Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Tamron kto dokaze aktualizovat Firmware?

sandisxxx
2016-11-29 10:54:14+01
Ahoj komunita. po kupe Canon EOS 80D som zistil, ze moj stary dobry SP 70-200 f2.8 A009 nedokaze fungovat s tymto telom v rezime Live View. Docital som sa na forach aj na webe tamron (http://www.tamron-usa.com/about/updates_canon.php)
ze je mozne zakupit konzolu TAP-01 a updatovat firmver tak, aby to fungovalo.
Nepoznate niekoho/firmu, kto ma taku konzolu a dokaze flashnut FW do objektivov Tamron?
V BA je Penta ale ti su iba zberna a servis neriesia.. Vdaka za kazdy tip.
Mimochodom konzola stoji 55 Eur, takze ju mozno niekto v okoli vlastni:
http://objektivy.heureka.sk/tamron-tap-01-canon/#c=skladem
Vdaka
 
sandisxxx
2016-11-29 10:54:49+01
Neda sa mi editovat Topic, takze oprava, Formware = Firmware
 
sandisxxx
2016-11-29 12:19:08+01
Takze update, vyplnil som formular na Tamron support, kde ma odkazali na firmu Penta, v Penta mi povedali do telefonu, ze sa mam obratit na support.
Takze mame nekonecny loop.
Normalne zvazujem, ze ten adapter zakupim a budem ponukat aktualizacie FW na Tamron objektivy, lebo zjavne to na SK nikto nerobi.
 
duroslav
2016-11-29 16:54:36+01
príspevok od: sandisxxx
Takze update, vyplnil som formular na Tamron support, kde ma odkazali na firmu Penta, v Penta mi povedali do telefonu, ze sa mam obratit na support.
Takze mame nekonecny loop.
Normalne zvazujem, ze ten adapter zakupim a budem ponukat aktualizacie FW na Tamron objektivy, lebo zjavne to na SK nikto nerobi.
Ja by som bol trochu opatrný. Predstav si potom tých sťažností, že čo si komu aktualizáciou FW dokurvil.
 
sandisxxx
2016-11-30 10:30:28+01
príspevok od: duroslav
Ja by som bol trochu opatrný. Predstav si potom tých sťažností, že čo si komu aktualizáciou FW dokurvil.
Mas pravdu, pri flashovani FW sa mozu veci posrat. Ale Tamron sa k Tomu stavia tak, ze normalne predava dany adapter + softver beznym konzumentom, takze to asi az taky Danger nebude.
Zatial vaham, co urobit, nakolko video moc nerobim a Live View pouzivam len v krkolomnych polohach. Teoreticky by som mohol dany adapter zakupit v e-shope, flashnut si update a vratit ho spat bez udania dovodu
 
Roman Point
2016-11-30 12:08:41+01
príspevok od: sandisxxx
Ahoj komunita. po kupe Canon EOS 80D som zistil, ze moj stary dobry SP 70-200 f2.8 A009 nedokaze fungovat s tymto telom v rezime Live View. Docital som sa na forach aj na webe tamron (http://www.tamron-usa.com/about/updates_canon.php)
ze je mozne zakupit konzolu TAP-01 a updatovat firmver tak, aby to fungovalo.
Nepoznate niekoho/firmu, kto ma taku konzolu a dokaze flashnut FW do objektivov Tamron?
V BA je Penta ale ti su iba zberna a servis neriesia.. Vdaka za kazdy tip.
Mimochodom konzola stoji 55 Eur, takze ju mozno niekto v okoli vlastni:
http://objektivy.heureka.sk/tamron-tap-01-canon/#c=skladem
Vdaka
Tak toto ma dosť zaujíma.. Ako nepracuje? Ako ide cez hľadačik?? Mám totiž tamron 70-200 aj 24-70 a ak sa nič nestane tak zajtra objednávam 6D + 80D a dosť by ma sralo ak by to nemalo ísť.. Dík za bližšie info
 
sandisxxx
2016-11-30 12:33:26+01
príspevok od: Roman Point
Tak toto ma dosť zaujíma.. Ako nepracuje? Ako ide cez hľadačik?? Mám totiž tamron 70-200 aj 24-70 a ak sa nič nestane tak zajtra objednávam 6D + 80D a dosť by ma sralo ak by to nemalo ísť.. Dík za bližšie info
Rozobera sa to po forach, napriklad aj na dpreview:
https://www.dpreview.com/forums/thread/3987090
Ide o to, ze starsie Tamrony, vyrobene v davnejsie(pozri link v mojom prispveku uplne hore) maju problem pri komunikacii v Live View/ Video mode. Fotak nezaostruje a po chvilke zamrzne, ze musis vybrat bateriu. Pri beznom foteni vo vsetkych ostatnych rezimoch vsetko funguje OK.
 
