Hore

Fotodarčeky pre pravého fotografa

Čas Vianoc sa blíži a mnohí z vás iste premýšľajú nad originálnym, vtipným darčekom, ktorý by potešil srdce každého nadšeného fotografa. Nie je nič krajšie ako pomaly trhať papier a vidieť vytŕčajúci kus škatule, na ktorej vidíte nápisy “5D Mark...“ alebo “70-200...“. Pokiaľ si ale nemôžete dovoliť darovať Canon EOS 1D X, či Nikon D4, tak tieto tipy sú určené práve pre vás. Pri brázdení internetom som bol sám prekvapený, čo všetko existuje s tematikou PHOTO.  Vybral som pre vás z môjho pohľadu to najoriginálnejšie, najvtipnejšie a najfotografickejšie. Ak by ste mali reálny záujem o niektorý z týchto predmetov, je dôležité poznamenať, že iba pár výrobkov sa dá kúpiť na Slovensku. Väčšina z nápadov pochádza zo zahraničia a na Slovensku je tovar nedostupný. Našťastie žijeme v modernej dobe internetu a medzinárodných peňažných transakcií, takže určite pre vás nebude problém zrealizovať obchod zo zahraničia.

1. Náramok z objektívu

Tvorcom tohto “šperku“ je fotograf Craig Arnold. Ak sa pýtate ako ho to napadlo, tak je to veľmi jednoduché. Pri jednom z fotografovaní mu objektív spadol na zem a rozbil sa na niekoľko častí. Keď Craig zdvíhal jednotlivé časti objektívu zo zeme, napadla ho myšlienka, že niektoré časti by sa dali využiť aj týmto spôsobom.

Cena: cca 200$


2. Vodováha KOCKA

Tento potencionálny darček nie je len dizajnový, ale aj praktický. Priesvitná kocka s maličkými vodováhami vo vnútri sa nasadí do sánok externého blesku. Výborná pomôcka pre krajinky, architektúru a ďalšie oblasti fotografie. Táto kocka je dostupná aj v slovenských obchodoch.

Cena: cca. 14€


3. Objektív na telefón

Ak si myslíte, že v tomto prípade ide len o skrášlenie fotoaparátu a istý spôsob recesie, tak sa mýlite. Tieto objektívy sú skutočné a v praxi reálne fungujú. Na výber máte z niekoľkých možností: Fisheye, Telephoto, Wide Angle, ktorý v sebe zahŕňa aj Macro. Objektívy sú kompatibilné so všetkými mobilnými telefónmi a tabletami so systémom Android, s IPhone 3GS a vyšším a s Ipad2 a vyšším. Na zariadenie sú pripevnené kruhovým magnetom a podľa dostupných informácií to perfektne drží.

Cena: 25$, v prípade kúpy všetkých troch kusov za 50$ (photojojo)


4. Objektív ako hrnček

Jeden z najznámejších fotodarčekov, ktorý je dostupný aj u nás. Jedná sa o veľmi dobrú a precíznu imitáciu niektorého objektívu Canon alebo Nikkor. Po otvorení prednej krytky sa vám ukáže nerezový hrnček. Neviem ako v iných modeloch, no v modely, ktorý vlastním ja (Nikkor 24-70mm) je pohyblivý aj ostriaci krúžok.

Cena: cca 15-30€ (photojojo Canon photojojo Nikon)


5. USB kľúč v tvare zrkadlovky

USB kľúče sú v dnešnej dobe vyrábané z mnohých materiálov a v mnohých tvaroch pripomínajúce zvieratá, predmety a pod. V tomto nesmie chýbať ani svet fotoaparátov. Skvelá napodobenina zrkadlovky Canon alebo Nikon s nasadeným objektívom. Práve objektív je pamäťovkou, no aby ste ho mohli použiť v svojom notebooku, musíte ho “odpojiť“ od tela fotoaparátu. USB kľúč má kapacitu 4 GB.

