Hore
Fórum » Blesky
 

Canon 430EX lll - RT + 7D mk ll

rawan
2017-01-20 21:56:24+01
Ahojte mam hore uvedene hračky ... 430EXlll - RT je môj prvý externý blesk .... niekde som čital že je možne zo 7Dmkll blesk odpalovať bez toho odpalovača na dialku ....je to možne naozaj lebo skušam všetko a zatial som zistil realne že dokažem blesk odpaliť na dialku ale pomocou vstavaneho blesku a to tak že bleskne blesk spolu aj z externým bleskom .... je možne že robím niečo zle ... chcel by som sa spytať či je možne blesk odpaliť takto na dialku bez toho vstavaneho blesku .... dakujem velmi pekne za rady
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-01-20 22:06:33+01
RT - radiove odpalovanie. Musis mat iny master blesk s RT alebo riadiacu jednotku. Ziaden Canon nema zabudovanu RT riadiacu jednotu, ale kazdy aktualny EOS s bleskom ma opticke riadenie. Ak chces pouzit radiove, musis si kupit riadiacu jednotku alebo dalsi blesk typu RT.
 
rawan
2017-01-20 22:51:04+01
príspevok od: Karol Srnec
RT - radiove odpalovanie. Musis mat iny master blesk s RT alebo riadiacu jednotku. Ziaden Canon nema zabudovanu RT riadiacu jednotu, ale kazdy aktualny EOS s bleskom ma opticke riadenie. Ak chces pouzit radiove, musis si kupit riadiacu jednotku alebo dalsi blesk typu RT.
aha dakujem za radu ... neviem prečo som si myslel že dam telo ako master a blesk ako slave ... a že proste 7D mkll dokaže odpaliť aj bez riadiacej jednotky ...viete mi poradiť aj nejaky dobry typ tej jednotky nemusi byť extra draha len aby to fungovalo dakujem
 
orim
2017-01-21 13:41:48+01
Ale ty to tak odpalis (blesk mimo telo), len nie radiovo. Ale ked neplanujes mat blesk za murom, tak ti to moze byt jedno, ci to bolo radiovo, ci?
 
rawan
2017-01-23 20:37:23+01
príspevok od: orim
Ale ty to tak odpalis (blesk mimo telo), len nie radiovo. Ale ked neplanujes mat blesk za murom, tak ti to moze byt jedno, ci to bolo radiovo, ci?
ved ano odpalim ho pomocou vstavaneho blesku ... čiže aj ten musi dať zablesk ... a co ak budem chcieť iba jeden zablesk z externeho blesku ?
 
orim
2017-01-23 20:55:19+01
A čo tak pozrieť manuál ?
Záblesk dá, ale len ovládací... hneď prvý riadok tabuľky.
 
orim
2017-01-23 22:25:07+01
ale toľko teória, inak mám yongnuo 622c ii + 622c-tx a výborne
 
ferguson
2017-02-01 09:12:11+01
prosim ta, ako funguje ten "ovladaci" zablesk? Pusti sa este pred samotnou expoziciou a do expozicie ide len externy blesk? Z tych obrazkov v manuali sa neviem vysomarit...
 
dilinozrac
2017-02-01 15:20:33+01
nedavno som riesil rovnaky problem......nakoniec som kupil radiovy odpalovac Yongnuo YN-E3-RT.... pouzivam ho s canon speedlight 430 iii a nepotrebujes ani prijmac na strane blesku kedze ho uz ma vstavany...Super vecicka aj s TTL dobry dosah aj vyborna kvalita spracovania.....ak pocitas do buducna s dalsimi jednotkami ma potencial.
 
orim
2017-02-01 23:45:01+01
príspevok od: ferguson
prosim ta, ako funguje ten "ovladaci" zablesk? Pusti sa este pred samotnou expoziciou a do expozicie ide len externy blesk? Z tych obrazkov v manuali sa neviem vysomarit...
no nemal by sa prejaviť ale keď budeš robiť experimenty, tak ho tam môžeš samozrejme vidieť...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()