sandisxxx
2016-11-30 12:41:07+01
príspevok od: sandisxxx
Rozobera sa to po forach, napriklad aj na dpreview:
https://www.dpreview.com/forums/thread/3987090
Ide o to, ze starsie Tamrony, vyrobene v davnejsie(pozri link v mojom prispveku uplne hore) maju problem pri komunikacii v Live View/ Video mode. Fotak nezaostruje a po chvilke zamrzne, ze musis vybrat bateriu. Pri beznom foteni vo vsetkych ostatnych rezimoch vsetko funguje OK.
Este dodam, ze objektivom to nebue, na 60D fungoval (skoro) na 100%. Skoro preto, lebo bohuzial ten 60D s tym sklom ostril kusok dozadu. Dalo sa to riesit v servise Tamron(najskor Penta CR) ale chceli poslat aj telo a to mi nesedelo. Ostrenie v pripade 80D je uz ako ma byt, ale nastal problem s Live View.
 
Roman Point
2016-11-30 14:17:23+01
príspevok od: sandisxxx
Este dodam, ze objektivom to nebue, na 60D fungoval (skoro) na 100%. Skoro preto, lebo bohuzial ten 60D s tym sklom ostril kusok dozadu. Dalo sa to riesit v servise Tamron(najskor Penta CR) ale chceli poslat aj telo a to mi nesedelo. Ostrenie v pripade 80D je uz ako ma byt, ale nastal problem s Live View.
A? Nejde v LV?? Lebo ja si nemyslím že ten dock ide namontovať funkčne na 70-200.. Al
Možno to ide ak s tým budú problémy tak budem musieť kúpiť ten dock..
 
sandisxxx
2016-11-30 14:37:06+01
No ano, nejde LV, neda sa fotit, vidis obraz, ale spust nereaguje a pochvili to zamrzne. Ten Dock by mal byt pouzitelny aj na SP 70-200 A009 plus ine modely, to som necheckoval, lebo mam iba tento Tamron... FW update sa robi v ramci SW, co k tomu dodavaju a ten si pravdepodobne taha FW updates sam. Nenasiel som nikde nijaky link na stiahnutie FW, takze asi to bude tak...Ci sa s tym da dodrbat obejktiv neviem, mozno ak to trebars vytiahnes pocas updatu alebo ti spadne PC ano,ale mozno to nebude take dramaticke...Uvazujem o kupe toho docku, uvidim. Mozno sa mi to vrati, ak najdem par ludi ochotncyh zaplatit symbolicky poplatok za flash FW
 
Roman Point
2016-11-30 17:06:59+01
príspevok od: sandisxxx
No ano, nejde LV, neda sa fotit, vidis obraz, ale spust nereaguje a pochvili to zamrzne. Ten Dock by mal byt pouzitelny aj na SP 70-200 A009 plus ine modely, to som necheckoval, lebo mam iba tento Tamron... FW update sa robi v ramci SW, co k tomu dodavaju a ten si pravdepodobne taha FW updates sam. Nenasiel som nikde nijaky link na stiahnutie FW, takze asi to bude tak...Ci sa s tym da dodrbat obejktiv neviem, mozno ak to trebars vytiahnes pocas updatu alebo ti spadne PC ano,ale mozno to nebude take dramaticke...Uvazujem o kupe toho docku, uvidim. Mozno sa mi to vrati, ak najdem par ludi ochotncyh zaplatit symbolicky poplatok za flash FW
Ak mi výjde kúpa 80D ( nezáleží to odomna ) a si z BA tak ti dám kľudne 15€ za napalenie softu ak to bude fungovať.. V BA by som mal byť okolo vianoc..
 