Cena: 20$ (photojojo)


6. Špionážny objektív

Objektív kompatibilný na Canon alebo Nikon. S týmto objektívom môžete fotografovať nie len objekty pred vami ale aj napravo a naľavo od vás. V strede tejto časti sú totiž vyrezané diery a v strede je namontované zrkadlo, ktoré odkláňa snímanie na jednu zo strán. To všetko bez skreslenia a s použitím najrôznejších optických vzdialenosťí.

Cena: cca. 20-30$ (photojojo)


7. Miniatúrne zrkadlovky

Ide o perfektné a detailné spracovanie zrkadlovky, na ktorom nechýba ani jedno tlačidlo. K telu dostanete 3 vymeniteľné objektívy a slnečnú clonu. Všetko, čo potrebujete pre dokonalé snímky. Problémom ostáva mierka 1:6.

Cena: 28$ (photojojo)


8. Photoshop magnetky

Určite to poznáte...plná chladnička magnetiek z Bulharska a Vysokých Tatier, no nič, čo by skutočne vystihovalo vašu umeleckú dušu. Riešením je set 11-tich magnetiek v dizajne rôznych úprav vo Photoshope.

Cena: 25$ (photojojo)


9. Konferenčný stôl “FOTOALBUM“

Tento kus nábytku, ktorého dizajnérom bol Mitch Steinmetz je výborným nápadom ako uchovať spomienky. Pôsobí ako vydarený dizajnový kúsok, ktorý v sebe zahŕňa viacero funkcií. Po otvorení vrchnej dosky sa vám objaví niekoľko hrubých stránok s miestom, kde si vložíte svoje fotografie. V druhej polovici tohto stolíka sa nachádza menší úložný priestor na drobnosti, na ktoré máte príjemné spomienky.

Cena: Podľa dostupných informácií, tento stôl je iba dizajnovým prototypom, preto je nepredajný. No pokiaľ máte dostatok financií, pre šikovného stolára to nebude problém vyrobiť.


10. F*CK Photoshop

Myslím, že k tomuto produktu je komentár zbytočný. Je to však ideálny darček pre pravých kinofilmových, modernou dobou neporušených fotografov.

Cena: 3$ (etsy)


11. Objektívový náramok

Ďalší typ šperku, ktorý imituje ostriaci krúžok či inú časť objektívu. Tento “šperk“ je z gumy.

Cena: set dvoch náramkov stojí cca 15-25$ (photojojo)


12. Fotorámček Photoshop

Drevený fotorámček na fotografiu 10x15 v dizajne Photoshop. Dizajnérom tohto kúska je Irina Blok. Bohužiaľ tento rámček si už nemôžete kúpiť, šlo o limitovanú edíciu 50 kusov. Jeden kus stál 50$.


13. PET fľaša  ako statív

Určite poznáte situácie, v ktorých na seba nadávate, že ste si ten statív predsa len mali vziať, no v tej chvíli je už neskoro. Záchranou môže byť tento šikovný statív vo forme vrchnáka na PET fľašu. Stačí ho nasadiť na akúkoľvek fľašu a statív je hotový.

Cena: cca 6-10€ (photojojo)


14. Tajný objektív

Tento objektív je hotový agent v utajení. Tvári sa ako obyčajná plastová krytka na telo, no pritom je to objektív s ktorým môžete fotiť špionážne fotografie. K dispozícii pre Canon a Nikon.

Cena: 50€ (photojojo)


15. Maskovací batoh

Batoh, ktorý vyzerá ako klasická príručná taška pri prechádzkach mestom. V skutočnosti ide o kamufláž, pretože batoh má odnímateľné dno, vďaka ktorému nikto netuší, že fotografujete. Váš fotoaparát teda nemusíte z batohu vyberať.

Cena: 69€ (photojojo)


16. Fototetovačky

Darček nie len pre súčasných, ale aj malých, budúcich fotografov. V balíčku je 12 tetovačiek rôznych fotoaparátov, ale aj iných obrázkov typických pre fotografický svet.

