Hore
Fórum » Blesky
 

Aky blesk pre C 5D2 - 600ex-rt vs 580ex

Designer
2012-06-12 20:04:42+02
Zdravim pani, bol som rozhodnuty pre 580ku a nejaky kvalitny odpalovac. Karty mi vsak zamiesal prichod 600ex-RT s funkciou radioveho odpalovania. Bohuzial som sa dodatocne docital, ze je nutne dokupit transmiter a blesk sa neda ovladat priamo z tela 5d ii, z body vraj funguju len pre zrkadlovky uvedene na trh po 2012. Dokonca sa objavuju aj dalsie spekulacie o HSS ci vyuziti Groups.

http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=1180220

Ide o moj prvy blesk, otazne je ci som radiove odpalovanie pochopil spravne. Z mark 3 je teda mozne ovladat blesk bez nutnosti transmitera? Ak, je mozne ze to vyriesi aj pre Mark 2 nejaky dodatocny upade firmwaru? Primarne budem blesk vyuzivat ako externy so softboxom. Ak by som kupil 580ku a napr. PixelKing, cenovo sa dostavam presne na uroven novej 600ky. Co teda kupit?

Dakujem za help
 
Designer
2012-06-12 20:17:32+02
Este pridam info, ze casom planujem dokupit dalsi blesk. Pokial by som kupil 600ku a radiovy odpalovac a casom dokupil dalsiu, radiovy odpalovac by sa stal zbytocny, kedze 600ku je mozne vzajomne ovladat. Momentalne je to vsak pre kupit 2 600ky prilis. Druha moznost je kupit 580ku a radiovy odpalovac. Otazka teda je ci sa oplati investovat do prvej moznosti.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-06-12 20:31:33+02
Ziadna zrkadlovka Canon, vratne novej 5D-cky nema zabudovany radiovy odpalovac a samozrejme to nejde urobit ani ziadnym firmverom. Canon jednoducho zabudoval transmiter do svojho blesku 600EX-RT, ale ak ho chces vyuzit musis na fotak dat pekelne drahy originalny odpalovac.
Lacnejsie je riesenie 580+Pixel King, treba ale zvazit, ci nepostacuje tradicne ovladanie s ST-E2, alebo jej nahradou Yonyuno.
 
bear
- moderator
2012-06-12 22:05:17+02
Radiovy odpalovac ST-E3-RT by s 5D mark II mal fungovat (neskusal som - zatial sa nepredava). Pisu, ale ze HSS je podporovane len na novych fotoaparatoch.

Ak neskor kupis dalsi blesk radiovy odpalovat sa urcite nestane zbytocny, fotoaparat s odpalovacom je podstatne lahsi a kompaktnejsi, ako, ked mas na nom velky blesk.

Ako pisal Karol, Pixel King funguje, aj v kombinacii s novym bleskom, len zoom hlavy sa da vzdialene nastavit len v rozsahu 580ex (nie 20-200mm ako na 600EX). Osobne ale pranujem prejst na Canon radiovy system, ked predstavia aj lacnejsie blesky s radio slave. Ked mam nosit pre kazdy blesk este extra prijmac, baterky, montovat to dokopy, zapinat a testovat, tak to je viac instalaterstva, ako fotografovania.
 
markus
2012-06-12 22:06:31+02
príspevok od: Karol Srnec
Ziadna zrkadlovka Canon, vratne novej 5D-cky nema zabudovany radiovy odpalovac a samozrejme to nejde urobit ani ziadnym firmverom. Canon jednoducho zabudoval transmiter do svojho blesku 600EX-RT, ale ak ho chces vyuzit musis na fotak dat pekelne drahy originalny odpalovac.
Lacnejsie je riesenie 580+Pixel King, treba ale zvazit, ci nepostacuje tradicne ovladanie s ST-E2, alebo jej nahradou Yonyuno.
Otazka - ten Yonyuno je plnohodnotna nahraska ST-E2 ? Ma ho niekto odskusany ?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-06-12 22:22:09+02
príspevok od: markus
Otazka - ten Yonyuno je plnohodnotna nahraska ST-E2 ? Ma ho niekto odskusany ?
Bear ho pouziva.
 
Designer
2012-06-12 22:42:42+02
Karol, dakujem pekne za odpoved. Ak som teda pochopil spravne, ani 5d 3 neumoznuje odpalovat radiovo bez ST-E3. Dalsia moznost je pouzit dve 600ky, kedze ma zabudovany transmiter. Obidve su hodne financne narocne riesenia. Este by som mal dotaz, ci 600ka so zabudovanym transmitrom dokaze odpalovat aj starsie modely napr. 580ku alebo 430ku.

Aj ST-E2 je podla mna zbytocne draha, ak za tu cenu mozes mat napriklad Pixel Kinga.

Upgrade z 580ky na 600ku je zrejme zbytocny luxus. Pokial by si vsak mal sukromne kupit novy blesk, isiel by si skor uz do novsej 600ky? Podla info co som nasiel ma o nieco vylepseny zoom, lepsi LCD a filtre naviac, co stoja za par korun.

