Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

ND1000 a zoom objektiv

karolsch
2016-02-12 19:56:39+01
Zdravim,

uvazujem na kupou ND1000 a skusit fotit dlhocasovky. Vrta mi ale hlavou ako nasadit kruhovy filter na vysuvny zoom objektiv (setovy canon 18-135) bez toho, aby so posunulo ohnisko.

Mate s tym nikto prakticke skusenosti?

Dakujem moc!
 
Iygor
2016-02-12 20:10:35+01
príspevok od: karolsch
Zdravim,

uvazujem na kupou ND1000 a skusit fotit dlhocasovky. Vrta mi ale hlavou ako nasadit kruhovy filter na vysuvny zoom objektiv (setovy canon 18-135) bez toho, aby so posunulo ohnisko.

Mate s tym nikto prakticke skusenosti?

Dakujem moc!
Ako by sa Ti malo posunúť ohnisko?
 
mirosz
2016-02-12 20:16:25+01
príspevok od: Iygor
Ako by sa Ti malo posunúť ohnisko?
moze sa to stat, pri srobovani filtra na objektiv po zaostreni.... No treba na to trochu sikovnost. Niektori zalepia objektiv elektrikarskou paskou aby sa neprezoomoval...
 
karolsch
2016-02-12 20:21:27+01
príspevok od: mirosz
moze sa to stat, pri srobovani filtra na objektiv po zaostreni.... No treba na to trochu sikovnost. Niektori zalepia objektiv elektrikarskou paskou aby sa neprezoomoval...
no presne toto som myslel... nakomponovane, zaostrene, uz len nasadit filter a stlacit spust, len pri nasadzovani neprezoomovat...
Dakujem za radu, o paske som uz myslim pocul, len si to neviem moc dobre predstavit, ked ide vlastne o to aby som objektiv "nezatlacil do vnutra"...
 
mirosz
2016-02-12 20:26:32+01
príspevok od: karolsch
no presne toto som myslel... nakomponovane, zaostrene, uz len nasadit filter a stlacit spust, len pri nasadzovani neprezoomovat...
Dakujem za radu, o paske som uz myslim pocul, len si to neviem moc dobre predstavit, ked ide vlastne o to aby som objektiv "nezatlacil do vnutra"...
ak sa zalepi zoomovaci prstenec o telo objektivu, nemal by sa vtlacit do vnutra, lebo sa nepohne zoom...
 
karolsch
2016-02-12 20:31:45+01
príspevok od: mirosz
ak sa zalepi zoomovaci prstenec o telo objektivu, nemal by sa vtlacit do vnutra, lebo sa nepohne zoom...
aha, uz rozumiem ako je to myslene...

dakujem moc za radu!
 
mirosz
2016-02-12 20:36:51+01
príspevok od: karolsch
aha, uz rozumiem ako je to myslene...

dakujem moc za radu!
v pohode, asi to aj tak nebude idealne, ale ta cierna elektrikarska paska aspon nezvykne zanechat lepive pozostatky, ale radsej to najprv skus na niecom inom a nie objektive...ak prides na lepsi system, daj vedet
Alebo pouzi pevny objektiv...alebo kup Lee system za par kil
 
blahoslav J B Art
2016-02-12 22:39:23+01
moj Olympus OMD M10 ostri aj s nasadenym ND1000 filtrom ... nastavim oneskorenie spuste (alebo pripojim dialkovu spust), tuknem prstom na displej na miesto, kde chcem zaostrit a exponujem ... bez posunu objektivu, bez pasky ...
 
Robson65
2016-02-12 23:06:31+01
príspevok od: blahoslav J B Art
moj Olympus OMD M10 ostri aj s nasadenym ND1000 filtrom ... nastavim oneskorenie spuste (alebo pripojim dialkovu spust), tuknem prstom na displej na miesto, kde chcem zaostrit a exponujem ... bez posunu objektivu, bez pasky ...
ono zalezi na tom, za akych svetelnych podmienok chces cez 1000ku fotit cez den v pohode ostrim aj ja ale v sere, pri potokovkach, alebo v tieni alebo pred vzchodom slnka, ci tesne po zapade nemam sancu a musim ostrit bez NDcka a potom domontovat
 
kasko
2016-02-12 23:07:50+01
príspevok od: karolsch
Zdravim,

uvazujem na kupou ND1000 a skusit fotit dlhocasovky. Vrta mi ale hlavou ako nasadit kruhovy filter na vysuvny zoom objektiv (setovy canon 18-135) bez toho, aby so posunulo ohnisko.

Mate s tym nikto prakticke skusenosti?

