Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

kompatibilita r fisheye lens

abmine
2016-02-04 00:48:16+01
Zdravim, chystam sa kupit fisheye lens na moj fotak nikon d3100.
Rozmyslam o niecom takomto: http://objektivy.heureka.sk/samyang-8mm-f-3_5-ae-cs-ii-nikon/specifikace/#section

len neviem ako je to s kompatibilitou- viem ze treba pozriet na mount type- ten sedi, ale co ostatne?
Je este nieco, na co treba dat pozor? Viem ze nema AF, takze budem musiet pouzit manualny, ale napriklad v tom linku v popise pisu, ze manualne zaostrovanie nie je mozne

je mozne ze sa stane ze kupim ten objektiv, nasadim ho, a vystup bude rozmazany a nebude sa s tym dat nic robit?

planujem to vyuzit na (zatial) amaterske virtualne prehliadky, cize fotografie budu spracovavane do 360/180 vystupu a budu fotene vacsinou interieri

bude sa dat ten objektiv pouzit na vsetky NIKON DSLR s F-mount systemom? to ak by som v buducnosti kupil novy fotak, tak aby som nemusel menit aj objektiv
vdaka
 
Roman Point
2016-02-04 02:03:15+01
príspevok od: abmine
Zdravim, chystam sa kupit fisheye lens na moj fotak nikon d3100.
Rozmyslam o niecom takomto: http://objektivy.heureka.sk/samyang-8mm-f-3_5-ae-cs-ii-nikon/specifikace/#section

len neviem ako je to s kompatibilitou- viem ze treba pozriet na mount type- ten sedi, ale co ostatne?
Je este nieco, na co treba dat pozor? Viem ze nema AF, takze budem musiet pouzit manualny, ale napriklad v tom linku v popise pisu, ze manualne zaostrovanie nie je mozne

je mozne ze sa stane ze kupim ten objektiv, nasadim ho, a vystup bude rozmazany a nebude sa s tym dat nic robit?

planujem to vyuzit na (zatial) amaterske virtualne prehliadky, cize fotografie budu spracovavane do 360/180 vystupu a budu fotene vacsinou interieri

bude sa dat ten objektiv pouzit na vsetky NIKON DSLR s F-mount systemom? to ak by som v buducnosti kupil novy fotak, tak aby som nemusel menit aj objektiv
vdaka
Nie nebudeš môcť použiť manuálne zaistrovanie. Ale môžeš ovládať hĺbku ostrosti nastavenim clony vo fotoaparáte čo pri tomto type objektívu je v podstate to isté ako manuálne ostrenie. Fotky budeš mať ostré o to sa neboj.
Použiť ho budeš môcť na akejkoľvek APSC Nikon zrkadlovke aj v budúcnosti pokiaľ Nikon neprejde na iný typ bajonetu.
 
abmine
2016-02-04 02:17:19+01
diki moc za odoved...no ja som sa bal ze napriklad stred bude ostry, ale kraje budu rozmazane kedze je to fisheye
...size ak som spravne pochopil, o tom, ci bude objektiv kompatibilny, rozhoduje okrem bajonetu iba format obrazoveho senzora? (Aps-C)
troska teoretizovania- ak by bajonet pasoval, co by sa stalo keby som pouzil aps-c objektiv napriklad na fotak zo systemom aps-h? iba by to vyzeralo kusok fotky alebo by ma blokol fotak a nic by som neodfotil?
 
Roman Point
2016-02-04 02:53:19+01
príspevok od: abmine
diki moc za odoved...no ja som sa bal ze napriklad stred bude ostry, ale kraje budu rozmazane kedze je to fisheye
...size ak som spravne pochopil, o tom, ci bude objektiv kompatibilny, rozhoduje okrem bajonetu iba format obrazoveho senzora? (Aps-C)
troska teoretizovania- ak by bajonet pasoval, co by sa stalo keby som pouzil aps-c objektiv napriklad na fotak zo systemom aps-h? iba by to vyzeralo kusok fotky alebo by ma blokol fotak a nic by som neodfotil?
Mal by si vinetaciu spôsobenú predným členom/slnečnou clonou takže neodstranitelnu plus by bolo riziko že by pri fotke zavadilo zrkadlo o zadnú časť objektívu.
Tu na ephote je o tom kopec článkov stačí len pohľadať.
Otázka odomna. Nikon má fotak s APS-H snimacom? Myslel som že len Canon. V tom prípade je tvoja otázka zbytočná keďže planujes kúpiť objektív na Nikon.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-02-04 06:36:55+01
Zaostrovat nie je mozne. Tak preco tam dal vyrobca ten prstenec zaostrovania aj so stupnicou?
 
Roman Point
2016-02-04 09:45:49+01
príspevok od: Karol Srnec
Zaostrovat nie je mozne. Tak preco tam dal vyrobca ten prstenec zaostrovania aj so stupnicou?
To som nepozrel blb jeden
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-02-04 10:46:46+01
príspevok od: Roman Point
To som nepozrel blb jeden
Heureka asi nie je najspolahlivejsi zdroj informacii.
 
Roman Point
2016-02-04 11:35:03+01
príspevok od: Karol Srnec
Heureka asi nie je najspolahlivejsi zdroj informacii.
Evidentne nie aj keď ide o základné informácie ktoré by mali byť korektne napísané, alebo vôbec nespomenuté.
 
abmine
2016-02-04 14:38:46+01
príspevok od: Karol Srnec
Zaostrovat nie je mozne. Tak preco tam dal vyrobca ten prstenec zaostrovania aj so stupnicou?
takze manualne zaostrovanie je mozne? inak je nejaky rozdiel medzi tym samyangom a tymto rokinonom? http://www.bhphotovideo.com/c/product/769466-REG/Rokinon_FE8M_N_8mm_Ultra_Wide_Angle.html
niekde som cital ze je to to iste, akurat vyrobca to predava pod viacerymi nazvami
-removable hood- ma nejaky vplyv na vyslednu fotografiu?
 
abmine
2016-02-04 14:49:22+01
este som sa chcel opytat, vedeli by ste mi poradit nejaky stativ co ma aj dobru konstrukciu, nosnost na panoramaticku hlavu a nestoji majland? nieco pre zaciatocnika, ale nie rozheganu s*acku,dik
 
Roman Point
2016-02-04 15:11:33+01
príspevok od: abmine
takze manualne zaostrovanie je mozne? inak je nejaky rozdiel medzi tym samyangom a tymto rokinonom? http://www.bhphotovideo.com/c/product/769466-REG/Rokinon_FE8M_N_8mm_Ultra_Wide_Angle.html
niekde som cital ze je to to iste, akurat vyrobca to predava pod viacerymi nazvami
-removable hood- ma nejaky vplyv na vyslednu fotografiu?
Removable hood už z názvu napovedá ( google vyhodil ) že zvýši priechodnosť svetla a viac pixelov sa nalepi na snímač. Niečo ako chiptuning motora.
 
abmine
2016-02-04 15:28:20+01
aha, dik
a este posledna otazocka,
http://www.panoramic-photo-guide.com/images/reviews/nodal-ninja-4/size-nodal-ninja-4.jpg
tato hlava s rotatorom

http://m.nodalninja.com/images/nn3mkII_qrg.jpg
a tato bez, daju sa uchytit na bezny stativ? alebo je k tomu potreba nejaky specialny uchyt?
na tom prvom obrazku je vidiet ze je to prichytene k akoby tyci
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()