Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Sigma 30mm 1.4 EX DC HSM na Nikon D7200 FF problem.

DrAcula
2015-05-17 00:48:37+02
Predtym som mal Nikon D90 a uvedena sigma na nej ostrila bezproblemovo.

Nedavno som si updatoval D90 na D7200 a zistil som, ze Tato Sigma mi nechce vobec ostrit v rezime Lv.
Kedze Sigma bola v zaruke ... tak som ju zaslal do servisu, kde mi v nej updatli firmware.
Po update firmware sa problem s liveview odstranil, ale zistil som, ze sigma ma frontfocus.
(po nasadeni s5 na D90 ho ale nema)

Kedze D7200 uz ma microadjustment ... tak som sa pokusil tento front focus riesit pomocou neho.
Po nastaveni hodnoty cca -6 su snimky uz ostre.

Teraz k problemu:
Zacal som fotit aj s bleskom v horsich svetelnych podmienkach a zistil som, ze snimky mam zase neostre.
A teraz zistenie:
Pri foteni internym bleskom musim nastavit microadjustment na -8.
A pri foteni nasadenym externym bleskom musim nastavit microadjustment az na -18 aby boli snimky ostre.
(vyskusane niekolko krat zo stativu a fotil som skusobne na clone 1.4 aj 2.2)

Pricom ked nasadim napr. zakladak 18-105 ... nie je s nim ziaden problem ani na d90 a ani na d7200 !!!
(ci fotim s bleskom alebo bez)

Viete mi to niekto vysvetlit ???
Je to mozne aby sa to takto spravalo ???
 
tomis.ales
2015-05-17 04:16:34+02
Nemam skusenost s konkrenou kombinaciou.
Ale. Cital som a a som si to overi na sebe:, Ak mas speedlighet nasadeny a pouzivas na nom AF asist, fotak ostri inde. So Sigmou este horsie ako s Nikon objektivom. Uz tu na to bola aj tema kedysi.
 
flico.sk
2015-05-17 22:58:25+02
príspevok od: DrAcula
Predtym som mal Nikon D90 a uvedena sigma na nej ostrila bezproblemovo.

Nedavno som si updatoval D90 na D7200 a zistil som, ze Tato Sigma mi nechce vobec ostrit v rezime Lv.
Kedze Sigma bola v zaruke ... tak som ju zaslal do servisu, kde mi v nej updatli firmware.
Po update firmware sa problem s liveview odstranil, ale zistil som, ze sigma ma frontfocus.
(po nasadeni s5 na D90 ho ale nema)

Kedze D7200 uz ma microadjustment ... tak som sa pokusil tento front focus riesit pomocou neho.
Po nastaveni hodnoty cca -6 su snimky uz ostre.

Teraz k problemu:
Zacal som fotit aj s bleskom v horsich svetelnych podmienkach a zistil som, ze snimky mam zase neostre.
A teraz zistenie:
Pri foteni internym bleskom musim nastavit microadjustment na -8.
A pri foteni nasadenym externym bleskom musim nastavit microadjustment az na -18 aby boli snimky ostre.
(vyskusane niekolko krat zo stativu a fotil som skusobne na clone 1.4 aj 2.2)

Pricom ked nasadim napr. zakladak 18-105 ... nie je s nim ziaden problem ani na d90 a ani na d7200 !!!
(ci fotim s bleskom alebo bez)

Viete mi to niekto vysvetlit ???
Je to mozne aby sa to takto spravalo ???
Zdravim.
Mam podobný problém s daným objektívom s nefunkčným LV na D5100. Bohužiaľ uz nie je v záruke. Chcel by som Vás poprosiť o informáciu, v akom servise robia update firmware, prípadne poprosil by som kontakt na príslušný servis, ak je to možné.

Čo sa týka FF tak sa vyskytuje v LV alebo aj pri "klasickom" zaostrovaní?

Z mojej skúsenosti pri "klasickom" zaostrovaní, niekedy je zaostrenie v poriadku a fotka je v bode zaostrenia subjektívne ostrejšia pri clone 1.4 (aj so vstavaným bleskom) ako v prípade so základným objektívom 18-105 ale vačšinou je rovina ostrosti bližšie k objektívu.

Ďakujem.
 
DrAcula
2015-05-18 01:26:45+02
Ahoj,

Servis Ti presne neporadim, pretoze som to riesil cez obchod v ktorom som ten objektiv kupil (http://www.digifafpro.sk/). Skus ich kontaktovat, predpokladam, ze Ti poradia.
Btw. po update sa mi zda, ze objektiv ostri trosku rychlejsie ... ale moze to byt iba pocit, pretoze som presiel s D90 na D7200.

Co sa tyka FF tak v Lv som to netestoval, Pri foteni cez Lv vacsinou ostrim rucne (zvacsim si to a rucne doostrim), ale vadilo mi, ze mi to neostri pri natacani videa !
Testoval som to iba pri "klasickom" zaostrovani strednym zaostrovacim bodom na testovaci terc pod uhlom 45 stupnov zo stativu. Terc mam sice iny, ale teraz som na rychlo vygooglil napr. toto: http://www.fotoradce.cz/jak-otestovat-objektiv-na-front-a-back-focus

Pri 18-105 neostru fotku nemam (pokial neratam neostrosti mojou vinou ) ... proste vzdy je po zaostreni ostriaci bod rovine ostrosti. Ale to je dane aj vacsou hlbkou ostrosti ako pri Sigme. Aj pri teste na terc su skoro vsetky fotky zaostrene uplne presne (ziaden FF alebo BF). Ak so Sigmy chcem ozaj super ostrost tak musim priclonit aspon na 2,2. Na 1,4 je sice ostra ale ako by som povedal je to taka makka ostrost nie ziletkovo ostre. A este 1 postreh z D90: Sigma mi dobre ostrila iba na stredovy ostriaci bod !!!

