale čo sa týka MF na Fuji objektívoch, tak všetko je "drive by wire", čo podľa mňa nie je najlepšie riešenie (aj keď ho má aj napr. taký Canon 85/1.2L). Celkovo je takéto MF ostrenie riadené elektronikou = otočíš prstencom a elektronika povie objektívu, kam má posunúť zaostrenie. Pokladám to iba za núdzovku, nič na pravideľné používanie. Taká 60/2.4, kde viem, že som to skúšal mi pripadala pri MF nepoužiteľná (aj keď firmware to už mohol vyriešiť). Navyše pri MF sa nedá spoliehať ani na elektronický ukazovateľ zaostrenej vzdialenosti a hĺbky ostrosti (napr. pri 18-55 som na 18mm skúšal v noci manuálne ostriť na hviezdy, a keď som podľa tejto stupnice zaostril na nekonečno, tak hviezdy neboli vôbec zaostrené; keď som manuálne zaostril vzdialenosť zhruba 5m, tak hviezdy boli zaostrené ).
 
Hanigal
2014-12-19 10:55:53+01
Zdravím,
viem, že fujinon 35 má elektronické ostrenie, čo nie je možné porovnať sa klasickým manuálnym ostrením, ale nezdá sa mi to byť nevyužiteľné. Práve naopak. Focus peak je super vec a na fuji x-100s veľmi často ostrím práve manuálne. Neviem pochopiť, ako z fuji môžu byť taký tvrdohlavý, a nedať možnosť priamej voľby ostriaceho bodu bez nutnosti predtým zvoliť funkciu výber ostriacich bodov. Dúfam, že v rámci nového FW to už bude možné. Čo sa týka fuji prístupu tak ten ma momentálne sklamal pri nových FW - čakal som, že do starých modelov dajú viac funkcií.
Ale späť k téme - s fujinonom 35 by sa dalo ostriť v pohod aj manuálne, len ten môj a neviem, či to je vlastnoť všetkých, ide v porovnaní s Pentax M50 veľmi tuho. Keby išiel aspoň ako na fuji x100s, tak by som bol spokojný. Preto som sa pýtal, či nejaký vlastník fujinonu 35 nemá podobné skúsenosti. Keďže vychádzam z toho, že objektív pri manuálnom ostrední využíva elektroniku, myslel som si, či aj FW to nemôže nejako ovplyvniť. Vopred Ďakuejem za názory.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2014-12-19 18:42:06+01
príspevok od: Hanigal
Zdravím,
viem, že fujinon 35 má elektronické ostrenie, čo nie je možné porovnať sa klasickým manuálnym ostrením, ale nezdá sa mi to byť nevyužiteľné. Práve naopak. Focus peak je super vec a na fuji x-100s veľmi často ostrím práve manuálne. Neviem pochopiť, ako z fuji môžu byť taký tvrdohlavý, a nedať možnosť priamej voľby ostriaceho bodu bez nutnosti predtým zvoliť funkciu výber ostriacich bodov. Dúfam, že v rámci nového FW to už bude možné. Čo sa týka fuji prístupu tak ten ma momentálne sklamal pri nových FW - čakal som, že do starých modelov dajú viac funkcií.
Ale späť k téme - s fujinonom 35 by sa dalo ostriť v pohod aj manuálne, len ten môj a neviem, či to je vlastnoť všetkých, ide v porovnaní s Pentax M50 veľmi tuho. Keby išiel aspoň ako na fuji x100s, tak by som bol spokojný. Preto som sa pýtal, či nejaký vlastník fujinonu 35 nemá podobné skúsenosti. Keďže vychádzam z toho, že objektív pri manuálnom ostrední využíva elektroniku, myslel som si, či aj FW to nemôže nejako ovplyvniť. Vopred Ďakuejem za názory.
mne ide fuji 35 F1,4 normálne pekne plynule s jemným príjemným odporom, podobne ako canon 24-70 alebo sigma 35,14 čo sa týka odporu, ide ľahšie ako P-Six objektívy zase prestenec nesmie byť voľný a leitať jak na EF-S 18-55 IS
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()