Dakujem za odpoved
 
bear
- moderator
2012-06-13 08:44:18+02
príspevok od: Designer
Karol, dakujem pekne za odpoved. Ak som teda pochopil spravne, ani 5d 3 neumoznuje odpalovat radiovo bez ST-E3. Dalsia moznost je pouzit dve 600ky, kedze ma zabudovany transmiter. Obidve su hodne financne narocne riesenia. Este by som mal dotaz, ci 600ka so zabudovanym transmitrom dokaze odpalovat aj starsie modely napr. 580ku alebo 430ku.

Aj ST-E2 je podla mna zbytocne draha, ak za tu cenu mozes mat napriklad Pixel Kinga.

Upgrade z 580ky na 600ku je zrejme zbytocny luxus. Pokial by si vsak mal sukromne kupit novy blesk, isiel by si skor uz do novsej 600ky? Podla info co som nasiel ma o nieco vylepseny zoom, lepsi LCD a filtre naviac, co stoja za par korun.

Dakujem za odpoved
600-EX-RT vie byt aj opticky master/slave, ale neda sa kombinovat opticka a radiova komunikacia.
Radiova komunikacia priniesla zopar noviniek a konecne odstranila niektore neprijemne nedostatky.
- 5 skupin
- kazdej skupine je mozne nastavit ine riadenie vykonu (manual, E-TTL, Externy mettering)
- 10000 kanalov, takze aj na velkych eventoch si fotografi nebudu odpalovat blesky medzi sebou

Priamo v baleni 600EX-RT su 2 filtre a drziak na filtre. Na rozdiel od Nikonu sa pravdepodobne daju pouzit akekolvek filtre, ktore si vystrihnes na spravnu velkost. Nie su rozpoznavane elektronickymi kontaktami, ako pri Nikone, ale blesk ich farbu snima opticky.
 
bear
- moderator
2012-06-13 08:48:14+02
príspevok od: markus
Otazka - ten Yonyuno je plnohodnotna nahraska ST-E2 ? Ma ho niekto odskusany ?
Ano, nieco som o tom aj napisal. S fotoaparatmi, ktore boli vydane neskor su problemy, ale tak to byva u vacsiny alternativnych vyrobcov. Ale aj original ST-E2 uz je vykopavka a nie vsetko funguje so sucasnymi fotoaparatmi,
www.ephoto.sk/fototechnika/uzivatelske-recenzie/263/youngnuo-st-e2-pre-canon/
 
piggee
2012-06-13 10:14:38+02
príspevok od: Karol Srnec
Ziadna zrkadlovka Canon, vratne novej 5D-cky nema zabudovany radiovy odpalovac a samozrejme to nejde urobit ani ziadnym firmverom. Canon jednoducho zabudoval transmiter do svojho blesku 600EX-RT, ale ak ho chces vyuzit musis na fotak dat pekelne drahy originalny odpalovac.
Lacnejsie je riesenie 580+Pixel King, treba ale zvazit, ci nepostacuje tradicne ovladanie s ST-E2, alebo jej nahradou Yonyuno.
V tomto pripade ale male varovanie. ST-E2 od Yongnuo na mark II funguje skvele, ale na mark III nefunguje!!
 
Designer
2012-06-13 12:33:41+02
Chlapi, dik za rady. Viac menej som rozhodnuty pre Pixel Kinga, nenasiel som ziadne negativne info na tieto odpadlovace a aj cena oproti wizardom je ok.

Bear: Ak by si isiel do noveho, vybral by si 600ku? Je tam rozdiel 150 eciek. Celkom ma odradza aj info o preblemoch s HSS, tie by snad v kombinacii s Pixel Kingom neboli. Pokial by som zobral napr. 580ku a neskor dokupil 600ku, odpalovanie oboch sucasne s Pixel Kingom, fungovali by ok?

Dik
 
bear
- moderator
2012-06-13 12:42:14+02
600ex som zatial tusim s 5D mark II neskusal, zatial len s 5D mark III a 7D a fungovalo to.
S pixel kingom mozes pouzivat 580exII a 600ex sucasne (HSS funguje), zatial som ho mal na tele nasadeny len raz, ked som mu potreboval vypnut uspavanie v C.Fn.
 
Max666
2012-06-15 12:01:19+02
Dosiel mi novy Sppedlite 600EX-RT. S 580EX II som spokonjny, ale potreboval som dalsi blesk. Takisto som sa rozhodoval medzi dalsim 580EX II alebo 600EX-RT. Nakoniec volba padla na 600EX-RT, najma koli investicii do buducna. Cena okolo 580 EUR nie je malo, ale blesk je vyborny. Co sa vykonu a funkcii tyka ma vela spolocneho s 580EX II.

