Hore

Sony predstavuje full-frame fotoaparát α7 II

Kompaktný a ľahký fotoaparát ponúka výnimočnú kvalitu obrazu a pokračuje v tradícii jeho predchodcov zo série α7 s možnosťou vymieňania objektívov. 24.3 megapixlový 35 mm full-frame Exmor® CMOS senzor sa pohybuje pozdĺž 5 osí v snahe zamedziť rozmazaniu fotografií, čo zodpovedá rýchlejšiemu expozičnému času až o 4.5 jednotiek. Vďaka tejto technológií je možné aj ručné snímanie ostrých obrázkov a videí v prípadoch, ktoré doposiaľ vyžadovali pomoc statívu. Vstavaný stabilizátor obrazu je zase pohodlnou pomôckou pre používateľov A-mount objektívov a E-mount objektívov s príslušným adaptérom.


Prvý full-frame fotoaparát so stabilizáciou obrazu v piatich osiach na svete

Nielen, že možné rozmazanie rozpozná a zamedzí, stabilizátor obrazu pohybujúci sa pozdĺž piatich osí má schopnosť predísť aj komplexnejším problémom, ako napríklad tzv. rotačnému rozmazaniu, ktoré je spôsobené zníženou svetelnosťou, alebo vibrácie v prípade fotografovania pomocou teleobjektívu. Dokonalá ostrosť je vďaka stabilizátoru realitou aj bez statívu, dokonca aj ak fotografujete cez E-mount objektívy bez technológie Optical SteadyShot (OSS).


Päťosová optická stabilizácia obrazu je ideálna pre využite širokej škály objektívov. Navyše teraz môžete fotografovať z ruky aj za zhoršených svetelných podmienok a s dlhšími expozičnými časmi, čo prináša opäť viac kreativity a väčšiu dávku mobility bez nutnosti použitia statívu. Stabilizácia obrazu zabudovaná v tele fotoaparátu je účinná v kombinácii s objektívmi s bajonetom E aj bez technológie optical SteadyShot. Rovnako je možné použiť objektívy s bajonetom A – pohyby sú kompenzované priamo v tele fotoaparátu a v piatich osiach. α7 II dokáže teda dokáže vykresliť aj tie najjemnejšie detaily s použitím rôznych objektívov.

Vďaka funkcii Live View môžete sledovať stabilizovaný obraz v reálnom čase priamo na LCD displeji alebo v elektronickom OLED hľadáčiku, čo umožňuje jemné doladenie zarámovania a ostrenia a to aj keď používate teleobjektív alebo makro objektív.


Rýchle a presné automatické zaostrovanie s Fast Hybrid AF

Sony  α7 II používa 117 bodový systém fázovej detekcie automatického ostrenia. V kombinácii s 25 krížovými bodmi a detekciou kontrastu umožňuje zachytiť dokonale ostrý a čistý obraz pohybujúcich sa objektov. Technológia automatického zaostrovania sa okrem presnosti zdokonalila aj v rýchlosti.

Fotografovaný objekt je zachytený s oveľa väčšou rýchlosťou a presnosťou vďaka vylepšenému algoritmu a optimalizácií pohonu objektívu. Automatické ostrenie má v priemere o 30 percent rýchlejšie reakcie v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi.
Vylepšený algoritmus od Sony, ktorý dopredu prepočítava pohyb, prispieva k 1,5 výkonnejšiemu sledovaniu objektu. Režim automatického ostrenia a automatickej expozície sleduje pohybujúci sa objekt aj pri rýchlom sekvenčnom fotografovaní (5 snímok za sekundu), takže vám už nič neunikne. K vylepšenému sledovaniu a snímaniu pohybujúcich sa predmetov prispela aj hĺbková analýza funkcie „lock-on AF“, ktorá optimalizuje ostrenie na objekt v závislosti na jeho veľkosti.


Prvotriedna kvalita fotografií a nové funkcie videozáznamu s full-frame senzorom a výkonným procesorom BIONZ XTM

35 mm full-frame Exmor CMOS senzor s približne 24.3 megapixlami je zárukou vysokého rozlíšenia a citlivosti s minimálnym šumom. Výkon objektívov je maximalizovaný na ich plný potenciál. Fotoaparát navyše podporuje videá AVCHD Ver. 2.0 Full HD (1920×1080) 60p (50p)/60i (50i)/24p, ako aj formát XAVC-S odvodený od profesionálneho formátu XAVC®. Čo sa týka zvukového nahrávania, využíva lineárne PCM nahrávanie a súbory ukladá vo formáte mp4.

Nová generácia obrazového procesoru BIONZ X sa vyznačuje super rýchlym spracovaním obrazu a rôznymi vylepšenými funkciami – technológia reprodukcie detailov, napríklad vytvára prirodzene vykreslené štruktúry najmenších detailov a technológia redukcie ohybu svetla zabraňuje strate detailov pri uzavretej clone.


Vylepšená použiteľnosť a spoľahlivosť

Tvar fotoaparátu je svojou pevnosťou, odolnosťou a uchopením prispôsobený pre jednoduchú spoluprácu aj s veľkými a ťažkými teleobjektívmi. Spúšťač je zväčšený a premiestnený do prednej časti tela pre zvýšenie pohodlia fotografa. White MagicTM LCD obrazovka je jasne viditeľná aj pod silným slnečným svetlom. Vylepšený je aj vysoko kontrastný XGA OLED Tru-Finder™ hľadáčik, ktorého rozlíšenie sa rovná 2.36 miliónom bodov a dôverne reprodukuje nastavené hodnoty fotoaparátu pre žiadanú kvalitu snímok. Fotoaparát disponuje aj možnosťou Wi-Fi či NFC pripojenia s mobilnými zariadeniami a je kompatibilný s PlayMemories Camera Apps.

Odolná horčíková zliatina, ktorá bola použitá na hornom diele, prednom kryte a vybraných vnútorných komponentoch zabezpečuje ľahkosť, no neuveriteľnú pevnosť fotoaparátu. Robustný závit si bez problémov poradí aj s veľkým a ťažkým teleobjektívom. Hlavné tlačidlá a ovládacie prvky sú odizolované, takže sa do tela fotoaparátu nedostane ani vlhkosť, ani prach. Dvojitá konštrukcia krytu na karty a ďalšie porty rovnako poskytuje zvýšenú ochranu proti prachu a vode.


Príslušenstvo

Vertikálny grip VG-C2EM pre α7 II

Vertikálny batériový grip určený špeciálne pre α7 II zvyšuje stabilitu a istotu pri ovládaní fotoaparátu vo vertikálnej aj horizontálnej polohe. Je v ňom miesto pre dve akumulačné batérie NP-FW50 (nie sú súčasťou sady). Grip poskytuje rovnako vysokú odolnosť voči prachu a vode.

Puzdro LCS-ELCB pre α7 II

Puzdro pre Sony a7 II sa skladá z dvoch častí: koženého puzdra na telo fotoaparátu a puzdra na objektív. Manipulácia s batériou a pamäťovou kartou je možná aj bez nutnosti vyberať fotoaparát z puzdra. To isté platí aj pre NFC a USB.

Očnica FDA-EP15

Mäkká vymeniteľná očnica pre maximálne pohodlie.
Kompatibilní modely:  α7 II, α7S, α7R, α7


Výmenný objektív α [bajonet A] 70-300mm F4.5-5.6 G SSM II (SAL70300G2)

Tele objektív s úžasným bokehom je ideálny na športovú fotografiu, fotografovanie prírody a voľne žijúcej zvery, či fotografovanie nablízko (1,2 m). Je rovnako vhodný na portrétovú fotografiu a tele-makro, napríklad detaily rastlín či kvetín. Povrchová úprava nano AR minimalizuje odlesk objektívu a dvojité okraje pre dokonale ostré a vykreslené snímky. Objektív má približne 4x rýchlejšie sledovanie pohybujúceho sa objektu pri ostrení v porovnaní s aktuálnym modelom SAL70300G. Navyše poskytuje výbornú ochranu voči prachu a vode.


Fotoaparát α7 II sa objaví v európskej distribúcii v januári 2015.