Cena: 25$ (photojojo)

17. Instacube

Pre všetkých priaznivcov Instagramu. Instacube je v podstate fotorámček, ktorý ale namiesto prehrávania fotografií z vloženej karty alebo vnútornej pamäte zobrazuje fotografie z rôznych feedov Instagramu. Momentálne je projekt stále vo fáze hľadania sponzorov - ak sa to však podarí, Instacube by mala byť dostupná v marci 2013.

Predpokladaná cena: 149€

18. Fotobúdka

Klasická fotobúdka s termotlačiarňou a dvomi rolkami filmu na 3200 záberov. Nejaké zabudnuté kusy sa ešte stále nájdu v zábavných parkoch či nákupných centrách. Táto konkrétna vám za 16 sekúnd vypľuje klasický pásik fotopapiera so štyrmi expozíciami. 

Cena: 11000€

19. Strúhadlo na ceruzky alá Flexaret 

Staré dobré strúhadlo na ceruzky v tvare klasických Twin Lens Reflex fotoaparátov ako boli Rolleiflex alebo Flexaret. Podarený darček hlavne pre učiteľské typy, ktoré ešte používajú klasické ceruzky. 

Cena: 15€ (neatoshop)

20. TLR šperkovnica

Pri klasickom vzhľade ešte chvíľku ostaneme. Síce s tým zasa nič nenafotíte, ale na vaše šperky a iné drobnosti to bude pekné úložisko. 

Cena: 60€ (amazon)

21. Návleky na Mac klávesnice

Ak často pracujete s programami od firmy Adobe, alebo Aperture, Final Cut a podobne, vedzte, že na vašu Mac klávesnicu existujú návleky s vyznačenými klávesovými skratkami pre jednotlivé nástroje. Šikovná pomôcka pre zábudlivých alebo večne hľadajúcich. 

Cena: 30-40€ (photojojo)

22. Formičky na cesto

No kto by nechcel mať na vianoce sušienky v tvare diaľkomeru? Alebo flexaretu či zrkadlovky? Áno presne tak - existujú formičky na cesto v tvare týchto fotoaparátov. A ešte je k tomu aj pečiatka na zvýraznenie detailov napríklad za pomoci polevy. 

Cena: 18€ (photojojo)

23. Lomo LC-A+ Splicer

Pre nadšencov kinofilmového políčka, multiexpozície a Loma. Lomography vydalo pre Lomo LC-A+ delič obrazu, vďaka ktorému vám umožní robiť dvoj, štvor, alebo osemexpozície na jediné políčko filmu. Kreativite sa medze nekladú. 

Cena: 20€ (lomography)

Všetky vyššie prezentované darčeky a gadgety bežne na Slovensku nenájdete. Čo vám však môžeme ponúknuť od ePhoto sú naše nové originálne fototričká, ktoré u vás a vašich blízkych budú ešte do Vianoc.

Op op op oppan ePhoto style :-)

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Laco62
2012-12-12 09:08:32
ten špionážny objektív sa mi páči
 
Jurij88
2012-12-12 09:28:33
len drobné jazykové okienko: slovo potencionálny neexistuje (aj keď sa často nesprávne používa od tlače, cez rádio až k televízii), správne je potenciálny (od potenciál)
 
juve16
2012-12-12 09:40:42
príspevok od: Jurij88
len drobné jazykové okienko: slovo potencionálny neexistuje (aj keď sa často nesprávne používa od tlače, cez rádio až k televízii), správne je potenciálny (od potenciál)
potencion...bude od potencie
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-12-12 09:58:30
no konecne lacny a pekný malicky objektív ten špionažny, už budem mat konecne sklo na portréty , inak skvele darceky urcite by ma potesil nejeden znich .... dufam ze to tu e-jezisko čita .... už len ta necenzurovana ceruzečka neje na zahodenie..
 
panpriatel
2012-12-12 10:42:53
to tlr struhatko vyzera super....
skoda ze neposielaju na slovensko...
 
andrejgrznar
2012-12-12 10:55:15
ta ceruzka je najlepšia
 
kozakm
2012-12-12 11:49:37
jojo, photojojo je vděčná inspirace
 
Steju
2012-12-12 11:52:00
nie, najlepší je náramok za 200$... za toľko by bol aj celý objektív, nie je to náhodou preklep ?
 