Moje prve dojmy:
1.) Ma novy vacsi display s intuitivnejsim ovladanim. Podsvietenie displayu sa medzi medzi zelenym alebo zltym v zavislosti od rezimu, resp. nastavenia Master / Slave, co je velmi prakticke.

2.) K 600EX-RT (pri 600EX to moze byt inak) je dodavany v baleni priesvitny nadstavec, ktory sa podoba na difuzor, len je uplne ciry a je mozne do neho vkladat gelove filtre. V baleni su 2 filtre v odtienoch 1/2, 1/4 CTO. Filter sa vlozi do nadstavca, a ten sa pripevni spredu na hlavicu. V dolnej casti hlavice sa vpredu nachadza opticky snimac farby filtra pre automaticke vyvazenie bielej !!! Super vec.

3.) V pohode spolupracuje s mojim odpalovacom ST-E2 v optickom komunikacnom mode. Samozrejme je mozne prepnut aj do radioveho modu.

Popis k obrazkom v prilohe:

Obr 1: Predny nadstavec, kde je dole viditelna odrazna ploska na ciernom plaste pre odraz lucov zo snimaca, ktory je na spodnej strane hlavice blesku...

Obr 2: Vsimnite si 2 malicke kruhove "bodky". Jedena je zrejme zdroj svetla a druha senzor.

Max...
 
valec86
2014-12-15 13:52:34+01
pani, po dnesnom teste na stranke http://l.facebook.com/lsr.php?u=http%3A%2F%2Friclatham.com%2Fyongnuo-yn600ex-rt-vs-canon-ex600rt%2F&ext=1418647964&hash=Acn-7n9cbfQh_u9wtqYiZD3knAV8jZD3-ld94we8GUjt-w

som sa rozhodol ze si zakupim sice klon, no velmi kvalitny

YONGNUO YN600EX RT

viem ze je to risk, no podla recenzii je tato zostava za 1/4 cenu skvelym riesenim.

tak uvidime co to bude zac
 
valec86
2014-12-15 13:53:59+01
príspevok od: piggee
V tomto pripade ale male varovanie. ST-E2 od Yongnuo na mark II funguje skvele, ale na mark III nefunguje!!
a co novy odpalovac od ynongnuo YN-E3-RT ?

podla jedneho anglickeho fotografa to vraj slape nacom kolvek
 
bear
- moderator
2014-12-15 14:13:55+01
príspevok od: valec86
a co novy odpalovac od ynongnuo YN-E3-RT ?

podla jedneho anglickeho fotografa to vraj slape nacom kolvek
YN-E3-RT funguje.

Vyhody:
- ma AF assist svetlo
- funguje aj s inymi fotoaparatmi ako Canon (da sa tam potom riadit blesky na dialku manualne)

Nevyhody:
- oproti Canon ST-E3-RT velmi zerie baterky. Velakrat sa mi stalo, ze baterky boli mrtve skor ako som ho stihol pouzit (sam sa mi zapol v batohu).

Bohuzial pri radiovom systeme nejde (spolahlivo) pouzit viac aktivnych E3-RT na roznych fotoaparatoch, treba vzdy pri vymene fotoaparatu prehodit aj odpalovac.
 
valec86
2014-12-17 09:23:01+01
hmmm bear dostal som bezkonkurencnu ponuku 380 dolarov na 2ks bleskov yongnuo 600ex-rt a odpalovac. pouzivat odpalovac budem iba sporadicky, cize radis mat baterky proste vybrate a iba pocas pouzivania ich zalozit?

dufam ze budem spokojny. vzdy som bol zato ze origo je origo ale tato cena ma dostala + test toho anglicana. hadam budem spokojny
 
bear
- moderator
2014-12-17 10:03:32+01
príspevok od: valec86
hmmm bear dostal som bezkonkurencnu ponuku 380 dolarov na 2ks bleskov yongnuo 600ex-rt a odpalovac. pouzivat odpalovac budem iba sporadicky, cize radis mat baterky proste vybrate a iba pocas pouzivania ich zalozit?

dufam ze budem spokojny. vzdy som bol zato ze origo je origo ale tato cena ma dostala + test toho anglicana. hadam budem spokojny
Nemam yongnuo 600ex-rt odskusane, ale asi ho tiez vyskusam, obcas by sa mi totiz zisiel blesk co vie jednoduchy slave a to bohuzial Canon blesky nevedia a s externymi senzormi nemam velmi dobre skusenosti. A tiez ho budem s kludnejsim svedomim nechavat na sportovych podujatiach ako slave co nebudem mat na dohlad.
 
bear
- moderator
2014-12-17 12:54:16+01
Mozno Ta bude zaujimat aj toto - video recenzia yn600ex-rt:
https://www.youtube.com/watch?v=wcs5qyY-Fj4
 
valec86
2014-12-18 11:12:56+01
noo podla toho testu by to malo byt okey. chapem ze budu nejake kompromisy v uzivani, no ta cena je fajn + tiez ma potesi ze nemusim mat prijmac + blesk na stative ale iba samotny blesk.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()