α7 II (ILCE-7M2)- technické špecifikácie

Bajonet

Typ E

Obrazový snímač

Full-frame (35,8 x 23,9mm) 35mm Exmor CMOS

Počet (efektívnych) pixlov

Približne 24.3 megapixlov

Záznam – podporované formáty

Fotografie

JPEG (DCF Ver. 2.0, Exif Ver. 2.3, MPF baseline compliant), RAW (Sony ARW 2.3 formát)

Video

XAVC S / AVCHD formát Ver. 2.0 compliant / MP4

Funkcie videa

Nastavenie obrazu

Picture Profile (Off/1-7, Black Level, Gamma (Movie, Still, Cine1-4, ITU709, ITU709 [800%], S-Log2), Black Gamma, Knee, Color Mode, Saturation, Color Phase, Color Depth, Detail, Copy, Reset)

Ďalšie nastavenia

Time Code/User Bit, Rec Control, Auto Slow Shutter, Dual Video Rec, Marker Setting

Čistý HDMI výstup

1920 x 1080 (60p (50p) / 60i (50i) / 24p)

YCbCr 4:2:2 8bit/RGB 8bit

Média

Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick XC-HG Duo, SD pamäťová karta, SDHC pamäťová karta (UHS-I compliant), SDXC pamäťová karta (UHS-I compliant)

Systém ostrenia

Typ

Fast Hybrid AF (fázová detekcia/detekcia kontrastu)

Počet ohniskových bodov

Full frame: 117 bodov (fázová detekcia AF) / APS-C: 99 bodov (fázová detekcia) /25 bodov (detekcia kontrastu)

Citlivosť

EV -1 až EV 20 (pri ISO 100 ekvivalent s F2.0 objektívom)


Kontrola expozície

Typ merania

1200 zónové meranie

ISO citlivosť (Recommended Exposure Index)

Režim fotografovania: ISO 100-25600 (ISO 50/64/80 – je možné rozšíriť), AUTO (ISO 100-6400, používateľsky nastaviteľný horný a dolný limit) Multi Frame NR (je možné rozšíriť až na ISO 51200)

Režim videa: ISO 200-25600 ekvivalent, AUTO (ISO 200-6400)

Spúšť

Čas

Režim fotografovanie: 1//8000 to 30 sekúnd., béčko (Bulb)

Režim videa: 1/8000 to 1/4 sekundy.

EFCS (Electronic front curtain shutter)

Áno (Zap./Vyp.)

SteadyShot INSIDE (stabilizácia obrazu)

Image Sensor-Shift s kompenzáciou pohybov v piatich osiach (kompenzácia závisí na špecifikácii objektívu)

4,5 clonových čísel (podľa CIPA). Iba pohyb typu vybočenie/naklánanie. S objektívom Sonnar T* FE 55mm F1.8 ZA. Dlhá exp. - vyp.)

Pohon objektívu

Kontinuálne snímánie*1

Hi: Max. približne 5 fps Low: Max. približne 2,5 fps

Počet záberov za sekundu (fps) (približné hodnoty) pri kontinuálnom snímání*1

Kontinuálne snímanie: Hi: 77 záberov/25 záberov (RAW)

Hľadáčik

Typ

Elektronický hľadáčik (XGA OLED Tru-Finder)

Počet bodov

2 359 296 bodov

Pokrytí plochy

100%

Zväčšenie

približne 0,71x (s 50mm objektívom nastaveným na nekonečno, -1m-1 dioptrie)

LCD displej

Typ

7,5cm (3.0 typ) TFT drive

Počet bodov

1 228 800 bodov

Nastaviteľný uhol

Nahor približne o 107 stupňov, nadol približne o 41 stupňov

Audio

Mikrofón

Zabudovaný stereo mikrofón

Reproduktor

Zabudovaný, monaurálny

Rozhranie

Multiúčelové sánky, HDMI mikrokonektor (typ D), výstup mikrofónu (3,5mm Stereo minijack), výstup pre slúchadlá (3,5mm Stereo minijack), Multi / Micro USB

Wireless LAN (zabudovaná bezdrôtová konektivita)

Wi-Fi, IEEE802.11b/g/n (2.4GHz)

NFC

NFC Forum Type 3 Tag

PlayMemories Camera Apps

Áno

Batéria

Akumulační batériový pack NP-FW50

Hmotnosť

Približne 599 g (vrátane batérie a Memory Stick PRO Duo), približne 566 g (iba telo)

Rozmery

(Š x V x H, CIPA)

Približne 126,9 x 95,7 x 59,7 mm

prevádzková teplota

0-40°C


Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
charles
2014-11-30 09:32:55
Len poznamka. Neviem, kde urobili sudruhovia z tlacoveho chybu, ale na poslednej fotke urcite nie je novy objektiv 70-300...
 
JohnNewton
2014-11-30 10:41:15
Správne uvdený údaj o veľkosti hľadáčika sa tak často nevidí
 
pepo27
2014-11-30 11:11:30
na poslednom obrazku nie je 70-300 ale SAL500F4G(500mm f4)...
 
vdx
2014-11-30 13:20:41
Očakával som trosku vysvetlenie ohľadne tých 5 osí, ktoré sa preberajú po tunajších a zahraničných fórach s istou dávkou pochybností/nejasností. Niekto tvrdí, že máme len 3 osi, ďalší že ich môže byť nekonečne veľa a ako to teda s tými piatimi osami je. Z ilustrácie je to jasné a slovne by som to vyjadril asi takto: 5-osý stabilizátor umožňuje korigovať pohyby fotoaparátu POZDĹŽ dvoch osí a OKOLO všetkých 3 osí. Čiže 2 osi sú POHYB (os X a os Y) a 3 osi sú NÁKLON (osi x, y, z). To len tak na doplnenie. Inak tešíme sa všetci istotne (aj my exCanonisti).
 
JohnNewton
2014-11-30 13:38:54
príspevok od: vdx
Očakával som trosku vysvetlenie ohľadne tých 5 osí, ktoré sa preberajú po tunajších a zahraničných fórach s istou dávkou pochybností/nejasností. Niekto tvrdí, že máme len 3 osi, ďalší že ich môže byť nekonečne veľa a ako to teda s tými piatimi osami je. Z ilustrácie je to jasné a slovne by som to vyjadril asi takto: 5-osý stabilizátor umožňuje korigovať pohyby fotoaparátu POZDĹŽ dvoch osí a OKOLO všetkých 3 osí. Čiže 2 osi sú POHYB (os X a os Y) a 3 osi sú NÁKLON (osi x, y, z). To len tak na doplnenie. Inak tešíme sa všetci istotne (aj my exCanonisti).
Viac osí, viac uštipnutí alebo viac adidas. Ale hlavne že to funguje
 
stancok
2014-11-30 16:06:34
to uz donho nemohli dat 4K videa? pri tak drahom fotaku a tak vysokej triede od sony by som to uz ocakaval, no zial sony akoby sa zamerne vyhybal tomuto formatu, zatial to vyzera ze videoformat 4K do svojich novych modelov presadzuje len panak..
 
seifi
2014-11-30 16:10:25
tie porovnávania sú niekedy nepodstatné a môže to zájsť do absurdít ako v humoreske.......... komentátor počas hokeja nesledoval stretnutie ale porovnával team X a Y,...a team X mal v minulom roku tržné rany zašité 128 stehmi, čo je o 9 stehov viac, ako bol počet stehov na ranách teamu Y....
 
maraou
2014-11-30 17:00:58
príspevok od: stancok
to uz donho nemohli dat 4K videa? pri tak drahom fotaku a tak vysokej triede od sony by som to uz ocakaval, no zial sony akoby sa zamerne vyhybal tomuto formatu, zatial to vyzera ze videoformat 4K do svojich novych modelov presadzuje len panak..
To si asi nechavaji do kamery... ja osobne netusim, k cemu bych takovou vec vyuzil, krom ucineho mrhani mistem na disku. FullHD je pro mne az az.
 
MLandscapes
2014-11-30 17:34:25
príspevok od: stancok
to uz donho nemohli dat 4K videa? pri tak drahom fotaku a tak vysokej triede od sony by som to uz ocakaval, no zial sony akoby sa zamerne vyhybal tomuto formatu, zatial to vyzera ze videoformat 4K do svojich novych modelov presadzuje len panak..
A7S
 
Azimut
2014-11-30 20:08:43
príspevok od: stancok
to uz donho nemohli dat 4K videa? pri tak drahom fotaku a tak vysokej triede od sony by som to uz ocakaval, no zial sony akoby sa zamerne vyhybal tomuto formatu, zatial to vyzera ze videoformat 4K do svojich novych modelov presadzuje len panak..
A prosím Ťa, načo? Ľudia pokupovali full HD televízory a pozerajú kvalitu SD poťažmo HD, a toto 4K by si pozeral zas na čom?
 