Na D7200 este so sigmou vela skusenosti nemam. Na D90 u mna cca 3-4 fotky z 10 boli trosku mimo ostrosti. Tazko povedat ci mojou vinou ci objektivom ... ale dalo sa s tym zit.

Dufam, ze som aspon troska pomohol.

Prajem dobre svetlo ...
 
flico.sk
2015-05-19 22:05:15+02
príspevok od: DrAcula
Ahoj,

Servis Ti presne neporadim, pretoze som to riesil cez obchod v ktorom som ten objektiv kupil (http://www.digifafpro.sk/). Skus ich kontaktovat, predpokladam, ze Ti poradia.
Btw. po update sa mi zda, ze objektiv ostri trosku rychlejsie ... ale moze to byt iba pocit, pretoze som presiel s D90 na D7200.

Co sa tyka FF tak v Lv som to netestoval, Pri foteni cez Lv vacsinou ostrim rucne (zvacsim si to a rucne doostrim), ale vadilo mi, ze mi to neostri pri natacani videa !
Testoval som to iba pri "klasickom" zaostrovani strednym zaostrovacim bodom na testovaci terc pod uhlom 45 stupnov zo stativu. Terc mam sice iny, ale teraz som na rychlo vygooglil napr. toto: http://www.fotoradce.cz/jak-otestovat-objektiv-na-front-a-back-focus

Pri 18-105 neostru fotku nemam (pokial neratam neostrosti mojou vinou ) ... proste vzdy je po zaostreni ostriaci bod rovine ostrosti. Ale to je dane aj vacsou hlbkou ostrosti ako pri Sigme. Aj pri teste na terc su skoro vsetky fotky zaostrene uplne presne (ziaden FF alebo BF). Ak so Sigmy chcem ozaj super ostrost tak musim priclonit aspon na 2,2. Na 1,4 je sice ostra ale ako by som povedal je to taka makka ostrost nie ziletkovo ostre. A este 1 postreh z D90: Sigma mi dobre ostrila iba na stredovy ostriaci bod !!!

Na D7200 este so sigmou vela skusenosti nemam. Na D90 u mna cca 3-4 fotky z 10 boli trosku mimo ostrosti. Tazko povedat ci mojou vinou ci objektivom ... ale dalo sa s tym zit.

Dufam, ze som aspon troska pomohol.

Prajem dobre svetlo ...
Zdravím.

Ďakujem za cenné informácie a rady.

Možno že ostrosť u mňa na Sigme je subjektívne lepšia pri bežných foto z dôvodu porovnania rozostrenía okolia a pozadia mimo rovinu ostrosti .

Ešte som si spomenul na jednu diskusiu, že pri veľmi svetelných objektívoch sa dosahovali lepšie výsledky nastavením ostrenia na AF-C. Ja som to bohužial nepozoroval asi aj z dôvodu, že môj objektív si nie celkom "rozumie" s telom ale možno za nejaký ten pokus to stojí ...
 
DrAcula
2015-05-19 22:39:13+02
príspevok od: flico.sk
Zdravím.

Ďakujem za cenné informácie a rady.

Možno že ostrosť u mňa na Sigme je subjektívne lepšia pri bežných foto z dôvodu porovnania rozostrenía okolia a pozadia mimo rovinu ostrosti .

Ešte som si spomenul na jednu diskusiu, že pri veľmi svetelných objektívoch sa dosahovali lepšie výsledky nastavením ostrenia na AF-C. Ja som to bohužial nepozoroval asi aj z dôvodu, že môj objektív si nie celkom "rozumie" s telom ale možno za nejaký ten pokus to stojí ...
Prajem prijemny vecer,

S tym AF-C je troska problem, pretoze ja zaostrim a prekomponujem, a tym padom by som bol stale mimo hlbky ostrosti. Momentalne skusam experimentovat s tym, ze na ostrenie som si nakonfiguroval tlacitko AE-L. Musim si na to este zvyknut.

Dnes som bol skusit objektiv v terene a mam veelmi velky odpad ... ostri krizom krazom.
Mam pocit, ze ked je fotena osoba blizko mna tak ju s nastavenim kompenzacie dokazem zaostrit presne ... ale ked je odomna dalej ... telo si s ostrenim nevie celkom dobre poradit.

Ale ked zapadlo slnko ... nasadil som blesk a skusal som fotit modelku s priblesknutim ... tak 90 percent fotiek bolo ostrych. (kompenzacia ostrenia samozrejme nastavena na -18)

Pravdepodobne to chce este ten objektiv na novom tele dostat viac do ruky ... no uvidim ... este budem experimentovat.
 
DrAcula
2015-05-19 22:52:54+02
Inac zajimavy efekt sa mi podaril s tou sigmou vyfotit:
 
peter.drak fotograf
2017-10-11 15:24:49+02
Dobri den poprosil by som radu mam Nikon d7200 ma len 6mesiacov cca 4400fotiek aaa rozmazava mi pravu stranu uz som skusal viacero objektivou a aj v servise povedali ze je vadne telo....Problem ale je ze je brany zo stranky Eglobal aa neviem ci to mam dat rrklamovat ci nie aa aky bude poplatok ked mi neuznaju reklamaciu ma PROSIM VAS niekto stym skusenosti vytana kazda rada dakujem moc
 
peter.drak fotograf
2017-10-11 21:57:08+02
prikaladam fotku
 
patrik.murárik
2017-10-12 07:19:42+02
jednoznacne to tam daj reklamovat, to ti musia uznat .. priloz k sprave pre reklamaciu aj fotky
.. Idealne ak by si sem potom napisal aj skusenosti s reklamaciou nech vieme
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()