Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

nikkor 85mm f1.4 alebo 1.8

saman
saman 2011-09-26 11:47:50+02
Chcem si kupit portretny svetelny objektiv a teraz mam moznost kupi noveho obj. nikkor af-s 85mm f1.4 G za 1250€. Je tu vsak otazka ci objektiv naozaj stoji aj za tuto vyhodnu cenu. Druha moznost je kupa obj. nikkor 85mm f1.8 D, ktory je styrikrat lacnejsi a co som pozeral recenziu napr. na photozone.de ma tento objektiv velmi dobre hodnotenie. Pouzitie bude na D700. Vopred dakujem za vase nazory.
 
WildSammy
2011-09-29 16:15:38+02
príspevok od: tomis.ales
Ten bokeh ma dost zaujima. Z testovacich obrazkov (photozone.de) co som videl, sice vychadzal lepsie Nikkor ale Sigma nebola daleko. Ci sa mylim? Bolo tam porovnanie aj s Nikkorom 85 1,8 a ten dopadol, co sa tyka bokehu, dost zle. Ale ja si to nemozem overit. Co keby si sem supol nejake testovacie snimky bokehu? Nemyslim ale ze sa najde moc situacii, kde bude tento rozdiel vyznamny, ci?
aj ja som sem hadzal vcera link na fotky, kde mozes vidiet dost bokehu tak sa na to mrkni ak si sa este nepozeral
 
tomis.ales
2011-09-29 19:18:27+02
príspevok od: WildSammy
aj ja som sem hadzal vcera link na fotky, kde mozes vidiet dost bokehu tak sa na to mrkni ak si sa este nepozeral
Hej, pozeral, ale islo mi o priame porovnanie s Nikkorom.
No, ale sak to je aj tak jedno, ked to nemam Ja uz teraz odpocitavam hodiny do prichodu Sigmy 85. Uz sa tesim jak decko na Toma a Jerryho. Vecer koncert a v sobotu svadba, ten dostane hned nakladacku
 
WildSammy
2011-09-30 02:56:53+02
príspevok od: tomis.ales
Hej, pozeral, ale islo mi o priame porovnanie s Nikkorom.
No, ale sak to je aj tak jedno, ked to nemam Ja uz teraz odpocitavam hodiny do prichodu Sigmy 85. Uz sa tesim jak decko na Toma a Jerryho. Vecer koncert a v sobotu svadba, ten dostane hned nakladacku
Sigma ma iba jeden specificky problemik v bokehu a to ten, ze niekedy mas z neho sfericky, resp. cirkularny dojem, tzn. akoby sa skrucal ten bokeh. Podobnu charakteristiku som kedysi videl na ruskom objektive Helios 58mm f/2. Ak sa nachadzaju nejake body svetla v bokehu, tak rozostreny disk moze v sebe za urcitych okolnosti obsahovat koncentricke kruhy, ale presne toto iste robi aj 50tka. Je to dane zrejme nejakym optickym elementom vnutri objektivu a sposobom akym ho Sigma vyraba.
 
tomis.ales
2011-09-30 13:10:36+02
príspevok od: WildSammy
Sigma ma iba jeden specificky problemik v bokehu a to ten, ze niekedy mas z neho sfericky, resp. cirkularny dojem, tzn. akoby sa skrucal ten bokeh. Podobnu charakteristiku som kedysi videl na ruskom objektive Helios 58mm f/2. Ak sa nachadzaju nejake body svetla v bokehu, tak rozostreny disk moze v sebe za urcitych okolnosti obsahovat koncentricke kruhy, ale presne toto iste robi aj 50tka. Je to dane zrejme nejakym optickym elementom vnutri objektivu a sposobom akym ho Sigma vyraba.
Viem co myslis. Ja som si to vsimol na viacerych objektivoch. Napr na Nikkore 50 1,4 D.
No ale Sigma uz dorazila, takze sa idem trochu pohrat. Z par snimkov, co som spravil, som nezistil nejaky FF alebo BF.
 
zajo79
2011-09-30 13:21:06+02
príspevok od: WildSammy
Sigma ma iba jeden specificky problemik v bokehu a to ten, ze niekedy mas z neho sfericky, resp. cirkularny dojem, tzn. akoby sa skrucal ten bokeh. Podobnu charakteristiku som kedysi videl na ruskom objektive Helios 58mm f/2. Ak sa nachadzaju nejake body svetla v bokehu, tak rozostreny disk moze v sebe za urcitych okolnosti obsahovat koncentricke kruhy, ale presne toto iste robi aj 50tka. Je to dane zrejme nejakym optickym elementom vnutri objektivu a sposobom akym ho Sigma vyraba.
taketo nieco?
 
WildSammy
2011-09-30 14:02:47+02
príspevok od: tomis.ales
Viem co myslis. Ja som si to vsimol na viacerych objektivoch. Napr na Nikkore 50 1,4 D.
No ale Sigma uz dorazila, takze sa idem trochu pohrat. Z par snimkov, co som spravil, som nezistil nejaky FF alebo BF.
tak gratulujem, urcite budes spoko s tym objektivom a predpokladam, ze tiez mozes potvrdit, ze konstrukcne Ta Sigma ma velmi male tolerancie je to vidno napr. na ostriacom kruzku, ktory je takmer ako na Nikkore 24-70, ze sa pod neho ani smietka prachu nedostane a tiez predny element nema volu ako napr. na 50tke
 
WildSammy
2011-09-30 14:05:38+02
príspevok od: zajo79
taketo nieco?
hej, take daco podobne, ale nie je to chyba
 
diewithme
2011-10-04 19:29:17+02
sice mimo povodnej temy, ale spominala sa tu aj Sigma 85 1.4, tak prispejem aj ja, možno niekomu pomožem. Od vcera vecera som aj ja mojitelom tohoto skveleho objektivu (diky Maťo), dnes som spravil par testovacich zaberov velmi narychlo, par z nich su v tomto albume :

www.ephoto.sk/uzivatel/uzivatel-16718951197044/albumy/11301/sigma-85-1-4-skuska/
fotene to bolo vecer, preto su take mdle)

Zatial velka spokojnost, bokeh pekny, nepozorujem ziaden BF ani FF, ostrost aj na 1.4 je pre mna vynikajuca (samozrejme je to portreťak s extremnou svetelnostou, žiaden makráč ), ostrenie velmi rychle a mám pocit (možno mylný) že v horších svetl. podmienkach ostri lepsie ako Nikon 50 1.4 G.

 
Strana 7 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()