legolas380
2014-11-30 20:13:25
mohli by sa v sony radsej hecnut so zrkadlovkami
 
total empty
2014-11-30 21:29:37
príspevok od: vdx
Očakával som trosku vysvetlenie ohľadne tých 5 osí, ktoré sa preberajú po tunajších a zahraničných fórach s istou dávkou pochybností/nejasností. Niekto tvrdí, že máme len 3 osi, ďalší že ich môže byť nekonečne veľa a ako to teda s tými piatimi osami je. Z ilustrácie je to jasné a slovne by som to vyjadril asi takto: 5-osý stabilizátor umožňuje korigovať pohyby fotoaparátu POZDĹŽ dvoch osí a OKOLO všetkých 3 osí. Čiže 2 osi sú POHYB (os X a os Y) a 3 osi sú NÁKLON (osi x, y, z). To len tak na doplnenie. Inak tešíme sa všetci istotne (aj my exCanonisti).
Si to skomplikoval, žijeme v trojrozmernom svete-dva horizontálne a jedna vertikálna rovina, čiže tri.
Aké ďalšie osi a polo osi vlastne majú na mysli?
 
total empty
2014-11-30 23:10:36
príspevok od: stancok
to uz donho nemohli dat 4K videa? pri tak drahom fotaku a tak vysokej triede od sony by som to uz ocakaval, no zial sony akoby sa zamerne vyhybal tomuto formatu, zatial to vyzera ze videoformat 4K do svojich novych modelov presadzuje len panak..
Kúp si,som zvedavý na čom to budeš spracuvávať a načom púšťať.
 
Jozef Macák
2014-11-30 23:49:36
príspevok od: total empty
Si to skomplikoval, žijeme v trojrozmernom svete-dva horizontálne a jedna vertikálna rovina, čiže tri.
Aké ďalšie osi a polo osi vlastne majú na mysli?
4ta os...tj cas...odstranenie pohyboveho rozostrenia
5ta dimenzia...paralena realita...vyber najlepsieho zaberu vzhladom na alternativne reakcie fotografovaneho objektu
ale tak vazne, tu to mas velmi nazorne zobrazene:
https://www.youtube.com/watch?list=UUVjS9AuBloqJJjhsy3vIfug&v=svbUXedWsbA
 
Jozef Macák
2014-11-30 23:58:00
nedaju si pokoj niektori vyrobcovia..kazdeho pol roka novy model. Uz som bol rozhodnuty kupit A7s a teraz toto... kazdy teraz bude cakat na A7s II taktiez so stabilizaciou. A na marec uz rumoruju A9 s nejakou total-brutal novou senzorovou technologoiu. Vyjde A9 a uz bude rumor na A11 a tak dalej a tak dalej a ja skoncim ako stancok
 
total empty
2014-12-01 06:12:03
príspevok od: Jozef Macák
4ta os...tj cas...odstranenie pohyboveho rozostrenia
5ta dimenzia...paralena realita...vyber najlepsieho zaberu vzhladom na alternativne reakcie fotografovaneho objektu
ale tak vazne, tu to mas velmi nazorne zobrazene:
https://www.youtube.com/watch?list=UUVjS9AuBloqJJjhsy3vIfug&v=svbUXedWsbA
Pozrel som, vždy sú to len tri roviny, vertikal-horizontal a komplet spolu.
Zavádzaju.
A potom si ľudia myslia že žijú v rôzných dimenziách.
 
Igor Šaffo
2014-12-01 07:10:40
príspevok od: Jozef Macák
nedaju si pokoj niektori vyrobcovia..kazdeho pol roka novy model. Uz som bol rozhodnuty kupit A7s a teraz toto... kazdy teraz bude cakat na A7s II taktiez so stabilizaciou. A na marec uz rumoruju A9 s nejakou total-brutal novou senzorovou technologoiu. Vyjde A9 a uz bude rumor na A11 a tak dalej a tak dalej a ja skoncim ako stancok
no aspoň staršie modely ako už je aj A7, nám klesla na peknú sumičku
http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/sony-alpha-ilc-e7/
 
root27
2014-12-01 09:11:51
príspevok od: total empty
Pozrel som, vždy sú to len tri roviny, vertikal-horizontal a komplet spolu.
Zavádzaju.
A potom si ľudia myslia že žijú v rôzných dimenziách.
tak ak si nastudujete nieco o robotike a stupnoch volnosti, bude zrejme, ze 3 rozmerny priestor a stupne volnbosti s nim suivisiace su dve dve rozne cisla, v trojrozmernom priestore si mozem zadefinovat predsa osi kolk chcem , nie? ( ak osou rozumieme myslenu priamku vramci trojrozmerneho priestoru odniekal niekam, jedna os moze ist stredom senzoru vertikalne,
druha horizontalne, jeda moze ist uhloprieckou, jedna kolmo na stred senzoru atd atd, moznosti ne nekonecner vela. hough
 
smartin
2014-12-01 09:30:15
príspevok od: Jozef Macák
nedaju si pokoj niektori vyrobcovia..kazdeho pol roka novy model. Uz som bol rozhodnuty kupit A7s a teraz toto... kazdy teraz bude cakat na A7s II taktiez so stabilizaciou. A na marec uz rumoruju A9 s nejakou total-brutal novou senzorovou technologoiu. Vyjde A9 a uz bude rumor na A11 a tak dalej a tak dalej a ja skoncim ako stancok
Biznis je biznis. Podobne je to aj u Nikonu.
 
total empty
2014-12-01 10:47:47
príspevok od: root27
tak ak si nastudujete nieco o robotike a stupnoch volnosti, bude zrejme, ze 3 rozmerny priestor a stupne volnbosti s nim suivisiace su dve dve rozne cisla, v trojrozmernom priestore si mozem zadefinovat predsa osi kolk chcem , nie? ( ak osou rozumieme myslenu priamku vramci trojrozmerneho priestoru odniekal niekam, jedna os moze ist stredom senzoru vertikalne,
druha horizontalne, jeda moze ist uhloprieckou, jedna kolmo na stred senzoru atd atd, moznosti ne nekonecner vela. hough
Dobre, ale vždy sú to len tri rozmery .Že vraj ak chceme určiť presnú polohu vo vesmíre, tak potrebujeme 7bodov a prelnutie týchto priamiek nám dá výsledny bod v priestore, tak potom je tých 5 línií málo
Maš pravdu,možnosti je veľa, ale vždy len v troch rovinách.
 
root27
2014-12-01 14:18:57
príspevok od: total empty
Dobre, ale vždy sú to len tri rozmery .Že vraj ak chceme určiť presnú polohu vo vesmíre, tak potrebujeme 7bodov a prelnutie týchto priamiek nám dá výsledny bod v priestore, tak potom je tých 5 línií málo
Maš pravdu,možnosti je veľa, ale vždy len v troch rovinách.
myslis si ppjmy a dojmy, rovin mas v trojrozmernom priestore tiez kolko len chces, aby som ta ukludnil, aj v dvojrozmernom priestore je nekolnecne vela osi
 
root27
2014-12-01 14:38:26
príspevok od: total empty
Dobre, ale vždy sú to len tri rozmery .Že vraj ak chceme určiť presnú polohu vo vesmíre, tak potrebujeme 7bodov a prelnutie týchto priamiek nám dá výsledny bod v priestore, tak potom je tých 5 línií málo
Maš pravdu,možnosti je veľa, ale vždy len v troch rovinách.
skus si to rpedstavit tak ze si vezmes lubovolny bod na tom senzore a povies si, okolo neho chcem aby som mohol pohnut senzorom, a ide o to ako v tom bode tym senzorom chces hybat, ked tym bodom prelozis tri rozne priestorove priamky, tak mas tri rozne osi, a os si teraz predstav ako tyc ktorou ten senzor v danom bode pod nejakym uhlom prepiches. a ked zacnes otacat tou tycou tak sa ti s nou otaca aj senzor, vobec to nemusi byt os X, Y aleb Z klasickej ortogonalnej sustavy. Takze takychto rpiamok prechadzajucich tymto jednym bodom je nekonecne vela, otacanie okolo kazdej takejto osi sposobi iny specificky pohyb senzora . a teraz pride druha cast nekoncnej pravdy : toto mozes robit na kazdom jednom bode toho senzoru a tiez to bude ine hybanie senzorom . staci takto?
 
Paulie
2014-12-01 14:46:44
príspevok od: total empty
Dobre, ale vždy sú to len tri rozmery .Že vraj ak chceme určiť presnú polohu vo vesmíre, tak potrebujeme 7bodov a prelnutie týchto priamiek nám dá výsledny bod v priestore, tak potom je tých 5 línií málo
Maš pravdu,možnosti je veľa, ale vždy len v troch rovinách.
Aké roviny?! Reč je o osiach. Pletieš si hrušky s krumpoláma.
 
total empty
2014-12-01 14:52:23
príspevok od: Paulie
Aké roviny?! Reč je o osiach. Pletieš si hrušky s krumpoláma.
Ta ja taký popletený reč je predsa o osiach v rovinách.
Tak potom je tých os žalostne málo nie?
 
youreye
2014-12-01 15:55:31
myslim ze som pocul ze spominali aj rotaciu typu v smere alebo protismere hodinovych ruciciek ak sa to tak da nazvat. Cize ked drzis fotak a nahodou nim "zarotujes" To keby si nahodou drzal prstenec ostrenia alebo zoomu a rotoval telom
 
vdx
2014-12-02 20:29:33
chlapci, trosku ste sa zafilozofovali, sa mi zda. pritom je to take jednoduche. fotakom hybem doprava, dolava (X, Y) a naklanam ho okolo JEHO osi x, y, z. to je vsetko. tieto tri osi pokryvaju uplne vsetky smery naklonu. senzor sa pohybuje proti tomuto pohybu. a pohyb "dopredu a dozadu", cize PO osi Z uz zabezpecuje preostrovanim objektiv. comu este nerozumiete? skutocne netreba ohýbať časopriestor na pochopenie takej banalnej zalezitosti.
 
blahoslav J B Art
2014-12-02 21:59:56
a pre tych, ktori nechapu pisanemu textu, ale radi pozeraju filmy, je tu v clanku kratke video
http://www.digineff.cz/clanek/olympus/co-je-petiosa-stabilizace
 
Paulie
2014-12-02 22:40:41
príspevok od: vdx
chlapci, trosku ste sa zafilozofovali, sa mi zda. pritom je to take jednoduche. fotakom hybem doprava, dolava (X, Y) a naklanam ho okolo JEHO osi x, y, z. to je vsetko. tieto tri osi pokryvaju uplne vsetky smery naklonu. senzor sa pohybuje proti tomuto pohybu. a pohyb "dopredu a dozadu", cize PO osi Z uz zabezpecuje preostrovanim objektiv. comu este nerozumiete? skutocne netreba ohýbať časopriestor na pochopenie takej banalnej zalezitosti.
Jasné by to malo byť každému zo štvrtého obrázka v článku, ale pre niektorých je zrejme škrabkanie sa pravou rukou za lavým uchom pasiou.
 
Iygor
2014-12-03 08:05:07
Podľa videa by sa mali dať jednotlivé 3 systémy stabilizácie zapínať a vypínať samostatne? Nezodpovedanou otázkou zostáva čo zo stabilizáciou v objektíve, na tele objektívov Zeiss 24-70, 55/1,8 a 35/2,8 sa stabilizácia vypnúť nedá...
 
Jozef Macák
2014-12-03 08:20:09
príspevok od: Iygor
Podľa videa by sa mali dať jednotlivé 3 systémy stabilizácie zapínať a vypínať samostatne? Nezodpovedanou otázkou zostáva čo zo stabilizáciou v objektíve, na tele objektívov Zeiss 24-70, 55/1,8 a 35/2,8 sa stabilizácia vypnúť nedá...
pokial viem tak tento IBIS by mal vediet spolupracovat so stabilizatorom v objektive, takze ziaden strach
 
Paulie
2014-12-03 15:12:56
príspevok od: Iygor
Podľa videa by sa mali dať jednotlivé 3 systémy stabilizácie zapínať a vypínať samostatne? Nezodpovedanou otázkou zostáva čo zo stabilizáciou v objektíve, na tele objektívov Zeiss 24-70, 55/1,8 a 35/2,8 sa stabilizácia vypnúť nedá...
Predpokladám, že cez menu fotiaka si budeš môcť zvoliť, ktorú stabilizáciu chceš mať aktívnu, podobne ako na OM-D.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované