Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Samyang 800mm MC IF f/8,0 zrkadlo

Inferno.sys
Inferno.sys 2011-02-18 21:09:29+01
Dobrý deň,
nedávno pri brázdeni internetom som narazil na tento objektív. Zaujala ma na ňom hlavne teda ohnisková vzdialenosť, aj cena. Len by ma zaujímalo čo su to za objektívy od tejto značky. Osobne som ju ešte nevidel, a aj to že zrkadloví objektív, to ma trochu zarazilo.
prosím Vás mate niekto skúsenosť s touto značkou, pripadne priamo s týmto modelom?
 
bonifacko
2011-02-19 16:08:34+01
Chlapi, vždy ak niekto začne šaliet nad tou zázračnou technikou za 200 evry, čo začína so svetelnosťou 8, tak si treba spomenuť na ten článok o Výhodnom nákupe od Karola:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/sprievodca-kupujuceho/vyhodny-nakup/
 
bonifacko
2011-02-19 16:19:12+01
príspevok od: bonifacko
Chlapi, vždy ak niekto začne šaliet nad tou zázračnou technikou za 200 evry, čo začína so svetelnosťou 8, tak si treba spomenuť na ten článok o Výhodnom nákupe od Karola:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/sprievodca-kupujuceho/vyhodny-nakup/
ešte reku: \"650-1300mm f/8.0-16.0 Long Range Lens -a ďalší skvelý darček! Pre istotu nemá ani meno. Rúra zaslepená dvomi šošovkami, fantastické priblíženie a ešte fantastickejšia svetelnosť. Biely náter prezrádza profesionálnu kvalitu. Extrémne teleobjektívy sú nesmierne drahé a on ho dostal zadarmo! No neporazí vás?
Po vybratí šošoviek možnosť použiť ako inštalačný materiál. Skutočný fotograf pri pohľade na tento skvost dostane záchvat smiechu a skončí u Doc. Chocholouška.\"
Tak z toho som mal zachvat smiechu. Viete kto bol Doc.Chocholoušek?
od 3 minuty Doc.Chocholoušek v akcii:
http://www.youtube.com/watch?v=r62to8k6DvE
 
bonifacko
2011-02-19 22:28:59+01
Takže on tu zaplavuje tym trh, písal som mu.


mrzi ma to , nespominam si. januarovy inzerat si do polky februara pozrelo takmer 600 ludi, nikekolko kusov som predl, tento za 2 dni cez 100 ludi. vzdy mam aspon 1-2 kusy, bud znacka ennox alebo samyang. v pripade zaujmu sa vieme stretnut.

-----Povodna sprava-----
Od: duves1@gmail.com
Prijata: 19.02.2011 18:52
Pre: 6666krtak@azet.sk
Predmet: Bazos.sk - odpoved na inzerat 6779499 - MZ500 650-1300/8-16 MC objektiv Nikon Canon Pentax Olympus

Nechce to nikto, čo?
Sme si písali v januari. Len ma zaujima, predavaš toho viac, alebo si naletel a nevieš sa toho zbaviť?

duves1@gmail.com - Email bol odoslan zo serveru Bazos.sk.
 
Iygor
2011-02-19 23:08:05+01
Mám Samyang Fisheye - veľká spokojnosť, mal som Walimex 500mm (to isté ako Samyang) zrkadlový obj. - už ho nemám, predal som za 50€- viac som sa neodvážil pýtať, nedoporučujem kúpu nikomu, obraz mäkký, neostrý, zastretý....
Ak chceš lacný teleobjektív poobzeraj sa po M42 objektívoch 200mm + telekonvertor 2x , obrazová kvalita neporovnatelná so zrkadlovým objektívom, cena menej ako polovicu. len váha a veľkosť je podstatne väčšia....
 
martinX34
2012-10-04 12:56:46+02
Kto umi (a ma kvalitny stativ) ten umi:
http://www.youtube.com/watch?v=G4T01Zgj40M
 
calven
2012-10-04 13:34:44+02
príspevok od: martinX34
Kto umi (a ma kvalitny stativ) ten umi:
http://www.youtube.com/watch?v=G4T01Zgj40M
Ak toto nie je nejaký fake, tak je to celkom slušné. Teda aspoň si myslím, lebo ja som viac menej videom nepobozkaný
 
lubomirzvolensky
2012-10-04 13:45:52+02
myslis tu neexistenciu oblohy na zaberoch ? Prepalene az hroza ?