sandisxxx
2016-11-30 21:41:31+01
príspevok od: Roman Point
Ak mi výjde kúpa 80D ( nezáleží to odomna ) a si z BA tak ti dám kľudne 15€ za napalenie softu ak to bude fungovať.. V BA by som mal byť okolo vianoc..
No som cca 100km od BA. Pokial sa nieco nestane, tak po vyplate v Decembri tu konzolu objednavam.
Pripadne Ti dam vediet. Drzim palce pri tom 80D, ja som zatial oproti 60D maximalne spokojny. Na nizkych ISO to sumi velmi malo, az som prekvapeny. Od nejakych 800+ uz je to cca rovnake. Hlavne je ale vyborny ten AF, 45 Cross type vs tusim 11 je velky rozdiel a Canon hlavne zamakal na tom LV a Videu, co do rychlosti a presnosti AF. Musim este objednat Meike Battery grip, lebo s tym Tamronom sa to uz dost zle drzi bez toho...Velkost RAW je cca 28MB, musel som updatovat Lightroom lebo mi nechcel importovat z 80D obrazky. Ale inak celkovo spokojnost velka.
 
Roman Point
2016-12-01 02:28:12+01
príspevok od: sandisxxx
No som cca 100km od BA. Pokial sa nieco nestane, tak po vyplate v Decembri tu konzolu objednavam.
Pripadne Ti dam vediet. Drzim palce pri tom 80D, ja som zatial oproti 60D maximalne spokojny. Na nizkych ISO to sumi velmi malo, az som prekvapeny. Od nejakych 800+ uz je to cca rovnake. Hlavne je ale vyborny ten AF, 45 Cross type vs tusim 11 je velky rozdiel a Canon hlavne zamakal na tom LV a Videu, co do rychlosti a presnosti AF. Musim este objednat Meike Battery grip, lebo s tym Tamronom sa to uz dost zle drzi bez toho...Velkost RAW je cca 28MB, musel som updatovat Lightroom lebo mi nechcel importovat z 80D obrazky. Ale inak celkovo spokojnost velka.
Tak je to budem mať viac menej ako zálohu.. Predávam ( dnes ) 5D3 + 7D a idem kúpiť 6D + 80D.. Oproti 7D to bude určite obrazový skok a verím že pre mňa bude aj iso 3200-6400 silno silno použiteľné ( z 6D dokážem dostať veľmi dobrú kvalitu fotky aj na iso 12 800 kuk moju galériu ) takže z nejakého šumenia strach nemám.. Plus ten šum na 80D je po korekciach ( odstránenie farebného šumu ) celkom pekných tvarov takže ho možno toľko odstraňovať nebudem
Okolo vianoc budem v BA, od nejakého 25-26 budem v RK a potom január Poprad ( svadba ) a apríl Žilina ( svadba ).. V opačnom prípade by si si mohol ty spraviť výlet do Salzburgu
Ale nejak sa dohodneme..
 
sandisxxx
2016-12-01 12:39:32+01
Preco predavas 5DMK3 a menis ho za 6D? Nie je to downgrade? 7D vs 80D chapem...
 
Roman Point
2016-12-02 05:14:10+01
príspevok od: sandisxxx
Preco predavas 5DMK3 a menis ho za 6D? Nie je to downgrade? 7D vs 80D chapem...
Lebo nie vždy vyššia rada znamená lepšie výsledky.. Nevyhovuje mi úprava rawiek z 5D3.. Raw z 6D je podstatne širší a dá sa s ním lepšie pracovať, zachováva si lepšie farby o vysokom ise ani nevravím
 
sandisxxx
2016-12-02 23:37:33+01
Zvlastne clovece...a ja som si myslel,ze 6D a 5D3 maju totozny chip...
 
Roman Point
2016-12-09 01:53:54+01
príspevok od: sandisxxx
Zvlastne clovece...a ja som si myslel,ze 6D a 5D3 maju totozny chip...
Ako si dopadol s tým dockom ?
 
sandisxxx
2016-12-09 10:36:42+01
Kaslem na to, nebudem to riesit. LV nepouzivam, video netocim. Momentalne kaslem na to.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()