Hore

Poistenie foto techniky

S poistením aparátu a optiky to na Slovensku nie je slávne. Uvedené prístroje si môžete poistiť v rámci poistenia domácnosti alebo v rámci cestovného poistenia. Ak ste podnikatelia, máte v niektorých poisťovniach naviac možnosť špeciálneho poistenia elektroniky.

Pri poistení domácnosti máte nárok na poistné krytie za poškodenie, zničenie alebo krádež vecí, ktoré sú súčasťou domácnosti. V niektorých poisťovniach si spotrebnú elektroniku a teda aj fotoaparát budete musieť pripoistiť.

Pri cestovaní si môžete aparát poistiť proti poškodeniu živelnými pohromami a odcudzeniu pri lúpeži v rámci poistenia batožiny. Poisťovne batožinu poisťujú zväčša do sumy 20.000,-Sk (10.000,-Sk za 1 vec). V prípade, že máte drahší aparát je možné si ho pripoistiť (tiež do určitej sumy).

V prípade lúpeže sa pripravte na to, že budete musieť preukázať, že k odcudzeniu alebo poškodeniu prístroja došlo po prekonaní prekážky alebo lúpežnom prepadnutí (so stopami po zápase).

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
2008-08-05 23:18:33
nojo, robil som peknych par rokov v poistovnictve, tak ak bude niekto potrebovat poradit v tomto smere, kludne do posty, poradim, fakturu zaslem :)))
 
jendrisak
2016-12-14 20:38:43
MOžno by čitatelia tohto článku o poistení optiky privítali doplňujúce informácie o tom že v jannovších produktoch poisťovní v produkte poistnie domácnosti existuje benefit tzv. predĺženia záruky na 4 roky tzn. o 2 roky navyše oproti zákonnje lehote ktorú musia obchodníci dodržiavať. V rámci toho minimálne v jednej poosťovňi predĺženie záruky týka fotoaparátov aj kamery... Viac info nájdete v článku tu : http://www.jetoopeniazoch.sk/najlepsie-poistenie-domacnosti/
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia