Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Canon - zdieľanie objektívov / požičovňa

ib66
2015-11-24 09:46:09+01
Dobrý den, chcel by som vás požiadať o názor - záujem o zriadenie sharingovej služby v oblasti objektívov Canon prípadne dalšej techniky....ide o zámer vytvorenia združenia ktoré by disponovalo bojektívmi typu 100-400, 70-200, 24-70, 16-35, 24, 28, 14, 85, 50/1,4, 100 macro, TS-E 24 a pod. všetko tie najnovšie verzie L resp. s najnižším clon.číslom, IS a pod.....základná ponuka min. 10 objektívov, ročné členské - poplatok 70,-Eur, požičovne objektívu na 1 den 4-5 Eur podla dlzžky požičania, osobne vyzdvihnutie objektivov Bratislava resp. Piestany. Celkovo by to malo byt ovela vyhodnejsie ako jednorazove zapožicanie si 1 objektivu na jednu akciu počas roka kedy zaplatíte cca 100-150,-Eur a takto za tento obnos možete mat k dispozicii objektívy podla potreby oveľa častejšie......na rozbeh by bolo treba aspon 20 členov, rezervacie objektivov na termíny s platbou vopred, počet pôžičiek neobmedzeny, kto prv rezervuje a zplati termin, ten ma dany objektiv istý.....tak čakám na vaše názory a záujem, dakujem
 
Fuser
2015-11-24 10:47:45+01
Super - "pozicam si a vymontujem ci z neho dobry diel lebo mne sa pokazil alebo prehodim SN cislo a vratim vadny ..." aj stymto ratas?

Co v pripade poskodenia - niekomu padne, ukradnu mu ho...
Objektiv som si pozical fungoval 2 hod potom sa pokazi - opravu 500 Eur budem platit ja?


Zamer je dobry ale niektory ludia su ...ehm ..., tak aby si to potom rychlo nezavrel.

Ak niekto foti jeden zaner, tak ten objektiv chcem mat stale prisebe. Dalsi by si to chcel len pozicat a vyskusat - aby si kupil potom svoj.
 
ib66
2015-11-24 11:57:51+01
samozrejme že tam musi byt klauzula o poškodení a strate, ako v normálnej požičovni ked si požičiaš auto alebo čokolvek iné.....
 
Tibor78
2015-11-24 12:10:29+01
Svoje objektivy by som z ruky nedal.Narabam s nimi ako vo vaticke, ostatni by nemuseli...
 
MagickVamp
2015-11-24 12:39:49+01
príspevok od: ib66
Dobrý den, chcel by som vás požiadať o názor - záujem o zriadenie sharingovej služby v oblasti objektívov Canon prípadne dalšej techniky....ide o zámer vytvorenia združenia ktoré by disponovalo bojektívmi typu 100-400, 70-200, 24-70, 16-35, 24, 28, 14, 85, 50/1,4, 100 macro, TS-E 24 a pod. všetko tie najnovšie verzie L resp. s najnižším clon.číslom, IS a pod.....základná ponuka min. 10 objektívov, ročné členské - poplatok 70,-Eur, požičovne objektívu na 1 den 4-5 Eur podla dlzžky požičania, osobne vyzdvihnutie objektivov Bratislava resp. Piestany. Celkovo by to malo byt ovela vyhodnejsie ako jednorazove zapožicanie si 1 objektivu na jednu akciu počas roka kedy zaplatíte cca 100-150,-Eur a takto za tento obnos možete mat k dispozicii objektívy podla potreby oveľa častejšie......na rozbeh by bolo treba aspon 20 členov, rezervacie objektivov na termíny s platbou vopred, počet pôžičiek neobmedzeny, kto prv rezervuje a zplati termin, ten ma dany objektiv istý.....tak čakám na vaše názory a záujem, dakujem
Mne by sa to pacilo. Skoda len ze len BA a Piestany.
 
ib66
2015-11-24 12:50:17+01
neviems i predsatvit ako posielat postou objektivy, preto to obmedzenie na osobne prevzatie.......
 
lamid
2015-11-24 14:59:58+01
Je to pekná myšlienka. Snáď od dôb Samuela Jurkoviča a jeho predstave družstva. Snáď kibucy v Izraely prosperujú. Na Slovensku družstvo = sci fi.
 
PeCh
2015-11-24 15:11:58+01
príspevok od: ib66
samozrejme že tam musi byt klauzula o poškodení a strate, ako v normálnej požičovni ked si požičiaš auto alebo čokolvek iné.....
Klauzula ti nebude stačiť. Vieš aké nervy by ťa stálo hádanie sa, naťahovanie a prípadné súdy? Radil by som ti to riešiť rovno poistením.

A inak normálne ceny za požičanie sú cca 30 €/deň na techniku v cene cca 1000 €. V zahraničí aj 50 $/deň.
 
garyfisher
2015-11-24 17:10:55+01
príspevok od: ib66
Dobrý den, chcel by som vás požiadať o názor - záujem o zriadenie sharingovej služby v oblasti objektívov Canon prípadne dalšej techniky....ide o zámer vytvorenia združenia ktoré by disponovalo bojektívmi typu 100-400, 70-200, 24-70, 16-35, 24, 28, 14, 85, 50/1,4, 100 macro, TS-E 24 a pod. všetko tie najnovšie verzie L resp. s najnižším clon.číslom, IS a pod.....základná ponuka min. 10 objektívov, ročné členské - poplatok 70,-Eur, požičovne objektívu na 1 den 4-5 Eur podla dlzžky požičania, osobne vyzdvihnutie objektivov Bratislava resp. Piestany. Celkovo by to malo byt ovela vyhodnejsie ako jednorazove zapožicanie si 1 objektivu na jednu akciu počas roka kedy zaplatíte cca 100-150,-Eur a takto za tento obnos možete mat k dispozicii objektívy podla potreby oveľa častejšie......na rozbeh by bolo treba aspon 20 členov, rezervacie objektivov na termíny s platbou vopred, počet pôžičiek neobmedzeny, kto prv rezervuje a zplati termin, ten ma dany objektiv istý.....tak čakám na vaše názory a záujem, dakujem
Toto nebude fungovat. Ak to chces spachat s niekym, mozu nastat problemy pretoze kazdy sa pokusi presadzovat svoje zaujmy, mat oblubeny/potrebny objektvi stale u seba na ukor druhych. Toto by sa muselo neskutocne dobre doriesit stanovami clenstva.
Ak to chces robit od seba, nesies riziko ako kazdy podnikatel. Nemyslim, ze najdes dostatok ludin na trhu.
 
zvonec
2015-11-24 19:43:45+01
Volakedy som pocul taku mudru vetu: zena, auto, spacak a horolezecke lano sa nepoziciavaju.
Samozrejme, ze si tam mozeme doplnit aj fotoaparat, L-kove skla atd....
 
bear
- moderator
2015-11-24 21:10:48+01
Obcas mi prechadza rukou technika, co sa poziciava a prezentuje a dost su tie objektivy poskodene. Z vlastnej skusenosti z pisania recenzii viem, ze pretestovanie objektivu chvilu trva a nie kazdu chybu je jednoduche objavit a servis byva drahy. O svoje objektivy sa staram a na pozicane si davam este vacsi pozor, ale nie kazdy je taky opatrny a zodpovedny.
 
jan21
2015-11-25 10:50:37+01
príspevok od: ib66
Dobrý den, chcel by som vás požiadať o názor - záujem o zriadenie sharingovej služby v oblasti objektívov Canon prípadne dalšej techniky....ide o zámer vytvorenia združenia ktoré by disponovalo bojektívmi typu 100-400, 70-200, 24-70, 16-35, 24, 28, 14, 85, 50/1,4, 100 macro, TS-E 24 a pod. všetko tie najnovšie verzie L resp. s najnižším clon.číslom, IS a pod.....základná ponuka min. 10 objektívov, ročné členské - poplatok 70,-Eur, požičovne objektívu na 1 den 4-5 Eur podla dlzžky požičania, osobne vyzdvihnutie objektivov Bratislava resp. Piestany. Celkovo by to malo byt ovela vyhodnejsie ako jednorazove zapožicanie si 1 objektivu na jednu akciu počas roka kedy zaplatíte cca 100-150,-Eur a takto za tento obnos možete mat k dispozicii objektívy podla potreby oveľa častejšie......na rozbeh by bolo treba aspon 20 členov, rezervacie objektivov na termíny s platbou vopred, počet pôžičiek neobmedzeny, kto prv rezervuje a zplati termin, ten ma dany objektiv istý.....tak čakám na vaše názory a záujem, dakujem
Vo svete aj na slovensku ale menej, sa požičiavaju aj stroje, autá, ...aj fototechnika.
Bežná prax fotografov si požičať dlhé a kvalitné sklo a isť...na Kamčatku na biele medvede a lososy.
Niekedy je to formou členského, niekedy požičovného a častejšie kombináciou oboch a hlevné je poistenie tvojej techniky a človeka-požičiavateľa proti spôsobenej škode. Funguje to!
Len tie frekventované objektívy, resp technika je vhodné mať viac kusov.

Toto určo poznáš: http://www.lensrentals.com/

Ja som za! ANO
 
ib66
2015-11-25 14:08:54+01
dakujem za nazory, jasne ze bez poistenia by to neslo, otazne je ako sa na to pozrie poistovna na SK, kde je dost veci problem ☺ a ceny by mali byt nizsie ako v lasickej pozicovni o tom by to malo byt.....no uvidime urcite este nejake nazory pribudnu, zatial dakujem
 
bear
- moderator
2015-11-25 19:58:39+01
Ked som sa bol v 2011 v poistovni pytat na cenu poistenia fototechniky, tak mi pri odhadovanej cene vybavy 7000 EUR na 10 dni vypocitali poistne okolo 1000 EUR. Urcite by by to bolo pri poisteni len proti poskodeniu a len v EU lacnejsie.
 
Marek Janicko
2015-11-26 08:08:57+01
Poistovne na SK nechcu uzatvarat nerentabilne zmluvy pre nich. Vychadza to i z politiky podnikania, takze sa im nedivim. Preprava sa da poistit, no fototechnika musi byt uzavreta v kufri Pelican.
 
netmouse
2015-11-26 09:47:48+01
príspevok od: ib66
Dobrý den, chcel by som vás požiadať o názor - záujem o zriadenie sharingovej služby v oblasti objektívov Canon prípadne dalšej techniky....ide o zámer vytvorenia združenia ktoré by disponovalo bojektívmi typu 100-400, 70-200, 24-70, 16-35, 24, 28, 14, 85, 50/1,4, 100 macro, TS-E 24 a pod. všetko tie najnovšie verzie L resp. s najnižším clon.číslom, IS a pod.....základná ponuka min. 10 objektívov, ročné členské - poplatok 70,-Eur, požičovne objektívu na 1 den 4-5 Eur podla dlzžky požičania, osobne vyzdvihnutie objektivov Bratislava resp. Piestany. Celkovo by to malo byt ovela vyhodnejsie ako jednorazove zapožicanie si 1 objektivu na jednu akciu počas roka kedy zaplatíte cca 100-150,-Eur a takto za tento obnos možete mat k dispozicii objektívy podla potreby oveľa častejšie......na rozbeh by bolo treba aspon 20 členov, rezervacie objektivov na termíny s platbou vopred, počet pôžičiek neobmedzeny, kto prv rezervuje a zplati termin, ten ma dany objektiv istý.....tak čakám na vaše názory a záujem, dakujem
pokial viem tak aj megafoto poziciava fototechniku, mozno by stalo za to si precitat podmienky, popripade si skusit ist pozicat jeden objektiv a opytat sa co ak dojde k poskodeniu, ci to ide cez poistku alebo nejaku zalohu pri pozicany, ktora bude musiet byt uhradena dopredu.
 
denisvesely.com
2016-05-15 09:35:46+02
Najlepší terénny objektív je požičaný objektív No, úprimne, krásna utopistická myšlienka, ktorá môže fungovať iba s vysoko uvedomelými ľuďmi. Na Slovensku ich zopár je, ale bežný plebs? No way.... Vždy sa tu nájde niekto dostatočne hladný na to, aby podobnú ideu veľmi rýchlo pochoval.... Ak si vážiš svoj čas a nervy, venuj ich radšej prechádzkam po prírode....
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()