Martin Piňák
2012-12-12 11:57:46
"Nie je nič krajšie ako pomaly trhať papier a vidieť vytŕčajúci kus škatule, na ktorej vidíte nápisy “5D Mark...“ alebo “70-200...“. " ...tak ma napadla myšlienka na dobrý žart
 
SkyVessel
2012-12-12 12:57:14
príspevok od: Martin Piňák
"Nie je nič krajšie ako pomaly trhať papier a vidieť vytŕčajúci kus škatule, na ktorej vidíte nápisy “5D Mark...“ alebo “70-200...“. " ...tak ma napadla myšlienka na dobrý žart
No, pochybuji o váze... ale ...


Jinak díky za inspiraci... Už mám z ebaye objednaný hrnek
 
JakubCibik
2012-12-12 13:09:22
príspevok od: Steju
nie, najlepší je náramok za 200$... za toľko by bol aj celý objektív, nie je to náhodou preklep ?
Mňa zas zaujala cena tej vodováhy (14€), za to si ich človek na ebay kúpi sedem
 
PsychX
2012-12-12 13:35:36
príspevok od: JakubCibik
Mňa zas zaujala cena tej vodováhy (14€), za to si ich človek na ebay kúpi sedem
ja som ich tam nasiel za cenu 1,54€ cize mas ich skoro 10, ak by niekto mal zaujem
http://www.ebay.com/itm/New-3-Axis-Spirit-Level-Triple-Bubble-Level-For-Camera-Canon-Nikon-Hot-Shoe-/150866989457?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item23205f9191
 
bubu1687
2012-12-12 14:06:50
apropo k hrnceku: ja mam ten nikon- je to hrozna somarina, guma po hrnceku, ktora ma znazornovat nikon sa po tyzdni odlepila, to by mi nevadilo ale hrncek vobec ale vobec netesni, vsetko sa mi v taske vylialo. uplne odveci. aby bolo jasne pisem o termohrnceku NIKON. Neviem ako ostatní majitelia ja lutujem ze som si to vtedy v ephoto kupila. vyhodene peniaze do vzduchu. nekvalitne. trikrat som ho pouzila
 
viking81
2012-12-12 14:32:30
príspevok od: bubu1687
apropo k hrnceku: ja mam ten nikon- je to hrozna somarina, guma po hrnceku, ktora ma znazornovat nikon sa po tyzdni odlepila, to by mi nevadilo ale hrncek vobec ale vobec netesni, vsetko sa mi v taske vylialo. uplne odveci. aby bolo jasne pisem o termohrnceku NIKON. Neviem ako ostatní majitelia ja lutujem ze som si to vtedy v ephoto kupila. vyhodene peniaze do vzduchu. nekvalitne. trikrat som ho pouzila
neviem co si stazujes....s origo nikon skiel a tiel sa tiez vsetky gumy odliepaju po tyzdni
 
branondca
2012-12-12 14:36:29
super článok, pekné vecičky
 
JakubCibik
2012-12-12 14:42:19
príspevok od: viking81
neviem co si stazujes....s origo nikon skiel a tiel sa tiez vsetky gumy odliepaju po tyzdni
Dobrá pripomienka
 
bubu1687
2012-12-12 16:44:40
príspevok od: viking81
neviem co si stazujes....s origo nikon skiel a tiel sa tiez vsetky gumy odliepaju po tyzdni
mne sa s origo veci neodlepuje nic. mozno tebe
 
Marcel Rebro
2012-12-12 16:55:57
príspevok od: bubu1687
mne sa s origo veci neodlepuje nic. mozno tebe
Potom asi nemas origo Nikon ale nejaky cinsky fake. Ja som menil :
- zoom gumu na 24-70/2.8 a 17-55/2.8
- polep tela (lava cast) na D700