Ano, fakt je pravda ze kto umi ten umi.
 
calven
2012-10-04 13:54:31+02
príspevok od: lubomirzvolensky
myslis tu neexistenciu oblohy na zaberoch ? Prepalene az hroza ?

Ano, fakt je pravda ze kto umi ten umi.
Samozrejme som zaregistroval prepálenú oblohu. Ale za to objektív zrejme až tak nemôže ak teda vôbec. Či?
 
martinX34
2012-10-04 14:41:56+02
príspevok od: lubomirzvolensky
myslis tu neexistenciu oblohy na zaberoch ? Prepalene az hroza ?

Ano, fakt je pravda ze kto umi ten umi.
Prepalenie oblohy (ktore je mimochodom len na par zaberoch) je z pohladu toho, co dokazal ten clovek urobit s objektivom za 180 €, drobny detail.
 
lubomirzvolensky
2012-10-04 20:55:56+02
vam nikomu nevadi hentaky dynamicky ehm "rozsah" na fullframe 5d mark ii ?? Chalani akoze sorry ale vcera som mal v ruke sx120is kompakt a fotil som nejake baraky, s dostatkom tmavych tienov a ta obloha bola fakt podstatne lepsia ako to co je prezentovane v tomto videjku - isteze, nevieme nic o postprocessingu atd, ale dohroma hento je vysledok FULL FREJMU ???

Zeby mikrokontrast objektivu ?
 
calven
2012-10-04 21:40:17+02
príspevok od: lubomirzvolensky
vam nikomu nevadi hentaky dynamicky ehm "rozsah" na fullframe 5d mark ii ?? Chalani akoze sorry ale vcera som mal v ruke sx120is kompakt a fotil som nejake baraky, s dostatkom tmavych tienov a ta obloha bola fakt podstatne lepsia ako to co je prezentovane v tomto videjku - isteze, nevieme nic o postprocessingu atd, ale dohroma hento je vysledok FULL FREJMU ???

Zeby mikrokontrast objektivu ?
Takže uznávaš že to nie je chyba objektívu, tak?
DR neriešim - vo videu som slabý a 5D MII som nikdy v ruke nemal. A okrem toho nik nevie, v akých podmienkach to bolo točené. Aj 5D MII má konečný DR.
 
Napster050
2012-10-04 22:07:07+02
je vidno, že slnko tam nesvieti a obloha je zrejme plne zamračená bielymi mrakmi. Teda je jasné že bude prepálená nech robím čo robím...
 
PeCh
2012-10-04 23:08:35+02
Chalani, riešiť takýto prepal? Takýto prepal tu nevadí. Podľa mňa je to správne exponované, t.j. na to podstatné. To že niečo je preexponované (alebo by bolo naopak podexponované) v tomto prípade je irelevantné. Nie je to krajinka na pohľadnicu.

A len na okraj. Pomerne často sa aj komerčné portréty fotia tak, že časť fotky je preexponovaná a čuduj sa svete fotka je fotogenická (napr. http://www.netsolutions.me/wp-content/gallery/business-portraits/business_portrait4.jpg). Aspoň ja by som mal radšej takúto s prepalom ako nejakú sterilnú bez prepalu pred "šedým" plátnom. Prepal nie je chyba, pokiaľ nie je na najdôležitejšom objekte fotografie. A kedysi (ČB analóg) platilo pravidlo, že fotka má mať aj absolútne bielu aj absolútne čiernu (dnes prepal a podpal).
 
brozm
2015-05-19 21:49:49+02
príspevok od: xbajnox
ja mam zrkadlovy objektiv walimex 500 f6.3..ak chces pozri si galeriu..je tam par snimkov ktore su nim fotene...ale ako bolo povedane...je neuveritelne zlozite tym fotit a vznika strasne vela odpadu...nuz ale za tie peniaze sa vela cakat neda
Nazdar,pozeral som galeriu ale neviem,ktoré fotky máš fotené práve tým objektívom.....rád by som pozrel.....
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()