Dakujem moc!
Pouzivam magneticky Xume adapter a nic lepsie asi neexistuje - minimalna vinetacia, ale zanedbatelna. Jeden kruzok je na objektive a dalsie mam na roznych typoch filtrov a menim len filtre a uz nic nesrobujem....
 
nudike
2016-02-12 23:27:21+01
Jednou rukou chytis objektiv tak aby palec a prsti boli zaroven na zoomovacom prstenci a aj pevnej casti objektivu a druhou opatrne nasrubujes. Lepiacu pasku by som nato nedaval.
 
blahoslav J B Art
2016-02-12 23:31:33+01
príspevok od: Robson65
ono zalezi na tom, za akych svetelnych podmienok chces cez 1000ku fotit cez den v pohode ostrim aj ja ale v sere, pri potokovkach, alebo v tieni alebo pred vzchodom slnka, ci tesne po zapade nemam sancu a musim ostrit bez NDcka a potom domontovat
zatial som nemal problem ... mozno aj preto, lebo ND1000 pouzivam na svetelnych pevnych sklach f/1.8 ... este som neskusal na telezoome f/4-5.6
 
Paulie
2016-02-12 23:38:41+01
príspevok od: blahoslav J B Art
moj Olympus OMD M10 ostri aj s nasadenym ND1000 filtrom ... nastavim oneskorenie spuste (alebo pripojim dialkovu spust), tuknem prstom na displej na miesto, kde chcem zaostrit a exponujem ... bez posunu objektivu, bez pasky ...
Tak isto so starou E-3. Zapnem liveview, zobrazuje mi správne expozíciu a funguje aj fázové ostrenie. Akoby som ani nemal nasadený ND filter.
 
karolsch
2016-02-12 23:39:22+01
dakujem za rady
na zoome to asi skusim s tou paskou pozhanam redukcne kruzky na pevne skla s mensim priemerom, to by mohlo fungovat lepsie, len ci pri pevna 50ka a 60ka nebudu moc "uzke" na taketo fotenie... do vzdialenejsej buducnosti este uvazujem na canon 10-18, ale to je rovnaka situacia ako s 18-135...
kazdopadne dik za rady, ste ma povzbudili v tom, ze ak sa trochu posnazim, az taky problem by to nemusel byt
 
Iygor
2016-02-12 23:55:29+01
príspevok od: mirosz
moze sa to stat, pri srobovani filtra na objektiv po zaostreni.... No treba na to trochu sikovnost. Niektori zalepia objektiv elektrikarskou paskou aby sa neprezoomoval...
Bežne ostrím z nasadeným ND1000, preto som nechápal zmysel otázky. Ak je dosť svetla, tak by nemal byť problém zaostriť aj z nasadeným filtrom, ak je svetla málo nepoužívam ND filter, radšej znižujem ISO.
 
Roman Point
2016-02-13 05:42:06+01
príspevok od: karolsch
dakujem za rady
na zoome to asi skusim s tou paskou pozhanam redukcne kruzky na pevne skla s mensim priemerom, to by mohlo fungovat lepsie, len ci pri pevna 50ka a 60ka nebudu moc "uzke" na taketo fotenie... do vzdialenejsej buducnosti este uvazujem na canon 10-18, ale to je rovnaka situacia ako s 18-135...
kazdopadne dik za rady, ste ma povzbudili v tom, ze ak sa trochu posnazim, az taky problem by to nemusel byt
Ak sa 10-18 vysuva ( to neviem ) tak kúp 10-22. Tá sa nevysuva
 
Martin Kurka
2016-02-13 10:32:48+01
Neviem na akom stroji fotis,ale ja pouzivam Pentax a pri foteni cez ND1000 ostrim cez LV manualne. Na automatiku sa nespolieham. Takto zaostris aj v sere......
 
jerzi45
2016-02-13 13:20:58+01
príspevok od: Robson65
ono zalezi na tom, za akych svetelnych podmienok chces cez 1000ku fotit cez den v pohode ostrim aj ja ale v sere, pri potokovkach, alebo v tieni alebo pred vzchodom slnka, ci tesne po zapade nemam sancu a musim ostrit bez NDcka a potom domontovat
moja finta F- znížiš clonu na minimum a môžeš ostriť aj v tme cez 1000-ku ako len chceš...potom vrátiš späť a je to...
 
Robson65
2016-02-13 16:24:25+01
príspevok od: jerzi45
moja finta F- znížiš clonu na minimum a môžeš ostriť aj v tme cez 1000-ku ako len chceš...potom vrátiš späť a je to...
tak toto som ešte neskúšal, neviem ale či to bude fungovať aj pri mojom canone, mám pocit, že mne sa LVčko clonou nemení, aj keď otvorím dieru naplno, tak stále ostáva na displajovi rovnaká tma...ale utekám hneď teraz skúsiť, možno ti pribudne na účte určitá sumička za dobrú radu
 
Roman Point
2016-02-13 19:45:39+01
príspevok od: Robson65
tak toto som ešte neskúšal, neviem ale či to bude fungovať aj pri mojom canone, mám pocit, že mne sa LVčko clonou nemení, aj keď otvorím dieru naplno, tak stále ostáva na displajovi rovnaká tma...ale utekám hneď teraz skúsiť, možno ti pribudne na účte určitá sumička za dobrú radu
Neni to len nastaveniami? Mne sa mení podľa clony jas scény pri LV snimani. A tak dokážem ostriť 1: AF ak je dosť svetla 2: pomocou lupy aj s nasadeným ND 1000. Fotak 6D
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()