... nastastie vsetko sa da kupit na eBay a ten polep tela vyzera (a drzi) lepsie ako original ...
 
bubu1687
2012-12-12 17:09:16
príspevok od: Marcel Rebro
Potom asi nemas origo Nikon ale nejaky cinsky fake. Ja som menil :
- zoom gumu na 24-70/2.8 a 17-55/2.8
- polep tela (lava cast) na D700

... nastastie vsetko sa da kupit na eBay a ten polep tela vyzera (a drzi) lepsie ako original ...
fake nemam stopercent D: ja nato strasne davam pozor nema sa mi to preco odlepit
 
palo2811
2012-12-12 17:21:52
Keď sa vám tie poháre neľúbia spravte si vlestné ako Kai http://www.youtube.com/watch?v=uDHQ5lXZGTo&list=UUuw8B6Uv0cMWtV5vbNpeH_A&index=233
 
dawajsoft
2012-12-12 17:27:21
príspevok od: bubu1687
apropo k hrnceku: ja mam ten nikon- je to hrozna somarina, guma po hrnceku, ktora ma znazornovat nikon sa po tyzdni odlepila, to by mi nevadilo ale hrncek vobec ale vobec netesni, vsetko sa mi v taske vylialo. uplne odveci. aby bolo jasne pisem o termohrnceku NIKON. Neviem ako ostatní majitelia ja lutujem ze som si to vtedy v ephoto kupila. vyhodene peniaze do vzduchu. nekvalitne. trikrat som ho pouzila
no ja som dostal podobny termohrncek a skutocne to víčko netesni.. potom som pochopil, ze je to vlastne len hrncek a nie termoska a to vicko je len kritka
 
bubu1687
2012-12-12 17:43:40
príspevok od: dawajsoft
no ja som dostal podobny termohrncek a skutocne to víčko netesni.. potom som pochopil, ze je to vlastne len hrncek a nie termoska a to vicko je len kritka
tak nejak
 
haluzart
2012-12-12 20:51:28
príspevok od: Jurij88
len drobné jazykové okienko: slovo potencionálny neexistuje (aj keď sa často nesprávne používa od tlače, cez rádio až k televízii), správne je potenciálny (od potenciál)
Nie je to síce v modrom slovníku, ale Tvoj výrok je nepravdivý.
http://slovniky.korpus.sk/?w=potencion%C3%A1lny&c=f723
To je ako s kompozíciou. "Hard-core" foto príručka radí mať hlavný motív tretinovo zakomponovaný, perfektne zaostrený a odpichnutý od pozadia. Praktická aplikácia slov pri používaní materinského jazyka pri písaní článku či fotografovho kompozičného postupu počas realizácie obrazového diela je dľa mňa ovela flexibilnejšie (to je aj v modrom slovníku) ako
http://slovniky.korpus.sk/?w=buzer%C3%A1cia&c=ta1f
v jazykovom okienku hneď po ránu. Ak by si narazil na nejakú vtipnú "hrúbku" (i vs. y ... akože preklep), či nejaký nezmyselný strojový preklad cez google prekladač, tak OK (v poriadku). "potencionálny neexistuje" je podľa mňa len
http://slovnik.juls.savba.sk/?w=fundamentalizmus&s=exact&c=i4e3&d=kssj4&d=psp&ie=utf-8&oe=utf-8

báj de wéj: ... aj mňa zaujala obyčajná tužka za sto korún a 3D vodováha len za dvacku (aj s dopravným
 
werdza
2012-12-12 21:08:36
Super článok Ale, aj keby to Ježiško čítal, tak už je neskoro, aby to prišlo do Vianoc. Ja som si našla nádhernú foto kabelku na bežné denné nosenie, ale tiež neskoro, aby poštou stihla prísť, tak si ju dám k narodeninám. Krásne dizajnové brašne, popruhy na foťáky.... http://www.etsy.com/shop/janinekingdesigns
 
PaPa
2012-12-12 22:23:46
príspevok od: Jurij88
len drobné jazykové okienko: slovo potencionálny neexistuje (aj keď sa často nesprávne používa od tlače, cez rádio až k televízii), správne je potenciálny (od potenciál)
Uz iba dufat, ze clanok nebude citat moja mama (ucitelka slovenciny)
 
viking81
2012-12-12 22:27:52
príspevok od: bubu1687
mne sa s origo veci neodlepuje nic. mozno tebe
tak ich malo pouzivas mozes si na ne davat pozor aky chces....ked budes mat na tom tele nacvakanych tak 20000 fotiak...tak daj vediet ci ti to este stale dobre drzi
 
PaPa
2012-12-12 22:27:58
príspevok od: Steju
nie, najlepší je náramok za 200$... za toľko by bol aj celý objektív, nie je to náhodou preklep ?
Preveroval som to, cena je skutocne takato
 
bubu1687
2012-12-13 16:10:15
príspevok od: viking81
tak ich malo pouzivas mozes si na ne davat pozor aky chces....ked budes mat na tom tele nacvakanych tak 20000 fotiak...tak daj vediet ci ti to este stale dobre drzi
mno presne to ze ja az tolko zatial nacvakane nemam
 
viking81
2012-12-13 20:22:31
príspevok od: bubu1687
mno presne to ze ja az tolko zatial nacvakane nemam
to pride casom neboj nic
 
b0baz
2012-12-13 20:48:09
Kks chcem vidieť toho magora čo vezme za 200 $ ten náramok.
 
drago999
2012-12-13 21:30:50
dobre som sa pobavil.... dobry clanok, ale tie prve dva tipy su najlepsie 5DII... 70-200... to by si mala priatelka precitat a dalej ani nemusi ist ...
 
kukacek
2012-12-15 00:30:49
pls neviete o tej ceruzke aj na iných stránkach ?
 
tasa
2012-12-18 23:36:03
príspevok od: bubu1687
apropo k hrnceku: ja mam ten nikon- je to hrozna somarina, guma po hrnceku, ktora ma znazornovat nikon sa po tyzdni odlepila, to by mi nevadilo ale hrncek vobec ale vobec netesni, vsetko sa mi v taske vylialo. uplne odveci. aby bolo jasne pisem o termohrnceku NIKON. Neviem ako ostatní majitelia ja lutujem ze som si to vtedy v ephoto kupila. vyhodene peniaze do vzduchu. nekvalitne. trikrat som ho pouzila
no ja som tiez minuly rok od deda mraza dostala termohrncek nikon bola som z neho cela vedla od radosti, ale hned som ho isla vyskusast ci tesni, ani neviem preco ma to napadlo a zistila som ze nie, reklamovala som a aj dalsi tiekol este viac, tak mi vratili peniaze, ale velmi ma to mrzi, ze hoci stal nejako medzi 20-30e tak bol velmi nekvalitny, keby stal do 10e nejako by som prekusla, ze tecie a nechala si ho aspon na efekt, ale za tu cenu sa tp veru neoplatilo nechat...
 
tomatito
ocenenie redakciou 2012-12-20 00:58:40
Ta 13ka...sak Ked si zabudnem stativ a nadavam na seba ze som si zabudol stativ tak si asi zjavne zabudnem aj tento stativ cize z toho vyplyva ze nebudem mat vobec nijaky trocha blbo to je napisane...
 
tomatito
ocenenie redakciou 2012-12-20 01:00:23
tie naramky za 200? Sak ja mam takych obruci z rozobratych objektivov asi 60 fuha len odrezem z toho..zabrusim a ide sa zarabat !!
 
Schloso
2012-12-20 22:03:17
príspevok od: tomatito
tie naramky za 200? Sak ja mam takych obruci z rozobratych objektivov asi 60 fuha len odrezem z toho..zabrusim a ide sa zarabat !!
jeden si teda objednávam ak budú za "akciovú cenu" 199
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované