KALENDÁR AKCIÍ

Moje akcie Pridať akciu

INTERAKTÍVNA MAPA

AKCIE TÝŽDŇA

FOTOREPORTY

Štruktúry - Tomáš & Viktor Hulík

Otec a syn Viktor a Tomáš Hulíkovci čoskoro budú mať spoločnú výstavu.

Termín akcie:  22. 02. 2019 - 24. 03. 2019
Miesto:  Galéria Z v Zichyho paláci
Ulica:  Ventúrska 9
Mesto/Krajina:  Bratislava, Slovenská republika
Event title

Popis akcie

Vzhľadom na reputáciu oboch umelcov to nepochybne bude jedna zhlavných udalostí domáceho kalendára kultúrnych podujatí. Vernisáž sa v Galérii Z v Zichyho paláci na Ventúrskej 9 v Bratislave uskutoční vo štvrtok 21. februára o 18.00 h. Expozícia nazvaná Štruktúry - Tomáš &Viktor Hulík bude návštevníkom k dispozícii do 24. marca.

„Bude to výstava fotografií ageometrických objektov inšpirovaných prírodou s jej premenami, variabilitou, všadeprítomnosťou pohybu, rôznorodosťou tvarov či rozmanitosťou štruktúr smnožstvom prekvapujúcich spojitostí, vzťahov asúvislostí...“ unisono predznamenávajú Hulíkovci.

Výtvarník, galerista a kurátor Viktor Hulík dal Bratislave populárnu sochu Čumila, pred necelým rokom ako jediný Slovák medzi viac ako 2200 autormi prezentoval svoju tvorbu na prestížnom veľtrhu Art Paris Art Fair vGrand Palaisv Paríži anajmä vrámci rozsiahlych organizátorských aktivít zastrešil 22 ročníkov pompézneho medzinárodného projektu Socha a objekt, na ktorú vlani vmetropole SR voľne nadviazal usporiadaním prierezovej prehliadky súčasných európskych geometrických tendencií Konkrétne leto.

Fotografovi, filmárovi, publicistovi avyštudovanému environmentalistovi Tomášovi Hulíkovi nedávno vyšla vlastná kniha, aktuálne pracuje na dokumente oSlovensku, pôsobí ako ambasádor fototechniky Nikon, prednáša na svetových zoologických kongresoch aza svoju umeleckú činnosť, ale aj všeobecný prínos sa stal sa jedným zlaureátov Ceny primátora Bratislavy 2018. Udialo sa to krátko po tom, ako obsadil tretie miesto vkategórii Divoká príroda vrámci súťaže Federácie európskych profesionálnych fotografov (FEP) vírskom Dubline, do ktorej sa s viac ako 2000 prácami zapojilo vyše 200 autorov z25 krajín.

Tomáš Hulík na výstave Štruktúry predstaví svoju netradičnejšiu tvorbu, za ktorú bol nominovaný na Slovak Press Photo 2018. Príroda ponúka množstvo nádherných a rozmanitých detailov, ktoré fascinujú svojím poriadkom alebo – naopak – chaosom. Hulík junior prinesie práve takéto detailné zábery na vodu, ľad, sneh, zem. Ponúkne však napríklad aj zatmenie slnka a množstvo fotografií s usporiadanými geometickými tvarmi, ktoré úzko korešpondujú s tvorbou jeho otca Viktora.

Zúčastní sa (0):

Možno sa zúčastní (0):

Neprehliadnite