Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Aký objektív?

Strico
2015-06-30 22:46:47+02
Dobrý deň. Vopred upozorňujem,že som amater na entú! Ale potreboval by som od vás radu. Práve mam canon eos 600d a k tomu tamron 17-50mm f2.8. Viac s tým natáčam ako fotím. Objektív je super na focus ale keď som sním chcel natočiť krajinu bez nejakého zaostrenia tak to nešlo. Dočítal som sa,že taký objektív pri ktorom je záber cely ostrí neexistuje ale dalo by sa aspoň nejak k tomu priblížiť? Poprípade nejaké rady ako by sa to dalo spraviť aj s tým tamronom? Foteniu sa venujem celkom málo tak poprosím vysvetliť trošku domáckejši Vopred ďakujem za ochotu a rady!
 
zvonec
2015-06-30 23:42:54+02
Mas na mysli neostrost, sposobenu tym, ze fotoaparat nevie sam preostrit, ked sa nataca pohybujuci objekt? (Hybrid CMOS AF) Alebo neostrost sposobnenu malou hlbkou ostrosti, kedy cast zaberu je ostra a cast nie? (DOF)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-01 07:57:16+02
Nepotrebujes objektiv, ale znalosti. Nauc sa pracovat s clonou a hlbkou ostrosti. A ono zo zaostrovanie k tomu jednoducho patri. Z auta tiez nevymontujes motor, ked si chces zajazdit.

Strucny navod: Zaclonit na f/13 a zaostrit do tretiny vzdialenosti.
 
zvonec
2015-07-01 10:22:08+02
príspevok od: Karol Srnec
Nepotrebujes objektiv, ale znalosti. Nauc sa pracovat s clonou a hlbkou ostrosti. A ono zo zaostrovanie k tomu jednoducho patri. Z auta tiez nevymontujes motor, ked si chces zajazdit.

Strucny navod: Zaclonit na f/13 a zaostrit do tretiny vzdialenosti.
Moja poklona, super napisane... Strucne a jasno....
 
Strico
2015-07-01 11:45:07+02
príspevok od: zvonec
Mas na mysli neostrost, sposobenu tym, ze fotoaparat nevie sam preostrit, ked sa nataca pohybujuci objekt? (Hybrid CMOS AF) Alebo neostrost sposobnenu malou hlbkou ostrosti, kedy cast zaberu je ostra a cast nie? (DOF)
Ano mal som na mysli DOF
 
Strico
2015-07-01 11:45:41+02
príspevok od: Karol Srnec
Nepotrebujes objektiv, ale znalosti. Nauc sa pracovat s clonou a hlbkou ostrosti. A ono zo zaostrovanie k tomu jednoducho patri. Z auta tiez nevymontujes motor, ked si chces zajazdit.

Strucny navod: Zaclonit na f/13 a zaostrit do tretiny vzdialenosti.
Vďaka hneď vyskúšam.
 
Strico
2015-07-01 13:25:39+02
Tak pri fotení to funguje perfektne no bohužiaľ pri video to je stále neostré. Ano zlepšilo sa to ale nie je to také ako pri fotkách. Nemohol by byť za tým formát videa alebo niečo podobné?
 
jozef84
2015-07-01 16:02:17+02
príspevok od: Strico
Tak pri fotení to funguje perfektne no bohužiaľ pri video to je stále neostré. Ano zlepšilo sa to ale nie je to také ako pri fotkách. Nemohol by byť za tým formát videa alebo niečo podobné?
Máš viac ciest, aby ti ostalo zaostrené podľa návodu Karol Srnca. Manuálne zaostrenie, uzamknutie zaostrenia...aby ti pri namáčknutí spúšte zasa nepreostrilo z 1/3 inde...asi sa nevyhneš doštudovaniu manuálu.
 
Strico
2015-07-01 18:28:30+02
Problém bol v tom,že v nastaveniach picture styles som mal hodnotu ostrosť na max. čiže som to mal až moc preostrené. Inak clona na 13 pomohla Ale nechápem tomu "zaostrit do tretiny vzdialenosti" Ak by mi tento výraz niekto vysvetlil bol by som veľmi vďačný!
 
Tibor78
2015-07-01 18:42:55+02
príspevok od: Strico
Problém bol v tom,že v nastaveniach picture styles som mal hodnotu ostrosť na max. čiže som to mal až moc preostrené. Inak clona na 13 pomohla Ale nechápem tomu "zaostrit do tretiny vzdialenosti" Ak by mi tento výraz niekto vysvetlil bol by som veľmi vďačný!
Hlbka ostrosti je 1/3 pre bodom zaostrenia a 2/3 za bodom zaostrenia.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()